bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

 • 24443 aibü Bolu Türkiye 16.11.2009 07:56:12

  Bolu aibü isimli arkadaşa sana sadece atalarımızın kullandığı bir atasözü söylemek isterim ´´aç tavuk kendini buğday anbarında sanırmış´´ bak bakalım şimdi üniversitelerde A.N.S nin atadığı kaç rektör kaldı, bilgi belgeden bol bir şey yok merak etme günü geldiğinde hepsi ortaya çıkar,

 • 24442 ismail beye Bolu Türkiye 15.11.2009 13:10:03

  "DİLDE, FİKİRDE, İŞDE BİRLİK" İsmail Bey, ş sert sessiz bir harftir, ş´den sonra gelen d de sertleşerek t olmalıydı, yani sözcüğün doğrusu "işte"

 • 24441 bolu aibu Bolu Türkiye 15.11.2009 02:51:26

  Ben doğrusu anlamakta güçlük çekiyorum. Bir önceki seçimde o günkü idare ile aynı görüşte olan kişi atanmadı. Bir bayan değil miydi o? Yüzde yüz atanır diyorlardı. Ne oldu? Fos. Başından beri mevcut idareye bölücü ve alevi deyip duran siz değil misiniz? Bunlar ne zaman iktidar oldular da rektör atadılar. Düzce’de de aynı durum olmamış mıydı? İktidarın adamı dediğiniz kişi atanmadı. Hatırlayın! Siz şimdi ne olacağını sanıyorsunuz? İdare işini kusursuz götüren Atilla hoca yeniden rektör olacak. Çünkü hiç bir rektör bu kadar çok sevilmedi ve bu kadar çok başarılı olmadı. Üniversitemiz hiç bu kadar itibarlı olmadı. Değerlendirenler belgeler ve rakamlara bakacak. Umarım Atilla hocaya karşı olanların elinde kayda değer bir belge vardır. Bunu da laf olsun diye yazıyorum, çünkü olmadığını biliyorum. İftiralar ile sadece avucunuzu yalarsınız. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Editöre not: Küfür ve hakaret gibi gerekçeler ile yazıları yayınlamama gerekçenizi anlıyoruz ama başka gerekçeler ile engellemeniz doğru bir davranış değil. İnsanlar sizin verdiğiniz bu olanakla iletişim kurabiliyorken bunun takdirini almaktan daha değerli ne olabilir.

 • 24439 Bizim Ülke Bizim Bolu Bolu Türkiye 14.11.2009 14:52:31

  Rahmetli İzzet BAYSAL babamızın Bolu´muza en büyük armağanı olan Üniversitemizin düştüğü durum bizleri yürekten yaralamaktadır. 20 bin öğrencisi ile Bolu´ya büyük bir katma değer sağlayan Üniversitemiz bilim dışında herşeyle uğraşır hale geldi. Özellikle rektörlük seçimlerinin yaklaştığı zamanlarda üniversitedeki cadı kazanı daha çok kaynamakta. Birileri merak ediyor yeni rektör kim olacak diye ve sanki seçimde etkili olabileceklermiş gibi yazıyor çiziyor. Hiç merak etmeyin beyler, bayanlar yeni seçilecek üniversite rektörü, iktidara ve cumhurbaşkanına en yakın kişi olacaktır. Ama kim olursa olsun , kurucu rektör Kemal GÜÇLÜOL, sonrasında Nihat BİLGEN ve daha sonraki Yaşar AKBIYIK dönemleri daha çok aranacaktır............

 • 24438 Bizim Ülke Bizim Bolu Bolu Türkiye 14.11.2009 14:43:53

  Sivil toplum örgütlerinin amacı bulunduğu çevrede ve ülke genelinde kendi ilkeleri çerçevesinde toplumu aydınlatmak ve çalışmaktır. Bunun güzel bir örneğinide bolu halk evinde görmekteyim. Ben eğitimci olduğum için, Halkevinin eğitime olan ilgisi beni mutlu etmektedir. Halkevi kendi binasının üzerinde yaptığı yeni yerde, öğretim yılı başından beriye toplam 80 ilköğretim öğrencisine ücretsiz kurslar vermektedir. Burada görev alan öğretmenlerimizde ücretsiz olarak derslere girmekteler. Bu konu ile sabahleyin Sayın Nejat Yaraş´la görüştüm ve kendisinden bazı bilgiler aldıktan sonra memnuniyetimi belirttim ve teşekkür ettim. Buradan tekrar halkevi yöneticilerine, kurslarda görev alan saygıdeğer öğretmenlerime bir kez daha sonsuz teşekkür ederim. Diğer sivil toplum örgütlerininde bu tür çalışmalar yapmasını bekler saygılar sunarım.....

 • 24437 kasim can Bolu Türkiye 14.11.2009 12:54:51

  sevgili bolulu kardesler benim görüsüm tam aksine gecen sürede nelerin kaybedildigini hafizalarinizda yoklayin hamaset yapmayin insaaalah bu yüzden menfaatleriniz yoktur diye düsünüyorum. zaten devlete vergi vermek istemeyen tam aksine devletten almayi huy edinen devlet mali deniz mantigina sahip insanlarimizin toplanan vergilerin toptur mermidir parasi olmasin yeni dogan bebeklere hic olmazsa iyi bir türkiye birakalim.12 eylül öncesin de yasananlar herhangi bir ülkeye benzetti ben o günleri yasadigim icin sizede tavsiye ediyorum her sey gel beni gör demekle olmuyor.okyanuslari asarak gelen gemi limana yaklastiginda gelin sorun kaptana nasil geldigini yolcu bilmez anlayamaz sevgiler daha güzel düsünmek icin iyi günler diliyorum

 • 24436 BOLU´LU Bolu Türkiye 14.11.2009 11:01:40

  Üniversitelerde. rektörlük seçimlerinin kalkması lazım. Burada yazılanlara baktığımda birbirine düşmanca bakan ve birbirini kötülemekten başka hedefleri amaçları olmayan üniverisite personelinden başka bişey görmüyorum. Böyle bir grubun akademik faaliyetlerde bulunması mümkün mü? Tek hedefi eski yönetimi yok etmek olan yeni taliplilerin bu gidişle eskiyi aratmaları büyük olasılık.

 • 24435 Suzan Elçi Bolu Türkiye 13.11.2009 21:57:27

  PKK´lı teröristleri memnun edecek yasal düzenlemeleri yapanları bu millet affetmeyecektir.

 • 24434 Güşizar Karaca Bolu Türkiye 13.11.2009 19:27:27

  Bölücüleri ve PKK´lıları memnun eden "açılım" TBMM´nde görüşülmeye başlandı. Bir okur olarak AK Partiyi aklı selim davranmaya ve ülkemize daha fazla zarar vermemeye davet ediyorum. Sözde açılımınız PKK´lıları çok sevindirdiğine göre oturup bir kez daha düşünün. Bu toplumu ayrıştırmayın, ülkemizi germeyin, birlik ve bütünlüğümüzü, üniter yapımızı bozucu uygulamalar içine lütfen girmeyin. Bu yönde sorumlu davranan, halkımızı aydınlatan CHP ve MHP yönetimlerine bir vatandaş olarak şükranlarımı iletiyorum.

 • 24433 Güngör Demirci Bolu Türkiye 13.11.2009 19:11:56

  Bu gün Meclisteki görüşmelerde AKP´nin ülkemize ne kadar zarar verdiğini bir kez daha görmüş olduk. Büyük Ortadoğu Projesinin lideri ABD ile birlikte hareket eden AKP ülkemizi büyük bir çıkmaza sokmaktadır. Ülkemiz "Açılım" adı altında tehlikeli bir ayrıştırılmaya sürüklenmektedir. Toplum tahrik edilmektedir. AKP´nin bu süreçte DTP ile birlikte hareket etmesi hiç de şaşırtıcı değildir. Yine bu süreçte ordumuza yönelik ciddi ve planlı saldırılar, yıpratmalar söz konusudur. PKK liderinin talimatı ile teslim olan PKK´lı teröristler çadır mahkemelerinde yargılanmış ve serbest bırakılmışlardır. Bu süreçte hukuk rencide edilmiş, şehitlerimizin kemikleri sızlatılmıştır. Gazilerimiz ve şehit ailelerimiz moral olarak yıkılmıştır. Ben sıradan bir yurttaş olarak bu gelişmelere sebebiyet veren AKP´yi kınıyor, seçim zamanı Türk halkının bunların hesabını sandıkta soracağına inanıyorum.

 • 24432 AKADEMİK Bolu Türkiye 13.11.2009 18:11:59

  Bir grup insanın Rektörlük savaşları nedeniyle mesaj defterinde nöbet tuttuğunu görüyoruz. Kendilerinden başka birinin rektör olabilme ihtimalinin bile kendilerini deli ettiği anlaşılıyor. Beyler vede Bayanlar Mevcut yönetimi kötülemekten başka herhangi bir projeniz ilkel düşüncelerden kurtulun ve biraz kendinize gelin. Yazılan mesajlara bakıldığında gelirmiş gibi saldırmaktan başka birşey yapmadığınız görülüyor. Mevcut yönetimin varsa hataları devletin yetkili kurumları var gereken zaten yapılır.

 • 24431 YETKİN Bolu Türkiye 13.11.2009 15:13:28

  sayın rektör acaba bolumuz için olumlu ne yaptı. tv ye cıkıp (CNN) sanayi işbirliğivb atıp tuttu.

 • 24430 AŞKIN ÇÖKMEZ Ankara Türkiye 13.11.2009 13:36:40

  1984 Bolu Atatürk Ortaokulu mezunu arkadaşlara selamlar.

 • 24429 aibü holdingi Bolu Türkiye 13.11.2009 12:35:14

  üniversite orta halli bir holdingin iktisadi özelliklerine sahiptir. o yüzden tüm hayatını hastanede/labaratuvarda/sınıfta geçirmiş birine böyle büyük bir para havuzu ve lojistik imkanın teslim edilmesi mantığa aykırıdır. yönetim bolu ileri gelenleri, vakıf yöneticileri ve personelin de temsilcilerinin olduğu bir heyet tarafından yapılmalı veya bu heyet profesyonel yöneticiyi denetlemelidir. mevcut sistemde her rektör bir kraldır aldığı personelin hesabını soran yoktur ve elinden geçen trilyonların denetleyicisi -sayıstay dışında- yoktur. sadece zimmet değil paranın verimli kullanılıp kullanılmadığı da denetlenmelidir. öyle olursa senelerce uğraşma ve trilyonlarca para harcanarak bebek yoğun bakım bölümü kurulur, 10 tane küvöz alınır ama tek bir bebek doğurtulmadığı için bunca malzeme çürümeye terk edilir.

 • 24428 türk usulu Bolu Türkiye 13.11.2009 11:29:31

  Alman usulu yazdıklarına katılıyourm yeni dönemde öyle birisi gelsin. ilkeli prensip sahibi biraz vicdanlı biri gelsin. Bu iki ay bir mühebbet hapis gibi geçmek bilmiyor.

 • 24427 bilimsellik Bolu Türkiye 13.11.2009 11:27:57

  Rektör bey ve yönetimdeki hocalar hep bilimsellikten etikten bahsettiler ne zaman yanlarına gitsek hep bu hikayeleri dinledik. Baştan gerçekten cidddiler bu adamlarda iş var dedik inandık. Ama çok saklayamadılar maskelerini çıktı ortaya. Mesela Rektör danışmanlarının hiç bir bilimsel yayını yoktur, doçent olarak atadıkları ve dekan yardımcıları ise 3. seferinde telefonla rica minnet 3. ve son şansta doçent olan kişilerdir. Çok bilimselsiniz.

 • 24426 aibü Bolu Türkiye 13.11.2009 11:22:37

  Birileri burda kalıp 4 yıl boyunca çalışsın, didinsin gece gündüz bina yapsın yaptırsın, bölüm fakülte kursun, soruşturmalar geçirsin, kongreler düzenlesin, sessizce çalışsın, birileride amerikaya gezmeye gitsin sonra gelsin desin ki ben rektör adyıyım. Bizde diyelimki aaa ne güzel Kemal Derviş gibi gel seni seçelim. Hoş sohbet güzel birisin. LİYAKAT diye bir şey duydunuz mu?

 • 24425 bilim Bolu Türkiye 13.11.2009 11:17:44

  Üniversitede nasıl bilim yapacağız. Hocaların odalarına giriliyor, odalar boşaltılıyor, bilgisayarlar elimizden alınıyor. Hocalar sürgün edilir gibi yerlerinden çıkarılıyor yer değiştiriliyor, yeni gelenlere yer açılıyor. BAP kendinden olamayana destek vermiyor? Nasıl bilim yapacağız. Bu yaşananlar yalan mı. Biz burda oligarşi görmedik mi. ?

 • 24423 BOŞ UMUT Bolu Türkiye 13.11.2009 10:59:43

  CEM BOYNER SİYASETTE NE YAPTIYSA EKREM GÜLER DE ÜNİVERSİTEDE ONU YAPAR. HOŞ AMA BOŞ UMUT

 • 24422 ALMAN USULÜ Bolu Türkiye 13.11.2009 10:55:11

  KEŞKE REKTÖR ÖYLE BİR YÖNETİM SERGİLESEYDİ Kİ KENDİSİ İLE FİKREN UYUŞMAYANLAR BİLE DESELERDİ Kİ-BEN UYUŞMUYORUM AMA BU ADAM BURASI İÇİN İYİ ŞEYLER YAPTI HELAL OLSUN BİR DÖNEM DAHA SEÇİLMEYİ HAK ETTİ. HATTA GİDELİM CUMHURBAŞLIĞI ÖNÜNDE EYLEM YAPALIM BİZİ REKTÖRÜMÜZÜN BİR DÖNEM DAHA KALMASINI İSTİYORUZ DİYE... AMA NERDEEE...

 • 24421 tüyü bitmemiş yetimin hakkı Bolu Türkiye 13.11.2009 10:45:44

  Üniversite sadece iş-hizmet üretillen bir yer değil aksine hizmet üretmese bile bilim üreten yer olmalıdır. bir ülkeyi dünya milletleri arasında yükseltecek şey bilime katkısıdır. Yoksa başkasının üretip 10 sene kullanıp çöpe attığı teknolojileri alıp kullanmak veya marifetmiş gibi montajını Türkiye de yapmak veya aibü de olduğu gibi zor şartlarda da olsa üretim yapmaya çalışanlara köstek olup, sadece idari görevleri belli bir gruba teslim etnekle kalmayıp üniversiteye ait bilimsel dergileri de aynı grupların editörlüğüne teslim etmek, böylece yandaşlarına tesadüfen (!) kadro ilanından birkaç gün önce kabul edilen yayınlar sağlamak ve üniversiteyi emekliliği gelmiş gayrı meşru akademisyen huzurevine çevirmek millete yapılacak en büyük kötülüktür. yazık çok yazık...pasaportta mezhep yazmıyor sadece uyruğunuz yazıyor yani aynı gemideyiz görememiş olsanız da..

 • 24420 vizyon Bolu Türkiye 13.11.2009 10:34:34

  bolu birçok avantajı ile yeni açılan üniversiteler arasında çok önemli bir yere gelebilir, amerikadaki örnekleri gibi bir üniversite şehri olabilirdi. iki büyük şehre bu kadar yakınken böyle güzel tabii ortama sahipken her konuda olamazdı ama kritik öneme haiz Türkiye´deki tek merkez olabilirdi. ama tabii bunu görebilmek vizyon ve vatan sevgisi ister. hayal gücü olmayanlar, sadece kendi cemaatini ite kaka bir yerlere getirmeye çalışan köylü zihniyetten kurtulamamış kişiler yapamaz bunu. bu yüzden hayri hoca bir şans olabilir. çünki hem dünyayı biliyor hem Türkiye yi, özel sektörle yaptığı çalışmalar üniversite-sanayi işbirliğine vakıf olmasını sağlıyor. mevcut yönetimden bizzat başı ağrımış biri olarak sağlanacak huzur ortamı ile üniversitede nelerin başarılabileceğini veya nelerin kaybedilebileceğini, akademisyenlerin fikir -buluş üretmek yerine soruşturma dosyalarına savunma yazmakla vakit harcamalarının nasıl bir milli servet kaybı olduğunu iyi gözlemiş görünüyor. yereli tanımayan evrensel ile bağ kurmaz adı geçen adaylar içinde umut bağlanabilecek tek isim hayri hocadır bence

 • 24419 üniversite Bolu Türkiye 13.11.2009 09:26:06

  Üniversitede ki huzursuzluk hat sfaya çıktı. Biraz suların durulması ve insanların kendi işlerine bakması lazım. Üniversitemiz son 4 yılda çok büyük zarar gördü. Bu yönetimin uygulamaları insan ilişkilerini çok yırprattı. Akademik kriterlere uymayan çok eleman alındı. Kısacası maddi ve manevi yapılmaması gereken çok şey yapıldı. Eğer gerçek bir demokrasi olsaydı bu rektörün daha o zaman görevden alınması gerekirdi. Akademisyenler üst perdeden geliyorlar belki yazdıklarımı anlamazlar anlamak istemezler ama halk çok iyi anlar. Saygılar efendim, güle güle.

 • 24418 Daha öncede Bolu Türkiye 13.11.2009 09:17:42

  Daha öncede aday olmuştu. Sonra uzun bir süre yurtdışına çıktı ve görünmedi.

 • 24417 Bir umut Bolu Türkiye 12.11.2009 20:01:18

  Bu rektörlük seçimi için adaylığını koyacağını düşündüğüm Prof.Dr.Ekrem Gürel´in üniversitemiz için bir şans olduğunu düşünüyorum. Kendisini her yönden geliştirmiş böyle bir öğretim üyesi üniversitemiz için bir ışıktır...

 • 24416 Kağan değirmenci Bolu Türkiye 12.11.2009 20:01:10

  Bu ortam, "üniversiteyi kurtarılmış bölge yapacağız" diye diye oy toplayan rektörün, "biz üniversitede satranç oynuyoruz" diyen rektör yardımcılarının, gündüz beraber yemek yedikleri insanları, akşamları kurşuna dizenlerin ya da eli silahlı militanlara bu kişilerin evlerini gösterenlerin yaptığı gibi, yüz yüze baktığı insanları ezip geçenlerin ürünü. Niye o zamanlar, bu kadar orantısız gücün, çok kötü patlamalara yol açaçağı uyarılarını akıldan, sağduyudan, vicdandan yoksun "ortak akıl yönetimi üyelerine iletmediniz. Şimdi despotça önerilerle, şişeden çıkmış devi geri tıkmaya çalışıyorsunuz. O kadar masum insanın canını yakan ve üniversitenin bir kısmını tamamen yok sayan bay ve bayan kılıç´ın yönetim anlayışı iflas etti. Görünen sadece bu. O kadar çok insan yıprandı ki bu isimler sayesinde. Hiç birşey demiyorum, diyemiyorum.

 • 24415 Ozbolubeyi Bolu Türkiye 12.11.2009 17:45:57

  Veli Can... Ihıhıhıhıhı..... Senin anlatığın gibi değil...Ancak.. Mevcut iktidardan dan madden ve manen geçinenler seninle hemfikir olabilir.. Gel vazgeç ve sağduylu ol ve onun bunun düşüncelere esir olma kardeş.

 • 24414 veli can Ankara Türkiye 12.11.2009 16:18:27

  (Birde benim yorumumu edebi yönden inceleyiver 24411 no.lu yorumun sahibi İsmail Bey) AMAÇ GÖRÜŞME GÜNÜ MÜ? YOKSA ÇÖZÜMSÜZLÜK MÜ? Evet, yorumumun başlığından da ne söyleyeceğimi anladınız. Zaten şu andaki MHP ve CHP zihniyetinde olduğu gibi yıllardır bu ülkedeki sorunların çözüm yerini meclisin dışındaki illegal mekânlarda ve illegal yöntemlerle çözmeye daha doğrusu çözmemeye alıştınız. 10 Kasım Atatürk´ün ölüm yıldönümü, 12 Kasım Öcalan´ın yakalanma yıldönümü yok bilmem hangi gün neyin yıldönümü. Kardeşim seni millet, vekil olarak ülke sorunlarını çözmek için 365 gün çalış diye TBMM´ne gönderdi. O gün bunu görüşme şu gün şunu görüşme diye değil. Zaten ülkeye yıllardır zarar veren bu türdeki hangi sorunu Meclise getirip çözdünüz. CHP’nin şimdiye kadar yaptığı sokakta eylem hazırlamak, laf ebeliği yapmak ve mitinglerde pankart açmaktır. Şimdi MHP’yi de yanına alarak meclis genel kurulundaki görüşmelerde 2 ortak gibi hareket ederek meclisi de miting alanına çevirip pankart açmaktadırlar. İşte bunların siyaset anlayışları budur. Bunu da yaparken mutlaka Cumhuriyet’i ve Atatürk’ü kullanacaklardır. Ama artık bu tür siyaset anlayışı çürüdü ve kokuştu, ah birde bunu anlayabilseler. Millet kimin ne yapmak istediğini, nasıl çalıştığını, kimin refahı, huzuru ve gerçekten demokrasiyi ülke yönetimine yerleştirmek istediğini çok iyi görüyor. Siz halen alışkanlıklarınıza devam edin “Pankartçı Siyasetçiler” . Sandık da sizi akıllandırmıyor, kolay değil tabi ki alışkanlıkları terk etmek ve de dünyanın en zor işidir zihniyetleri değiştirmek. Yorum milletten, düşünmek siyasetçiden! Hoşcakalın! 11/11/2009 ÇÖZÜMDE SAMİMİYET! Ben her zaman eleştiriye açığım arkadaşlar ama şunu göremiyorsunuz. Bakın 25 yıldır bu PKK teröründen bu millet canıyla, malıyla, ekonomisiyle, sosyal yaşamıyla çekmedi mi? MHP’si de CHP’si de Türkiye siyasetinde değiller miydi? Bu sorunu kökten çözmek için hangi projeyi ürettiler? Öcalan’ı yakalayıp asmak yerine İmralı´da beslemediler mi? Şehitlere başınız sağ olsun, gazilere geçmiş olsun, Akan kan duracak, refah ve huzur gelecek edebiyatından öteye gitmeyen laf ebeliği siyaseti yapan CHP ve MHP değil miydi? Bütün bunlar yaşanmışken şimdi hangi düşünceyle "Demokratik Açılım"a yada "Milli Birlik ve Beraberlik Projesi”ne karşı olacağız. Yoksa 25 yıldır birileri bir çözüm projesi üretti de biz mi görmedik? Lütfen, futbol takımı tutar gibi parti tutmayalım. Farklı ideolojiye sahip olabiliriz. Ama ülkemiz "Tek Türkiye", bu gemi batarsa hepimiz boğuluruz. Nitekim de öyle olmuyor mu? Edirne´deki şehit evlatlarımız ile Kars´taki şehit evlatlarımız aynı acıyı yaşatmıyor mu? Siz yinede farklı partiden olabilirsiniz ama mutlaka bu ülke için doğru iş yapanlara destek olmalıyız. Desteklediğimiz siyasetçileri de çözümden yana projeler üretmeye zorlamalıyız. Sağduyu ile düşünüp, sağlıcakla kalın! 12/11/2009

 • 24413 Sururi Efe Bolu Türkiye 12.11.2009 15:16:17

  "Bizim Ülke Bizim Bolu" rumuzu ile yazan kişiye güzel değerlendirmesi için teşekkür ederim. Halkımız gerçekleri görecek ve ülkemizi bu hale düşürenlerden günü geldiğinde hesap soracaktır.

 • 24412 yeter artık Bolu Türkiye 12.11.2009 14:25:33

  bir kurum görev başında kim olursa olsun bu kadar yıpratılamaz hiç amir de (rektör) bu kadar sessiz olamaz. bu kadar saygısızlık bu kadar hakaret bu üniversitenin çalışanlarından başkası değil. gerekirse bütün personelin bilgisaraylarının inceletilmesi için rektörü göreve çağırıyorum. bunlar alışmış artık kim rektör olsa yapacakları budur. işlerine gelmezse inanın çevresindekileride ısırmaya başlarlar.kürdü türkü lazı alevisi hepsi bu ülkenin çocukları. esas bunları yazanlar bölücüdür.

Sayfalar:

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |