bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

 • 25964 Bizim Ülke Bizim Bolu Bolu Türkiye 3.3.2010 13:07:28

  Sayın Başbakan Erdoğan´ın basına karşı olan tavrı, kendisinin ne kadar demokrat ve demokrasi istediğini ortaya koydu. Yüce dinimiz İslamda doğru tektir ve herkese göre değişmeyen doğru doğrudur. Yani işin özünde doğru bana göre şöyle, başkasına göre böyle olamaz. Toplumumuzda bir söz vardır, doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar diye. Ama dokuz köye gerek kalmadı, ülkemin başındaki başbakanım gazete patronlarına adeta talimat verircesine ,doğru söyleyip doğru yazan köşe yazarlarını kapı önüne koyuverin deme anlamında sözler söyledi. Bu sözler o kadar tepki çektiki, sürekli iktidar lehinde yazı yazan köşe yazarları bile başbakanı protesto eden bildirinin altına imzalarını attılar. Ben bekleridimi Bolu´daki gazetecilerimiz ve gazeteciler cemiyetimizde kendilerine yaplan bu saygısızlığı protesto etsinler. Bu ülkene yaşayanlar başbakan gibi düşünmek zorunda değil ve fikirlerini özgürce yazabilme gücüne sahipler ve ülkede daha çok demokrasi adına açılımlar peşinde koşan bir başbakanın gazete yazarlarına da bu tür tehdit vari söylemlerde bulunmasıda asla kabul edilemez. Sayın başbakanın bu tavrını şiddetle kınıyorum.

 • 25962 Mustafa YILMAZ Bolu Türkiye 2.3.2010 13:16:47

  Neden merkezi dış ülkelerde olan derneklere, localara, klüplere üye oluyorsunuz? Kendinize rotaryen denilmesinden neden gurur duyuyorsunuz? Lafa geldimi ulusalcılık adına milliyetçilik adına, Atatürkçülük adına mangalda kül bırakmıyorsunuz. Siz kökü yurt dışında bir oluşumun üyesi olmaktan gurur duyarken, ben yurtiçinde bir cemaatin mensubu olmaktan neden utanayım?

 • 25961 ilhan YILDIIRM Bolu Türkiye 2.3.2010 09:42:14

  25958 nolu basit mesajın sahibi. Boluyla ilgili bütün gazetelere aynı mesajı atıp duruyorsun.Kendine has özel bir mesaj yazmak yerine copy paste yapıyorsan bu senin Kürkçüler köyünü değil kendi siyasi görüşlerini düşündüğün anlamına gelir. Ki bu da ideolojik körlükten başka birşey değildir. Not: Kürkçüler mah. olunca hayvancılık yada ziraat gibi işler iptal olmayacak.İsteyen bu işlerine devam edebilir.

 • 25960 KARAKÖY-ÜNİVERSİTE YOLU Bolu Türkiye 2.3.2010 09:28:06

  SAYIN BELEDİYE BASKANI, YILLARDIR ŞU KARAKÖY-MUDURNU YOLUNA BİR DÜZENLEME GETİRİLEMEDİ, YAZIK DEĞİL Mİ BU KADAR ARAÇ O KÖTÜ ŞARTLARDA ÖĞRENCİ TAŞIYOR. NEDİR BU ÇÖZÜLEMEYEN MESELE, BİRAZ HİZMET YAHU HİÇ Mİ GÖRMÜYORSUNUZ O YOLUN HALİNİ. YOL GENİŞLETİP DUBLE YOL YAPMAK ETRAFINI AGACLANDIRMAK VE ÜNİVERSİTEYE YAKISIR BİR YOL YAPMAK BU KADAR MI ZOR.

 • 25958 ALAADİNE VE MEMURSENE İNAT Bolu Türkiye 1.3.2010 18:41:50

  YAHU KARDEŞİM SENİN KİM OLDUĞUNU GAYET İYİ BİLİYORUZ KÜRKÇÜLER KÖYÜ BELEDİYEDEN HİZMET İSTEMİYOR KÖYÜN ADINI BİLE DEĞİŞTİRDİNİZ MEMURSEN YAZIYOR OTOBÜSLERİN ÖNÜNDE NE RİYAKAR İNSANLARSINIZ DAĞDAN GELİP BAĞDAKİNİ KOVMAYA KALKIYORSUNUZ DÜN GELDİNİZ HUZURUMUZU KAÇIRDINIZ EVET OYU VEREN VERCEK OLANLARA BU KÖYLÜ MUTLAKA BEDDUA EDECEKTİR ,,AYRICA BELEDİYENİN HİZMET SÖZÜ VERDİĞİ YERLERİ GÖRÜYORUZ NEYLE VERECEK TEPEDEN Bİ BAK OTURDUĞUN YERDEN PAŞAKÖYÜNÜ GÖR HA GÖREMEDİN İÇİNDEN GEÇERKEN Bİ BAK HAMİLE KAdın olsa otobüs çukurlara girdikçe DÜŞÜK YAPAR .BELEDİYE İŞÇİNİN İKRAMİYESİ BİRİKMİŞ ONU ÖDEYEMEDİ YOK ARITMA TESİSİ YOK TERMİNAL ÇOCUK GİBİ KANIYORSUNUZ İLÇE TERMİNALİ GİBİ BİR ŞEY YAPTI ONUDA DAHA YAPAMADI SİZ VAR YA SİZ ZİHNİYETİ SAVUNUYORSUNUZ AKP ZİHNİYETİNİ SAVUNUN AMAAAA BENİM BAŞIMI YAKARAK DEĞİL SİZİN BAŞINIZ VAR Bİ TANE O NEDERSE SİZ ONU YAPARSINIZ O GELİNCE HEPİNİZ AYAĞA KALKARSINIZ AZ KENDİNİZE SAYGINIZ OLSA ONUNDA ORADA BİR DAİRESİ SİZİNDE BİR DAİRENİZ OLDUĞUNU HATIRLARSINIZ VE AYNEN SÖYLÜYORUM KÜRKÇÜLER ÇAL ´INDAN BİR DAİRE ALARAK BURADAKİ ONCA TARLA TONÇ VE HAYVANI OLAN KÖYLÜYÜ HAKİR GÖREMEZSİNİZ VE HATTA SELAM BİLE VERMEDİĞİNİZ MUHTARA KAYIT YAPTIRDINIZ VE O ADAMI BÖYLE BİR ZAMAN DA BELEDİYE OLMASI İÇİN ZORLUYORSUNUZ BEN VE KÖY HALKI HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ VE BEDDUALARIMIZDA YERİNİ BULACAKTIR ,,BİZ TÜRKİYE CUMHURYETİNİN ATATÜRKÜN KÖYLÜSÜYÜZ SİZLER GİBİ HER AKŞAM Bİ YERDE TOPLANMIYORUZ GERÇEK MÜSLÜMAN EZİLENİN YANINDA OLUR BİRDE EĞİTİMCİ OLUPTA BİZİM ÇOCUKLARI EĞİTİYORSUNUZ PEEHHHH

 • 25957 H.TaŞ Bolu Türkiye 1.3.2010 15:00:15

  Haftalardır söylüyoruz..sayın yönetim kurulu üyeleri.ne dedidiği belirsiz çoşkun demirbakanın sözlerine itibar edip sertan ilyas gibi topculara çok çüzi paraları vermeyip Rizenin beyenmediğ serdar samatyalı ve lika gibi işe yaramaz adamlara paraları çarcur eden yönetimi kınıyorum. Bu işi bilmiyorsanız çekilin...özür dileyin biz bu işi beceremiyoruz.deyin..buda delikanlıca bir erdemdir.bakın göremiyorsanız yazıyorum..gözlerinize sokarcasına.sertanlı ve enginli karabükspor 13 puan farkla lider..İlyaslı Adanasporda bugün bucaspor macını alırsa..Omuz omuza süper ligdeler.

 • 25956 İSİM YAZINCA OLAY OLUYOR Bolu Türkiye 1.3.2010 12:12:26

  KÜRKÇÜLER KÖYÜYLE İLGİSİ BİLGİSİ OLMAYANLAR YORUM YAZMASINLAR ,,BELEDİYE OTOBÜS GÖNDERİYORSA PARASINI ALIYOR GÖNDERMEZSE KARAKÖY SERVİSLERİ ALLAH ALLAH DİYOR .. BİLMEDEN İLİM İRFAN ÖĞRETMEYİN KÖYÜMÜZ BU GÜNE KADAR DOKTORDA ÇIKARMIŞTIR MÜDÜRDE, YAZANLARIN İSMİNE KÖY OLARAK DAVA AÇARIZ HAKARETVARİ YAZIYORSUNUZ MEMURSEN KADAR TAŞ DÜŞSÜN BAŞINIZA ELEŞTİRİYİ ORADAKİ İNSANLARA BIRAKIN .....

 • 25954 25942´nolu mesaja Bolu Türkiye 1.3.2010 08:16:32

  ya gerçekten sizi sevenler derneği kursanıza, ama üyeleriniz bolulular olsun. bakalım kaç üyeniz olacak. siz boluluları sevmediniz bizde sizleri. kendi adaletiniz kendiniz yarattınız, hukuk, kanun hiç bir zaman derdiniz olmadı. sesi çıkmaması gerekenler susturuldu. ihya edildi. istedikleri kadroları verdiniz susturdunuz. belki onlardan üyeniz olanlar olur. bence deneyin, artık sıkıldık sizi sevenler sevmeyenler, kimi mutlu ettiyseniz onlar sizi hala seviyorlar gidin derdinizi onlara anlattın, buraya değil.

 • 25952 Mehmet Aydınlık Bolu Türkiye 28.2.2010 19:03:28

  Bolusporda neler oluyor? Futbolcular yenilgilerine iddaa mı oynuyor ? Yönetimin Bak asyada keyfi yerinde süperlikten mi korkuyor ? Bu zavallı taraftar peşin peşin kart aldığından takımı pretosta da edemiyor? Takımda kendini paralarcasına çırpınarak oynayan tek futbolcu yok siyahi oyuncu neden son 20 dakikada oyuna alınıyor? yazık yazık !!!!!!!!!!!!!!!Boluspor´a gönül veren taraftara bunu yapmayın ya da adam gibi çıkıp ortaya konuşun bizden bu kadar süperlige başka biri taşısın

 • 25951 öz memur-sen li Bolu Türkiye 28.2.2010 17:44:55

  iktidarın yandaşıymışız ne ala bizim için mutlulukların en büyüğü adam gibi adamın yanındaysak ne güzel bizim ülke li bu melekette yandaşlığı başlatan sendikalar belli o zaman gıkınız çıkmıyordu sopa bizim elimize geçince mi ağır gelmeye başladı bak bakalım mülki amirlerin geçmişlerine daya sırtını sendikaya kap makamı değilmiydi senin zamanında ben hatırlamayabilirim yaşım genç ama tahmin edebiliyor ve konuşulanları kavrayabiliyorum bu ülkede yandaş sendikalar darbe bile yapmaya yeltendi haberin vardır değil mi yoksa işine geleni okuyup işine gelmeyeni okumuyormusun ne güzel işte yanaşmışoz hükümete almışız araziyi yapmaşız memurmuza binayı varsa sende o güç yandaş yöneticilerin zorhlı mersedese bineceğine darbe planlayacağına memuruna işçisine hizmet etseydi ya

 • 25950 gerçekler Bolu Türkiye 28.2.2010 17:33:50

  Yeni fakülte ve yüksekokulların açılışına A.K. ve ekibinin vizyonu yetmez. Onların yaptığı tek şey, insanlarla uğraşmaktı. Şimdi onları bir düşünce almış gidiyor ve 2004 yılnda teklif edilen Yabancı diller Yüksekokulu ile Diş Hekimliğine sahip çıkıyorlar. 2004 yılı senoto kararlarına bakarsanız, Yabancı diller Yüksekokulu, Diş Hekimliği ve Güzel Sanatlar Fakültesinin teklif edildiğini görürsünüz. O zaman üç fakülte ye birden izin verilmemiş iş geriye kalmıştı. AKP´de yeni yönetim gelene kadar kararnameyi tutmuştur. Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu’nun kuruşu konusu da Düzce ayrılınca, Fen Edebiyat Fak. eski dekanı Alamdar Yalçın tarafından gündeme alınmıştır.

 • 25949 isim yazınca olay oluyor Bolu Türkiye 28.2.2010 16:17:34

  Cenk (28.02.2010 03:58:57) Sayın Başkan Alaaddin beyin tek gayesi belediyeye İmar kanunun 18 maddesini uygulayarak yeni parseller çıkartmak ve yandaşlarına ucuz arsa oluşturmak.. milletin efendisi sayın köylü hemsehrilerim.. bu oyunlara sakın düşmeyin tarlanızın %40 ı gidince dizlerinizi dövmekle mahalle olmak istiyorsanız sadece inanın derim sizlere YAZMIYORUM YAZINCA OLAY O (27.02.2010 19:36:32) REŞAT İŞBİLİR ,,AĞZINA YÜĞREĞİNE SAĞLIK ,,, GELSİNDE KÜRKÇÜLER MEMURSENDEKİLER OKUSUNLAR BUNLARI ,,KÖYÜN BAŞINI YAKACAKLAR BOLUNUNFANATİĞİ (27.02.2010 19:05:09) KAYI BÖLGESİNDEN KUM ÇEKİLMEYE BAŞLANDI PEKİ NASIL?MUHTAR BENİM HABERİM YOK DİYOR ANCAK HABERİ OLMADAN NASIL OLUR DA BU İŞE KARAR VERİLEBİLİR.TABİ ARAŞTIRILINCA İŞİN İÇ YÜZÜ DAHA AÇIK PİYASAYA ÇIKTI. İSTERSENİZ KENDİSİ İLE DE GÖRÜŞEBİLİRSİNİZ. ahmet davut (27.02.2010 17:37:39) afşar köyü fakılar muhtarından biraz bahsedermisiniz.nasıl menfeat saglamış.bolu fanatigi arkadaşımızdan rica ediyorum BOLUNUNFANATİĞİ (27.02.2010 16:44:27) ACABA BU DEĞERLİ GAZETENİN YÖNETİCİLERİ VEYA BU SİĞTEYİ KONTROL EDENLERDEN BİR SORUYA CEVAP ALABİLİRMİYİM? BAŞKAN BU SİTEYİ HİÇ OKUYOR MU BU KONUDA BİR BİLGİNİZ VAR MI? Editörden: Sanırım birinci sırada bizi okuyor ve takip ediyor. gülsüm (27.02.2010 14:00:18) semerkant mahallesine ne yaptınız? BOLUNUNFANATİĞİ (27.02.2010 11:33:37) BEN SAYIN BELEDİYE BAŞKANIMIZA ARTIK KIZMIYORUM.ÇÜNKÜ KENDİSİ BELEDİYECİLİTE OLMASADA HALKIN GÖZÜNÜN İÇİNE BAKARAK MÜTHİŞ SÖZLER SÖYLÜYOR DOĞRU OLMADIĞINI BİLE BİLE AŞAĞI SOKU MAHELLESİNE ORANIN YERLİLERİYLE HİÇ KONUŞMUŞ MU?REZİL BİR DURUM VAR ELEKTRİK ZAMLANDI SU DA O ŞEKİLDE VE NE HİZMET GELDİ BUNLARI AÇIKLASIN.BELEDİYE BAŞKANI BUNLARI SÖYLERKEN ANLADIĞIM MUHTARLARDAN KADARIYLA KİMSE SESİNİ ÇIKARMAMIŞ.YA AFŞAR-FAKILAR KÖYÜ MUHTARI GİBİ ÇIKARI VAR YADA GERÇEKTEN ZERRE KADAR KÖTÜLÜK YOK. neco (27.02.2010 00:00:33) tabıkı otobus ve çöp hızmetlerını saymıyorum.. neco (26.02.2010 23:59:14) ben borazanlar mahallesı sakınlerındenım.11 yıldır bu mahallede ıkamet edıyorum.sayın baskan hadı soyleyın borazanlar mahallesıne ne yaptınız.sadece camıye kadar dogalgaz geldı..AKP partı ılce encumen uyelerının vıllaları na yakın yerlerde yenı yollar acıldı.eeee baskan borazanlara daha ne hızmet verdınız.belkı bır seyler daha yapmıssınızdır belkı benım haberım yoktur..bılgılendırırsenız sevınırım...eger borazanlara yaptıgınız bırseyler yoksa yenı mahalle olan koylere hıcbırsey yapmazsınız.. Paul Henry (26.02.2010 17:37:08) Evet Aşağı Soku Mahallesi Bu başkan döneminde Paris gibi pırıl pırıl, ışıl ışıl oldu. Yolları, parkları,tertemiz sokakları, spor sahaları görenler imreniyor. Bolu halkı bir gelsinde mahalle görsün. Baştan söyleyeyim Kıskanmak yok. (Not; bu bahsettiğim Soku Parisin mahallesi.) Raşit İşbilir (26.02.2010 08:52:58) Yahu Bolu komple köye dönüştü sen köyleri mahalle yapsan ne olur yapmasan ne olur.!!!!!!!!!!!!! MEMURSEN VE DİĞER TOKİ SAKİNLERİ BU KÜRKÇÜLER KÖYÜNÜN BAŞINI YAKMAYIN VİJDANINIZLA OY KULLANIN BELEDİYEYE GEÇİLDİĞİ TAKTİRDE HANE BAŞI EKSTRADAN BİR SÜRÜ MASRAF YAPILACAK ÇEVRE TEMZ.VERG, ATIK SU BED, BELEDİYEDEN VERİLMEYEN TAMAMEN YER ALTI KAYNAKLARINDAN KULLANILAN SUYU PARAYLA ALACAKSINIZ KALDIKİ HAKSIZ YERE ZATEN DİĞER TOKİ YILLARDIR ARTİZYEN SUYUNA BEDAVADAN BELEDİYEYE PARA ÖDÜYOR ,,ELEKTİRİĞİNİZ ZAMLI ,,EMLAK VERGİNİZ ARTMIŞ OLACAK KARAR SİZİN :))))))

 • 25948 cabbar sertoglu Bolu Türkiye 28.2.2010 15:54:53

  bizim ülkeli rumuzlu kardes Deniz BAYKALIN dagdaki militani getir vekil yapayim dedigini duydunmu düsünceni bilmek isterdim sevgili kardesim insani heyacanlandiracak seyler yaziyorsun sonrada özür dilemek mecburiyetinde kaliyorsun yetmez yetmez bilerek yaz konus bir de bu yerin alti var cok dikkatli ol yazarken.vedalar zamansizdir,Arkamdan yürüme ben öncün olmayabilirim,önümde yürüme takipcin olmayabilirim Yanimda yürü böylece ikimiz de esit oluruz,POPCULAR ,folkcular bogazlari patlayana kadar bagirip durur,Ama DEDE EFENDIYI OKUYANLAR BAGIRMIYOR ne fark ederki kör insan icin elmas da bir camda sevgiler dikkate alirda dikkatli yazarsin talebe olmadan profösör olmayalim

 • 25947 Bizim Ülke Bizim Bolu Bolu Türkiye 28.2.2010 14:54:55

  Yapılan yanlışlar veya yanlış anlaşılmalar karşısında özür dilemekte bir erdemliliktir ilkesinden hareketle: Daha önceki bir yazımda TOKİ memursen konutları ile ilgili olarak, bugünkü iktidarın yan kuruluşu olan bir sendikaya ait olduğunu belirtmiştim. O gün o satırları yazdığım anda, toki Memursen konutlarında oturan vatandaşlarımızın alınabileceğide aklıma gelmişti. Ben öncelikle böyle yanlış bir anlaşılmaya meydan vermişsem çok özür dilerim. Asıl benim kasdetmek istediğim Memur senin hükümetin yan kuruluşu gibi çalıştığıydı. Başta tekel işçileri olmak üzere, bir çok hak arama eylemlerinde diğer bütün sendikalar yan yana gelebiliyorken, memur senin bunlardan uzak durması, sendikacılık adına kabul edemediğim bir şeydir. gerçi diğer memur sendikaları ne yapıyorki onuda anlamak mümkün değil.

 • 25946 Akademik personel Bolu Türkiye 27.2.2010 22:28:28

  Erdemli bir duruş her zaman saygıyı hak eder, bu konuda size sonuna kadar katılıyorum. Atilla Kılıç, kendi bölümü dışındakiler dışında, kimsenin tanımadığı ve haliyle hakkında bir önyargıda bulunamayacağı bir kimseydi atandığında. Ama ardından neler gelmedi ki... üniversitede sanki atilla kılıç, karısı, seçtirenler yıllardır biriktirilmiş, içlerinde yumruk olmuş ihtirasları uygulamaya koydular. Hem de dört yıl boyunca. Saygı duyacağım hiç bir şey kalmadı bu dört yılın sonunda anlayacağınız. Kendisine ve yanındakilere en ufak bir saygı hissi, sempati, empati ve benzeri hiç bir duygu beslemiyorum. Yaptıklarınız unutulur gibi değildi, unutabileceğimi de hiç sanmıyorum. Ömrünüzün sonuna kadar bu yanlışların vicdan azabı ile yaşayın....

 • 25945 Kamil Ersöz Bolu Türkiye 27.2.2010 20:48:49

  Rektör Yardımcılığı, Başhekimlik ve Yardımcılığı gibi görevler idari görevlerdir. Bu görevlerin ifası Yüksek dereceli bilgi, tecrübe ve akillik gerektirir. Bu siteden rektör yardımcısı ve eşinin idari görevlere getirilmeleri , kişilerin kendilerine imtiyaz kazandırmaz. ek gelir ve döner sermaye de kazandırmaz. hedef olan kişilerin ünvarları ve hekim olmaları onlara ayrıcalık kazandırdığı gibi döner sermaye gelerlerinin de paylaşılmasında önemli kazançları olamayacağı gibi emek ve zaman gerektirir. üniversitemiz her geçen gün biraz daha kurumsallaşmaktadır. kişisel ihtiraslar ve karşılıklı siyasallaşma hızını yavaşlatmıştır. her kim hangi idari göreve gelirse gelsin. orası birilerinin babasının malı değildir. bu ülkede yasalar var, Yasalar güçlü olanların yanında güçsüzlerin de korunması için uyulması zorunlu olan hukuk kurallarıdır. her kim hukuk kurallarının dışına çıkacak olursa. bir gün mutlaka bedelini hukuk karşısında ödenmek zorundadır. Bu nedenlerle üniversiteden eleştirilere son verilmelidir. eski Rektör Sayın Kılıç eski bir rektör olduğu nedenle saygınlığını sürdürmektedir. o hiç bir zaman Y.A gibi davranmadığı için üniversite içerisinde hep saygın kalacağını umuyor saygılar sunuyorum.

 • 25944 Asena Bozkurt Bolu Türkiye 27.2.2010 18:15:04

  25943 no.lu mesajda; “Lütfen kimseyi zan altında bırakmayın. Haksızlıklar karşısında susmamak hadistir ama insanları haksızlığa uğratmamak haklarında iftira atıp zanda bulunmak ise haramdır Kuranda geçer. Lütfen kavga kültüründen vazgeçin.” denilmektedir. Bu satırları okuyunca insan ister istemez Ergenekon diye estirilen fırtınanın dalgalarına maruz kalan masumları hatırlıyor değil mi?

 • 25943 NE SİZİN NE BİZİM HERKESİN BOL Bolu Türkiye 27.2.2010 16:14:39

  Bizim Ülke Bizim Bolu diye ülkeyi şehri kendine ait gören arkadaş bu ülke hepimizin Boluda öyle.Kimsenin malı değil.Kendinde varmı yokmu ev araba bilemeyiz .Belki yalan söylüyor belki eşinin üstünde olduğu için yazıyorsun velevki olmasın senin kadar maaşı bile olmayan yüzbinlerce insanda var.Ama hepside umutlu gelecek adına.Toki den bahsedilmiş bizzat site başkanı memursen başkanıdır aynı zamanda arabası yok dairesini de ancak ödüyor.Ve ayrıca TOKİde yarı yarıya kiracı var.Sendika ile ilgisi olmayan birçok vatandaş yani.Lütfen kimseyi zan altında bırakmayın.Haksızlıklar karşısında susmamak hadistir ama insanları haksızlığıa uğratmamak haklarında iftira atıp zanda bulunmak ise haramdır Kuranda geçer.Lütfen kavga kültüründen vazgeçin.

 • 25942 aibülü Bolu Türkiye 27.2.2010 15:35:56

  Üniversiteye yeni bölümler geliyor. Uzun süredir Boluluların beklediği Yabancı Diller Yüksekokulu, Diş Hekimliği Fakültesi ile Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu’nun kuruluş kararları Resmi Gazetede yayımlandı. eski yönnetimi karalayanlar utansın Vefa ve hürmet konusunda karnesi iyi olan Bolulular Atilla Kılıç yönetimine teşekkür eder..

 • 25941 Bizim Ülke Bizim Bolu Bolu Türkiye 27.2.2010 15:28:05

  ŞİMDİ BUNUN HESABINI KİM VERECEK ? Eski ve yeni Deniz Kuvvetleri komutanlarına suikast soruşturması kapsamında hakkında ikinci kez tutuklama kararı çıkartılınca intihar eden Deniz Kurmay Yarbay Ali Tatar’a ait olduğu iddia edilen suikast notundaki el yazısının Tatar’a ait olmadığı belirlendi. Gölcük’te deniz teğmenlerin kaldığı lojmanda bir buzdolabının arkasında bulunan nottaki el yazısı İstanbul Kriminal Polis Laboratuvarı’nda incelendi. Uyuşturucu izi de yok Ali Tatar’ın ağabeyi Ahmet Tatar, kardeşi toprağa verildikten 19 gün sonra tamamlanan raporda belgelerdeki yazının kardeşine ait olmadığının ortaya çıktığını söyledi. Tatar, “Yazı diğer adı geçen insanların da değil. Peki kimin?” diye sordu. Soruşturma kapsamında tutuklanan teğmenler, uyuşturucu kullanmak ve satmakla da suçlanmıştı. Ahmet Tatar “Bu teğmenlerin hepsine idrar tahlili yapılmış Adli Tıp Kurumu’nda. Uyuşturucu kullandıklarına dair hiçbir şey bulunamadı. Bu iddianamenin içerisinde var. Fakat bunların hepsinin siciline bu iddialar işlendi” diye konuştu. Haksız yere suçlandığını çok iyi bilen ve tutuklanma aşamasında gurur intiharını yaşayan Kumay Albayımın ve geride bıraktığı ailesinin hesabını kim verecek. ya o sebepsiz yere suçlanan genç teğmenlerinim piskolojileri ne olacak. Bütün hepimizde biliyoruzki bu ve bunun gibi aslı astarı olmayan suçlamalarla içeride yatan askerlerimiz, bilim adamlarımız ve iş adamlarımız , yargılamalar sonucunda suçsuz bulunup dışarı çıkacaklar. İyi ama o zaman bunların içeride özgürlükten yoksun bırakıldıkları günlerin hesabını kim verecek.. Bunların hesabını kim verir bilemem ama şunu çok iyi biliyorumki halk bunların hesabını birilerinden sandıkta soracaktır.....

 • 25940 BOLULULAR Bolu Türkiye 27.2.2010 15:26:14

  Rektör çok doğru işler yapıyor doğru!! kocasını rektör yardımcısı karısının başhekim yardımcısı. daha önceleri eswki rektöre veryansın edenler seslerini kıstı, korkudan mı yoksa pastadan halen pay bekleyenler mi var bilinmez,

 • 25939 cabbar sertoglu Bolu Türkiye 27.2.2010 12:20:30

  rasit isbilir rumuzlu yaziya cevap ne güzel bakin bahar geliyor bahar havasinda yazilar yazin sizin yazadsaginiz mesajin ne ötesinden ne berisinden hic hicmi alasi yok sizin maksadiniz dumanli bir hava yaratmak yazik yaziyi yazarken o harcamis oldugunuz zamana icraci eve gelip haciz islemleri kalkti kardes artik hacizci bir evin ihtiyaclarini haciz edemez artik onun icin havamiz cok iyi havamizi bulandirmayin lütfen onun icinmidirki ihracat ithalat rakamlari yüzlerce milyon artmis yedi seneden beri iyi yapilanlari görmemek istemek demekki kasitli bakiyorsunuz meselelere niyetiniz kötü dolayisiylede kötülemeyi kendinize is edinmissiniz

 • 25938 cabbar sertoglu Bolu Türkiye 27.2.2010 12:10:29

  bizim ülkeli rumuzlu kardeslerim biz kirk kisiyiz kimin hangi düsüncede oldugunu leb demeden leblebiyi anlayan sen cali dibi dögüyorsun hic önemli degil tarih tekrardan ibarettir bizim insanimiz ne yapacagini gayet iyi bilir senin arabanin olmamasi ama samimi düsüncem her seyin mükemmel olmasi ama kisinin bazi seylere sahip olamamasi senin karamsar düsüncelerin uygulandigini göstermez ama ben kesin kes inanmiyorum sizin zamanin imkanlarindan yararlanmadigini adim gibi eminim yalan konusup kendini acindirma 3 hafta önce avrupadan geldim gidin bir görün avrupanin halini benim acizane aklim diyorki sen ve sizin gibi yazi yazanlara insanlara yardimci olmak istiyorsaniz insanlara gönlünüzden geceni degil gercekleri yazin lütfen bu ülke madem hepimizin bahar geliyorken bahar gibi kokan yazilar yazalim üzüm yemekse maksadimiz bagciyi dövmiyelim bende BOLUDA bende türkiyede yasiyor bende senin aldigin havayi soluyorum yazik oluyor en azindan sana yazacak zamanimi baska güzel islerle gidereyim selamlar

 • 25937 bir mahalleli Bolu Türkiye 27.2.2010 10:16:45

  sayın BEELDİYE başkanımız mangalda kül bırakmıyor birde gelsin yaptığı hizmeti yani çamur çeşme sokağında özür çukurçeşme sokagında görsün boluda değil köylerde bile boyle rezalet yok sokakta ne kaldırım ne alt yapı VAR Yol genişLetecez diye her tarafı berbat ettiniz ÇAMUR İÇİNDEYİZ sokağın adını çamurçeşme olaraka değiştirmek istiyoruz

 • 25936 inadına AKP Bolu Türkiye 26.2.2010 19:52:21

  ben açık yüreklilikle yazdım hem evim hem arabam var diye sen neden hemen insanların elde ettikleri güzelliği yandaşlığa vuruyorsun kendinden bahset evin araban yok mu ben işe de ecevit döneminde başladım ama en rahat dönemler bu dönemler allah bizi seni gibi düşünenlerin iktidarından muhafaza etsin suni gündemler bunlar bi daha ki seçimlerde görüşem dileği ile bi daha tek başına iktidar olacağız allahın izni ile

 • 25935 Ruşen Ali Köroğlu Bolu Türkiye 26.2.2010 18:40:27

  Bolu Gündem´de 25 Şubat 2010 yani dün yayınlanan bir haber: "Artık ´illallah´ dedirtiyor" "Bolu´nun neredeyse bütün sokaklarında oluşan köstebek çukurları, yağmurun etkili olduğu şu günlerde vatandaşa “illallah” dedirtiyor. Modern bir kent haline dönüşeceğiz, Bolu Türkiye´nin en iddialı illeri arasında yer alacak ifadelerini yerel yöneticiler ağızlarından hiç düşürmüyor. Ama gerçekte durum içler acısı. Bolu´nun neredeyse tüm sokakları köstebek çukuru tarlasına dönmüş vaziyette. Bolu´nun trafik akışının yoğun olduğu caddelerde ise durum değişmiyor. Yaşanılan sorun hem araç sürücülerine hem de oluşan çukurlardan su sıçrayan yaya vatandaşlara “illallah” dedirtiyor." şeklinde yeralıyordu. Haberin fotoğrafında ise İhsaniye Mah.Ağdacı Sokak. Yani Ağda Camii´nin yanındaki yokuş görülmekte idi. Gelelim bugüne, yani 26 Şubat 2010´a. Evet, bugün öğleden sonra sözkonusu o sokakta asfalt bakım ve yama işlemleri tamamlandı... Yorumu siz yapın. Haber vermek benden.

 • 25934 Raşit İşbilir Bolu Türkiye 26.2.2010 14:40:01

  AKP SİYASİ KRİZ VE MAĞDUR OLMA POLİTİKALARI Sıcak para, ve özelleştirilen yerlerden gelen paralar sonucu ülkede para varmış gibi hava yaratıp, ilk kriz ortamında deli gibi çuvallamışsın. Yaptığın bütün açılımların içeriğini bile açıklayamadan takla olmuşsun. Dokunulmazlıklar kalkacak demişsin, hazırlanan fezlekeler vekil sayını bile sollamış. Kalkınma demişsin kendi zenginlerini yaratıp, en çok oy topladığın varoşlara seçime 2 ay kala gitmişsin. Dindarım demişsin, rasmussen konusunda tükürdüğünü yalamışsın. Hizmetkarız demişsin, grev yapanların hepsiyle çatışmışsın. Eczacısını marketini sizin döneminiz bitecek diye tehdit etmişsin, öğretmenine kadro üniversite mezununa istihdam yaratmamışsın. Özelleştirdiğin her yerde resmen özelleştirme kanununu değil işten kovma kanununu uygulamışsın. Muhalif sesler yükselmeye başlayınca, medyayı satın alarak halktan gerçekleri saklayacağını sanmışsın. Ama bi bakmışsın yapılan bütün anketler; yerel seçimlerden sonra gene aynı hızla bir kaç puan kaybederek eridiğin sonucunu gösteriyor. İşte bu ortamdaki iktidarın, tek ve yegane can simidi; siyasi kriz. sistemi kilitlemek için ve vatandaşa "yahu sizin sorunlarınıza eğilemiyoruz ki bunlarla boğuşmaktan" diyerek kolaycılık yapmak için, bir numaralı Akp taktiği. Her şeyin üstünü örtecekmiş gibi bir bakış esasında bu anlayış. Vatandaş aç, evine haciz geldi gelecek. açıyor tv´yi; İlk kez bir cumhuriyet başsavcısının tutuklandığını görüyor. Sonra bi bakıyor, adalet bakanı yetki gaspı diyor. Tekrar açıyor tv´yi, 70 kişilik ülkenin tuzu kuru sanatçı kafilesi, sanki topluma fayda sağlayacakmış gibi açılım denen bir nanenin uğruna en sağlamından lüks kahvaltı keyfi çekiyor. Yahu ben açım, şu kahvaltıda bile benim rızkım var diyemiyor bu vatandaş. aç ama, iktidarın ona dayattığı bir gündem mekanizması var. Kimin haklı kimin haksız olduğunu da pek bilemiyor, belki de bu iktidara engeller koyuyolar da ben ondan açım diyor. Akp´nin dört ayak üzerine düşmesi gibi bir şey bu. Hiçbir şey yapmıyor, hiçbir şeye çabalamıyor, çabaladığı konuların çoğu elinde kalıyor. Ama hoopp bi siyasi kriz, ve vatandaşta oluşan algı; engelliyolar da sanırım ondan yapamıyor bu iktidar. İşte akp, bu düz mantık seçmen algısını bildiği için, öylesine muhtaç ki siyasi krizlere. Canına minnet. Baktı ki siyasi kriz olmuyor, hukuksuzluğun daniskasını da sergileyip "hadi ama vurun be abiler ablalar" diye bekliyor. Karşı taraf da biz daha ölmedik ne yaptığınızı sanıyorsunuz dediği anda, bakın gördünüz millet iradesine saygısızlığı, bu darbedir darbeeee diye başlıyolar gündemi pompalamaya. Ve bu gündem pompalanması sonucu seçmen yorumu ne? Akp´ye iş yaptırmıyorlar. Gündemi takip sıfır, okuma alışkanlığı sıfır, günbegün kaybettiği haklarını farketme hissi sıfır, tam bir yüzeysel bakış açısı sonucu; engelleyen oldukça adamlar nasıl iş yapsın?diye düşünüyor vatandaş. Mantık bu. Yahu akıl mantık diye bir şey var. akp engelleniyor diye mi babalar gibi satıyor, üretmeden istihdam yaratmadan, çoğunluğun değil bi kısım yandaşının refahını düşünüyor. Babalar gibi satarken, istihdamı üretimi neyin dert etmezken, hayvancılığı tarımı bitirirken engellenmeyen, ve dediğim dedik gibi hareket eden iktidar, ne hazindir siyasi konularda kurumlarla yaşadığı krizler sonucu engellenmiş bir hüviyete bürünmüyor mu kafayı yiyiyorum. Hayır yani bunu benim gibi çok iyi bilen akp´nin de bi 5 sene daha ülkeyi yönetse gene ısrarla aynı taktiği izleyeceğini biliyorum. bütün umudu siyasi kriz. Şablon hep aynı. Ne üret, ne istihdam yarat, ne de sorun çöz, birine önce kafayı çak sonra da kafa yemiş numarasına yat, millet de sana kafa atıldı diye sana oy versin. yandaş medyan bunu sulandırsın, milletin gözünün içine içine soksun dursun. Halk da hakkı olan şeylerin derdine değil de senin kafa yediğini düşünerek senin derdine düşsün. Oh ne ala memleket.

 • 25933 Bizim Ülke Bizim Bolu Bolu Türkiye 26.2.2010 13:15:45

  Değerli dostlar baştan beri söylüyoruz, bu ülke hapimizin ve bu ülkenin gündemi ile ilgilenmek, sorunlarımızı tartışmak ve çözüm yolları aramakta hapimizin görevi. Ben inanıyorumki buradaki tespitlerimize halkımızın büyük çoğunluğ katılmakta ve düşüncelerimize katılanlarda gün be gün artmakta. Bak arkadaşım ne güzel söylemiş, haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır diye. işte bizimde şeytanla ilgimiz olmadığı için yapılan haksızlıklar karşısında sesimizi yükseltiyoruz ve yükseltmeyede devam edeceğiz. Bak AKP´li arkadaşım ne güzel kendi kendini itiraf etmiş. Evi, arabası varmış, maaşıyla da karnı doyuyormuş. TOKİ memursen konutlarında da her evin önünde araba varmış. Toki Memur-Sen konutlarının ve orada oturanların, bugünki iktidarın yandaş kuruluşu olan bir sendikaya ait olduğunuda hepimiz bilelim lütfen. Aslında her insanın evinin olması, arabasının olması ve karnın doyması kadar güzel ve insanca bir yaşam varmıki. Ancak çevremize bir bakalım, asgari ücretle çalışanlarımın, tek maaşlı memurlarımın, işçilerimin acaba kaçta kaçının bu güzel imkanları var. İnanırmısınız büyük çoğunluğu yoksullukla , borçle , dertele yaşamını sürdürmeye devam ediyor. Ha benmi, bende emeli devlet memuruyum ve aldığım emekli maaşımla yaşamımı sürdürmek için emekliyorum adeta. Evim hiç olmadı ve kirada oturduğum evde soba yakıyorum, bilgisayarımda yok bu yazıları bir arkadaşımın bilgisayarından yazıyorum, arabamda yok eşimle bir yerlere gezmeye gidebilecek. Ama Allah´a şükür sağlığım yerinde, canım sağ ve bu kötü günlerin geçeceği ve ülkemizin layık olduğu güzel günlere kavuşacağı zamanları yaratmak için elimden gelen gayretide göstermeye devam ediyorum. Allah bizleri ve ülkemizi, Yüce dinimiz İslam´ın arkasına sığınıp nefes aldığı her saatte şeytanlık düşünenlerden korusun...

 • 25932 inadına akp Bolu Türkiye 26.2.2010 11:04:38

  bize bir şey anlatma kardeşim belli ki sen açıkça taraf tutyorsun tut tabi gerçekleri söyleyince mecburen bu şekilde yazıyorsun allah şükür maaşımız yetiyor karnımız doyuyor arabamız evimiz var git bak bakalım toki memur sen e hangi kapının önünde araba yok eminim ki senin hem evin hem araban var ve sen bu yazıları yazarken kaloriferin sıcacık yanıyor sen göbeğini kaşıyarak bekliyorsun bunlar bir şey söylesede yazsam diyorsun unutma ki haksızlık karşısında susan da dilsiz şeytandır ülkede huzurun ve refahın olmasını istemeyen sizlersiniz sırf bunlar dine saygılı dini duyguları olan insanlar diye bu şekilde davrandığına eminim bu ülkeyi baykal da bahçeli de yönetmedi mi bunlara bi daha mı güvenip oy verelim ordudan medet bekleyen halkın iradesine saygı göstermeyen kişler bunlar

 • 25931 Lütfü Demir Bolu Türkiye 25.2.2010 20:13:01

  "Bizim Ülke Bizim Bolu" rumuzu ile yazan değerli kardeşim. yazdıklarınızı ben de okuyorum. Bir iki kişi yazılarınız hakkında olumsuz değerlendirmede bulundu diye üzülmeyiniz. Yazdıklarınız son derece doğru tespitler içeriyor. son 7 yılda hiç bir iktidar ülkemize bu denli zarar vermemişti. Bu durumu herkes görüyor. Ama kaleme almak ayrı bir beceri ve ruh gerektirir. Bu nedenle açıkyürekliliğinizden dolayı sizi kutluyor, yazılarınızı beğeni ile okuduğumu bilmenizi istiyorum. Saygılarımla...

Sayfalar:

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak