Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

AİBÜ Yüzme Havuzu hizmete açıldı

AİBÜ Yüzme Havuzu hizmete açıldı
  3 Şubat 2010
  AİBÜ Yüzme Havuzu hizmete açıldıAİBÜ Yüzme Havuzu hizmete açıldı

      Abant İzzet Baysal Üniversitesi Yüzme Havuzu AİBÜ'lü öğrencilere ve Bolu halkına hizmet vermeye başladı.

  Abant İzzet Baysal Üniversitesi Merkez Kampüsü'ne yapılan yarı olimpik yüzme havuzu ile Bolu yeni bir tesis daha kazandı. Son sistemlerle donatılan AİBÜ Yüzme Havuzu, Salı ve Pazar 09.00- 20.00 saatleri arasında hizmet verecek. AİBÜ Yüzme Havuzu hakkında bilgiler veren Rektör Prof. Dr. Atilla Kılıç, havuzun sadece üniversiteye değil, tüm Bolu'ya ait olduğunu, isteyen vatandaşların kampüse gelerek havuzdan yararlanabileceklerini söyledi. Özellikle gençlerin yüzme sporuna önem vermelerini isteyen Rektör Kılıç, "Yüzme gerçekten çok güzel ve insanın günlük yaşamda ihtiyaç duyabileceği bir spor. 3 tarafı denizlerle çevrili bir ülkede yaşıyoruz fakat yüzmeyi bilmeyen vatandaşlarımızın sayısı bilenlere oranla kat kat fazla. Bolu doğa sporları için Türkiye'nin en ideal ili. Yüzme, yamaç paraşütü, kano, kayak, diğer aklınıza gelebilecek doğa sporlarının hemen hemen hepsinin yapılabileceği bir yer. Biz hem üniversiteli öğrencilerimizin hem de Bolu halkının yüzmeye gelmelerini ve sporla uğraşmalarını istiyoruz. Bolu'ya ve Abant İzzet Baysal Üniversitesi'ne hayırlı olsun" dedi.

  Havuzdan yararlanmak isteyen vatandaşların www. ibu.edu.tr adresindeki sağlık formunu doldurup onaylattıktan sonra. AİBÜ Yüzme Havuzu'na başvurmaları yeterli. Üniversite öğrencilerinin 1 TL, üniversite personelinin 5,50 TL, misafirlerin ise 6 TL'ye yararlanabilecekleri AİBÜ Yüzme Havuzu'nda, her yerde olduğu gibi mayo bone ve terlik kullanmak zorunlu tutuluyor.

  • elif aşık24 Ağustos 2013 . 20:25

   burada yüzme eğitmenleri mi ögretiyor yoksa kafamıza göremi yüzüyoruz lütfen cevap verin
  • bülent şen 11 Mart 2012 . 17:07

   engeli kimligim var 100/62 neden ücretsiz yararlanamıyoruz spor merkezinden
  • bülent şen 11 Mart 2012 . 17:05

   benim bir sorum olacak ben engelliyim 100/62 ve heryerde yüzme havuzları ve spor alanları ücretsiz olurken burda ise ücretli lütfen sizden ricam bu devlettin spor merkezlerinden neden ücretsiz yaararlanamıyoruz heryerde ücretsiz ama bolu daücretlilütfen bakanlıgın yayınladıgı genelgede sosyal faliyetler ve spor merkezleri engellilere ücretsiz deniyor neden burda ücretli ssoruyorum lütfen cevap yazarmısınız
  • güngör ekinci8 Şubat 2010 . 15:43

   Fiyat hususunda ve kullanıcılar açısındana biraz kısıtlamalar ve kriterlerin belirtilmsinde fayda görüyorum
  • Tecrübe4 Şubat 2010 . 09:00

   Hayret sn.rektör açılışa CNN türk, NTV, Baysal vakfı, Emre kongar abisi ve melih aşık gibi taraftar bayraktarlığını yapanları niye çağırmadı. 2006 yılında 97 oyla (% 22 oranla) 1.sıraya çıkarken hiç kimseye yakınmıyordu. Emre kongar denen şahısa sormak lazım o zaman akademik namus yokmu idi. Havuzun yeri keyfice tesbit edilmiştir. Bolu halkına bir faydası olacağına inanmıyorum.
  • BOLUNUNFANATİĞİ4 Şubat 2010 . 00:55

   TÜM BOLUIYA HAYIRLI UĞURLU OLMASINI DİLİYORUM.GERÇEKTEN BU TÜR ÇALIŞMALAR ÜNİVERSTENİN VE DOLAYLI OLARAK BOLUNUN UFKUNU AÇACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM YAPIMINDA EMEĞİ GEÇEN HERKEZE TEŞEKKÜRLER....

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak