2021'de olursa bir şikayet, ölümden olsun…

Mobese kameralardan ceza uygulaması başladı

Mobese kameralardan ceza uygulaması başladı
  23 Nisan 2010
  Mobese kameralardan ceza uygulaması başladı
       Bolu Emniyet Müdürlüğü MOBESE kameralardan kırmızı ışık ve park ihlali yapan sürücülere cezai işlem uygulamaya başladı.
       Yaklaşık iki ay önce şehrin 30 ayrı noktasına MOBESE kamera sistemi yerleştiren Bolu Emniyet Müdürlüğü, yeni bir uygulamaya başladı. Emniyet, MOBESE kameralar sayesinde kırmızı ışık ve park ihlali yapan sürücülere bugünden itibaren cezai işlem uygulamaya başladı. Öğle saatlerinde başlayan MOBESE kamera uygulamasının ilk cezası kırmızı ışık ihlali nedeniyle kesildi. Hem şehir içinde hem de ana yollarda sürücülere göz açtırmayan trafik polisleri, merkezin bildirdiği plakalar üzerinde duyarlı olarak cezai işlemi uyguluyor.
  • yılmaz mahmut akmantürk17 Aralık 2010 . 13:20

   yazılan trafik cezalarını nereden öğreneceğim
  • ahmet yilmazer17 Eylül 2010 . 20:00

   londra yasayan biri olarak ve burda adim basi bu kameralari gordukten sonra memleketimde de cogalmasini temenni ediyorum. yoksa trafikteki magandalarin onu baska turlu gecilmez. millet cezayi yemeden yola gelmiyor malesef.
   sadece sehir merkezlerine degil sehirler arasi yollarada koysunlar.
   isteyen arastirsin uk'de kac tane var. cctv ve speed camera diye geciyor adlari.
  • neco28 Nisan 2010 . 22:19

   sayın İSMAİL bey açıklamanız için teşekkür ederim.Yazımda sizi rencide edecek bir tabir kullanmadım ve seviyesizlik lafı aklımın ucundan bile geçmedi.ben sadece mobesa kameralarının Bolumuz için çok yararlı olacagı düşüncesindeyim.diger yazılarda kameraları faşizt diye nitelendirenler bile var sizin yazınıza da ceza yazın sözü gözüme takıldı o yüzden o yazıyı yazdım bence mobesa kameraları zengini fakiri ayırt etmez kim geçiyorsa kırmızı ışıkta şak diye çeker fotografını gönderir evine cezasını..
  • ismail kabadayı27 Nisan 2010 . 10:33

   sevgili neco arkadaşım dediklerine katılıyorum ama yumuşaklık nedense fakir fukarada pek o işe yaramıyor kes ver eline gönder zaten hırlı hırsız doğru dürüst belli olur hal ve vaziyetinden ki biz o kadar ince noktaya gerek yok o görev yapanlar bunları çok iyi bilirler sende bunların farkında ama benim seviyesizce düşündüğüm kanısındasın anlaşılan ama önemli olan cevap verirken karşıdakinin bakış açısı yoksa aynı şeylei düşünüyoruz temelde.
   saygılarımla
  • neco26 Nisan 2010 . 21:46

   sayın İSMAİL KABADAYI arkadaşım yazın yazın demişşiniz. ben vergiyi diger zamları falan filan bilmem ama. Trafik magandalarının kuralsızların vatandaşın canına malına kastedenlerin bu mobesa kameralarından tespit edilip cezalandırılmasından yanayım. trafik cezalarının fakirlikle zenginlikle alakası yok kurallara riayet etmeyenlere tabiki ceza kesilecek. kesilmezse allah korusun kimse kırmızı ışıgı takmaz gelir arbanıza yada size çarpabilir..
  • KEMAL DURKUT26 Nisan 2010 . 16:05

   ŞEHİR İCİNDEKİ YOLLAR DAR VATANDAŞ NE YAPSIN ARABAYLA ŞEHRE GELMESİN.AT ALALIM BOLUYA ÖYLE GELELİM.
  • ismail kabadayı26 Nisan 2010 . 12:32

   merhaba yazın yazın ne kadar ceza zam varsa yazın boluda zengin çok nasıl olsa yazın hatta gerçi olmayan bişey değilde doğunun da faturası var deyinde gerçektende kıvırtmış olunmasın diycem ama ne kadar yayınlanacağını hatta kimlerin bunları okuyacağını bilmediğim için şimdilik bu kadar
   saygılarımla
   ismail kabadayı
  • yorumcu24 Nisan 2010 . 21:00

   hayırlı olsun çok şahane bir uygulama istanbulda çoğu sürücüye kurallara uyma yeteneği kazandırmış anadoluya da yayılması iyi olacak bunun faşizm le yakından uzaktan alakası yok herzaman heryerde her yönetim ve düşünce sisteminde cezai yaptırım vardır ve olmasıda gerekli ve çoğu zaman zor duruma düşen vatandaşların ve başına gelen olayların çözümündede kullanılıyor sayın çelik bütün yorumlarınızda daima karşıt görüş hakim hiç bir olayı ve vatandaş yararına da yapılmış bir hizmeti dahi desteklediğinizi görmedim.
  • nejdetuçak24 Nisan 2010 . 13:26

   mobesekameraları trafik için kurulmamıştır. vatandaşı yanlış bilğilendirmeyin. 24saat içinde yaşanan olayları takip etmek için.
  • O.ULUTAŞ24 Nisan 2010 . 08:13

   Hata yapan kişiye ceza kesilmesinin taraftarıyım. Ancak,önce yeşil dalga kurulsa ve belli hızda kırmızıya denk gelinmemesi ayarlansa daha güzel olur.Kırmızıdan çıkıyorsunuz,30 metre ilerideki ışıkta tekrar kırmızı !  Bunu ayarlamak çok mu zor?
  • neco24 Nisan 2010 . 00:36

   HAYIRLI UGURLU OLSUN.BENDE GEÇİYORSAM KIRMIZI IŞIKTA CEZA YAZILACAK TABİKİ BUNDA YADIRGANACAK DURUM YOK.VALİLİK ÖNÜNDEKİ KAVŞAKTA ADLİYE YÖNÜNDEN GELEN ARAÇLARA GEÇMELERİ İÇİN 10 SANİYE BIRAKILMIŞ AMA HASTAHANE TARAFINDAN GELEN ARAÇLAR GENELDE ADLİYE TARAFINDAN GELEN ARAÇLARIN HAKKINA TECAVÜZ EDEREK KIRMIZI IŞIKTA GEÇİYORLAR.ZATEN 10 SANİYE VAR AMA ÇOGU ARAÇ HAKLARINA TECAVÜZ EDİLDİGİ İÇİN GEÇEMİYOR BUNA EN AZ 100 DEFA BİR SÜRÜCÜ OLARAK ŞAHİT OLDUM.O YÜZDEN BU UYGULAMAYI YERİNDE BULUYORUM.KARDEŞİM HERKES AVRUPADAKİ GİBİ HAKKINA RAZI OLACAK VE KİMSE KİMSENİN HAKKINA TECAVÜZ ETMEYECEK YADA EDEMEYECEK...BENCE KIRMIZI IŞIKTA GEÇEN SÜRÜCÜYE ALKOLLÜ SÜRÜCÜ KADAR CEZA VERİLMELİDİR Kİ AKLI BAŞINA GELSİN VE KİMSENİN MALINA VE CANINA ZARAR GELMESİN.
  • O.Maden23 Nisan 2010 . 21:41

   Allah razı olsun yapanlardan, uygulayanlardan...Bolu'nun trafiği için daha çok bir şeyler yapılması lazım....
  • ismail hakkı ugur 23 Nisan 2010 . 18:33

   nasıl bişey ya
  • M.Celık23 Nisan 2010 . 16:43

   Mobesa Kameralarının Hiç zor durumda kalan insanlara yardım etmesi amacı ile kullanılma düşünesi yok. ama ceza yazmak için Faşizmi sonuna kadar kullanın bakalım Apk li Mhp li ve Chp liler. Uygulayın bu ülkenin insanının nereye kadar bitireceksiniz

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak