Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

Turizmi bırakıp hayvancılığa yöneldi

Turizmi bırakıp hayvancılığa yöneldi
  14 Temmuz 2011
  Turizmi bırakıp hayvancılığa yöneldiTurizmi bırakıp hayvancılığa yöneldiTurizmi bırakıp hayvancılığa yöneldi
       Mudurnu ilçesi Karacakaya Mahallesi'nde ailesiyle birlikte yaşayan Selami Karakuş (38), turizmi bırakıp çiftçiliğe başlayarak, hayatına farklı bir yön verdi.
       Mudurnu'nun Karacakaya Mahallesi'nde oturan üç çocuk babası Selami Karakuş, yıllarca turizmle uğraşarak değişik iş dallarında görev yaptı. Çeşitli iş dallarında çalışmasına rağmen bir türlü kendisine huzurlu bir geçim yolu bulamayan Karakuş, kendince bir karar aldı. Turizmi bırakan Selami Karakuş, ailesiyle birlikte çiftçilik yapma kararı aldı. Köyüne dönen üç çocuk babası, hemen küçük baş hayvan alarak hayvancılığa başladı. Eşi ve üç çocuğuyla birlikte küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan Selami Karakuş, hayatından çok memnun olduğunu ve aradığı işi sonunda bulduğunu söyledi. Şu an da 140 adet küçükbaş hayvanı olduğunu söyleyen Karakuş, hedeflerinin 300 baş hayvana kadar yükselmek olduğunu ifade etti.
        Mudurnu Karacakaya Mahallesi'nde bulunan çiftliğin iki yaşındaki Osman isimli saanen cinsi keçi ailenin maskotu haline geldi. Ailenin 9 yaşındaki oğlu Fatih Önder Karakuş ile çok iyi anlaşan keçi, küçük çocuğun sırtına binmesine bile izin veriyor.
  Karakuş, hayvanlarına düzenli olarak aşı yaptırdığını ifade ederek, her pazar günü anlaştığı veteriner hekimin çiftliği kontrol ettiğini belirtti.
  • ismail kabadayı14 Temmuz 2011 . 17:23

   selami kardeş allah bu işte bahtın açık şansın bol olsun inşallah ziyaretine geleceğim tanışacağız şimdilik kolay gelsin sevgiyle kal

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak