Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Biz kaç kişiyiz?

Biz kaç kişiyiz?
  30 Ağustos 2010
  Biz kaç kişiyiz?Biz kaç kişiyiz?
  Uzun zamandır dikkatimi çeken ancak bir türlü fırsat bulup soramadığım bir durumu paylaşmak istedim. Bildiğimiz gibi en son nüfus sayımında ilimizin nüfusu uzun uğraşlar! Sonucu yüzbin kişinin üzerine çıkartılmıştı. Hatta bir ara nüfus tabelalarında 120.001 kişi yazlıydı ki bu bir (1) kişiyi çok merak etmiştim! Sonrasında bu durumun farklı yorumlanacağı düşünülmüş oldu ki tabelalar 120.000 kişi olarak düzeltildi. Son durumumuz bu herhalde derken. Bu geçtiğimiz günlerde memleketim Seben den gelirken Karacasu tarafından İl merkezine girişteki Nüfus tabelası tabirle ilimizin kafa kağıdında 120.580 kişi yazılıydı (Referandum arefesi yine sayıldık herhalde diye düşündüm) oysa hergün işim gereği İstanbul tarafına 13 km yol gidiyor ve geliyorum. Hepimizin bildiği gibi Dağkent mevkiine girerken (Yeni TOKİ binaları önü) sağdaki tabelada hala 120.000 kişi yazıldır. Ülkemizde bütün il girişlerinde bulunan bu tabelalar o şehrin kısa bir özetini verir. Bizdeki bu çelişkili tabela rakamları sanırım benim gibi bir çok kişinin dikkatini çekmiştir. Bu durumun düzeltilmesi ve doğru bir şekilde "biz kaç kişiyiz" i göstermesini görmek istiyoruz. Haberdeki resimler örnektir. Yanımda fotoğraf makinesi olmadığı için İlimiz tabelalarını resmedemedim. Bu konuda Bolununsesi ekibinden yardım istiyorum.
  • BOLU SEVDALISI2 Eylül 2010 . 08:48

   bildiğim kadarıyla bundan sonra nüfus sayımı olmayacak. TUİK kayıtları esas alınarak anlık ve sürekli olarak sayılar güncellnecek. ve güncellenen bu sayılar belli periyotlarla tabelalara yansıtılacak...
  • soner30 Ağustos 2010 . 15:16

   En son 120.850 civarıdaydı bolunun nüfusu benim ilgimi çeken olay düzcenin nüfus artışı il giriş çıkışlarında görüyorum 125.000 olmuş... bolumuz her türlü alt yapıya sahip olduğu halde nüfus  olarak geliştiremedi. Tabelaların güncelleştirilmesi gerekir.  

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Cafe Masa Sandalye Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak