Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Mengen Fakulte İçin Valilikte

Mengen Fakulte İçin Valilikte
  22 Temmuz 2010
  Mengen Fakulte İçin Valilikte

      Mengen'e fakülte yaptırmak için girişimlerde bulunan Mengen Heyeti, Vali Vekili İsmail Atasoy'u makamında ziyaret etti. Ziyarette Mengen Belediye Başkanı Osman Erarslan, Mengen Fakülte Yaptırma ve Yaşatma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Özmenli, Mengen İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Nuri Gürsoy, Mengen Belediye Meclis Üyesi İlyas Çalış, Mengen Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Burhan Eröz, Mengen Muhtarlar Derneği Başkanı Eyüp Beşli, AK Parti İlçe Başkanı Bahadır Şahin, Mengen Fakülte Yaptırma ve Yaşatma Derneği üyeleri Nuri Ünal, Halit Yıldız, Ramazan Türkmen, Hüseyin Taş, Ramazan Seçkin ile siyasi parti ilçe başkanları ve sivil toplum örgüt temsilcileri hazır bulundu. Mengen ilçesine Fakülte yaptırmak için girişimlerde bulunduklarını ve bu konuda mesafe aldıklarını belirten Mengen Belediye Başkanı Osman Erarslan, heyet olarak Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Hayri Coşkun'u da ziyaret ettiklerini belirterek Rektör Coşkun'dan gerekli desteği aldıklarını ifade etti.

      Mengen Fakülte Yaptırma, Yaşatma, Eğitim, Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Aydın Özmenli, "Türk turizmine yeni aşçılar kazandırmanın gururunu yaşayan Mengen 1985´de Türkiye´nin tek aşçılık okulu olan Mengen Aşçılık Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi ile 1997´den beri de Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ)´ne bağlı Mengen Aşçılık Meslek Yüksek Okulu mezunlarıyla ilçemizin markasına katkı sağlamaktadır" dedi. Dernek hakkında da bilgiler veren Aydın Özmenli, 2009 yılı Mart ayında kurulan Mengen Fakülte Yaptırma, Yaşatma, Eğitim, Kültür ve Turizm Derneği olarak çalışmalara devam edildiğini ifade ederek, "Aşçılık mesleğinde bir marka olan ilçemize bu mesleği geliştiren, Türk mutfak kültürünün akademik bir ortamda korunmasını sağlayan ve bu kültürü uluslararası alanda tanıtan bir fakülte yaptırmak ve yaşatmak birincil hedefimizdir. Derneğimiz bu hedef doğrultusunda AİBÜ´ne bağlı Mengen Meslek Yüksek Okulu´nun, Turizm Otelcilik Yüksek Okulu´na dönüştürülmesi ve lisans düzeyinde Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümünün ilçemizde açılması ile ilgili girişimlere başlamış bulunmaktayız" dedi

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Cafe Masa Sandalye Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak