bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanmaki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

İzzet Baysal Belgeseli için tıklayın!

GÜNÜN SÖZÜ

Her fert istediğini düşünmek, istediğine inanmak, kendine mahsus siyasi bir fikre sahip olmak, seçtiği bir dinin icaplarını yapmak veya yapmamak hak ve hürriyetine sahiptir. Kimsenin fikrine ve vicdanına hakim olunamaz.

ATATÜRK


 • 23357 for the other one bolu türkiye 06.07.2009 12:56:42

  "çok büyük bir ihmal olduğunu dile getiren vatandaşlar, doğal felaket deyip geçiştirilmemesi gerektiğinin altını çizerek, bu konuda ihmali bulunanların hesap vermesi gerektiğini söylediler" yazınızdan.....

  iste sadece vatandaslar soyluyor, ama yıllardır yoneticiler bakıyor, bugune kadar hangi olaydan hangi sorusturma acılmıs kim cezalandırılmış, bırakın Allah askına.....

 • 23356 dağ başımı burası haberiyle il bolu türkiye 06.07.2009 11:30:22

  sayın kamuran bey ,öncelikle sizden ricam bu hareketle ilgili biraz bilgi vermeniz.

  http://www.imh.org.tr/index.php?sid=sayfa&sayfaid=34 adresinden insan ve medeniyet hareketi hakkında bilgi edinebilirsiniz sevgili bolulu hemşehrilerim. aladağ da şuanda 2 grup kamp var. birincisi gençlik spor genel müdürlüğünün 1998 yılından beri düzenlediği gençlik kampları temmuz dönemi aladağ gençlik kampı , ikincisi insan ve medeniyet hareketi adı altında laik cumhuriyete düşman , gencecik beyinlerin yıkandığı bir molla kampı. gençlik kamplarında yöneticilik yapmış ve katılmış birisi olarak güzel bolumuzu tanıtan, pırıl pırıl gençlerimizin katıldığı bu organizasyonu sonuna kadar destekliyorum. lakin bu kampın hemen yanıbaşındaki molla kampını internet sitesindeki resimlerinden görünce tüylerim diken diken oluyor. Sezgin bey hiç araştırma yaptımı acaba bu insan ve medeniyet hareketi hakkında, neyin nesidir diye. ? yoksa tepeden bir tarikat baskısı oldu da peşkeş mi çekildi. sayın sezgin akay 1998 senesinden beri batı karadeniz milli parklar müdürlüğü olarak gençlik spor genel müdürlüğü gençlik kamplarına kurum olarak ne tür yardımlar yapmışlar bir açılama yapsın. ben söyliyim kurum olarak hiç bir yardım yapmadılar. mollalardan kira parası aldıklarınıda sanmıyorum.vöyle ya sevabı büyük hiç alırlarmı. UYAN BOLU UYAN. HER YANIMIZ MOLA KURSU. ASLANLAR GİBİ DİYANETE BAĞLI YATILI KURAN KURSUMUZ VAR. AMA YETMİYORMUŞ GİBİ HER KÖYDE BİR KURAN KURSU BİR MEDRESE. KİME BAĞLI DİYANETE Mİ ? KAĞIT ÜSTÜNDE İZİNLE AÇILMIŞ. AMA KİME HİZMET EDİYOR YARADAN MEVLAMA MI HAYIR SÜLEYMANCIYA , NURCUYA. KARDEŞİM DİN İŞLERİ DİYANET İŞLERİNE BAĞLIDIR. ÖZEL YARI ÖZEL TARİKAT YURTLARI İSTEMİYORUM BEN.

 • 23352 lütfi erkan gökce ankara türkiye 06.07.2009 19:23:48

  UPUZUUN BİR İPLİK

  BİR DE MAKARA

  SAR BABAM SAR

  BAŞI BEŞİK SONU MEZAR.

 • 23351 Özbolubeyi Bolu Türkiye 06.07.2009 17:00:21

  Kızım sana söylüyorum, gelinim sen anla! Esra Yıldız hanımın yazılarını takip ediyorum. Sürekli olarak, Belediyeye methiyeler düzüyor! Sanki Bolu da yaşamıyor. Okuyan Bolu Belediyesi ve Boluspor dan bir çıkarı olduğunu falan zanneder.

 • 23350 Akademik kadro bolu türkiye 06.07.2009 11:52:15

  Üniversitede kadrolarını alamayanları aptallıkla ve gerizekalılıkla suçlayanlara şunu söylemek lazım "adaletin ayağı aksaktır, topladır biraz geç gelir ama mutlaka gelir".

 • 23347 Necmettin Açıkalın Bolu Türkiye 05.07.2009 11:22:18

  Kocaeli’den yazan vatandaşın her yazısında Bolu’yu tanımlamalarını ibretle ve nefretle izliyorum. Aklınca felsefe yapmaya çabalayarak bilgiçlik taslaması da cabası...Türkiye ne ise Bolu’da o.Yerleşim yerlerinin yönetim kalitesi, oradaki nüfusunun kalitesi ile doğru orantılıdır. Kocaeli’de de Bolu’da da yönetenler Avrupadan gelmedi bu memleketin çocukları. Sen Bolu’dan na istiyorsun, açıkça madde madde yaz, öküz altını arama buzağı bulamazsın. Bolu olumlu, olumsuz yanlarıyla bizlerin yaşamaktan mutlu olduğumuz yer. Sen rahatsız isen senin sorunun ama eleştirilerini anlaşılır ve terbiye sınırları içinde yap.

 • 23346 Mustafa DEMİRKOLCU bolu Türkiye 05.07.2009 10:36:21

  Esra Hanımefendinin Abant konusunda ki yazısını zevkle okuduk. Abant Belediyeye verilsin demiş,İl özel idaresi kaplıcayı bile doğru dürüst idare edemiyora getirmiş doğrudur. O zaman ben teklif ediyorum büyük ve küçük kaplıcalarda Boluspora verilsin. Bu konu hakkında da Bolusporlu idarecilerden açıklama bekliyorum. Abantı istiyorsunuz da kaplıcaları niye istemiyorsunuz.

  Esra hanım kaplıcaların idaresinin Boluspora devir edilmesi ile ilgili yazılarınızı bekleriz.

 • 23344 Sezai Dinç Bolu Türkiye 05.07.2009 21:27:18

  Bolu’da yaşayan birisi olarak Bolu Valisinin sık sık olumsuz değerlendirmelerle basına konu olduğunu okuyoruz, duyuyoruz. Şimdi de Mudurnu’da CHP Genel Başkanı Deniz Baaykal’la protokol krizine neden olduğunu üzülerek okuduk. Devlet protokolünde ana muhalefet partisi genel başkanının genelkurmay başkanından sonra dördüncü sırada yer aldığını biz biliriz de vali bey bilmez mi? Bana göre ilimize misafir olarak gelen Deniz Baykal’a yapılan uygulama hiç hoş olmamıştır.

 • 23343 pes doğrusu!!! bolu türkiye 05.07.2009 21:19:08

  Göreve geldiğiniz sıralarda Boğaziçi mezunu ve Amerika’dan doktoralı ve yeni doçentliğini almış bir bey vardı. Bu üniversitede bulunan herkesin bildiği bir olay. Onun ardından cemaatten olan ve hatta doçentlik jürilerine baskıyla üçüncü defa da doçentliğini alanlara kadroları verildi de, bu kişiye kadrosu verilmedi. 3,5 yılın sonunda, son derece kalleşçe beklettiğiniz kişiye kadro ilanına çıkıyorsunuz. Doktorayı alıpta 20 gün sonra ilanlarını çıkardığınız adamlarınızın yanında, benzeri şekilde beklettiğiniz, özlük haklarını gaspettiğiniz kişilerin sizleri sevgiyle anacağını mı düşünüyorsunuz. Utanmadan bu kadar çirkin oyunlar oynadığınız bir sistemde, alınamayan kadroların "aptallık"la, "geri zekalık"la açıklanabileceğini nasıl söylersiniz. Nasıl bu kadar pişkin, bu kadar yüzsüz olabiliyorsunuz. İnsanların buranın gerektirdiği puandan kat be kat fazlası olduğu halde, sırf sizden(!) olmadığı için kapıya koyulduğu bir sistem söz konusu olan. Nasıl onlar geri zekalıydı dersiniz. Beş para etmez insanları göklere çıkaracağınıza, azıcık, ama azıcık ahlaki, kaliteli, adaletli, insani bir duruş sergileyemez miydiniz de, onca kıyımdan sonra bir de kurbanlarınıza kara çalmaya kalkıyorsunuz.

 • 23342 Bizim Ülke Bizim Bolu Bolu Türkiye 05.07.2009 20:07:39

  işçi ve Bağkur emeklilerine o kadar büyük zam verildiki harca harca bitmez. Temmuz ayı başında çalışan memur maaşlarına %4.5 oranında zam yapılmıştı. Şimdide işçi ve bağkur emeklilerine % 1.83 oranla zam yapıldı ve emekli işçinin maaşına 11 lira, bağkur emeklisinin maaşınada 5 lira zam yapıldı. Çalışan memuruna % 4.5 zam yaparken, emeklisine % 1.83 oranında çok komik bir zammı reva gören hükümetin emekliyi defterden sildiğinin resmi göstergesidir. Şimdi işçi emeklim gelen zamla evine 1 kğ çay veya 4 kğ şeker alır. Bağkur emeklimde yarım kğ çay veya 2 kğ şeker alır. Bu emsalleri sıralasak hazin bir tablo ortaya çıkacaktır. şimdi bekliyoruz memur emeklisine ne verilecek. Gerçi beklemeyede gerek yok artık. Nasılsa hükümetimiz emekliyi fazladan görüyor ve onun içinde yaşanılacak bir ücreti vermiyor. Yani kısaca, size bunu layık gördüm ister alın harcayın, isterseniz açlıktan ölün diyor. Buradan sözüm bütün emeklilere: Daha ne kadar susacaksınız ve daha ne kadar sizlere bunları reva gören iktidarı desteklemeye devam edeceksiniz. Ne diyeyim Allah sonumuzu hayır etsin...

 • 23341 Öz Bolulu Bolu T.C. 05.07.2009 13:27:54

  Kimin kimler kadar iyi olması gerektiği görecelidir. Herkes kötüde bazıları mı iyi? Bu Üniversiteyi yolundan çıkaranlar, hak hukuk demeden insanlara yapmadığını bırakmayanlar bunun hesabını vercekler. Özlük hakları ile oynamak ne zaman iyilik oldu? M.A. kadro isteyen bir öğretim görevlisine ’biz burada satranç oynuyoruz, sana kadro verirsek Bölümdeki dengeler değişir’ diyor. Hangi denge? Bu ne demektir? Bu kalitemidir yoksa, tarafsızlık mıdır. Altı ay sonra bir şey değişmeyeceği doğru. Sadece ’mat’ olacaksınız. Roller değişecek, mağdur olanlar mağrur, mağrur olanlar süt dökmüş kediye dönecekler. Boşuna dememişler ’rüzgar ekenler Fırtına biçeceklerdiye.

 • 23340 ismail üskülüp bolu TR 04.07.2009 12:30:32

  Sayın başkan diğerlerinin yayınlamayacağını bildiğim için o haberi Bolu nun Sesi Gazetesi'ne gönderen benim. Yaradılışım gereği, vidanjörle refüjler üzerine püskürtülen dışkının, insan dışkısı mı hayvan dışkısını anlayabilecek kadar kokuları ayırt etme kabiliyete sahip değilim. Zira ben bir insanım. Koku alma konusunda çok başarılı olan hayvanlar bile, bu kadar keskin gübre kokusu karşısında şaşırabilirlerdi buna eminim. Siz, vatandaş olarak bizim koku algılamada yanıldığımızı falan söyleyeceğinize, çevreye verdiğiniz rahatsızlıktan ötürü öncelikle halktan özür dilemeniz gerekmiyor mu? Bizim koku algılama yeteneğimizi sorgulayacağınıza, evet bu belediyenin bir hatasıdır deme cesareti gösteremiyecek kadar megolaman olmaya gerek yok.

 • 23339 savaş erzen kocaeli tr 04.07.2009 10:41:26

  Selamunaleyküm,

  Dışarıdan bakınca orta çağlardaki sirke benzetiliyor, yöreden gelip geçen insanlar kalıcı olmadıkları için çürüyen bir yerleşm yeri olduğunu nereden bilecekler ki?.

  Onlar için yöre zamanlarını değerlendirecekleri paraları ile ihtiyaçlarını satın alacakları üzüntüden ve sıkıntıdan uzak menfaatlerini giderecekleri yerdir 14 plakalı yer.

  Nereden bilebilirler ki gücün içinde güçsüzlerin boğuldukları yer olduğunu. Sene 2009 olup 2010’a hızla yol alırken 10 sene sonrayı bile göremeyecek kanalizasyonu ile yerleşim yeri, meşhur olmaya aday!. Ama hangi konuda aday onu da bilen yok. Hatta bu yerleşim yerinde insanlar mesut ve sıhhatli hatta gelecek çekinceleri olmadan sorunsuz şelilde ömürlerini tüketirler bunu da anlayan varsa beri gelsin.

  Miras yolu ile kalanlarla ömür tüketmek yaşamaksa, gerçek yaşamak ne ola ki?.

 • 23338 Vidanjörlü vitamin Bolu Türkiye 04.07.2009 21:10:16

  Cümleten memleketin içine mıçmaktayız yıllardan beri elbirliği ile ve hamdolsun hiç umursamıyoruz da biricik belediyemizin bok aracı refüje bok püskürttü diye koparılan kıyamete bak!

 • 23337 Ele verirsin talkını, kendin y Bolu Türkiye 04.07.2009 20:53:39

  Koca üniversitenin çatısında bir paratoner bile yok. Yılıdırm düşüyor yangın çıkıyor. Zarar 1 trilyon. Olsun varsın yarabbi şükür cana zarar gelmemiş miş. Bu büyük ihmalin sorumlusu aranmıyor, soruşturma bile açılmıyor. İyi ki ölen yok. hoş olsa ne olacak ki. O na da Allah'ınh takdiri der yine geçiştiririz. İçme suyu hattına döşenen boruların evsafa uygun olmadıkları ve basınca dayanamadıkları için sürekli patlıyormuş. Bu boruların sürekli patlayacağını iddia eden mühendisler, hatta döşenen boruların tamamının sökülerek yeniden basınca dayanıklı borular döşenmesi gerektiğini iddia ediyorlar. Gitti bizim paralar yine çöpe. Hesapsız kasap, ne satır kor ne masat hesabı bütün işlerimiz.

 • 23336 Gerilimdekiler Bolu T.C. 04.07.2009 13:14:13

  Altı ay sonrasını düşünerek gerilime girenler artık hakaretlere başlamışlar. Üçbuçuk yıldır kadrosu verilmeyenlerin mağduriyeti, haksız yere disiplin cezası alanların, istifaya zorlananların hesabını kim verecek. O insanlar aptaldı geri zekalıydı diyip de ’gerçek bilim adamlarına’ hakaret etmenin bir faydası yok. ’Ne ekerse onu biçersin’ diye bir atasözümüz vardır. Telaş etmeyelim. Aheste gidelim lütfen.

 • 23335 Köroğlundan edep öğren Bolu Türkiye 03.07.2009 18:25:23

  Siyasi görüşü ne olursa olsun hak ettiği ataması zamanında yapılmayan bir akademisyene "aptal" veya "geri zekalı" yakıştırması yapacak seviyedeki bir "varlık" olsa olsa düşünme ve düşüncesini ifade etme özürlü olabilir. Engellilere saygımdan dolayı mazur görüyorum. Arif olan anlar. Yazının muhatabı evini ve bedenini temizlemekten acizken "kampüste çöpçülük" yapmaya girişen şakşakçı dalkavukluklar değildir. Bu dalkavuklar sanki hiç birilerinin ilişiğini ve özlük haklarını kesmeye çalışmamışlar gibi. Elinizden geleni ardınıza koymadınız ama artık ne yapsanız boş. Biz sizin gibi cemaat üyeliğini kullanıp atanma kriterlerini sağlamadan kapağı Bolu’ya atmış "yolcular" değil, rahmetli İzzet babamızın izinde Bolu’nun gelişmesi için çalışan hancılarız. Demokrasiyi içselleştiremeyen ve insani bir tavrı anlayamayan sosyal diktatörlük heveslileri ancak "profesör veya doçente" dokunulmazlık payesi verirler. Lojman kimsenin malı değildir, vakti geldiğinde general bile lojmanını boşaltır! Fazla söze gerek yok, bekleyelim görelim! Nelerin değişeceğini yakında anlarsınız. Birkaç plansız bina yapan, tedbirsizlikten canlar alan, araştırma projelerini engellemeye çalışan ve kütüphane binasını ek beton döktürerek yıkılmaktan zor kurtaranların hesap verecekleri günler yakındır. Yarası olan gocunur. Hiç bir haksızlık, usulsüzlük ve yolsuzluk yapılmadı ise endişe etmenize gerek yok. Bunu alevi açılımı beklentisi olmasa çoktan idari olarak görevden alınmış olacağını bildiğinden uykusu kaçanlara sorun! Titremeye devam edin!

 • 23334 HEUbYLssDALgXKBaw sPIpirvfm LHLljSYWJouPfDWjcA 03.07.2009 16:50:56

  Başkan'ın şehir girişine vidanjör marifetiyle döktürdüğü insan veya hayvan (herneyse dışkı dışkıdır sonuçta) dışkılarıyla ilgili açıklaması, tam bir özürü kabahatinden büyük olmuş durumu. Kene, domuz gribi gibi birçok öldürücü salgın hastalık hastalık kapımızda iken, siz ulu orta yaydığınız gübrelerle, bu salgın hastalıklara adeta davetiye çıkarıyorsunuz. Valla helal olsun size.

 • 23333 bolu bolu Turkiye 03.07.2009 13:43:06

  Sayın "23328" nolu mesajın sahibi. Yazınızın her tarafı inanılmaz bir cehaletle kaplı. Eğer bir akademisyenin kadroya atanma hakkı varsa ve atanamıyorsa temelde bunun iki nedeni vardır. Birincisi o akademisyen aptaldır. İkincisi geri zekalıdır. Yoksa rektörün engellemesi diye bir şey yoktur. Bu nedenlede hak eden herkesin ataması yapılmıştır. Bu yöndeki palavralarınızı kendinize saklayın. Eğer dedikleriniz gerçek olsaydı üniversitede bir gün bile durmaması gereken bir çok kişi kampüsten silinip süpürülürdü. Maalesef utanç verici bir sürü kişi ile kampüsu yaşamına devam etmek zorunda.

  Cehaletinizi gösteren bir diğer konuda lojman yönetmeliğidir. Dostum, üniversitelerin lojman yönetmelikleri geçersizdir. Çünkü akademisyenler görev tahsisi ile lojmana yerleşir. Yani senin anlayacağın, unvan yükseldikçe lojmandan çıkmak zorlaşır. Bir profesör veya doçent hiç bir zaman lojmandan çıkmaz. Ancak lojman dağıtılırken eşit davranmak zorundasınız. Sen istediğin kadar ben şunu alırım bunu alırım de. En ufak haksızlıkta yürütme durur. Boşuna hayaller kurma. Avucunuzu yalarsınız.

  Ayrıca mevcut rektörün gitmesi dünyanın sonu değil ki. Yüzlerce yolsuzluğa bulaşmışlar bile kampüslerde rahat dolışıyorken, herhangi bir defosu olmayan mevcut rektöre ne olacağını sanıyorsun?

  Sen ne dersen de, kampüste kalite daha yukarıda şimdi. Senin desteklediğin adam geldiğinde en az A. Kılıç kadar iyi olmak zorunda kalacak. Bundan kim rahatsız olur ki? Hayallere dalma, yönetime kim gelirse gelsin eskiye dönüş artık mümkün değildir.

 • 23330 Bizm Ülke Bizim Bolu Bolu Türkiye 03.07.2009 20:24:01

  Bolu Valimiz Sayın Halil İbrahim Akpınar’ın son günlerde girmedeği konu kalmadı sanırım. Şimdide inşaat işine soyunmuş gibi. Elle karılan betonla yapılan evlerde oturanlara zeka özürlü tabirini yakıştırmış. A be mübarek valim yakın zaman kadar hazır betonmu vardı. evlerin tamamı elle karılan betonla yapılmadımı. Hatta sizin şu anda oturduğunuz Valilik Lojmanı nasıl yapıldı bir araştırsanız. O bina yapıldığında hazır beton olmadığı malum.

 • 23329 Kızgın bolu TR 03.07.2009 19:57:40

  02.07.2009 Tarihinde JTI ürünlerine zam yapılmadığı halde kendi kafasından 50kuruş zam yapan ve müşterilerine 3.90 TL lik sigarayı 4.50 TL den satan büfe sahiplerini kınıyorum.

  NOT ilgili sigaraya bugün zam yapılmış olup yeni fiyatı 4.25 TL olmuştur.

 • 23328 Köroğlundan AİBÜ Yönetimine Uy Bolu Türkiye 02.07.2009 17:44:35

  Sayın Rektör Bey,

  Hak edildiği halde uzun süredir vermediğiniz bazı akademik kadroları seçimler yaklaşırken vermekte olduğunuzu görüyorum. Acaba hangi pazarlıklardan sonra bu kadroları veriyorsunuz? Birileri artık haksızlıklarınıza dayanamayıp nazikçe rica etmiş olabilir mi? Açılım yapar gibi gözüküp Ankara’dakileri uyutacağınızı mı sanıyorsunuz? Profesörlüğünü verdiğiniz arkadaşları yoksa karşı cephenizi bölmek için aday mı yapacaksınız? Sizin bir planınız varsa bizde plan çok. Merak etmeyin burası da orası da kısaca cümle alem ne yapmaya çalıştığınızın farkında. Korkunun ecele faydası yok. Zaman aleyhinize işlemeye devam ediyor. Ankara havasıyla hem sizin hem de Bolu’nun kirletilmiş havasını yakında temizleyeceğim.

  Madem bilgisayarları yenileyecektiniz niye herkesin bilgisayarını adil bir şekilde değiştirmediniz? Giderayak bilgisayar bahanesiyle nemalanmak için yıldırımın hasarını niye abartıyorsunuz? DPT’den boşuna trilyon beklemeyin. Şubata kadar bekleyin ben 250’ye İktisatın çatısını yaptırırım. Hesap numarası verin herkes 30 lira yatırsın. Nasıl olsa her gidenin hesap numarası vermesine alıştık.

  Lojman yönetmeliğini 4 yılda niye çıkartmadınız? O yüzden lojmanımı bazı şanslılar gibi değiştiremedim. Bu yönetmeliği ben çıkartıp yeni lojman dairelerini söz çekilişle yandaşlarıma dağıtacağım. Bekar lojmanları ne zamandan beri kadın sığınma evi oldu?

 • 23327 ÜNİVERSİTE BOLU TÜRKİYE 02.07.2009 12:19:36

  900 senelik köylerde hala böyle dalkavuk ve yalaka nasıl çıkar, bu mümkün değil.Cemaati gör, nasıl birbirlerini tutuyor, Ankaradan getir sekreter yap,hastanenin rantından pay ver (Döner) Asaleten atayamıyorsan hastanenin ismini "merkeze" çevir ve baş müdür ata. vatandaşın biri ne güzel yazmış okudunmu? ve sen hala bu kadar keyfiyeti ve adam kayırmacılığı görüp bunları savunacaksan yalakalığa devam et.

 • 23325 Bizim Ülke Bizim Bolu Bolu Türkiye 02.07.2009 10:36:52

  Bahçemde Bir ÇİÇEK Açtı.

  Daha dündü bahçemde geziyordum,

  Ama bütün çiçeklerim solmuştu.

  Nedenini niçinini bilmiyordum.

  Ama bütün çiçeklerim solup yok olmuştu.

  Hazan değildi mevsim, peki neden, neden?

  Soldu ki çiçeklerim nedenini bilmeden.

  Şimdi büyük özlem çekiyorum içten içten.

  Çünkü çiçeklerim çok uzaklarda senden.

  Ama oda ne? Bir çiçek açmış, bir çiçek.

  Gonca gonca gül, gül açmıştı bir çiçek.

  Tanrım çok şaşrıdım. Bulamıyorum diyecek.

  Bir tek kelime bulamıyorum, bu bir çiçek.

  Evet açan bu çiçek beni büyüledi.

  Nasıl olup nasıl açmıştı? Bu çiçek bu mevsimde.

  Hemde hazan mevsiminde, bahçemde açan bir çiçekti.

  Hayır artık, ömrüm ve mevsimler hazan desemde.

  Bunun için oturup, ağlayıp inlesem de.

  Tanrım’a şükürler olsun, bir çiçek açmıştı bahçemde.

  Cahit Pehlivan

 • 23324 Bizim Ülke Bizim Bolu Bolu Türkiye 02.07.2009 21:34:14

  23318 nolu mesaj sahibi İbrahim rumuzlu arkadaşım öncelikle ilgine bende teşekkür ederim. Bu arada bizlere bu sayfaları açan ve özellikle Bolu ve ülke gündemi ile ilgili görüş ve düşüncelerimizi yazmamızı sağlayan gazeteci arkadaşlarımızada teşekkürü borç bilirim. Şehit kanları ile çizilmiş üzerinde yaşadığımız Türkiye Cumhuriyeti Devletimize ve Atatürk’ün bizlere armağanı olan Cumhuriyet rejiminin temel ilkelerine sahip çıkmak ve bu yüce değerleri her ortamda yaşatmaya çalışmak bizlerin en büyük görevi olmalıdır. Neticede bu vatan varsa bizler varız. Ve bu vatanı parçalamaya , milli ve manevideğerlerimizi yok etmeye yönelik her harekete karşı durmamız temel sorumluluğumuz olmalıdır. Genel Kurmay Başkanımız Sayın İlker BAŞBUĞ paşanın dediği gibi bu ülkenin beka sorunu bu ülkede yaşayan bütün vatandaşların sorunudur. Saygılarımla....

 • 23322 Çatının onarım maliyeti Bolu Türkiye 02.07.2009 19:14:26

  İktisat Fakültesine düşen yıldırım ve yangın nedeniyle herkese geçmiş olsun ve umarım bundan sonra benzer olaylarının tekrarlanmaması için zamanında tedbirler alınır. Benim dikkatinizi çekmek istediğim husus meydana gelen zararın telafisi ve maddi karşılığı ile ilgili. Çatının onarım işinin ihalesiz bir şekilde bir firmaya verildiği konuşuluyor. Teklif edilen ücretin de bir çatı tamiri veya yapımının ötesinde bir bina yapılabilecek astronomik miktarlar olduğundan bahsediliyor. Görev süresinin dolmasına çok az bir süre kala Üniversite yönetiminin niye bu işi ihalesiz verdiğini açıklamasını, bu paranın hangi ödenekten karşılanacağını ve onarım için önerilen miktarı bizimle paylaşmasını istiyorum. Yakın bir zamanda böyle bir paylaşım olmazsa, kuşkularımızın boşuna olmadığı ortaya çıkacaktır.

 • 23321 MELİH ÖZER BOLU TÜRKİYE 02.07.2009 17:25:43

  Son haber gerçekse eğer, dehşet verici bir durum.

  Vidanjörle lağım pisliğini gübre diye kullananlardan bahsediyorum.

  Bu konuda yetkililerden bir açıklama bekliyorum.

 • 23320 KARAMSAR - İYİMSER B T 01.07.2009 20:42:43

  KARAMSAR

  Ülkenin şok küçülmesi kötü günleri getiriyor... Uyumayalım. Önlemimizi alalım. Harcamalarımıza dikkat edelim.

  Yalaka, besleme, embedded medyaya kanmayalım.

  Televole tarzı yaşamdan vaz geçelim. www.odatv.com da Erhan Göksel’in açıklamaları var.

  Boşa konuşmaz bu aydın.

  Her sözü belgeli.

  Bizi kandırıyorlar.

  Bu sayfada saçma yazıları bırakalım.

  Saadede gelelim.

  İmlayı hiç dikkate almadan yazılmış ilkel yazıları lütfen yayınlamayalım.

 • 23319 memur camiası yanlış anlamasın bolu türkiye 01.07.2009 18:31:34

  ÖNCELİKLE YANLIŞ ANLAŞILMIŞSAM MEMUR ARKADAŞLARDAN ÖZÜR DİLERİM.

  Ama ben o kişiye yönelik bir eleştiri yaptım. Yazıyı tam okursan anlarsın arkadaşım. Yazıdan 2 kelime alıp kralcılık yapma.

 • 23318 ibrahim_bolu_merkez bolu türkiye 01.07.2009 16:07:02

  slm siteyi coktandir takip eden birisiyim bir cok konuda yazilip fikirler üretiliyor saygi duyuyorum özlellikle yazmamin sebebi cok değerli kişi kendisini bilmem tanimamda bizim ülke bizim bolu rumuzlu beyfendiye benim ve benimgibi bolu ya miliyetci düşünenn kişilerin sağduyusu oluyorr kenisine tşkler sunarim. saygilarimla yazilarininda dvm dilerim

Sayfalar:

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |