bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

İzzet Baysal Belgeseli için tıklayın!

GÜNÜN SÖZÜ

Bir milleti hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir toplum olarak yaşatan da, köleliğe, yoksulluğa düşüren de eğitimdir.

ATATÜRK


 • 24878 Sabahattin ÖNKİBAR´ın son yazı Bolu Türkiye 21.12.2009 23:15:22

  Sabahattin ÖNKİBAR´ın son yazısından TSK´nın, askerini öldürdüğünü ima edenler, Patrik ve Öcalan´a sus pus! Üstünden fazla zaman geçmedi, hatırlayın lütfen! Tokat’taki rezil saldırıda şehit kanları soğumadan ve zerre bir soruşturma yapılmadan devletin zirvelerinden yaylım ateşi başlamıştı. Abdullah Gül’den Tayyip Erdoğan’a, Bülent Arınç’dan Beşir Atalay ve Nihat Ergün’e kadar devletin zirve isimleri hadiseye provokasyon imasında bulunmuştu. Peki provokasyon ne miydi? Yandaş medya onu tercüme etti.Buna göre Tokat’daki saldırıyı PKK değil, ülkede karışıklık çıkarmak isteyen TSK yapmışmış! Evet, Silahlı Kuvvetler kendi mensuplarını katletmişmiş! İlginçtir imacıların hiç biri bu tercümeye itiraz etmedi! Derken imdada (!) PKK yetişti ve kendi ajansı aracılığı ile ben yaptım dedi. Onu bile kabullenmediler! Bereket (!) Kandil’deki PKK önderi Murat Karayılan “Bu bizim eylemimiz” dedi ve iş noktalandı! Düşünebiliyor musunuz, devletin zirvesinde olanlar bu ülkenin Silahlı Kuvvetlerini zerre bilgi ya da delil olmaksızın Mehmetçiğin katlinden sorumlu olduğu gibi imalarda bulunabiliyorlar! Bu hal artık TSK üzerinden siyaset yapmayı da geçmiş, çok tehlikeli bir yere gelmiştir! Anayasa’ya göre Başkomutan olan Cumhurbaşkanının takındığı peşin tutum ve verdiği önyargılı hüküm, garabette gelinen dehşet noktayı gösteriyor.

 • 24874 isak çelen Bolu Türkiye 21.12.2009 22:50:01

  Muharrem hocam şu gazeteye geri dönun artık sizi o güzel yazılarınızdan mahrum etmayin bizi.

 • 24873 adaletli vatandaş Bolu Türkiye 21.12.2009 22:24:01

  Herkes görüşünü beyan ediyor. Kızılay parkı özel idare için önemlidir. İl Genel Meclisi de kısıtlı bütçelerle eğitimden imara her yere para yetiştirmeye çalışıyor. Tabi başta belediye dahil kimsenin arsanın yok edilmesine ses çıkardığı yok. Bu arsada tüm bolu halkının hakkı var. İl genel meclisi de haklı olarak her mülk sahibi gibi bunu değerlendirmek istemesi tabidir. Benim önerim şudur: İl Genel Meclisi is merkezi yapmak ister. Belediye karşı çıkar. Halkın % 50 si de karşı çıkar. Ozaman Belediye Küçük sanayi kavşağındaki arsasını imar planında iş merkezi olarak değiştirdiğini duydum. Belediye Sanayi kavşağı köşesinden 5000 m2 yeri Özel İdareye versin Kızılay Parkı ile takas etsinler. Kavga bitsin. Belediye kabul etmezse bilin ki boluluları düşünmüyor. Başka amacı var.

 • 24872 Projeksiyon ve yanıltma Bolu Türkiye 21.12.2009 21:25:28

  24866 YA CEVAP. Her ne hikmetse bu tür eleştirileri yapan organize ekibin, iddialarının hiçbir dayanağı ve belgesi olmadan kendi sıfat ve meziyetlerini başkalarını karalama aracı olarak kullandığı gayet açık. Bahsettiğin danışman psikolog-psikiatr hanımın öncelikle organize bir ekibin elemanı olması zaten kendisini yeterince deşifre ediyor. Onun da ciddi bir danışmanlık yardımına ihtiyacı olduğu açık. Çünkü sanal iddialara hayali çözümler üretme gibi hezeyanlar taşyor.

 • 24871 Akademik personel Bolu Türkiye 21.12.2009 18:35:32

  Yönetimin daha önce adam yerine koymadığı, hatta düşman bellediği insanlarla olmaya çalışmasının değişimle, gelişimle alakalı olduğunu sanmıyorum. Bu sadece bir menfaat ilişkisi. Yönetimin kaç türlü yüzü olduğunu, ne kadar fütüraçsızca, belden aşağıya, sınırsızca vurabildiklerinin örneklerini çok gördük. Şimdi de bu insanların karşısına çıkıp şirin görünmeye çalışmak, oy istemek, yalakalanmak !!!!! hiç sınır tanımıyorsunuz vesselam. Hiç bir ahlaki, ilkeli, dürüst, saygın bir duruşunuz olmadı hiç bir zaman. Hiçbir icraatınızda insani erdemleri koruduğunuzu göremedik. Bu yalkalanmalarınız bile sizi hiç utandırmaz, hiç yüzünüz kızarmazzzzz.

 • 24870 üniversite yönetimi Bolu Türkiye 21.12.2009 18:09:14

  Mevcut yönetimi destekleyenler yeni açılımlar yaparken, yönetimde kendi çapında açılımlarında devame etmektedir. Hiç yanına yaklaşmak istemediği görünmek istemediği kişilerle görüşmekte ve oy istemektedir. Demek ki çağ değişim çağı herkes her şekilde değişebilir kendini yenileyebilir, değiştirebilir, geliştirebilir. Mevlana nın dediği gibi dün dündür cancağazım yeni güne bakalım.

 • 24869 üniversite Bolu Türkiye 21.12.2009 17:42:28

  Ben genç bir hocayım, artık sağcı solcu şucu bucu kalmadı. Devir üretim, kültür sanat devri. Çalışan üreten ve dürüst insan istiyoruz ve aynı modelde öğrenci yetiştirmek istiyouruz. Yaşı geçmiş dinazor hocalar insanları solcu sağcı diye sınıflamayın, yok öyle bir şey. Hep birlikte üretime katılalım hep beraber güzel şeyler yapalım.

 • 24868 Rektör Bolu Türkiye 21.12.2009 17:40:01

  A.K zamanında yapılan tüm inşaatlar projeler, üniversitede yapılan yayınlar gerçekleşen somutlaşan her şeyin temeli daha öncesine dayanıyor. Herkes bilirki bir inşatın projesi, maliyetlendirmesi, yapımı yıllar alır. Aynı şekilde bir bilimsel araştırmanın yayının yapılmasıda yıllar alır. Sayın A.K zamanında gerçekleştirilen bu projeler taa eskilere dayanmaktadır. O onayı alınan yapımına başlanan şeyleri bitirmiştir.

 • 24867 Hacı Evhaddin Karagözoğlu Bolu Türkiye 21.12.2009 15:58:19

  Yok valisi idi, yok belediye başkanı idi derken, anlaşılıyor ki Kızılay Meydanı arayerde sizlere ömür. Düpedüz bir Hacivat-Karagöz oyunu seyrediyor gibiyiz. Sonunda "hamhum şaralop". Beni asıl kaygılandıran Anıtpark. Bir de bakmışsınız Atatürk Heykeli´nin bulunduğu yer ile ilgili bir takım projeler üretmiş birileri. İşte o zaman seyreyle sen gümbürtüyü.

 • 24866 24863 ye cevap Bolu Türkiye 21.12.2009 15:29:23

  Talkını elaleme verip salkımı hatta deveyi kendiniz götüreceğinize neden kendi kimliğinizi, mezhebinizi, rektör ile organik bağınızı, atamanız yapılırken herhangi bir çalıntı olmayan yayınız olup olmadığını, atamanız yapıldığı andan beri hangi idari görevleri yaptığınızı, 4 yıldır kimlere hangi somut soruşturma/şantaj/tehditleri yaptığınızı, gelişme ! dediğiniz şeylerin listesini yazın da örnek olun bari. Henüz bir saat bile yönetimde bulunmamış insanları karalayacağınıza dönüp kendinize bakın şapkanızı önünüze koyup düşünün..İstiyorsanız Dr Meltem Hanım da içgörü geliştirmeniz ve sorunlarınızı anlamanız için profesyonel yardıma açık olduğunu belirtiyor zaten

 • 24865 yorumsuz Bolu Türkiye 21.12.2009 15:19:10

  yürü yavrum yürü fistanı sürü... ne güzel türküdür değil mi?

 • 24863 AİBÜ Bolu Türkiye 21.12.2009 13:44:31

  Sn. Atilla Kılıç yönetiminde AİBÜ tarihinde en çok yatırım yapılan ve üniversitenin en çok geliişme kaydettiği bir rektörlük dönemi yaşanmıştır. Üniversite kurumsallaşmış ve her bakımdan huzurlu bir ortam sağlanmıştır. Her yönetimin hatalarının, küskünlerinin ve eksiklerinin bulunması doğaldır. Bu yönetime sürekli saldıran kişiler rumuzları ile değilde kendi isimleri ile mesaj yollasalardı herkes mesaj köşesinde yaptıkları iftiraların nedenini anlayacaktı. Yönetimi eleştiren kişiler eğer yönetime gelirlerse asıl o zaman bu günkü yönetimin değeri anlaşılacak, bu kişilerin nasıl fütürsuzca ve saldırgan tavırlar gösterdikleri görülecektir. Bunu nereden biliyorsun derseniz daha yönetime gelmeden kabadayılıklarından yanlarına yaklaşılmıyor ve herkese tehditler yağdırmaya başladılar. Bence okadar yönetime geleceğinizden emin olmayın derim.

 • 24861 Rahmetli Bolu Türkiye 21.12.2009 10:58:15

  Kader işte böyle birşey demekki. Bir Ahmet (A. Necdet Sezer) selam çaktı kondun, bir Ahmet (Baysal) selam verdi göçtün. Her makam birgün rahmetli olacaktır önemli olan arkanda iyi işler hoş hatıralar bırakmaktır..

 • 24860 altın yumurtlayan tavuk Bolu Türkiye 21.12.2009 10:50:22

  A. Kılıç, tavuğu kesersem karnındaki tüm altın yumurtalara erişirim diye düşündü. Ulaştı da 200 kişiyi üniversite kadrolarına doldurdu. Ama tavuk öldü. Keşke adaletli, mezhepdaşlarını kayırıcı değil hiç olmazsa genel olarak kabul gören bir yönetim anlayışı olsaydı. Maalesef AİBÜ tarihinin en nefret edilen rektör adayı olmayı başardı. Hatta kendisinin gitmesi için dünyada biraraya gelmeyecek olan sol ve sağ gruplar biraraya geldi. Ahmet Baysal dan da gerekli ince balans ayarını aldı. Akıllı insan kendine fırsat bulur, akılsız insan elindekini kurutur.

 • 24859 AİBÜ seçimleri Bolu Türkiye 21.12.2009 10:39:29

  Ahmet Baysal Beyefendinnin mesajı olayın bittiğinin ilanıdır. Hayırlı uğurlu olsun herkese

 • 24858 Ahmet Baysal´ın mesajı Bolu Türkiye 21.12.2009 08:25:49

  Ahmet Baysal da adını kullanarak insanlarda hala psikolojik baskı kurmaya devam eden mevcut yönetime arkasında olmadığını Bolunun Sesi´ne verdiği mesaj ile iletmiş. Hayırlısı ile ocak ayında yeni rektörümüzü bekliyoruz. Artık taze bir nefes almaya herkesin ihtiyacı var. Bu gerilimli zulüm ortamından bıktık.

 • 24855 orhan çiçek Bolu Türkiye 20.12.2009 14:45:31

  dünyanın 10. böyyük ekonomisi olmaya adaymışız belediyemizin yaptığı böyyük işler kocaman panolarda bolulu vatandaşları aydınlatıyor. aman oda ne zart diye sular kesilmiş kimsenin haberi yok! işte bu ve benzer durumlar- habire yeni dökülüp ertesi gün ve sonrası 10 sefer kazılan yollar kaçak kömürlerden ikazlara rağmen yakılan yanık yağlardan solunmaz hale gelen hava-sadece bizim gibi dünyanın 10. böyyük ekonomisi olmaya aday ülkelerde olur:) NOT:20/12/2009 saat: 14:10 sular zart diye kesiliverdi kimsenin haberi yok!

 • 24854 tarafsız Bolu Türkiye 20.12.2009 12:33:04

  rektörlük seçimleri bu sene gerçekten çığırından çıktı. bazı solcu bilinen hocalar (i.i.b.f) den sırf intikam almak için sağcı hayri hocanın yanında yer aldılar hatta kimisi dekanlık için bile pazarlık yaptı. bu kadarıda pes yani insan kendinden haysiyetinden ödün vermemeli.

 • 24853 vatandaşın biri Bolu Türkiye 20.12.2009 09:35:06

  Dün Bolu muzda konferans veren emekli albay sayın Kemal Sarızeybek´i dinleyenler ayakta alkışlamış, diyor ki gerekirse bir kahramanlık destanı daha yazarız, bakın kendi kitabından bir alıntı ´´ İki üç gecede bir, havan aydınlatma mermisini ilçe üzerine atacaktım. Belirlenmiş hedeflere makineli tüfekle ateş açacak, ardından roketleri ateşleyip, şehir üzerinde çatışma havası yaratacaktık. Ertesi sabah halkı toplayıp muhtemel bir çatışmada ne denli zarar görebileceklerini, bu nedenle teröristlerin şehre girmesine izin vermemeleri gerektiğini anlatacaktık. Dediğimiz gibi de yaptık. Haftada en az bir kez bu uygulama Şemdinli´de yapıldı." bu kime karşı yapılmış kendi halkı üzerinde denemiş bir albay anlatıyor, senin vazifen terörü engellemek mi bölge halkı üzerinde baskı oluşturmak mı kime kalkmış demokrasi dersi veriyor merak ettim kendi vatandaşını kendi insanını korkutarak terörün biteceğini zannettikya yıllarca

 • 24852 Selim Sırrı Üstün Bolu Türkiye 20.12.2009 02:30:49

  ADD Bolu Şubesini kutlarım. Değerli konşmacı Erdal SARIZEYBEK´in konferansı mükemmeldi. Konuşmasından sonra ayakta uzun süre alkışlandı. Türk milletinin uyanışı artık başlamıştır...

 • 24851 Selime Mutlu Bolu Türkiye 20.12.2009 02:27:26

  Bu asil milletin uyanışı başlamıştır. Emekli Albay Erdal Sarızeybek gibi değerli toplum önderleri bu uyanışa öncülük etmektedir. Ülkemizi bu hale getirenlerden, ordumuza, yargımıza saldıranlardan bu millet gün gelip hesap soracaktır. Bolu bu gün duyarlılığını göstererek salonu tıklım tıklım doldurmuştur. Organizasyonu gerçekleştiren Atatürkçü Düşünce Derneğine teşekkür ederim.

 • 24850 Bahtiyar Engin Bolu Türkiye 19.12.2009 20:04:55

  Emekl Albay Erdal Sarızeybek´in konferansı mükemmeldi. Kimlerin bu vatana ihanet ettiğini çok daha iyi öğrenmemizi sağladı. Açılımın kimlerin isteğiyle ve hangi gaye ile gündeme getirildiğini, PKK terörünün içyüzünü, ülkeyi yönetenlerin bu konudaki yanlışlarını bir güzel anlattı. Salon tıklım tıklımdı. sözlerini tamamlarken izleyenler ayakta alkışlıyordu. Bu konuda bilgi düzeyimzi artıran ve coşkulu kitleyi bir araya getiren Atatürkçü Düşünce Derneği yöneticilerine teşekkür ederim. Sağolasın Sarızeybek... Seçim günü geldiğinde ülkemizi bu hale getirenlerden hesap soracağız...

 • 24849 Hidayet Öztekin Bolu Türkiye 19.12.2009 19:59:27

  Emekli Albay Erdal Sarızeybek´in Kültür Sitesinde düzenlenen konferansı mükemmeldi. Salon tıklım tıklımdı. İnsanlar merdiven aralıklarına oturarak, bir kısmı da ayakta kalarak konferansı izledi. Kimlerin bu vatana ihanet ettiğini, kimlerin terörü başımıza sardığını Sayın Sarızeybek sayesinde daha iyi öğrenmiş olduk. Bu vesile ile hem kendilerine hem de Atatürkçü Düşünce Derneğine çok teşekkür ederim. Ülkemiz bu karanlı günlerden de kurtulacaktır. Yeter ki gerçekleri görüp, hesap soralım...

 • 24848 Bizim Ülke Bizim Bolu Bolu Türkiye 19.12.2009 17:01:23

  Atatürkçü Düşünce Derneğinin davetlisi olarak gelen ve bugün Kültür Merkezi salonunda gerçekten muhteşem bir katılıma ´Demokratik Açılım ve Türkiye´ konulu bir konferans veren Sayın Erdal SARIZEYBEK´i birbuçuk saate yakın ayakta dinlemenin zevkini ve tadını aldım. Son yıllarda ülkemizde yaşanan gelişmeleri ve son açılım safsatası ile gelinmek istenen nokraları, iktidarın açılım hamlesi ile ülkemize neler kaybettirmekte olduğunu, pkk terörünü ve pkk terörü ile nasıl mücadele edilmesi gerektiğini çok iyi bilen biri olarak, ülkemiz üzerinde oynanmak istenen oyunları bir bir anlattı katılımcılara. Kısaca şunu anladıkki ülkemizi yöneten iktidar aklımızı alamayacağı kadar bir yanlış içerisinde hareket etmektedir. Konferansa katılımcıları gözlemlediğimde sanırım bir tek akp yanlısı siyasiler dışında hemen hemen her düşünceden ülke sevdalıları vardı. Sayın Sarızeybek konferansını şu cümlelerle sonlandırdı. Biz Türkler Ergenekonda 1. kahramanlık destanını yazdık, Kurtuluş savaşında 2. kahramanlık destanını yazdık ve gerekirse 3. kahramanlık destanınıda yazarız. Bu cümlelerin salonda izleyenlerde bıraktığı iz yüzlerinden okunuyordu ve salon dakikalarca alıştan inliyordu. Teşekkürler Sayın Sarızeybek, sen , ben, biz oldukça daha çok kahramanlıklar yazarız. Sayın Sarızeybeği ilimize davet ederek bizlere bu güzel anları yaşatan Atatürkçü Düşünce Derneği yöneticilerinede yürekten teşekkür ederim. Saygılarımla.

 • 24847 Meltem ÇAĞLAR Bolu Türkiye 19.12.2009 16:35:00

  Spector (1997), iş yaşamında öfkenin ortaya çıkış sürecine ilişkin olarak dört aşamalı süreci kapsayan bir model öne sürmüştür. Bu modelde yer alan çevresel engelleyici (ilk aşama), çalışanın/yöneticinin, hedeflerine ulaşmasını bloke eden herhangi bir durum, kişi ya da olay olabilir. İkinci aşama, engellenme sonrasında ortaya çıkan durumun çalışan tarafından nasıl algılandığı ya da değerlendirildiğine ilişkindir. Bu aşamada, engellenmenin keyfi bir biçimde yapıldığına inanılması, ulaşılmak istenen hedefin çalışan için önem derecesi, engelleyicilerin sayısı ve “gücü” gibi faktörler bu algılama ve değerlendirme sürecinde etkili olmaktadır. Çalışan, engelleyici faktörün, kendi amaçlarına ulaşmasını bloke ettiğine inandığı anda engellenmişlik duygusu yaşar (üçüncü aşama). Engellenme yaşantısı, kendisini, yoğun stres, kaygı, iş doyumunun ve performansının düşmesi, işten kaçma, işten ayrılma, çalışanlararası ve kuruma yönelik saldırgan davranışlar, derin olmayan bir üzüntü hali ile çok yoğun bir öfke (köpürme gibi) arasında değişen farklı duygusal tepkilerle gösterebilir. Son aşama, olaya/duruma/kişiye yönelik davranışsal tepkilerden oluşmaktadır. Bu aşamada, yakalanma/cezalandırılma korkusu, kural tanımama, dürtü kontrolünden yoksun olma (ani tepkilerde bulunabilme), yalnızlık duygusu ve sosyal ilişkilere duyarsızlık (umursamazlık) gibi faktörlerin çalışanın engellenme sürecine vereceği tepkinin yönü ve şiddeti üzerinde etkili olacağı söylenebilir. Bu süreçte, çalışanlar, kurum kültürüne ya da iklimine de uygun olmayan birtakım antisosyal davranışlar (örn., hırsızlık ya da kurum araçlarına zarar verme gibi saldırgan davranışlar) sergileyebilirler (Fox ve Spector, 1999).

 • 24846 Meltem ÇAĞLAR Bolu Türkiye 19.12.2009 16:18:06

  “Cehaletle deha arasındaki gerçek fark Dehanın sınırları var, cehaletinse hiçbir sınırı yoktur.” Whoopi Goldberg

 • 24844 Akademik sağduyu Bolu Türkiye 19.12.2009 12:43:18

  Rektörlük seçimlerinde daha önceki yönetimleri kötüleyerek ve kin ve nefret tohumları atarak başarı kazanacaklarını düşünenler yanıldıklarını göreceklerdir. Bu durum üniversitede gerginliği arttırmakta ve gerçek sorunların tartışılmasını engellemekte ve rektör adaylarının neyi hedefledikleri anlaşılamamaktadır. Genel seçimlerde olduğu gibi öğretim üyeleri seçilme olasılığının yüksek olduğunu sandıkları adaylar etrafında toplanmaktadırlar. Bazıları bir çeşit yatırım gibi görerek kıraldan fazla kıralcı olmakta yönetimle nekadar kötü olursam gelecek yönetimden pay alırım düşüncesine kapılmaktadır. Yönetimi dövme amacından başka projesi bulunmayanlar sağ duyu sahibi öğretim üyeleri tarafından giderek daha iyi anlaşılmaktadır. Bu açıdan baktığımızda Ekrem hoca bilimselliği ve projeleri ile öne çıkmaktadır. Behçet hoca sonderece değerli dürüst bir bilim adamıdır fakat projelerini henüz bilemiyoruz. Atilla hoca dört yıllık yönetimi sırasında bazı hataları bulunsada üniversitenin gelişmesine katkıda bulunmuş, geride bazı küskünler bıraksada giderek daha iyi ve başarılı bir yönetim sergilemiştir. Hayri hoca, Tekin hoca ve Cavit hoca gene kendi alanlarında oldukça başarılı öğretim üyeleridir. Hayri hocanın başlangıçta güç kazanmasını sağlayan fakat en önemli dez avantajı yeni yönetimde yer almak isteyen aşırı hırslı ve çıkarcı kişilerin çevresine toplanmasıdır.

 • 24843 vatandaş Bolu Türkiye 19.12.2009 09:33:55

  Bende diyordum ki bizim ülke rumuzlu arkadaş yazmıyor dtp nin neden istifa etmediğini yine döktürmüş, bu ülkede aleyhte ne olursa AKP den biliyorsun ya ne diyeyim sana, sana sadece şunu söyleyeyim senin savunduğun düşünce+yandaş olduğun düşünce bu ülkede sadece belli noktalarda oy alıyorken beğenmediğin AKP ülkenin dört bir yanından oy aldı ve eğer AKP olmasaydı doğu ve güneydoğuda DTP nin aldığı oylarla sen ve yandaş düşünce şuan cüce muhalefet bile olmazdınız yatıp kalkıp AKP ye dua edeceğinize hala karalıyorsunuz ya yazıklar olsun

 • 24841 Duyarlı Yurttaş Bolu Türkiye 18.12.2009 19:11:07

  DEĞERLİ HEMŞEHRİLERİM Lütfen yazım kurallarına uygun olarak ileti gönderiniz. Çok uzun yazmayınız. Yazınızı kimse okumaz. Buraya bakmaktan nefret eder oldum. Zeka düzeyi 70´i geçmeyen yazıları görmeyelim artık. BURASI Bolu´nun sorunlarının dile geldiği bir ortma olarak kalsın. Özürlü yorumlar olmasın.

 • 24839 Selim Bereket Bolu Türkiye 18.12.2009 15:58:31

  Rektörlükte son günlerini yaşayansn Atilla Kılıç bugünlerde bazı hocaları ziyaret ediyor ve destek istiyormuş. Dört yıldanberi bırakın bizi ziyarete gelmeyi, randevu isteklerimizi bile cevaplamayan bu şahsiyet duyduğumuza göre üç beş yandaşı dışında hemen hemen her hocadan durumuna uygun bir cevap alıyormuş. Oh olsun. Bizde bekliyoruz. Gelsin bizimde bir çift sözümüz var ona. Eden bulur veya bugünün bir de yarını var lafları boşuna söylenmemiş. Bekliyoruz.

Sayfalar:

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Asansör Asansör Montajı Asansör Revizyon Asansör Bakımı Asansör Servisi
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi