bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanmaki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

 • 23397 aibu Bolu Türkiye 13.07.2009 19:39:35

  Üniversite yönetimini kötülemek için Uygur Türklerine yapılan zulmü kullanmak son derece ahlaksızlık ve uygulanan zülmü küçümsemekten başka bir şey değil. Sen ya kendini çok düşünüyorsun, kendi kişisel çıkarını insanların hayatları ile eşit görüyorsun veya ne yazdığının farkında değilsin.

 • 23393 aibu bolu türkiye 12.07.2009 12:21:29

  Herkes uygur türklerinin yaşadığı ve çektiği sıkıntılara dikkat çekmiş. Bunu herhalde en iyi anlayan üniversite çalışanlarıdır. Bizim yaşadıklarımızda uygurlarınkinden çok farklı değil.

 • 23392 köroğlu bolu türkiye 12.07.2009 11:48:26

  bugün bahsetmek istediğim konuyu aslında herkes biliyor hali malum bir entel yazarımız vardı entel yazılar yazarak bolu’nun değerlerine saldırırdı geçenlerde öğrendim bu entel yazarımız bolu gazeteciler cemiyetine üye olmuş biz Bolulu’lara etmediği lafı bırakmayan bu malum yazarı üye yapanlara ne demeli hatırlarsınız tombalacık halime yazısını bu malum yazarımız her devrin yazarıdır düne kadar eski rektör akbıyık’ıda tavla ve bilardoya çağırıyordu hakkında metiyeler düzüyordu sayın editör sizde bu kişiyi iyi tanıyorsunuz siz neden tepkinizi göstermediniz biz ne zaman boluya ve onun değerlerine sövenleri baş tacı etmekten vazgeçeceğiz

  Editörden: Ben ne o cemiyete ne başka cemiyete üye falan değilim. İhtiyaç da hissetmiyorum.

 • 23389 aptal hasta bolu türkiye 12.07.2009 18:06:36

  09/07/09 Tarihinde A.İ B.Ü Tıp fakültesi hastanesi üroloji servisine muayeneye gittim. hasta olarak orada bulunan 3 kişiydik 5 dakika sonra güvenlikci kız yaşlı bir bayanla geldi daskteki bay kıza bize kül yutturuyorsun diye bagırmaya başladı ve erkeğe yakışmıyacak hareketler, tavırlar kızı bir dövmedigi kaldı. bizleri göstererek bunlar(APTAL)mı? diyerek aynı hakareti bizlerede söyledi ve defalarca istediginiz yere şikayet edin. diye yüksek sesle tekrarladı. aradan 3 gün gecmesine ragmen bizlere yapılan bu hakareti hazmedemedim. deskteki görevlinin idareden korkmaması arkasında birilerinin oldugu anlamına geliyor. şikayet etseniz ne olacak, ya muayene olamıyacaksınız, ya da yol gösterecekler bunun arkasında dayısı var diye bu olaydan sonra kendimi aptal gibi hissettim. rahmetlik İZZET BAYSAL bu gibi şahısların böyle kutsal bir kurumda barındırılmalarını ister miydi acaba? bu gibi olumsuz konulara meydan verilmemesi gerekir diye düşünüyorum. Bu hastane hepimizin ona sahip cıkmamız lazım

 • 23388 Sevgi Derici Bolu Türkiye 11.07.2009 17:14:02

  Ben yaptığı işlerle anılan, kalıcı eserler bırakan, ilimizde artı değerler yaratan, ilimizin gelecek vizyonunu çizen ve bu yönde ciddi adımlar atan yöneticiler istiyorum. Olur olmaz konularla gündemi meşgul etmek çok kolay. Önemli olan iş yapmak. Sanırım mesaj ilgililerce alınmıştır.

 • 23387 arifemre BOLU türkiye 11.07.2009 10:10:15

  haddini aşan yalnızca sn. bandakçıoğlumu...

  _sen yola bina dikerken haddini aşmadınmı...

  _suyu tuvaleti olmayan yere ruhsat vererek haddini aşmadınmı...

  _mercedesinle insanlara hava atarken haddini aşmadınmı...

  _bolu belediyesini babanın malı olarak kullanarak haddini aşmadınmı.

  _esnafın hakkını yiyerek haddini aşmıyomusun alaattin yılmaz...

  _mahmut denilen adamı bu esnafın başına dikerek esnafını zor durumda bırakarak haddini aşmadınmı...

  sana göre haddini aşanlar senin ve yandaşlarının yalnışlarını ortaya çıkararak haddini aşmıyor...

  asıl sen boluya ihanet ederek haddini aşıyosun alaattin yılmaz..

  asıl sen haddini aşıyosun...

 • 23386 Sağolasın Nevzat Özdemir Hocam Bolu TÜRKİYE 10.07.2009 12:39:34

  Nevzat Bey’in olağan üstü ileri görüşleri ve yerinde tespitleri her zamanki gibi yine mükemmel...Her yazısı, toplumun ve özellikle Bolu için, sanki ’ATASÖZÜ ’niteliğinde... Çok gezdiği ve uzun yıllar yurt dışı kültürüyle de içiçe olduğundan mı, yoksa ince görüş kabiliyetinden mi, her makalesi tekrar tekrar okunması gereken mükemmel birer küçük eser niteliğindedir.. Teşekkürler,Nevzat Hocam....A. Can

 • 23385 murat sitesi sakinleri bolu türkiye 10.07.2009 10:47:50

  şehitler cad. murat sitesi bölümündeki yol kenarına kaldırım yapılmadı, asfalt yapılmadı bu bahsettiğim kısım yol boyunca uzanan sağ tarafı(Erdoğan sitesi) ve sol tarafı (yıldırım sitesi)önü çok güzel yapıldı. Tahmin ediyoruz ki bu tür hizmetler kişisel hatıra göre yapılıyor murat sitesinde ise hatırlı kişiler oturmuyor galiba; Çünkü belediye özel kaleme bu durum anlatıldı oralı olunmadı. Asfaltlama işleri müdürlüğüne anlatıldı hemen geliyoruz dediler iki gün geçti nasıl hemen ise; soruyorum burayı murat sitesi nasıl asfalt ve kaldırım yaptırıp çöplük görünümünden kurtaracak

 • 23384 Göreve Davet Bolu Türkiye 10.07.2009 16:17:07

  Belediyelerin yıllık toplam personel giderleri, gerçekleşen en son yıl bütçe gelirlerinin yeniden değerleme katsayısı ile çarpımı sonucu bulunacak miktarın yüzde 30’unu aşamayacak. Nüfusu 10 binin altındaki belediyelerde bu oran yüzde 40 olarak uygulanacak. Personel giderlerinin belirlenen oranı aşması halinde, öngörülen oranlara ininceye kadar yeni personel alınmayacak. Yeni personel alımı nedeniyle bu oran aşılırsa zarar belediye başkanından tahsil edilecek.

  Sayın CHP meclis üyeleri sizler muhalefetlik görevini yerine getirmiyorsunuz. İçinizde zamanında hesap işleri müdürlüğü yapmış biride var. Bu işleri iyi bilir. Bu maddeye dikkakitinizi çekiyorum. Başkan yılmaz 117 işçi attıktan sonra kaç tane eleman aldı sözleşmeliler dahil, Özel kalem müdürlüğü de, zaten Bolu belediyesinin personel giderleri %30 un çok üstünde bildiğim kadarıyla, burda bir suç işleniyor. Yasa ne diyor %30 u aşılırsa zarar Belediye başkanından karşılanır diyor. Gölköy- Sarıcalar arası yeni içmesuyu hattının boruları her su verişte patlıyormuş. Bu boruların hepsinin sökülüp, yeniden uygun vasıfta borular döşenmesi gerekiyormuş. Belediyenin zararı trilyonlarla ifade ediliyor. AKP'liler konuyu örtbas etmeye çaylışıyormuş. Peki siz CHP'liler??? Sizde mi AKP'lilere ayak uydurdnuz? Sizleri göreve davet ediyorum lütfen işinizi takip edin. Meclis üyesi olmak kolay değil.

 • 23383 www.ibalmezun.com Bolu Türkiye 09.07.2009 19:18:52

  Değerli İzzet Baysal Anadolu Lisesi Mezunları,

  Mezunlar arası kaynaşmayı sağlamak amacıyla www.ibalmezun.com sitesi kurulmuştur. Hepinize mutlu günler. ÖSS sonucu bekleyenlere bol şaslar.

 • 23382 HÜSEYİN ASLAN Bolu Türkiye 09.07.2009 17:14:14

  Uygur Türklerine, yani soydaşlarımıza karşı yapılan vahşeti soykırımı yapan kimler? tabiki çinliler. Peki buna isyan edenler olarak ucuz diye çin mallarını alarak bu vahşete bizler de destek vermiş olmuyor muyuz?..... Sadece bu vahşeti durdurun, yetkililer ne yapıyor diye feryat etmeyelim. Bizler de çin mallarını ucuz diye alıp cani çinlilere destek vermeyelim. Bizler de engel olmak için elimizden gelecek bu tür eylemleri yapalım. Bu mesajı okuyanlar çevresindekileri de bu yönde ikaz etsinler.

 • 23377 Bizim Ülke Bizim Bolu Bolu Türkiye 09.07.2009 21:28:08

  AB’ye uyduralım diye taktılar bir gece yarısı yasa düzenlemesine. Hangi tv kanalını açsanız kendini uzman sananlar karşınızda ve dillerinde askeri, sivil mahkemeler yargılasınmı yargılamasınmı. Ülkemde herşey AB’ye uyumlu hale gelmiş bir tek bu konu kalmış sanki. İşçi memur emeklisi yoksulluk sınırında, asgari ücretli açlık sınırının altında, köylüm inim inim inliyor, krizden dolayı ülkenin en büyük iş yerleri kepenklerini kapatmış, işsizlik tavan seviyelerde, ülke ekonomisi % 13 lere kadar küçülmüş, ekonomik göstergeler alarm zillerini çalıyor ve bunları hiç önemseyen bile yok gibi. İktidarda sırf bunları göz ardı etmek için ergenekondur, asker- sivil dir gibi toplumun öncelikli sorunu olmayan konularla gündemi meşgul ediyor. En önemliside şu milletvekili dokunulmazlıkları. Muhalefet partileri dile getirdiğinde iktidar partisi dokunulmazlıklara hiç yanaşmıyor. Sadece başbakan hakkında 3 dosya ve daha 300 den fazla millletvekili hakkında dokunulmazlığın kaldırılması konusunda dosyalar var. Sayın milletvekilleri sizler o kadar samimi, dürüst ve haktan yanaysanız önce kendi hakkınızdaki suçlamaların soruşturulması için dokunulmazlıklarınızı kaldırsanıza. Seçimlerden önce millete söz veren siz değilmiydiniz. Şimdi ne çabuk unuttunuz. Ama biliyorumki unutmadınız ve tek korkunuz sizlere dokunulduğunda mecliste çok az sayıda soruşturma geçirmeyecek milletvekili kalacaktır. Sayın Bolu Milletvekilleri özellikle sizlerden bu konuda bir adım beklemek hakkımızdır. Eğer dokunulmazlıklar konusunda bir adım atılmasına ön ayak olmassanız her ortamda daha önce verdiğiniz sözler sizlerin yüzüne söylenecektir. Unutmayın bizler asiliz sizler vekilsiniz. Bizler asil olarak sizlere verdiğimiz vekaleti bir gün geri alıveririz. Görüşmek üzere......

 • 23376 VATANDAŞ BOLU TR 09.07.2009 17:09:30

  kalıcı konutlar orkide evleri 1 konutlarının ve yeşilbahçe villalarının olduğu bölgeye ne belediye hizmet götürüyor nede Türk Telekom. Orada yakında insanlar oturacak hatta bazıları oturmaya başladı bile. Ama o bölge geceleri zifiri karanlıkşaydınlatma yok. Sedaş yetkilileri uyuyor herhalde. Lütfen bu konuyla yetkililer ilgilensinler..

 • 23375 akademik personel bolu türkiye 08.07.2009 17:49:26

  Müslüman olması ve soydaşlarımız olmasının da ötesinde, Doğu Türkistanda bir dram yaşanıyor. Bu gibi acıların yanında üniversitedeki üç kuruşluk hesaplar, ayak oyunlarıyla insanların canının yanması ve üniversitede adaletin olmaması vs. hepsi anlamını yitirdi. Orada insanlar ölüyor vbe bu gece kaç çocuk, kaç kadın, kaç erkek acı içinde bekleyecek düşünmek bile istemiyorum. Böyle bir acıyı televizyon ekranlarında izliyoruz ve onlar için sadece dua edebiliyoruz. Keşke daha fazlasını yapabilesek. Ya da daha fazlası için birileri önayak olsa. Keşke...

 • 23371 turgut temiz düzce tr 08.07.2009 11:07:32

  Gazeteyi takip etmeye çalışıyorum, başarılı bir çizgiye doğru ileriliyor sunuz. Ancak hayatın her aşamasında olduğu gibi burada da bazı dalkavuklar mevcut. Ben okumaktan hoşlanırım yazmak bana göre değil lakin büyük ihtimalle Bolu’lu ama dışarıda yaşayan biri olarak anladığım savaş erzen denen kişiyi istemeyenler varmış tıpkı ne kadar doğrudur bilinmez ama üniversiteli kişilerin burada olmasını istemeyenleri anlarım da, zeka yoksunu atıp tutmaları anlamam ama.

  Okumazsın olur biter illa ki sana hitap edecek hali yok ya.

  Varlıklı insanlar nedense kendilerini yalancı aynaların karşısında görmekten mutlu oldukları için hazımsız olmaları da normal ama hakaret etmemek şartı ile.

  Saygılar.

 • 23370 Bizim Ülke Bizim Bolu Bolu Türkiye 08.07.2009 10:10:44

  Doğu Türkistanı ve orada yaşayan Müslüman Türk kardeşlerimizi yalnız bırakmayınız. Doğu Türkistanda yaşayan Müslüman Türk kardeşlerimiz son yılların en büyük zulmü ile karşı karşıya. çin hükümeti adeta Türkleri ortadan kaldırmak ve Doğu Türkistanı ele geçirmek amaçlı eylemlerine başlamıştır ve duyduğumuz kadarıylada şimdiye kadar 3000 civarında Türk kardeşimizi şehit etmiştir. Ancak gelin görünki şu ana kadar dünyadan bir ses yükselerek çine dur diyememiştir ve bu gidişe dur diyemezde. Çünkü onların çin ile ekonomik bağlantıları ve tatlı ticari karları bulunmaktadır. Başka devletler bizi ilgilendirmez ama Türkiye Cumhuriyeti hükümetimizde şu ana kadar bizleri tatmin edici bir adım atmamıştır. Sabahleyin bir tv kanalına canlı katılan Dünya Uygur kongresi başkan yardımcısı, ülkemizin Başbakanı ve Cumhurbaşkanına şu çağrıyı yapmıştır. Sayın Başbakanımız Davosta One Minit diyerek rest çekmiştiniz. Şimdi sizden aynı One Minit restini Çin için tekrarlamanızı istiyorum. Evet buna katılmammak mümkün değil. Müsliman Türk Uygurlar katledilirken One Minit denmeyecekte ne zaman denecek. Buradan bir çağrıda sivil toplum örgütlerine yapmak istiyorum. Gelin bir kampanya başlatalım ve ülkemizde satılan çin mallarını almayalım ,kullanmayalım ve tepkimizi her ortamda dile getirelim. Sanırım bu kondaki en sert tepkiyide sayın Devlet Bahçeli dile getirmiş ve hükümeti göreve davet etmiş. Tabiki hükümetin gece yarısı kaçarcasına çıkardığı yasalarla, Cumhuriyetimizin temel koruyucusu kurumlarımızla uğraşmaktan eli ererse.

 • 23369 "Gazze için şov yapanlar n Bolu Türkiye 08.07.2009 18:33:11

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Uygur Türkleri’ne yönelik saldırıları, "Toplu etnik katliam" olarak niteledi. Bahçeli, dün şunları kaydetti: "Gazze ve Filistinliler konusunda şov yaparak söylemediğini bırakmayan, Hamas’ın gönüllü avukatlığına soyunan ve Davos sahte kahramanlığını siyasi ranta çevirme hesapları peşinde koşan Başbakan’ın, Uygur TÜRKLERİ’nin katliamında sessiz kalmasının derin sebeplerini Türk milleti elbet takdir edecektir." (Bugünkü Hürriyet’ten)

 • 23368 Ali KAYA BOLU TÜRKİYE 07.07.2009 19:47:34

  Necip Bey Boluspor başkanlığına geldiğinden beri eski başkanlar konusunda yaptığı olumsuz açıklamaları ile hep tepki topluyor. Şanlı geçmişi olan boluspor da her şeyi kendisi yapmış gibi gösteriyor. Yanında samimi olan kaç tane başkan var. Menfaati olanlar Necip Bey in yanında duruyor o kadar. Geçmişten bu yana başkanların geçmişi araştırıldığında bir gün ak dediğine yarın kara diyen, bir gün bir insanın ya da grubun yanında olan ama daha sonra başka gruplarla ya da insanlarla haşır neşir olan başka başkan var mı?Yener bey ne diyorsa doğrudur. Çünkü geçmişindeki yalpalamayan çizgisi ile bunu hak ediyor.

 • 23367 ERDOGAN ÇAKIR BOLU TURKIYE 07.07.2009 15:13:48

  Tepecik Mahallesinde bulunan eski Coşkun Düğün Salonu’nun yerıne NUHMAR açılmaktadır. Fakat trafik lambaları ve herhangı bır uyarı levhası bulunmamaktadır. Bu yuzden de kazalar olmaktadır. Yollardakı agaclar nedenıyle yoldakı azami hız tabelaları görunmemektedı. İlgili birimler tarafından yolların düzenlenmmesını talep ederım.

 • 23366 uğur KARANFİL BOLU T.C 07.07.2009 14:48:01

  Sayın: Kardeşim, Arkadaşım, Meslektaşım Muharrem DEMİREL

  Yazılarını okuyorum bu haftada çok güzel yazmışsın. Sen Akpınar mahallesinin gülüsün tebrik ediyor, saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum.

 • 23365 Sağlığa Dikkat... Bolu Türkiye 07.07.2009 12:07:01

  Çağsu Hastanesinin yöneticilerini en alt katta yer alan görüntüleme merkezindeki eksiklikleri gidermeye davet ediyorum. Onlarca hasta bu sıcak günlerde, havasız ortamda saatlerce beklemek zorunda kalıyor. Çok mu zor oraya bir havalandırma sistemi kurmak? Diğer polikliniklerde hasta sıraları bilgisayar ekranından vatandaşa sunulurken, röntgen, tomografi ve diğer birimlerde neden sunulmuyor? Özel bir hastanede bu tür eksik uygulamalar olmamalı... Sağlık Müdürlüğü görevlilerinin de ara sıra hastaneleri kontrol etmesi iyi olur diye düşünüyorum.

 • 23364 Özbolubeyi Bolu Türkiye 07.07.2009 10:41:00

  ’’Ancak Bolu Belediye başkanlığı ile Amatör spor kulüplerinin belediyeler tarafından himayesi ve geliştirilmesi doğrultusunda Kızılay’dan yardım istenmişti’’ Bak bak bak bak!!! Kızılay ne zamandır, amatör spor klüplerine yardım ediyormuş?. Misyonun da vizyonununda tüzüğünde böyle bir madde varmıymış? Bir okusunlar bakalım..

  İnsanlar bu kadar salak yerine de konmaz ki..

 • 23363 Bizim Ülke Bizim Bolu Bolu Türkiye 07.07.2009 20:41:33

  Tabiat harikası ABANT’ın geliri daha Bolu’ya alınmadan nereye aktarılması konusunda spekülasyonlar yapılmaya başlandı. Tabiki öncelikli istekler buranın gelirinin Boluspora verilmesi yönünde. Evet Boluspor şehrimizin takımı ve bizlerinde gururu. Ancak şu çok iyi bilinsinki Bolu ili Boluspordan ibaret değil. Öncelikle Abant’ın gelirileri özel idareye bağlanmalı. Buradan gelecek gelirin bir kısmı Boluspora aktarılmalı. Büyük bölümüde öael idarenin hizmetlerinde kullanılmalı. İlimizi ilçelerinde suyu olmayan, yolu olmayan bir çok yerleşim yerimiz mevcut. Buralardaki insanlarımız iş, aş ve ekmek kavgasında. Bunların sıkıntılarını bir nebzede olsa hafifletmek hepimizin görevi. Abant’ın gelirleride işte bu hizmete bir miktarda olsa katkıda bulunabilir. Buradan bir sözümde Boluspor başkanı Sayın Necip beye olacak. Kendisi Boluspor başkanı olmasının sayesinde bir çok işyerine kavuştu ve bir çok ihaleler aldı. Bu işleri yapmasında Boluspor başkanlığının etkisi olmadığını sanırım inkar edemez. Şimdi sormak istiyorum acaba bu işyerlerinden elde ettiği kazancının bir bölümünü karşılıksız olarak Boluspora aktarıyor mu ?

 • 23362 Mehmet Okur Bolu Türkiye 07.07.2009 19:44:29

  Yerel gazetelerde bugün, Boluspor Başkanı ile Bolu Kızılay Şube Başkanın, Yener Bandakçıoğlu nun açıklamalarına karşı yaptığı basın açıklaması var. Bolu da çok daha akıllı insanların kurumların başına gelmesi şart! Kendi kendilerini yaptıkları açıklamlayla ele veren başkanlara diyecek bir şey bulamıyorum. Kızılay Başkanı birde Kızılay deposunun önüne yaptırdığı kameriyelerin sebebini açıklasın.

  Bu gazeteden tam 2 kez haber yapılarak kendisine soruldu. Ama başkan bu konuda susuyor. Susuyor çünkü buna verebilecek cevabı yok. Kızılayın parası ile vur patlasın çal oynasın burda düğün dernek yapacam diyemeceğine göre...!

 • 23361 Abdullah KOCA BOLU TÜRKİYE 07.07.2009 17:14:59

  Mudurnu’da traktörün ön kısmında ayak basma yerine büyük ihtimalle torunu olduğunu tahmin ettiğim küçük çocuğu bindirerek trafiğe çıkan sürücü’yü(sözde sürücü-aslında trafik canavarı)kınıyorum. Yetkililerin plakadan hareketle gerekli cezayı vermelerini bekliyorum. Allah korusun bir kaza olsa arkadan gelen aracıda sorumluluk altına sokuyor.

 • 23357 for the other one bolu türkiye 06.07.2009 12:56:42

  "çok büyük bir ihmal olduğunu dile getiren vatandaşlar, doğal felaket deyip geçiştirilmemesi gerektiğinin altını çizerek, bu konuda ihmali bulunanların hesap vermesi gerektiğini söylediler" yazınızdan.....

  iste sadece vatandaslar soyluyor, ama yıllardır yoneticiler bakıyor, bugune kadar hangi olaydan hangi sorusturma acılmıs kim cezalandırılmış, bırakın Allah askına.....

 • 23356 dağ başımı burası haberiyle il bolu türkiye 06.07.2009 11:30:22

  sayın kamuran bey ,öncelikle sizden ricam bu hareketle ilgili biraz bilgi vermeniz.

  http://www.imh.org.tr/index.php?sid=sayfa&sayfaid=34 adresinden insan ve medeniyet hareketi hakkında bilgi edinebilirsiniz sevgili bolulu hemşehrilerim. aladağ da şuanda 2 grup kamp var. birincisi gençlik spor genel müdürlüğünün 1998 yılından beri düzenlediği gençlik kampları temmuz dönemi aladağ gençlik kampı , ikincisi insan ve medeniyet hareketi adı altında laik cumhuriyete düşman , gencecik beyinlerin yıkandığı bir molla kampı. gençlik kamplarında yöneticilik yapmış ve katılmış birisi olarak güzel bolumuzu tanıtan, pırıl pırıl gençlerimizin katıldığı bu organizasyonu sonuna kadar destekliyorum. lakin bu kampın hemen yanıbaşındaki molla kampını internet sitesindeki resimlerinden görünce tüylerim diken diken oluyor. Sezgin bey hiç araştırma yaptımı acaba bu insan ve medeniyet hareketi hakkında, neyin nesidir diye. ? yoksa tepeden bir tarikat baskısı oldu da peşkeş mi çekildi. sayın sezgin akay 1998 senesinden beri batı karadeniz milli parklar müdürlüğü olarak gençlik spor genel müdürlüğü gençlik kamplarına kurum olarak ne tür yardımlar yapmışlar bir açılama yapsın. ben söyliyim kurum olarak hiç bir yardım yapmadılar. mollalardan kira parası aldıklarınıda sanmıyorum.vöyle ya sevabı büyük hiç alırlarmı. UYAN BOLU UYAN. HER YANIMIZ MOLA KURSU. ASLANLAR GİBİ DİYANETE BAĞLI YATILI KURAN KURSUMUZ VAR. AMA YETMİYORMUŞ GİBİ HER KÖYDE BİR KURAN KURSU BİR MEDRESE. KİME BAĞLI DİYANETE Mİ ? KAĞIT ÜSTÜNDE İZİNLE AÇILMIŞ. AMA KİME HİZMET EDİYOR YARADAN MEVLAMA MI HAYIR SÜLEYMANCIYA , NURCUYA. KARDEŞİM DİN İŞLERİ DİYANET İŞLERİNE BAĞLIDIR. ÖZEL YARI ÖZEL TARİKAT YURTLARI İSTEMİYORUM BEN.

 • 23352 lütfi erkan gökce ankara türkiye 06.07.2009 19:23:48

  UPUZUUN BİR İPLİK

  BİR DE MAKARA

  SAR BABAM SAR

  BAŞI BEŞİK SONU MEZAR.

 • 23351 Özbolubeyi Bolu Türkiye 06.07.2009 17:00:21

  Kızım sana söylüyorum, gelinim sen anla! Esra Yıldız hanımın yazılarını takip ediyorum. Sürekli olarak, Belediyeye methiyeler düzüyor! Sanki Bolu da yaşamıyor. Okuyan Bolu Belediyesi ve Boluspor dan bir çıkarı olduğunu falan zanneder.

 • 23350 Akademik kadro bolu türkiye 06.07.2009 11:52:15

  Üniversitede kadrolarını alamayanları aptallıkla ve gerizekalılıkla suçlayanlara şunu söylemek lazım "adaletin ayağı aksaktır, topladır biraz geç gelir ama mutlaka gelir".

Sayfalar:

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |