Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Çubukçu: dönemimizde 142 bin 600 derslik tamamlandı

Çubukçu: dönemimizde 142 bin 600 derslik tamamlandı
  19 Şubat 2010
  Çubukçu: dönemimizde 142 bin 600 derslik tamamlandıÇubukçu: dönemimizde 142 bin 600 derslik tamamlandıÇubukçu: dönemimizde 142 bin 600 derslik tamamlandıÇubukçu: dönemimizde 142 bin 600 derslik tamamlandıÇubukçu: dönemimizde 142 bin 600 derslik tamamlandı

       Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, ''Hükümetimiz döneminde 142 bin 600 derslik tamamlandı, bu Cumhuriyet tarihinin rekoru'' dedi. 

      Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, bilgisayar dağıtım ve toplu okul açılış törenleri için geldiği Bolu'da Valiliği ziyaret etti. Bakan Çubukçu'yu, Vali Halil İbrahim Akpınar, Emniyet Müdürü Tahir Bayındır ve diğer yetkililer karşıladı. Polis mangasını selamladıktan sonra valilik makamını ziyaret eden Çubukçu, burada gazetecilerin sorularını cevapladı.    

     Bolu Valisi Halil İbrahim Akpınar'ı makamında ziyaret eden Çubukçu, yaptığı açıklamada Bolu'nun birçok açıdan Türkiye'de ilklere örnek olmayı başarmış şehirlerden bir tanesi olduğunu belirterek, ''Eğitim alanında da hem bakanlığımız, hem de hayırseverlerimiz Bolu'da eğitime büyük katkı sağlamışlar. Ben eğitime katkıları nedeniyle hayırseverlerimize teşekkür etmek istiyorum. Bolu eğitimde çok iyi bir noktada bulunuyor'' diye ifade etti.
       Bakan Çubukçu, bir gazetecinin, ''Danıştay ile YÖK arasında yaşananlar, öğrencilerin psikolojisini olumsuz etkiler mi?'' sorusuna ise şu yanıtı verdi:
       ''Bu konuda daha önce açıklama yaptım. Yüksek Öğrenim Kurulu'nun anayasal bir kuruluş olduğunu, kuruluş kanununun 45. maddesi doğrultusunda yüksek öğrenime giriş sınav sistemindeki katsayı dahil olmak üzere, her türlü konuda belirleyici olma yetkisine sahip olduğunu, yetkisini kullandığını ve bu yetki doğrultusunda alınan kararın Danıştay tarafından iptal edilmesinin hem eğitimin planlanması, hem idarenin yetki ve görevlerinin kullanılması bağlamında hukuken sorunlu bir karar olarak görüyorum ve bugünde aynı görüşteyim.''
       Çubukçu, ''Bolu'da bir okulun sınıflarında eğitim gören öğrenci sayılarının fazla olduğunu'' ifade eden bir gazeteciye ise şunları söyledi:
       ''Bizim hedefimiz fiziki altyapıların en iyi şekle getirilmesi. Türkiye ortalamasını şu anda 33 kişiye düşürdük. Bolu, bizim eğitim başarısında çok yüksek olduğumuz illerden birisi. Bolu, derslik başına düşen öğrenci sayısının Türkiye ortalamasının altında olduğu illerin birisi. Bolu'da il ortalaması olarak çok büyük bir başarı elde ettik. Bolu'da il ortalaması yaklaşık 27 civarında olması lazım. Türkiye 60-70 kişilik sınıf ortalamalarından bu döneme geldi. Hükümetimiz döneminde 142 bin 600 derslik tamamlandı. Bu Cumhuriyet tarihinin rekoru.''
       Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ı da makamında ziyaret ederek çalışmaları hakkına bilgi aldı. Ziyarette, Ak Parti İl Başkanı Ali Ercoşkun, AK Parti Bolu Milletvekilleri Metin Yılmaz, Fatih Metin ve Yüksel Coşkunyürek de hazır bulundu.
       Bakan Çubukçu, Bolu'daki programının öğleden sonraki bölümünde ise bilgisayar dağıtım ve toplu okul açılış törenlerine katılacak.
   
    
    

   

   

   

           
     

  • Melis Ayaz10 Ağustos 2018 . 12:31

   Bu işlerden anlayan insanlara çizdirin artık. Ne bir renk uyumu ne de bir görsellik.. Hiç bir şey yok bu projede. Nasıl onay alıp geçiyor bunun gibi basit çiziimler anlayamıyorum Bolu’da yaşayan bir birey olarak bu projeyi görmek istemiyorum şehrimde. Böyle projelerin yarışmalar dahilinde yapılması ve uygulanması gerekir. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi iki kişinin dudağı arasında olmaması lazım böyle işlerin hatır gönül meselesi değil hakedene verilsin böyle işler.
  • isimsiz19 Şubat 2010 . 15:25

   Bilgisayar verilen öğrencilerin aile durumunun ve sınava kaçıncı girişinde kazandığının değerlendirilmesi gerekmezmiydi? Sadece ihtiyaçlı olan öğrencilere verilse daha iyi olmazmıydı?

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak