bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

İzzet Baysal Belgeseli için tıklayın!

GÜNÜN SÖZÜ

Arkadaşlar, efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır.

ATATÜRK


 • 24019 Adalet Bolu Türkiye 18.09.2009 23:11:11

  Üniversitemiz yurtlarına yerleştirilenlere ilave olarak rektörlük kontenjanı diye kız öğrencilerden 44, erkeklerden 13 kişi yerleştirilmiştir. Bunların torpilsiz olduğunu kim söyleyebilir. bazı öğrencilerin nerde okuduğuda belli değil. Hani adildiniz? hani dürüsttünüz? toplam 57 öğrenci kimlerin kontenjanı? Sadece rektörlük yönetiminin mi, yoksa tüm idarecilerin mi? Artık istedikleri gibi hareket ediyorlar. kadrolaşmada yaptıkları gibi. Bolunun basın mensupları uyuyor. aaa kokteymi var, hadi gidelim. Yoksa bu 57 öğrenci rektörlük torpillileri olarak iktidar siyasetçileri tarafından mı emredildi. Bu olay ancak 3. dünya ülkelerinde olur. Bizim ülkemizdeki anlı! şanlı!, laik! ilim ve bilim adamlarımız! böyle şeyler yapmaz. Bunun hesabını soran olacakmı? Hodri meydan basıncılar.

 • 24017 Cevahir Bolu Türkiye 18.09.2009 16:32:23

  Rektörün namazından orucundan size ne! Allah’la kul arasında olana hangi sıfatla karışabiliyor yada ağzınıza dolayabiliyorsunuz. konuşulacak konu var, konuşulmayacak konu var.

  yazsanıza oraya meydana dikilen gereksiz ve hiçbir Allah’ın kulunun başını çevirmediği binlerce liralık led ekranı! yazsanıza en üst düzey eğitim kurumunda süs havuzunun ne işi olduğunu! gidişatın eğitim kurumundan çok eğlence merkezine dönüştüğünü... Rektörün namazının, orucunun emin olun kuruma, çalışanlara, Bolu’ya yada hükümete hiç bir şekilde faydası yok. İbadet Allah’la kul arasındadır. 3. şahıslara düşen de "Allah kabul etsin" sözüdür. Anlatabildim mi?

 • 24016 Üniversite Bolu TC 18.09.2009 15:27:01

  Seçimler yaklaştı Üniversite yine kaynamaya başladı. İdarecinin kötüsü kendinden önceki dönemi kötülermiş. Nermin hanımın bu huyu depreşmiş olmalı ki eskiyi kötülüyor. Eski idare neden yargılanıyor? Nermin gibilere mesai ücret verdiği için. Yediği yemeğin ücretini Nermin gibiler eksik ödediği için. Kısaca hizmet ettiği için. Yeni yönetim de Sayıştayda aynı konulardan dolayı yargılanıyor. Bunlara sevinmeden önce insanlar yediği yemeğin midesinde kalan posasını temizleyip eksik ücretini ödemelidir. Bolu halkı herşeyi çok iyi biliyor. Bilmeyenler okumuş! cahiller.

 • 24015 köroğlu bolu türkiye 18.09.2009 14:07:24

  muharrem hocam; Yazılarınızı zevkle okuduğumuzu belırtmek ısterım...yenı yazılarınızıda merakla beklıyoruz.

 • 24014 üniper bolu türkiye 18.09.2009 13:59:30

  Bolu Halkına Açık Mektup Yazan Arkadaş,Bolu halkı üniversitede olan her şeyi çok iyi görüyor.Bunun için çırpınmanıza gerek yok. Üniversitemizin daha önceki rektörü yargılandığı doğrudur. Ancak sizin rektörünüzün dört ay sonra yargılanmayacağını garanti edebilirmisiniz. Unutmayın ne oldum demeyin ne olacağın diyin, onun için, bolu halkı her şeyin farkında olduğu gibi yök de her şeyin farkında, eğer dört yıl adil bir yönetim gösterdiyseniz ikinci bir dört yıl alırsınız merak etmeyin ancak bunlar tabi hayalle olmaz. İKİ REKTÖR ARASINDAKİ EN BÜYÜK FARK GELEN GİDENİ ARATMIŞTIR.

 • 24013 öğretmen bolu tc 18.09.2009 13:31:41

  kürkçüler köyünde yaptırılmış olan toki konutlarında kalan yol problemiyle mağdur durumdaki vatandaşlardan biri olarak sayın Valim başta olmak üzere tüm yetkililere sesleniyorum.

  bakalım sesimize kim kulak verecek...?

  bayram sonrası okul açılacak bu herkesce malum ancak unutulan birşey var yolu ve araçı olmayan bir bölgede yaşayan arkadaşların nasıl çalıştıkları kurumlara gidecekleri bir muamma öğrencilerde ha keza

  gelelim seçim öncesi vaatlerde bulunan siyasetçilere...onlar kendini biliyorlar.... neyse uzatmadan sadete geleyim...

  arkadaş yaklaşık 2 ay olacak yaşanılan sıkıntıları hangi yetkili çözecek bira na önce yol ve araç tahsisi istiyoruz keyfi uygulamaları şiddetler kınıyor sayın valimizi ilin yetkilisi olarak göreve davet ediyoruz..ilgililerle ilgili gereken ceza ve müeyide neyse uygulansın 348 konutta yaşayanlar vatandaşların ulaşım ve yol problemi bir an önce cözülmelidir.saygılarımla

 • 24012 Nermin Uzgeri Bolu Türkiye 18.09.2009 12:35:18

  = Bolu Halkına Açık Mektup =

  Pek Muhterem Bolu Halkı,

  Bu sayfalarda ve bir çok basın yayın organında üniversite ile ilgili olur olmaz haberler, dedikodulara boğuldunuz zaman zaman. Keşke bu dedikodu ve kara çalmalar bitecek diyebilseydim.

  Çoğunuz ne olduğunu anlayamıyorsunuz.

  Size anlatayım.

  Halihazırdaki rektörün görev süresi şubat ayında doluyor. Üniversitelerde rektör seçimle Belirlenen adaylar arasından cumhurbaşkanı tarafından seçiliyor.

  Rektör demek üniversitenin kralı demek, kral demek güç demek, güç demek itibar demek, şeref demek, şan demek. Bunları kim arzu etmez ki.

  Herkes kendinde olmayanın peşinde koşar.

  İşte tüm mesele bu.

  Bunlar yönetimin değişmesini, yeni yönetim döneminde de bir takım kadrolar elde etmenin peşinde olan kifayetsiz muhterislerdir.

  Bunlar ki kendi çıkarları için her türlü olumlu işi felaket olarak göstermlekten utanmazlar. Bunlar ki gözlerini bürümüş para, unvan kadro hırsı ile saklandıkları rumuzların ardından herkese ve her şeye saldırmakta duraklamazlar.

  Aynı adamlar günlük hayatta rektörün karşısında el pençe divan durup, yalakalık yapmakta da sakınca görmezler.

  İşte böyle.

  Burada yazan kaşarları bu şekilde tanıyın.

  Peki gerçekleri nasıl öğreneceksiniz.

  Keşke kolay yolu olsaydı, ama yok.

  Yapabileceğiniz tek şey gelip üniversiteyi görmenizdir. Beş sene önceki durumunu biliyorsanız, atılan tüm çamurların nasıl haksızlık olduğunu görürsünüz.

  Yolsuzluktan dolayı Ağır Ceza Mahkemesinden ceza alan, eski rektörü tanıyorsanız ve şimdiki rektörü görürseniz aradaki farkı anlayabilirsiniz.

  Şimdiki rektörün bilim adamı olarak ortaya koyduğu bilimsel başarılarına bakar memnun olur, hiçbir yöneticilik deneyimi olmadan üstelik bir dönem iki üniversiteyi yönettiğini ve eline yüzüne bulaştırmadığı gibi iyi bir yönetici vasfına sahip olduğu anlarsanız ve Bolu’yu seviyorsanız dersiniz ki :

  İkinci dönem için halihazırdaki rektörün devam etmesi gerekir.

  Saygılarımla.

 • 24011 aibü Bolu Türkiye 18.09.2009 10:34:05

  Aşağıda çeşitli rumuzlar ile yazı yazan kişilere baktığımızda üniversitenin seçim sathına girdiğini görüyoruz. Bazı kişilerin şimdiden kendilerini gelecek iktidar görüp diğerlerini yakıp yıkacaklarını açıkca ifade ettiklerini görmek sonderece üzüntü verici. Üniversiteyi iyi bir geleceğin beklemediğini söylemek sanırım haksızlık olmaz.

 • 24010 Rektör Aibu Bolu 18.09.2009 09:40:56

  Sayın rektör beyde kendini yenilemiş. O da artık teravih namazlarına gidiyormuş. Hatta oruç tutuğunu bile söylüyormuş. Olur olur inanırız. Seçim yaklaştı her şey olur.

 • 24009 ÜNİVERSİTE bolu türkiye 18.09.2009 09:39:11

  Mezhepsel ayrıcalık sebebiyle hangi öğrenciler yüksek lisans ve doktoraya alındı ve hangileri alınmadı. Hangi öğrenciler için uydurma juriler kuruldu ve hangi öğrenciler meslekelrinden atıldı, hangi öğrencilere düşük not verilerek kasıtlı olarak bırakıldı ve doktora programlarından atıldı?? Bildiğim çok kişi var ve ben bir öğretim üyesi olarak çok üzülüyorum. Herşeyi kılıfına göre hazırlıyorlar ve hiç kimse bir şey yapamıyor. Art niyet ve planlı yapılanma var. Bolu halkı sende uyu.

 • 24006 savaş erzen kocaeli tr. 18.09.2009 01:06:02

  Dün Bolu sahipsizdi, bugün de sahipsiz, yarın da sahipsiz olacak.

  Üniversitenin Bolu’da olmasından başka bir gerçek yoktur üniversite ile ilgili. Kurulduğundan yaklaşık olarak beş sene gibi bir süreçten sonra köklü değişimler olmuştu üniversite denen kurumda. Başlangıç iyi gibi gözüksede devamını getirmediler yönetimle ilgili. Bana göre Bolu’da kurulu üniversite talan edilmiş gibi, nasıl mı?. Yönetimdekilerden çalışanlarına kadar gittikçe yabancıların bulunduğu yer haline getirildi...

  Söyler ya da istikamet gösterir misiniz lüten, bir Bolu’lunun başı çektiği daha sonrada orada epey bir Bolu’lunun bulunduğu bir yerleşim yeri ya da yer, zor elbette, olmayan Dua’ya Amin der gibi.

  Çokkk yazılacak var ama zaman kısıtlı,kalın sağlıcakla.

 • 24004 Gülhan Ufuk Bolu Türkiye 17.09.2009 23:47:40

  "Çakma Bolulu" rumuzu ile yazan kişiye; Doğan Yayın Grubunu tabiki savunurum. Çünki, haksız yere susturulmak isteniliyor. Aydın Doğan yıllardır Türkiye’nin vergi rekortmenidir. Diyelim ki şirket hesaplarında bir yanlışlık var... (Henüz hukuken bir tespit yoktur.) Bir şirkete toplam sermaye değerinin çok çok üzerinde ceza verildiği nerede görülmüş? Burada amaç bu grubu ve grubun gazetelerinde yer alan çok değerli basın mensuplarını susturmaktı. Hürriyet, Milliyet ve Vatan Gazetelerinin ödedikleri vergileri bir inceleyin. Sonra da yandaş medyanın ödediği vergilere bir göz atın. Yazınızda "Doğan yayın grubunun cezasını savunmak sana kalmışsa sanırım ekmekten payın var." şeklinde abes bir cümle kullanmışsınız. Benim hiç bir kimse ile menfaat ilişkim olamaz. Ama susturulmak istenilen bir grubun sonuna kadar yanında olurum. Demokrasi anlayışım bunu gerektirir. Siz sanki bu ceza kesinleşmiş gibi hüküm vermiş ve kişi ve kurumlarını vergi kaçakçısı olarak nitelemişsiniz. Şu mübarek günlerde gözünüzle görmediğiniz ve hukuken tespit edilememiş bir olay hakkında insanlara çamur atmak dürüstlükle bağdaşır mı?

 • 24003 açacakcı BOLU TÜRKİYE 17.09.2009 23:12:51

  sayın mustafa cop...yazılarınızı severek ve zevkle okuyoruz...kim ne derse desin arastırmacı ve bizleri bılgılendırıcı yazılarınıza devam edın lutfen ...begenmeyen okumasın.şunuda belirtmek ısterım EĞİTİM ŞART OLSUN ŞART...

 • 24002 KaraKedi Bolu Türkiye 17.09.2009 14:58:15

  Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesinde Neler oluyor? Bıçak Parasını Sn Başbakan ve Sn Bakan Bitirmemişler miydi?

 • 24001 Fırat Tanış BOLU TÜRKİYE 17.09.2009 13:13:34

  Sn.Mustafa KEMAL Bey, bir önceki arkadaşın dediği gibi, üniversite dedikodularına boğulan bu sayfaların Sn.Mustafa COP’UN kendine has yazılarına ihtiyacı var. Kısa,öz,orijinal.Devam edin lütfen sayın Cop.

 • 24000 Ölüm İstasyonu! Bolu Türkiye 17.09.2009 11:31:27

  Milliyet’te Melih Aşık bakın neler yazıyor:

  Ölüm İstasyonu!

  Kadıköylüler ve Modalılar baz istasyonlarına karşı örgütleniyor. Yayımladıkları bildiride diyorlar ki:

  “Baz istasyonları beyindeki sıvı miktarını artırıyor, DNA’ları tahrip ediyor, sinirlilik, baş ağrısı ve stres yapıyor, daha da önemlisi kanserin bütün türlerini tetikliyor. Kanser ağrısı ve acılarıyla ölmeyi kim ister?”

  Tavsiye:

  “Şirketler baz istasyonlarını insanlara zarar vermeden de kurabilirler... Yurtdışındaki gibi, ya şehir dışında büyük baz istasyonları kurarak dağıtımı yapabilir ya da bina yüksekliklerinin çok üzerine çıkabilirler.”

  Modalılar her çarşamba günü Moda Nâzım Hikmet Parkı’nda 18.30’da basına ve kamuoyuna sesleniyor.

  Kadıköy Belediye Meclisi’nden karar çıkarmak için bir imza kampanyası başlatıyorlar... Talepleri:

  Kamu malı olan sokaklara, parklara, hastanelere, okullara baz istasyonu kurulmasına son verilmelidir.

  Mevcut baz istasyonları yaşam alanları dışına çıkarılmalıdır.

  Baz istasyonu kurulmasına dünyaca kabul edilmiş standartlar getirilmeli, insan sağlığı gözetilmelidir.

  En büyük sorun kimi emlak sahiplerini üç beş kuruş için bina veya arsalarını baz istasyonlarına kiralamaları... Bunun da önüne geçmeli...

 • 23999 Bizim Ülke Bizim Bolu Bolu Türkiye 17.09.2009 11:16:29

  23990 nolu mesaj sahibi Sayın Mustafa Kemal bey, Mustafa Cop kardeşimin yazdıklarından sıkıldığını belirtmişsin. Olabilir tabiki sana göre öyledir. Ama bu sayfaları ne kadar ziyaret ediyorsun bilemem, ancak Mustafa bey kardeşimininde bazıları gibi, özelliklede hergün buraları dolduran Üniversite dertlileri gibi sık sık yazmadığını, yazdığı zamanda sana garip gelebilecek imla anlayışı ile toplumu ilgilendiren konuları çok açık biçimde anlatmaya çalıştığını görmekteyiz. Tabiki onun bu hicivli yazılarını anlayabilecek ve ders alabilecek yöneticilerimiz varmı bilemem. Ama bana kalırsa konuların muhatapları ara sıra Mustafa Cop kardeşimle sohbet ederlerde, ondan biraz ders alırlarsa demiyeceğim çünkü biraz ayıp kaçar, görüş alırlarsa iyi olur sanırım. Mustafa bey kusura bakma, sana yazılana ben yazmak durumunda kaldım, bu ülke ve bu şehir hepimizin......

 • 23998 Mustafa Cop BOLU TÜRKİYE 17.09.2009 11:04:09

  "GELİN TANIŞ OLALIM!"...Sn.Hocam...Size "sıkıntı" vermişim...Üzgünüm..."gelin tanış olalım"...anlaşalım...

  muhakkak ki "ortak" dostlarımız..."konu" larımız "konuk" larımız vardır...değil mi..."İŞ" i "kolay kılalım..."TANIŞALIM"...konuşalım...yazışalım..."insanlar konuşa konuşa"...yazışa...yazışa...sizde "bir" den"çok" şeyler yazmışsınızdır...yine yazın...buralara da yazın...Hep beraber "OKU" yalım...Saygılarımla.

  Hikmet Oğlu 1957 Doğumlu,BOLU Karaçayır Nüfusuna Kayıtlı

  MUSTAFA COP

  (Emekli)

  Daha ayrıntılı "ÖZGEÇMİŞ" / Adres için Bakınız,;(www.boluolay.com)/Yazarlar

  MUHABBETLE...

 • 23997 Üniper Bolu Türkiye 17.09.2009 10:38:51

  Demokrat akademisyene; siz ya çakma,ya intihal yapan, yada kadro beklentiniz olan birisiniz. Şu kampüste olan biten rezaletleri göremiyorsan eğer saydığım tiplerden birisinizdir. Getirdikleri kadının kocasını almak için bölüm açıldı, haberin varmı? Üniversitemizde branşı olmamasına rağmen beyzadenin eşlerini yüksekokula alıyorlar. Yönetimden birisi artık teravih namazı kılıyormuş. Rabbim sen nelere kadir’sin.

 • 23996 Asıl Demokrat Akademisyen Bolu Türkiye 17.09.2009 00:42:45

  Demokrat akademisyen lakabı ile demokrat akademisyene cevap yazan çakma niyet okuyucusu! İntihal sürekli alışkanlığın mıdır bilemem ama okuduğunu anlayamadığın ve düzeyin ortada. Demokrasi; fikirleri açıkça konuşmayı, denetlenebilir olacak kadar şeffaflığı ve bilgi edinme hakkını savunur. Sorgulayan demokrat bireylerce bulunan hataların gereğinin adilce yapılmasını da gerektirir. Benim kimsenin mezhebi veya ideolojisi ile ilgilendiğim yok. Ben sadece bilgi edinme peşindeyim. Üniversite yönetimi şeffafça verileri ortaya koyar ve bu konu istismar ediliyorsa hemen kapanır.

  Atama yapılırken yönetim asıl kriterler yerine mezhep ve ideoloji kriterlerini göz önüne alıyorsa bu benim için sorgulanması gereken bir konudur. Az bir araştırman seni olumsuz raporlara rağmen usulsüzce atananların listesine ulaştıracaktır. Bu usulsüzlüklerin hesabı yakında sorulacaktır. Hoşuna gitmeyen fikirlerin sahiplerine yakıştırma ve hakaretler yaparak demokrat veya akademisyen olamazsın.

 • 23995 Efe ÖZÇAĞLAR Bolu TÜRKİYE 17.09.2009 00:25:15

  ’’ALINTIDIR’’

  GSM Baz İstasyonları İle İlgili Bir Makale

  RF Enerjisinin insana zararı konusundaki tartışmada gelinen ilginç bir nokta; GSM servisinin hizmete girdiği günlerde başlayan, daha sonra bir histeri boyutu kazanan ve bu boyutu nedeniyle medyanın kaçınılmaz şekilde ilgisini çekmesi sonucunda da dalga dalga yayılarak “medyatik-popüler” hale gelen bu konuda ilginç ve yeni bir aşamaya gelindiği geçtiğimiz günlerde ortaya çıktı. [1] RF enerjisinin zararlı olduğu savı, konunun “popülerliği” nedeniyle geçmişte birçok bilimsel kurumun bu konuya eğilmesi sonucunu doğurdu. Dünya Sağlık Örgütü (“WHO”) tarafından değişik enstitülere yaptırdığı araştırmalar, bu savın doğruluğunu kanıtlayan bulgulara rastlamadılar. Bunun üzerine, “kanıt bulunmamasına rağmen, konunun önemi nedeniyle araştırmaların devam etmesi yararlı olur” şeklinde bir “ara bilanço” ortaya çıktı.

  Ancak, konunun “medyatik-popüler” boyutu, farklı ve kısmen pek tanınmayan kuruma da cazip geldi. Bunlardan bazıları, bilimsellik faslına fazla aldırmaksızın “aykırı” sonuçlara vardıklarını medyaya duyurdu. Bu da elbette, “histerinin canlanması”’na neden oldu. Histerinin, bazı şarlatanlara getirisi de oldu bu arada. Mesela, GSM’ler için “radyasyon emici aparatlar” gibi tuhaf ürünler çıktı ortaya.

  Böyle durumlarda kafalardaki soru işaretleri artıyor. Ama en önemlisi, bizlerin başına ciddi bürokratik işlemler açan “sınır değer, güvenlik sertifikası” ve benzeri konular gündeme geliyor. Tabii ki “GSM Baz İstasyonu Mühürleme Törenleri” gibi medyatik eylemler de.

  Haberin konusu, Viyana Üniversitesi gibi ünlü bir bilim kurumunun “eseri”. Araştırmanın temeli, bazı doku örneklerinin belli bir süre için belli bir güçte RF enerjisine maruz bırakılırken, aynı nitelikteki kontrol grubu doku örneklerinin RF enerjisine maruz bırakılmaması şeklinde.

  Yayımlanan sonuç ise, “RF enerjisine maruz bırakılan doku örneklerinde genetik değişimin kanıtlandığı” yönünde, yani “kanser” tehlikesine işaret ediyor. Ama nedense, başka üniversiteler böyle bir sonuca varamıyor.

  Bu rapor, WHO tarafından araştırmaların devamı yönündeki kararın ve ortaya çıkan “histerik kişilerin” en önemli dayanağı. Viyana Üniversitesinde bu araştırmayı yapan ekip haliyle “süperstar” statüsünü kazanıyor, medyanın ilgi odağı oluyor ve bu ekibin sözcüsü olan bayan da başka kurumlardan transfer teklifleri almaya başlıyor.

  Bu ekip “endüstrinin maşası olmayan kahramanlar” olarak nitelenerek “RF ölümcüldür “ diyen takıntılı kesim tarafından göklere çıkartılıyor. Ancak, Viyana Üniversitesinde, oluşan bazı şüpheler üzerine yapılan bir iç soruşturma, bu “araştırma”’nin, bilimsel kriterlere hiçbir şekilde uymadığı, bu deneylerin yapılmadığı, açıklanan sonuçların sahte olduğu ve dolayısıyla “yok sayılması gerektiği” gerçeğini ortaya çıkartınca esaslı bir skandal patlak veriyor.

  Sözde araştırmanın temelini oluşturduğu iddia edilen karşılaştırmalı deneylerin hiç yapılmadığı, deney tutanaklarının düzmece olduğu gibi konular da başlı başına birer önemli ayrıntı ve fiilin sahtekarlık olarak nitelendirilmesini zorunlu kılıyor. “Süperstar” ekibe derhal işten el çektiriliyor, medyada ön plana çıkan “parlak bayan” ise anında kayıplara karışıyor. Ortaya çıkan bir başka gerçek de, “esas suçlunun” bu “parlak ve haris bayan” olduğu….Elbette Viyana Üniversitesi yönetimine bu felaketin neden olduğu büyük hasarı gidermek için çabalamaktan başka bir şey kalmıyor.

  Sonuç olarak, RF enerjisinin kansere neden olduğu yönündeki “esas balon” patlıyor. Fakat, anlaşıldığı kadarıyla “takıntılı grup”, biraz “ekşimekle birlikte”, “olsun, biz RF enerjisinin sağlığa zararlı olduğundan eminiz” şeklindeki “bilimsel” (!) söyleminden vazgeçmiyor.

  Bu skandalın bu histeriye artık son vermesi ve bilimsel temelden yoksun olduğu bu olayla ortaya çıkan bazı gereksiz düzenlemelerin iptali dileğinden başka bir şey kalmıyor bizlere...

  73!

  Aziz ŞASA, TA1E

  TRAC (Telsiz ve Radyo Amatörleri Cemiyeti) Genel Başkanı

  [1] “Der Spiegel” (Saygın Alman Haftalık Dergi), Sayı 35/2008

  www.trac.org.tr

 • 23994 canim bolulular bolu TC 16.09.2009 23:07:07

  sevgili hemsehrilerim bu üniversitede olan biten personal problemler acaba diyorumki boluda personel alimi icin insan yokmu ki de o sehirden bu sehirden insanlar ise aliniyor öncelik bolu insani degilmi? sayin vakif sorumlulari neden sessizsiniz acaba BOLULUYUM DEMEK bu kadar ucuz olmamasi gerek diye düsünüyorum anladigim kadari ile boluda is yapacak adam yok demekki

 • 23992 aibü bolu türkiye 16.09.2009 19:35:16

  demokrat akademisyene: ben sana sayayım mı kaç tane alevi olduğunu hastane başmüdürlüğüne getirilen itfaye çavuşundan haberin var mı basamakları 3-5 değil asansörle çıkan, peki son dönemde tıp fakültesinde yuvalanan hocalardan haberin var mı emanet hocalardan nasıl olsa bu seçimlerde 1000 oy bile alsa atanamayınca rektörle beraber gidecek kaç hoca var sayın hocam demokratlık sol görüşlülere sahip çıkmak mıdır sizin anlayışınızda işinize gelince çağdaş avrupa gelmeyince elkaide iran ırak medeniyetin başladığı yeri ağzınıza alırken iyi düşünün sayın hocam burda sayıyorum son aylar tadını çıkarın

 • 23990 Mustafa Kemal ank tr 16.09.2009 18:39:39

  Mustafa Cop,

  sizi tanımam etmem ancak bütün gazetelerin yerel sitelerin ziyaretçi defterlerinde kendi imla kurallarınıza göre bir şeyler yazmanızdan artık sıkıntı geldi.

  Kendinize bir site açın gazetelere de reklam falan verin olsun bitsin.

 • 23989 Demokrat akademisyen Bolu Türkiye 16.09.2009 15:40:31

  Kötü niyetli kişilerin köşenizi kullanması çok üzücüdür. Demokrat akademisyenin kendisi üniversitede kaç tane alevi var ve çeteresini tutmuşsa yazsın veya editör araştırarak yazabilir. Demokrat akademisyenin yönetime geldiğinde bu aleviler hakkında ne gibi açılımı olacaktır? Günümüzde hala mezhepler üzerinden insanların ayrıştırılmaya çalışılması çok acıdır. Sorarım size Peygamberimiz döneminde mezhepler varmıydı. Bu devirde hala islamiyet farklı mezheplere ayrıştırılmaya çalışılıyor ve insanlar birbirine düşmanmış gibi gösterilmeye çalışılıyor. Hangi aklıbaşında akademisyen bunları istismar edebiliyor. Irakta kullanılan bazı ilkel düşünceli yobaz kişilerin aynı millete ve dine mensup kişileri mezhepleri nedeniyle öldürdüklerini ve kanlı terör eylemleri yaptıklarını hep birlikte görüyoruz. Başkalarının oyuncağı olan elkaide zihniyetli kişilerin bu konuları köşenizde istismar konusu yapmalarını kınıyorum.

 • 23987 çakma bolulu bolu türkiye 16.09.2009 08:15:37

  GÜLHAN UFUK’a Doğan yayın grubunun cezasını savunmak sana kalmışsa sanırım ekmekten payın var, yıllarca bu ülkeyi sömüren, kazandığının 10 da birini bile vergi olarak vermeyen, ve vergi kaçırdığı kesinleşen bir kuruma ceza kesilmesi normaldir ha biz alışık değiliz o başka bunu başka ülkelerde hapisle cezalandırır ve parasını da çatır çatır alırlar, bunu istersen aydın doğan’ın 10 yıllardır fakirden fukaradan kaçırdığı vergilere sayalım bi de aydın doğan da para bitmez bu devede kulaktır isviçre deki hesaplarından karşılar merak etme.

 • 23986 savaş erzen kocaeli tr. 15.09.2009 22:13:52

  Ne kadar akılcı veya akıcı bilemiyorum ama okuduklarımdan anlayabildiğim kadarı ile Mengen ilçesinin bir yerinde yaban domuzu işleme tesisi kuracak zavallı birinin haberidir mevzu bahsi geçen.

  Aracını ateşe vermişmiş, bürokratik engeller çıkartılıyormuş, doğrudur bir anlamda ama be adam bula bula bize çokkk uzak olan bir hayvanın işgal edeceği yerle alakalı başka bir buluşun olamadı mı ki?. Ecnebiler elbet o kadar krediyi verir, aslolan zaten ülke insanını birbirine düşürüp kırdırmak değil mi?. Yazık, şaşırmış bir şahıs, yazık ki ne yazık.

  Ne zaman Bolu denen yerleşim yeri akl-i selim bir hadise ile anılacak diye hep düşünürüm lakin basiretsiz yöneticilerin bulunduğu bir yerden de beklemek abesle iştigal olsa gerek.

  Saygılar.

 • 23985 ismail özsahin sta almanya 15.09.2009 20:18:28

  Sevgili Hemsehrilerim Bolununsesi yazarlari, okuyuculari öncelikle Kandilinizi canigönülden kutlar,ülkemize,memleketimize hayir,baris,bereket,rahmet,ihsan etsin insaalah teala sizleri seviyoruz hoscakalin dostca kalin hepinize selamlar

 • 23984 aydın özdemir bolu türkiye 15.09.2009 19:18:22

  Tüm boluluların kadir gecesinin hayırlara vesile olmasını canı gönülden diler iyi geceler

 • 23982 Bakmaz Görür Bolu Türkiye 15.09.2009 12:46:57

  Sayın Belediye yetkililerine !

  Yaklaşık 2 ay önce Bolu Abant deresi nedeniyle yaşadığımız sel felaketini umarım hepiniz hatırlıyorsunuzdur. Bu felaketin ana nedeni, dere yatağının daralması sebebiyle yağan yağmurun yeterince taşınamaması, birikip yoğunlaşarak birden akım yapmasıydı. Yakınlarda o bölgeyi gezen varmı bilmiyorum ama ABANT SU İŞLETMESİ’nin genişleyen tesisleri nedeniyle dere yatağının bazı bölgeleri o kadar daraltılmış ki bazı kısımlar dere değil çeşme suyu ayağı kadar kalmış. Sayın yetkililer; O bölgede İstanbul’daki gibi büyük çapta bir sel olursa bunun hesabını nasıl vereceksiniz? O zamanda mı buranın ruhsatını CHP verdi diyeceksiniz. Yazık değil mi o bölgede yaşayan ve bundan zarar gören vatandaşlarımıza. Bolu hep ulusal medyaya siyasi yalakalıklar veya abuk sabup haberler nedeniyle mi çıkacak. Birde halkına, insanlığa fayda sağlayan uygulamaları ile çıksa ne olur yani.

Sayfalar:

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |