Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

Örümcek veya çekirge olmak lazım !

Örümcek veya çekirge olmak lazım !
  13 Ekim 2009
  Örümcek veya çekirge olmak lazım !Örümcek veya çekirge olmak lazım !Örümcek veya çekirge olmak lazım !Örümcek veya çekirge olmak lazım !

     Eski Tekel Sokak'ta Başak Yapı tarafından yapılan inşaat bitip dükkanları açma aşamasına gelinince ancak anlaşılabildi. Değil insanlar, çekirgenin bile sıçrayarak giremeyeceği dükkanlara nasıl giriş verilebileceğini, başta mahalle sakinleri olmak üzere herkes büyük bir merakla bekledi. Kaldırım seviyesinden yaklaşık 1 metre daha yüksek olan dükkanlara girebilmek mevcut duruma göre mümkün değildi. Bu durumda Belediye, Belediye Başkanı'nın da ortağı olduğu Başak Yapı firmasının yaptığı bu binanın altındaki dükkanlara insanlar zıplamadan nasıl girebilir, yine uyduruk bir formülle çözüm bulundu.

   

        Yap-boz kaldırımı!!!

      Yaklaşık 1 ay önce sıfırdan yeni yapılan kaldırım taşları, baştan aşağı olduğu gibi söküldü. Yaya kaldırımının yapılan son şeklini görenler, gözlerine inanamadılar. Yol tarafından normal bir yükseklik seviyesinde başlayan kaldırım, dükkan girişlerine doğru oldukça artan bir eğimle döşenerek, caddeye doğru yokuş aşağı bir kaldırım meydana getirildi. Dükkan tarafından yüksek, yola doğru iniş aşağı meyilli yapılan kaldırımda, insanların nasıl yürüyeceği, kış aylarında karlı buzlu zeminlerde insanların düşüp kafayı gözü dağıtmaları, hatta eğimden dolayı yola doğru kayarak, yoldan geçen bir aracın altına bile girmesi olasılıklarına, adeta zemin hazırlanmış bulunuyor.

       Biz Bolu'nun sesi olarak yaşanabilecek olasılıkları, gündeme getirerek gazetecilik görevimizi yerine getirdiğimize inanıyoruz. Fotoğraflarda da görüldüğü gibi, bu kaldırımda yola doğru kayıp düşmeden yürüyebilmek için örümcek, dükkanların kapılarına sıçrayabilmek içinde çekirge olmak lazım. 

    

   

   

  • vatansever19 Ekim 2009 . 08:02

   ayşe hanım o kadar savunmayın başak yapıyı bazı yerlerde binalar kaldırımdan 7 mt geride olması gerekirken bunlarinkiler kaldırımıda geçiyor insaf
  • ayşe16 Ekim 2009 . 09:17

   sayın bolunun sesi ekibi bilmeniz gereken ve insanlara yanlış olarak aksettirdiğiniz bir durum var bu şekilde kamuoyunu yanlış bilgilendiriyorsunuz.sürekli gıyabında konuştuğunuz Başak Yapı firmasıyla bu inşaatın ilişiği uzun bir süre önce kesilmiştir.
  • sedat usta15 Ekim 2009 . 00:25

   Duyarlılığınız için gazetenize teşekkür ederim
  • nevzat hoca13 Ekim 2009 . 20:16

   Fazla uzağa gitmeye gerek yok!
   Sürgün bölgesi olarak anılan ilçemiz Kıbrıscık´a veya Düzce´ye gidip kaldırım yapmayı öğrensinler....
  • ahmet ağlar13 Ekim 2009 . 17:02

   abartıldığı gibi yüksek değil
  • Mehmet Çağ13 Ekim 2009 . 13:37

   Ülkemizin kıt kaynaklarını hesapsızca harcayanlardan bunun hesabını sormak lazım. Bizleri, bu ve benzer konularda bilgilendiren Bolunun Sesi´ne sonsuz teşekkürler...

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak