bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

İzzet Baysal Belgeseli için tıklayın!

GÜNÜN SÖZÜ

Az şey bilirsek bir şeyin doğru olduğuna emin olabiliriz, bilgi artınca şüphede artar.

Goethe


 • 25407 AİBÜ ve Aklı selim´e.... Bolu Türkiye 19.1.2010 09:49:33

  Sayın AİBÜ, aibü´nin bir personeli olarak mesaj defterinin son 3- 4 yıldan beri burada yaşananları, "çok büyük sıkıntı ve üzüntü yaşayanlar oldu" itirafında belirttilen acıları buraya yansıttığını hatırlatmak isterim. BOLUNUN SESİ gazetesinin insanlara yaşadıklarını ifade etme fırsatı vermesi, ne büyük bir şans. Hem de son derece kaliteli bir duruşla. Sayın aklı selim, siz de bahsedilen o başını kuma gömenlerdensiniz anlaşılan, lütfen geriye dönün ve üniversitedeki kalitesizlikleri de aynı objektiflikle bir değerlendirin, lütfen....

 • 25406 bir akademik personel... Bolu Türkiye 19.1.2010 09:39:18

  Hangi kaygılarla yönetimi savunan yazılar yazıyorsunuz bilmiyorum. Belki bu kadar fütüratsızca üniversitede at koşturmak bulunmaz bir nimetti ve kaybetmek istemiyorsunuz, bilemiyorum. Atilla Kılıç yönetminin adam kayırmadığını, dürüst ve adil olduğunu savunan kişiler,kendisinin BAB, ERASMUS, LOJMAN, BÖLÜM BAŞKANLIKALARI, DEKAN, DEKAN YARDIMCILIKLARI, AÇIK ÖĞRETİM SINAVLKARI, ÜNİVERSİTENİN TÜM İHALELERİ´inde mezhepdaşlık, bölücülük, ırkçılık yaptığı o kadar açık ki. Ufak çaplı bir araştırma ile bile bu anlaşılabilir. Lütfen bir araştırrın. Evet ünivesitede Bolu´lu firmalar iş verilmedi. Ben Bolu´lu değilim ama Bolu´lu olsam bunu özellikle araştırırdım. İş bu kadarla kalsa iyi, ihya ettiği bu mutlu azınlık dışında kalanların üzerine gözü dönmüş gibi saldıran bir yönetim vardı. İnsan nasıl bu kadar acımasız, vicdansız olur, nasıl bu kadar belden aşağı vurabilir, hangi biriktirilmiş hesaplar bunu yaptırır hala anlayabilimiş değilim. Atilla Kılıç´tan yara alanların ya da yaptıklarına dur diyenlerin ruhsal acıdan problemli olarak gösterilmesini de anlayabilmiş değilim. Ben bir akademik personelim, sorunu küçük göstermek için aşağılanarak burada yazılanlar sadece idari personelin işi mesajları vermeye çalışmak da neyin nesi. Akademik personel -mutlu azınlık dışında- çok mu memnun, çok mu mutlu. Korkunç kötü bir yönetim sergilemişsiniz, herkese illalah ettirmişsiniz, tabi ki bu ürünle yüzleşeceksiniz. Bundan daha doğal birşey olamaz. Sizden beklenen başınızı iki elinizi arasına koyup, ne yaptık biz sorusunu, samimice, dürüstce ama gerçekten yüreklice kendinize sorabilmenizdir.

 • 25405 AKLI SELİM EFENDİ Bolu Türkiye 19.1.2010 09:21:25

  AKLI SELİM EFENDİ: SEN DE BU YÖNETİMDEN SINAVSIZ NEMALANAN BİRİSİN. İŞLERİN TIKIRINDA DÖNEMİN ADAMIM OLDUĞUN ANLAŞILIYOR. YAZIKLAR OLA SANA.

 • 25402 Akli Selim Bolu Türkiye 18.1.2010 19:20:05

  Saygıdeğer Bolulular, bir üniversite mensubu olarak şunu bilmenizi isterim ki, Bu sayfada üniversite ile ilgili yazı yazanların önemli bir kısmı akademik personel değildir. Halihazırdaki Üniversite yönetiminden beklediğini bulamadığı için, rektörün değişeceğini umarak yeni gelen rektörden, çaplarının üzerinde ve tabi ki yüksek maaşlı görevler geleceği umuduyla tetikçilik yapan bir takım açık öğretim mezunu kifayetsiz muhteris alt düzey idare personelin yazdıklarını okumayın. Yalanın, dolanın, iftiranın binini bir paraya atan düzeysiz, cümle kurmaktan aciz, hiçbir delili olmadan salt karalamak amaçlı mesaj sahiplerine inanmayın,Gerçekten merak ediyorsanız, gelin Üniversite kampusünü gezin, gözlerinizle görün. Üniversite iyi yoldadır, ilerlemektedir. Rektör, hem bir bilim adamı hem de iyi bir yönetici olarak Üniversitenin yüz akıdır. Bu rektörü kaybetmek, Üniversiteye ve Bolu’ya zarar verir.

 • 25401 AİBÜ Bolu Türkiye 18.1.2010 17:38:50

  Rektörlük seçimlerini kazanacaklarının kesin olduğuna inanan bir grup Üniversiteyi pasta gibi görerek aylarca önce yöneticilikleri paylaşmıştı. Bu grup atanmalarının okadar da çantada keklik olmadığını görünce büyük bir hırs ile mesaj köşesini yalan rüzgarına cevirmiş olduğunu görmekteyiz. Seçim öncesinde tüm akademisyenleri, tehdit ederek hatta kullandıkları oyların fotoğraflarını çekmeleri bunun gelecek dönemde kadro verirken verdikleri oyu belgelemeleri açısından önemli olduğunu söyleyenler şimdi yalanları ve iftiraları ile kamuoyu yaratmaya çalışmaktalar. Buradan yönetim aleyhine yazı yazmakta olan birkaç kişi kendi ruhsal problemlerini yansıtmaktadır. DERVİŞİN FİKRİ NE İSE ZİKRİDE ODUR. Atilla hocanın dürüstlüğünü, doğruluğunu ve mütevaziliğini Bolu da yaşayan herkes biliyor. LÜTFEN KİŞİSEL HIRSLARINIZA ÜNİVERSİTEYİ ALET ETMEYİN. YALAN SÖYLEYENLER ALLAHTAN KORKUN, ALLAH KÖTÜLERE FIRSAT VERMESİN.

 • 25400 durun kaçmayın Bolu Türkiye 18.1.2010 16:08:33

  yediği yemeğin pardon haltların hesabını ödemeden masadan kalkmak olur mu? daha karpuz kesecektik!!

 • 25398 Üniversite Bolu Türkiye 18.1.2010 15:18:40

  Üniversite lise seviyesine indirildi. Çamurdan olsun topraktan olsun candan olsun bizden olsun anlayışı bu bilim yuvasını bitirdi.

 • 25397 Son gün Bolu Türkiye 18.1.2010 15:17:33

  Son güne kadar kadro alan akademisyen alan yönetim son güne kadar soruşturma açmayada devam etti. Soruşturma sayısı 10 geçen bir sürü prof var. Hatırlayacaksınız fizik bölümünden giden OXFORD lu hocada çok soruşturma geçirmişti. Onu suçu ise yurtdışında doktora yapmış olması ve dünya çapında tanınmış bir bilim adamı olmasıdyı. Suç bu, Türkiyede hiç bir başarı cezasız kalmaz.

 • 25396 AİBÜ Bolu Türkiye 18.1.2010 15:15:33

  Çok zor, yorucu hırpalayıcı bir 4 yıl geçti. 400 yıl gibi geçti. Çekenler bilir.

 • 25395 Yüksek Rütbeli Bolu Türkiye 18.1.2010 15:14:42

  Yüksek rütbeli akademisyenler kendilerine yer bulmuşlar bile. Demek ki her zaman bir B planı hazır tutuldu.

 • 25394 AİBÜ Bolu Türkiye 18.1.2010 15:13:50

  En üstlerden başlayarak kaçış başladı.

 • 25392 Bolu Bolu Türkiye 18.1.2010 14:44:16

  Üniversitede yaşananlar Boluyu ve Bolu halkını ilgilendirmektedir. Çünkü her şehre inişimizde bize alışveriş yaptığımız esnaf, benzinci, öğretmenler, devlet erkanı herkes yaşananları soruyor. Bolu halkı ilgili ama yeterince bilgilendirilemiyorlar. Sayın Editör: elinize sağlık bu süreçte çok demoktratik bir tutum sergilediniz.

 • 25391 ayhan Bolu Türkiye 18.1.2010 13:13:35

  Üniversite ile ilgili yazılan çizilen şeyler kesinlikle Bolu Halkını ilgilendirmemektedir.. Çoğu okuyucular konuları üzüntüyle ,bazıları da gülerek izlemektedir...Hatta büyük bir çoğunluk ,eğer yazıda üniversite kelimesi geçiyorsa zaten okumamaktadır...Bir sürü kelli felli adamların,akademisyenlerin mahalle dedikoduları gibi sayfalarca yakınmaları ,artık Bolu Halkına ´EH´ dedirttirmiştir...Ancak 25390 sayılı mesaj (Eğer doğruysa) çifte standart olaması açısından vahim bir ikileşme olduğu söylenebilir..

 • 25390 Bolu Bolu Türkiye 18.1.2010 12:13:57

  Hiç bir Bolulu kişi yada firma şimdiye kadar üniersiteden bir ihale almamıştır alamamıştır, aldırılmamılştır. Al sana adalet

 • 25389 AİBÜ Bolu Türkiye 18.1.2010 12:12:51

  öyle yazıldığı gibi üniversitede huzursuzluk filan yok. Herkes işinde gücünde eskisi gibi. Ama çok sıkınntı ve üzüntü yaşayan oldu. bırakında onlar yaşadıklarını anlatsınlar. Onun dışında asayiş berkemal. Sorun yok hepimiz medeni insanlarız. Her ne kadar siyah Türk olsakta 2. sınıf vatandaş olsakta sorunumuz yoktur. Aşağılanmaya hor görülmeye biz zaten hep alışığız.

 • 25388 akademik Bolu Türkiye 18.1.2010 12:10:30

  Bolu ve Bolulular şimdiye kadar üniversiteye hiç sahip çıkmadı. Buna vakif da dail. Problemsi sorunu akademisyenler yaşadı. Ama en büyük zararı Bolulular gördü. Hiç bir Bolulu arkadaş işe alınmadı. En basit işlere bile layık görülmedi. Hastahane dağıldı. Personel yükseltmeletrde haksızlıklar yapıldı. Sessiz kaldınız. Uyu bolu uyu...

 • 25387 vatansever Bolu Türkiye 18.1.2010 11:22:30

  ((( ucuzluk kapatıyoruzzz..)).. önemli... çok önemli..... merhabalar bu yerden kredi kartı ile alış veriş yapanlar önemli ben en son buradan kartımla alış veriş yaptım ve internetten hesabıma bakayım dedim ama şifrem bloklanmış ama o zamana kadarda hiç yanlış şifre girmedim . gerçi kartımdan başka çekim olmamış ama demekki denemişler şifreyi demek istediğim ben o satıcılardan şüpheleniyorum kredi kartı çekilen yer basık bir yerdeydi kopyalama olabilir şifre girerken yükseğe koyuyorlar o esnadada güvenlik kamerası ile şifreyi kayıt edebilirler bu şekilde kartı bloklanan varsa bence oradan şüphelenbilir kamuran bey sizinde ilgilenmenizi istiyorum ... mutlaka şifre girerken elinizle gizleyin teşekkürler....

 • 25386 Salih Özkeleş Bolu Türkiye 18.1.2010 09:57:56

  "Kuzine Ocakbaşı" restauranta yapılan haksızlığı Bolu´daki yerel gazetelerde okudum ve işletmeci arkadaş için çok üzüldüm. Kendi anlatımından bir haksızlığa uğradığı anlaşılıyor. Mekanda bir sürü insan çalışıyor ve oraya ciddi bir yatırım yapmışlar. Emsal işletmeler aynı mevkide çalışmalarını sürdürürlerken Kuzine´ye böyle bir haksızlığın yapılması kabul edilemez. Belediye bu konudaki çifte standarda son vererek kişilerin mağduriyetini gidermelidir.

 • 25385 Üniversite Bolu Türkiye 18.1.2010 05:58:34

  Değerli okuyucular Üniversiteyi bu hale düşürenler en büyük kötülüğü yaptılar. Bırakalım şu seviyesizliği sorunu olan açık yazsın. İzzet baysal sağ olsa bu güruha ne derdi acaba? İzzet Baysal vakfı Üniversite ne hale geldi bakıyormusunuz?

 • 25384 Erol Kaynakcı Bolu Türkiye 17.1.2010 23:13:57

  Emekçiler bugün işçi düşmanı AKP´ye tepkilerini dile getirdiler. Yüzbinler toplumun sesi oldular. İktidarın yanlış uygulamalarına tepkilerini dile getirdiler. Direne direne kazanacaklarının sinyalini verdiler. Topluma örnek oldular. Hepsine selam olsun.

 • 25383 AİBÜ Bolu Türkiye 17.1.2010 22:52:13

  Sayın Üniversiteler... Lütfen yazılanlar hiç hoş deyil. Bu kurumda birbirini seven bir tek insan yokmu? Hepimiz bu vatanın evlatlarıyız. Herkes yanlış yapar. Bundan sonra da yapılmaya devam edilecektir. Kim kimin yandaşıyla karşı görüş her zaman muhalefet olacaktır. Doğruda yapsa yine eleştirecek bir şeyler bulacaktır. Yapmayın arkadaşlar. Burası üniversite.. Türkiyede Boludan başka bir üniversitede böyle yazışmalar olduğunu sanmıyorum. Çok cahilçe bir tutum sergileniyor. Kimsenin kimseye saygısı kalmamış. Çok üzücü.... Lütfen sayın Bolununsesi yönetimi bu tip yazıları burda yayınlamayınız. Bir çoğu asılsız ve çok acımasız. Medeni olamayan insanların kendilerini gizleyerek birilerini eleştiriyor. Buna hakkınız yok. Tartışmak isteyenler için savcılıklar , Yükseköğretim Kurumu ve benzeri hukuk zeminleri var. Oralarda tartışsınlar.Saygılarımla...

 • 25382 Temiz Üniversite istiyoruz Bolu Türkiye 17.1.2010 21:13:32

  Ali bey hislerimize tercüman oldunuz. Yazılanlar kadar nerde ve kimler tarafından yazıldıklarıda çok çirkin. Yeter artık bu kirlilik. Kendisini haklı görenler medeni bir şekilde tartışmalıdır.

 • 25380 gerçek Bolu Türkiye 17.1.2010 19:43:05

  ÜNİVERSİTEDE BU YÖNETİMLE BİRLİKTE SANAL SAVAŞ BAŞLADI. DAHA ÖNCE BÖYLE BİR ŞEY YOKTU. ŞİMDİ SLAH KENDİLERİNE DÖNDÜ. ALİ GÜNDÜZ DOĞRU SÖYLÜYOR ORASI ÜNİVERSİTEMİ? MENFAATÇİLER YATAĞIMI? YOKSA NE? YETER ARTIK BE? ESKJİYİ KARALA YENİYİ KARALA HİÇ Mİ AK YANININIZ YOK BE!!!

 • 25379 ali gündüz Bolu Türkiye 17.1.2010 18:04:01

  KAMURAN BEY, BOLUNUN ÜNİVERSİTENİN İÇ SORUNLARINDAN BAŞKA SORUNUMU YOK YETER ARTIK.KENDİLERİNE AİT Bİ SİTE YAPSINLAR ATIŞIP DURSUNLAR.GENÇLİĞİ EMANET ETTİĞİMİZ ÜNİVERSİTEMİZE BAK! AYIP YA İLKOKUL ÇOCUKLARI BİLE DAHA MANTIKLI. LAF ÜRETECEKLERİNE HİZMET ÜRETSİNLER.LÜTFEN UYARI YAZINIZI YAZIN BOLUYU İLGİLENDİREN YAZILARI YAZSINLAR.HALKSAM BEN EĞER BIKTIM İNANIN ...BU YAZILANLAR BOLU HALKINI HİÇ İLGİLENDİRMİYOR.GÜZEL İCRAATLARI İLGİLENDİRİYOR...VE BU YAZILANLARI BÜTÜN TÜRKİYE OKUYOR.SAYIN İZZET BAYSALIN İNANIN KEMİKLERİ SIZLAYACAK.ONUN ADNI TAŞIYAN ÜNİVERSİTENİN DURUMUNA BAK.SAYGILAR..

 • 25378 ali gündüz Bolu Türkiye 17.1.2010 17:51:22

  ÜNİVERSİTENİN İÇ ÇATIŞMA KONULARINDAN İNANIN BAYGINLIK GELDİ.YETER YA!!!! ELEŞTİRENLERDE, ELEŞTİRİLENLERDE LÜTFENNNN LÜTFEN CEVAPLARINIZ AZ LAF (ÇOK İŞ) OLSUN...EĞİTİM KURUMLARININ EN ÜST KURUMUSUNUZ.HİÇ YAKIŞMIYOR.VAH BU GENÇLİĞE SİZİN GİBİLER GENÇLİK YETİŞTİRİYOR.Kİ BEN SADECE HASTALANDIĞIMDA TIP FAKÜLTESİNE GİDEN BİRİYİM.1-İNSAN 2-ÖĞRENCİ 3- HASTA HAKLARINA NASIL SAHİP ÇIKMALIYIZ´A BİRAZDA EFOR HARCAYIN.HERGÜN HERGÜN BİRBİRİNİZİ ZEMM ETMEKTEN BAŞKA Bİ İŞLERE YARAYIN! YAZIK YAZIK ÇOK YAZIK.ŞİKAYET ŞİKAYET ZAVALLI MISINIZ?????

 • 25377 Kızgın vatandaşa Bolu Türkiye 17.1.2010 16:51:10

  İdari personel rumuzu ile yazan vatandaş senin sadece kendi şahsi menfaatlerinin peşinde koşan ihtiras sahibi birisi olduğunu herkes biliyor. Yazınla kişiliğinizi ortaya koyuyorsunuz. Sağa sola atıp duruyorsun. Benim mesajımda seni bu kadar kızdıracak ne var!

 • 25375 idari mahkeme Bolu Türkiye 17.1.2010 12:30:24

  AİBÜ yönetimi idari mahkemeye gitme ve götürme konusunda bir Türkiye rekoru kırmıştır. Dünya rekoruna koşmaktadır. Tebrikler.

 • 25371 üniversite Bolu Türkiye 17.1.2010 12:23:08

  Okulumuzda çiddi ayrımcılıklar yapıldı. Alevi yapılanması oldu. Akademik ve idari personel o kriterlere göre alındı ve ayıklandı.

 • 25369 İdari Personel Bolu Türkiye 17.1.2010 02:23:44

  Sayın 25366 Sayılı Mesaj sahibi , Neden idari personele saldırıyorsunuz? Neden İdari Personeli çıkarcı olmakla , kadro peşinde koşmakla, suçluyorsunuz? Neden doğrudan Bolu´luları hedef alıyorsunuz? Yaptığınız Terbiyesizlik değil mi? Sen nereden biliyorsun Y.A döneminde bunlar dediklerinin yazılmadığını? Ben Y.A nın Rektörlüğünün ikinci yılında Y.A hakkında çok ağır suç duyurularında bulunmuş insanlardan biriyim ve idari personelim. memuriyet hayatımın hiç bir döneminde de çıkarcı olmadım. Hiç kimseden kadro istemedim. ve Bolu´lu bir insanım. Yazınızden Bolu´lu olmadığınız anlaşılmakta. Hem Bolu´nun ekmeğini yiyeceksin, hem de Y.A Yı deşifre eden, idari personele saldıracaksın, Y.A ´nın Yargılamalarına ve soruşturmalara neden olan bilgi birikimini idari personel yapmıştır. hem de onun rektör olduğu dönemde Yapılmıştır. Bilmeden atma. Ayrıca Kadrolara atanmak Görevde Yükselme sınavı ile Yönetmelikle düzenlenmiştir. Ben de O Yönetmelik gereği Yükselme sınavında 94 puan almış. Kuruma girişte de 3 bin kişi arasında Liste birincisi olan bir insanım. Y.A dan önce Görevde Yükselmek, Kardo almak, sınavla değildi. Teklif edildiği halde kabul etmediğim etkin görevler önerilmişti. Bu dönemde de benzeri görevler bir başka üniversiteden hatta iki ayrı üniversiteden ve bir bakanlığımızdan önerildi. dostluklarımı arkadaşlıklarımı, çıkar amaçlı kullanmadım. onurlu ve gururlu bir insanım benim. Y.A ile ilgili Başvurularımı isterseniz Bolu Cumhuriyet Savcılığından öğrenebilirsiniz. bakalım hangi dönemlerde yapılmış. bizler olmasaydık. Y.A belki de hala rektör, Başbakana karşı eylemi olmasaydı belki de Yök başkanı olmuştu . Belki de Bakan. Yazı Yazarken, birilerine suçlama yapmakla değer kazanamazsınız, oysa ki yazdığınız yazıda son derece değerli ve anlamlı eleştiriler de var. evet aynı Yönetim Kurulu Karar sayısında üniversitede görevli iki öğretim kadrosunun kızı ve oğlu uzman. Y.A nın Yeğeni de uzman Yapılmıştı. Oysa ki bir tane idari personelin kızı ya da oğlunun öğretim kadrosuna atandığını göremezsiniz. Neden? Bunlar devede kulak asıl milyonları ilgilendiren hukuksuzluklar malesef Yargıya götürülemedi. ondan bize ne? Lütfen, Kendinize gelin.

 • 25368 Yönetici Bolu Türkiye 17.1.2010 01:46:38

  Üniper Rumuzlu Personel arkadaş, 25362 sayılı mesaj sahibinin senin kim olduğunu yazmış. tahmini ne kadar doğru bilinmez tabii. Ancak, mesaj yazarının gerçeklerle ilişki kurması tahminden öte bilgisini tartışmasız kullandığı şüphe götürmez bes belli. Şimdi ben sorarım sana marangoz arkadaş sen ki Atölyede çalışman gerektiği halde, eleştirdiğin, yöneticiler, seni Yıllarca Onurlandırdılar, sana hastane müdür yardımcılığı yaptırdılar. Oktay Çetin sayesinde, Ondan önce de Şaban ve birileri sayesinde Yıllarca hastanede yöneticilik yaptın. Sen Nasıl olur da üniversite rektörü Atilla Kılıç´ı , Nasıl olur da Genel Sekreter Turabi´ Şahin´i yerden yere vurursun. Biri senin Rektörün, diğeri Genel Sekreterin, Onlar ki Marangoz efendiye yöneticilik yaptırdılar, yıllarca asgari ücretten fazla döner sermaye almanı sağladılar, diğer fakülte ve Yüksekokullarda çok daha kaliteli insanlar sadece maaşları ile evine soğan ekmek alırken, sen de döner sermaye gelirleri ile et ekmekle evine gittin, insan Yediği sofraya eder mi? Ah Rektörüm Ah, Ah Genel Sekreterim Ah. Tabii üniper sensen. Sen şimdi, O yazıları ben yazmadım dersin. Biz kime inanacağız? 25362 sayılı mesaj sahibine mi? Sana mı? Seni üzmüşsem kusura bakma, marangoz arkadaş. Ben üniperin sen olmadığını düşünüyorum. Umarım bizleri Yanıltmazsın.

Sayfalar:

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak