bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanmaki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

 • 23631 sahika bolu türkiye 11.08.2009 10:25:32

  sevgili bolu belediyesi fen isleri görevlileri sizleri hakikate davet ediyor. görevinizi layikiyla yaptinizmi diye soruyorum? neden su borulari patliyor neden insanlar magdur edilip, neden maddi zarara ugratiliyor, neden zamann kaybina yol acilip zaman kaybina sebeb olunuyor sayin baskanim, neden baska ülkelerde böyle lakayt hatalar yapilmaz. ucuz malzeme mi kulanildi?ucuz iscilik mi? yoksa gine ahbab, cavus iliskisi mi? NEDEN sayin BASKANIM?Malzemeyi satan firmaya sorulamazmi malzemesinin kontrolu nasil yapildigina dair malzemeleri satan firmalara hesap sorulamazmi yapan mütehite hesap sorulamaz mi hep endiseli yasayacagiz. nerde ne zaman boru patlayabilir diye?DIKKAT HER ZAMAN HER YERDE SU BORUSU PATLAYABILIR EFENDILER artik ellerinizi vicdaniniza koyun devleti, milleti zarara sokacak kadar ucuz olmayin sevgiler

 • 23629 ALİYEM BOLU TC 10.08.2009 20:18:15

  vay üniversitenn haline bak. bir yanda kimyacı- uaman eşi dekan, bir yanda tenisci sporcu rekt yard, bir yanda yangıncı emektar başmüdür, bir yanda ergenekoncu kardiyolog, sınavsız yöneticiler, yazık . ancak ne kaıdı şurda 5 ay sonra hesaplar ortaya cıkacak.....devamı var

 • 23625 Üniversite Bolu Tr. 10.08.2009 13:18:30

  Üniversitede 600 ve 250 kişilik salona sahip güzel bir kültür merkezi varken ikincisi yapılıyor. Üstüne üstlük Tıp Fakültesinin de 450 kışılik konferans salonu var. Alın size üç tane çok amaçlı salon. Yenisinin yapılmaszının amacı nedir? Anlamak mümkü değil. İzzet Baysal’dan daha büyüğünü yaptık mı deniyor, anlayamadım. Onun yerine bir fakülte binası daha yapılırdı. Bu plansızlık, bu savurganlıkla ülke kaynakları heder ediliyor. Ortak akıl yönetimi (?) demek ki bu kadar düşünebiliyorlar.

 • 23619 ismail ÖZSAHIN STARNBERG ALMANYA 07.08.2009 17:16:14

  Mutluluk icin

  Hyatin güclüklerine katlanabilecek kadar INANC

  Gelecegin daha iyi olacagina inanacak kadar ÜMIT

  Dogru bildiklerun icin mücadele edecek kadar CESARET

  Topluma aileye,islama faydali olabilecek kadar SAGLIK

  Ihtiyaclarina yetebilecek,zekatini verebilecek kadar PARA

  Baskalarinin daima iyi yönlerini görebilecek GÖZ

  Cevrenizdeki insanlarayardim eli uztacak kadar CÖMERT

  Insanlardan karsilik beklemeden yapabilecegin IYILIK

  Hayatin zorluklarina karsi hayative insanlari kusatacak SEVGI

  Yastik kadar yumusak ve rahat bir VICDAN

  Dilini belini,kalbini,keseyi ve gözünü haramdan saklayabilecek IRADE

  Gördüklerinin,duyduklarinin düzelmesini bekleyebilecek kadar SABIR

  Günahlarini,noksanlarini itiraf edebilecek kadar FAZILET

  En kötü halinde bile ALLAH dan razi olabilecek kadar SÜKÜR

  varsa SEN MUTLUSUN

 • 23618 Mustafa Cop BOLU TÜRKİYE 07.08.2009 20:09:48

  "KOÇAKLAMA"..."benden selam olsun bolu beyine/çıkıp şu daağlara yaslanmalıdır/ok gıcırtısından kargı sesinden/dağlar sada verip seslenmelidir"(KÖROĞLU)dan...

  Vatandaş soruyor..."BOLU MEYDANI" ndaki "KÖROĞLU" heykelinin kaidesi yenilendi...Mermerlendi..."KÖROĞLU" nun "BENDEN SELAM OLSUN BOLU BEYİNE" sözü...Yazısı ne oldu...Unutuldu mu...Eskiden olduğu gibi bu sesleniş...bu "yazı" mermerin üzerine de nakşedilmelidir...Değil mi...İlgililerin...İlgilenenlerin dikkatlerine sunulur...Saygılarımla.

 • 23617 Raci Şaşmaz Bolu Türkiye 07.08.2009 19:34:12

  Sağlık Müdürünün Mantarla ilgili haberini çok önemsiyorum.

 • 23614 YEŞİL BOLU bolu TR 06.08.2009 15:10:27

  SEVGİLİ BOLU’LULAR;

  TÜM DÜNYA BİR METRE YEŞİL ALAN YARATMAK İÇİN GÖKDELENLERİ YIKMAYA ÇALIŞIYOR.YEŞİL ALANI OLAN SİTELERE DEVLET DESTEKLERİ VERİLİYOR.TORUNLARI NEFES ALSIN DİYE.

  BİZDE İSE; KIZILAY MEYDANINI DAHA DA BÜYÜTELİM İNSANLARA BİR MERTE DAHA FAZLA YEŞİL ALAN YARATALIM YERİNE GÖKDELEN YARATALIM DİYE UĞRAŞILIYOR.HAKİKATEN YAZIK.BUNU TARTIŞMAK BİLE YAZIK.

  İLİMİZDEKİ TÜM DUYARLI İNSANLARIN-TÜM SİVİL TOPLUM KURULUŞLARININ VE EN BAŞTA SN. VALİMİZİN, SN, BELEDİYE BAŞKANIMIZIN BUNA ENGEL OLMAK İÇİN SESİNİN YÜKSELMESİ GEREKİYOR.

  50 YIL SONRAKİ YEŞİL BOLU İÇİN.SAYGILARIMLA.

 • 23613 aykut kartal bolu türkiye 06.08.2009 14:38:52

  sn. kamuran alagözoğlu,

  siz daha önceden en azından haftada bir kez yazıyordunuz.

  fakat son yazınızın üzerinden nerede ise 1,5 ay geçti.

  Ne oldu sizi de mi sindirdiler yoksa artık yazmaktan yoruldunuz mu. yeni yazılarınızı muhakkak bekliyoruz.

  saygılar

 • 23612 MEHMET CAN DUYARLI BOLU TÜRKİYE 06.08.2009 12:16:09

  Kökez suyu yetersiz diye kesinti yapılmakta.Ancak kaynak sularımız ambalajlanarak satılmakta.Elin oğlu suya 25 yıllığına ipotek koymak için girişimde bulunuyor,birileride yatırım yapılıyor verilmeli diyor.Olamaz olmamalı.Ama oluyor.Bolu’nun kaderine,kendimizin geleceğini tespit eden bu kişileride ne yazıkki biz seçiyoruz.Aday olurlarsa yine seceriz.Bu biz Bolu’luların ne yazıkki biz eksikliği.

  Bolu’lular olarak Abant’taki tesislerden,Kartalkaya’daki tesislerden yararlanamayız. Zaten bu tesisler tam pansiyon olduğu için buralara gelen insanların şehir esnafına bir faydasına olmaz.Bolu’lunun sağlığı ve Bolu’da yaşayan insanların refahı Su kiralamadan gelecek paradan daha değerlidir.Siyasi iktidarın temsilcileri ‘’efendim şuradaki şu bizden önce filanca kişiler tarafından Ankara’ya,İstanbul’a tahsis edilmiş bir şey yapamıyoruz’’açıklamalarını bize yuttururlar.Sayın Alaattin YILMAZ Abant Yolunda fazla kullanılan kaynak suyu varsa bu suyun kökez çeşmelerine bağlanması için girişimde bulun,25 yıllık kiralanması hususundaki girişimlere engel ol.Bunu istersen başarabilecek güçtesin.

 • 23610 osman gülen bolu tr 06.08.2009 21:26:24

  Medyada kim kimdir, hangi yazar hangi kampa mensuptur?

  Biadcı grup:

  Mustafa Karaalioğlu, Ekrem Dumanlı, Akif Beki, Ahmet Kekeç, Hüseyin Gülerce, Bülent Korucu, Mustafa Ünal, Nuh Gönültaş, Erhan Başyurt, Tamer Korkmaz, Adem Yavuz Arslan.

  AKP’ye yaranma derdinde olanlar:

  Nazlı Ilıcak, Deniz Gökçe, Engin Ardıç, Mahmut Övür, Ergun Babahan, Hasan Celal Güzel, Fikri Akyüz, Mustafa Akyol.

  Siyasal İslamcılar:

  Fehmi Koru, Hasan Karakaya, Abdurrahman Dilipak, Mehmet Metiner, Ali Karahasanoğlu, Serdar Arseven, Salih Tuna, M.Emin Koç.

  Bağımsız, güdümsüz

  samimi İslamcılar:

  Mehmet Şevket Eygi, Ahmet Taşgetiren, Afet Ilgaz, Ali Bulaç, Hakan Albayrak, Rasim Özdenören, Ekrem Kızıldağ, Zeki Ceyhan, Mustafa Özcan, Fatma Barbarosoğlu, Yavuz Bahadıroğlu, Sibel Eraslan, M.Emin Koç, Kazım Güleçyüz.

  AKP Taşeronu sözde liberaller:

  Mehmet Barlas, Taha Akyol, Hasan Cemal, Aslı Aydıntaşbaş, Şahin Alpay, Cengiz Çandar, İhsan Dağı.

  Görevli imajlılar:

  Ahmet Altan, Mehmet Altan, Yasemin Çongar, Etyen Mahçupyan, Ali Bayramoğlu, Oral Çalışlar, Eser Karakaş.

  Milliyetçiler:

  Arslan Bulut, Altemur Kılıç, Ahmet Seyhan, Sadi Somuncuoğlu, Yiğit Bulut, Namık Kemal Zeybek, Özcan Yeniçeri, Hasan Demir, Ümit Özdağ, Emin Pazarcı, Mustafa Aslan, İsrafil Kumbasar, Yavuz Selim Demirağ, Selcan Taşçı, Orhan Karataş, Hasan Ünal, Sırrı Yüksel Cebeci, Lale Şıvgın, Metin Özkan.

  Ulusalcılar:

  İlhan Selçuk, Hasan Pulur, Ali Sirmen, Çetin Yetkin, Mustafa Balbay, Hikmet Çetinkaya, Deniz Som, Ümit Zileli, Mehmet Faraç, Rahmi Turan, Rıza Zelyut, Esfender Korkmaz, Hulki Cevizoğlu, Behiç Kılıç, Serdar Akinan, Mehmet Şehirli, Vural Savaş.

  Her dönemin şakşakçıları:

  Mümtaz’er Türköne, Ali Atıf Bir, Tayfun Talipoğlu, Yılmaz Öztuna.

  Haberciler:

  Uğur Dündar, Mehmet Ali Birand, Ali Kırca, Yılmaz Özdil, Enis Berberoğlu, Emin Demirel, Rıdvan Akar, İbrahim Yıldız, Murat Akgün, Murat Çelik, Talat Atilla, Aykut Işıklar, Yalçın Bayer, Okan Müderrisoğlu, Ruşen Çakır, İbrahim Karagül, Bekir Hazar, Abdullah Özdoğan, Doğan Yurdakul, Yavuz Semerci, Murat Sabuncu, Serkan Kalemciler, Duygu Göktaş, Yener Atlı, Ünal Tanık, Korcan Karar.

  Durumu idare edenler:

  Ertuğrul Özkök, Fatih Altaylı, İsmail Küçükkaya, Erdal Şafak, Hakan Aygün, Serdar Turgut, Yalçın Doğan, Fatih Çekirge, Bilal Çetin, Reha Muhtar, İsmet Berkan, Murat Yetkin, Aydın Ayaydın,

  Muharrem Sarıkaya.

  Bağımsız gazeteciler:

  Sedat Ergin, Oktay Ekşi, Güngör Mengi, Can Ataklı, Bekir Coşkun, Hıncal Uluç, Fikret Bila, Umur Talu, Yavuz Donat, Okay Gönensin, Tayfun Devecioğlu, Soner Yalçın, Oray Eğin, Emre Kongar, Mehmet Ali Kışlalı, Saygı Öztürk, Yaşar Nuri Öztürk, Altan Öymen, Cüneyt Ülsever, Erdal Sağlam, Ahmet Hakan Coşkun, Güneri Civaoğlu, Derya Sazak, Ruhat Mengi, Metin Münir, Meral Tamer, Necati Doğru, Güngör Uras, Serpil Yılmaz, Ece Temelkuran, Mustafa Mutlu, Mahir Kaynak, Mehmet Tezkan, Nuray Mert, Şükrü Küçükşahin, Tufan Türenç, Melih Aşık.

 • 23609 yavuz ertürk bolu turkiye 06.08.2009 21:24:51

  İş, aş, ekmek, umut yok; darbe mugalatası ile cepheleştirme var!

  Tayyip Erdoğan’ın son dönemde yaptığı konuşmaların içeriğine bakın!

  İş yani icraat yoktur.

  Aş yoktur.

  Üretim yoktur.

  Ama en önemlisi geleceğe dair zerre bir ümit de yoktur.

  7 yıldır iktidarda olan AKP’nin düştüğü duruma bakar mısınız?

  Ülke borcunu 214 milyar dolardan 507 milyar dolara çıkarmasına ve Telekom gibi Tüpraş gibi en temel kurumları özelleştirme adıyla nakde çevirmesine rağmen maliyet toplamı 2 milyar dolar civarı olan duble yolun dışında neredeyse tek bir çivi çakamamıştır.

  Evet yüzlerce milyar doların ne olduğu ya da nereye gittiği sorusu koca bir muammadır!

  Öyle çünkü böylesine büyük bir ülke borçlanması yaşanırken, ekonomik dengeler de zerre düzelmemiş tersine daha da bozulmuştur.

  AKP yüzde 8’lerde aldığı işsizliği 7 yılda iki katına yani yüzde 15 küsurlara taşımıştır.

  Dahası cari açığı da katlamıştır.

  İhracat ithalata yani montaja dönüştürülerek KOBİ’ler yere serilmiştir.

  En önemlisi bütçe açığı hiçbir dönemde görülmediği gibi şahlanmış ve ilk 6 ayda 17 milyar doların üstüne çıkmıştır.

  Tarım ise zerre mübalağasız tasfiye sürecine sokulmuş ve kendine yeten Türkiye bırakın dışarıdan buğdayı almayı Yunanistan’dan bile pamuk ithal eder duruma düşürülmüştür.

  Çok çok özet olarak sunduğumuz bu bilanço gösteriyor ki AKP icraatta yerlerde sürünüyor.

  Vahim olan şey yukarıda da belirtiğim gibi geleceğe dair zerre bir ümidin olmaması, tersine topluma karamsarlığın hakim olmasıdır.

  İşte böyle bir tabloda Tayyip Erdoğan icraat acizliğini, istismar ya da mugalatalarla doldurmak istiyor!

  Hatırlayın toplum uzun bir zaman AB diye uyutuldu.

  Güpe gündüz havai fişekler patlatılıp dünün şeytanı (!) AB topluma adeta cennet diye takdim edildi.

  Aradan geçen süre içinde Avrupa Birliği balonu patlayınca hemen türbana sarıldı.

  Bir yıl türbanla idare etti derken askerin yardımı ile (Büyükanıt’ın muhtırasını kast ediyorum) demokrasi mücahitliğine soyundu.

  2007 Temmuz seçimlerinde baktı ki darbe ve asker istismarı iş yapıyor, bu işi projeye dönüştürdü ve Ergenekon’u icat etti.

  Bu iş için TSK’daki anti Amerikancı yükselişten rahatsız olan Washington’dan da destek aldı.

  AKP bu şekilde hem gündeme hakim oldu, hem de iktidarına ortak gördüğü TSK’yı imaj erozyonuna soktu.

  Evet görüyorsunuz, Türkiye ikinci dünya savaşından beri en büyük ekonomik çöküşü yaşarken Tayyip Erdoğan nelerle uğraşıyor.

  Peki toplum bunu yer mi?

  Dezenformasyon öylesine şiddetli ki peşinen yemez diyemiyorum!

 • 23603 Mustafa Cop BOLU TÜRKİYE 05.08.2009 10:55:56

  "Bolu’nun Nabzı" nda 27.08.2007 de "BERAAT KANDİLİ" yazısı var...04.08.09 da da "BERAAD KANDİLİ"...Yazının sonundada da "BERAT"...Cevat ÖZSOY Hoca...Anlamlar...Manalar aynı mı...Hangisi..."BERAT" mı..."BERAAD" mı..."KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN"...Muhabbetle...

 • 23602 Bizim Ülke Bizim Bolu Bolu Türkiye 05.08.2009 20:29:43

  Bu satırları yazdığım dakikalarda Ülkemin Başbakanı, PKK’nın meclisteki sesi DTP’nin genel başkanı ile görüşüyor. Sayın Başbakan bir zaman esip gürlemişti, ’DTP pkk’ya terör örgütü demediği sürece ben başbakan olarak onlarla görüşmem’ diye. Ve bu sözünü yutmamak içinde, güya bugünkü görüşmeyi başbakan olarak değilde akp genel başkanı olarak yapıyormuş. Allahını severseniz böyle bir savunmaya tabiri caizse kargalar bile güler. DTP bugün bütün söylemlerinde bebek katili aponun görüşlerini dile getirmekte ve Askerimi şehit eden dağdaki, bayırdaki pkk teröristlerine şartsız af istemekte. Ve bugün bir takım aklı evveller sözde kürt açılımı diye bir türkü tutturmuş gidiyorlar. Tabiki bu isteklerin arkasında tamamen ABD ve AB var. Benim ülkemde kendisini Kürt kimliği ile tanımlayan Cumhurbaşkanım , bakanlarım, milletvekillerim oldu. Bu gün İstanbulun neredeyse 3 te biri kendisini kürt kabul eden vatandaşlarımla dolu ve ticaretin en büyüğünüde onlar yapıyorlar. Yapsınlar tabiki herkes bu ülkenin vatandaşı ve bizlerin kimseyi birbirinden ayıracak halimiz ve anlayışımız yok. Hal böyle iken hala kürt açılımı ve kürt hakkı diye tutturanların gerçek niyeti bu ülkeyi bölmek ve parçalamak. Ve ne yazıkki ülkeyi yöneten anlayışta bu tür çıkışlara çanak tutar hale geldi. Şu çok iyi bilineki Türk milleti bu tür oyunlara gelmez ve bu tür oyunları oynamak isteyenleride tarih sahnesinden siler geçer. Etnik kimliği ne olursa olsun benim ülkem için çalışan herkese saygım sonsuz. Ancak ülke toprağımın bir karışında bile gözü olanın gözünü oymakta en başta gelen görevimdir.....

 • 23601 L Balcı Bolu Türkiye 04.08.2009 19:41:00

  Dağkent Mahallesi sakiniyim.Yaklaşık on gündür Dağkent Mahallesinde su sorunu yaşıyoruz.Su arızayı aradığımda ya arıza var diyorlar, yada bahçe sulaması çok olduğu için suların yetersiz kaldığını belirtiyorlar. Basının konuyu gündeme getirmesi belki sorunumuzun çözümlenmesinde yardımcı olur.Şimdiden teşekkürlerimi sunarım

 • 23599 gülseren.celikcan worms almanya 03.08.2009 18:43:49

  boluda bulunan celikcan aile fertlerini taniyanlarini selamlarimi gonderiyorum kinaniz hayirli hayirli olsun allah tamaina erdirsin gulseren

 • 23597 arifemre BOLU türkiye 02.08.2009 13:53:13

  sevgili İsmail Özşahin ;

  ben tabiiki orada beach voley yapılsın demiyorum, bende sizin gibi manevi değerlere önem veriyorum.

  biz her zaman Bolumuzun yeşillğiyle övünmüyormuyuz, biz her zaman bolumuzun sakinliğini istemiyomuyuz.oraya yapılacak bir yüksek katlı binanın ve ondan sonra yapılacak binaların düşünsenize Boluya ne kadar zarar vereceğini...

  Ayrıca erol özakın açıklamaları ben kimseyi takmam ’’ali kıran baş kesen’’ tarzı olunca insanın höt diyesi geliyor.. en önemliside erol efendi oto tamircisidir ne anlar estetikten...

  sevgili ismail özşahin Bolu hepimizin Bolusu yalnızca talihsizliğimiz bu dönemde tüm basiretsiz yöneticilerin bir araya sanki anlaşmış gibi gelmesi. bunları inanın isteseniz bir araya toplayamassınız.

  siz çimene basılır, dallar kırılır, bumu sizin yeşil alan mantığınız demişsinizde, bununda yazılan çizilen konularlada alakasını pek göremedim affınıza sığınarak...

  demen oki bolunun merkezi yeşil olarak kalsın ve orası çok daha verimli bir şekilde değerlendirilsin...

  sağlıcakla...

 • 23596 ISMAIL ÖZSAHIN STARNBERG ALMANYA 02.08.2009 11:40:36

  SEVGILI ARIF EMRE sizce uygun mu?beach woleybol maclarinin oynanmasi orada saatlerce sonuna kadar müzik acik üstüne üstlük ecnebi müzigini sanki köküne kiran girmis TÜRK MÜZIGININ ben su olsun demiyorum ama makulü de olsun zaten görüyoruz yesil alanlarin ne oldugunu karacayirdaki hayvan pazarindan farki yok cimenlerin üzerinde gezinir,agaclarin dallari kirilir. daha bir cok sey. Bu mu yesil alan mantiginiz.Ben kafirastanda görmedim sehrin icinde sonuna kadar müzik hemde hastahanenin yaninda hic mi yasli insan yok yandaki komsu evlerde düsünülmezmi, Efendiler ne aradiginizi bilin buldugunuzunda kiymetini bilin öyle BOLU’NUN göbegin de emr eder gibi öyle kalacak insanlari hice sayar gibi,iste bizim mantigimiz bu konusurken kavga ederiz neleri halledebildik ki?öncelikli neler onlari halledelim Mesela yollarimiz da cizgiler eksik trafik levhalari yok kim hakli? kim haksiz sürücülerin sehir icin de korna dili konusmasinlar engelleyin buralardan baslayalim yaslilara hic olmazsa yasamlarinin son günlerinde kornasiz bir hayat sürsünler.anayol belli degil tali yol belli degil herkesin kendine göre kanunu var ,kural var uyan yok herkes kendine göre hakli sunu söyleyiyeyim ben kimseyi savunmuyorum güzel islerden yanayim kim olursa olsun artik ben ecnebiye haset etmeyeyim düzgün olalim kimseye akil vermiyorum ama olmasi gerekeni söylüyorum.haddim olmayarak dogrular üzerinde uyutulmayalim.yanlislar üzerinde yürümeyelim,yürütülmeyelim sürci lisan ettimse afvola cokkkkkkk selamlar

 • 23595 Şinazi Özkale Bolu Türkiye 02.08.2009 21:55:21

  Arif Emre rumuzu ile yazan değerli okura Bolu’muzun sorunlarına sahip çıkmasından dolayı teşekkür ederim. Kendisini sanayiiden tanıdığımız Erol Özak isimli AKP Bolu İlçe Başkanını bize ayrıntılı olarak tanıtmış. Sanayideki elektrik ustası Erol Özak bir açıklama yapmış ve Kızılay Parkının yeşil alan olarak kalmasının uygun olmayacağını beyan etmiş ve son noktayı koymuş... Bu sanayii ustasına yaptığı açıklamadan dolayı verilecek cevap çok tabiiki... (Ustalığına yönelik bir lafım yok.) Sayın Erol Özak Sen kimsin, son noktayı hangi vasfınla koyabiliyorsun? Bu şehiri sahipsiz mi sanıyorsunuz? Biz sorumlu vatandaşlar olarak gelecek kuşaklara ferah, yaşanabilir yeşil alanlar bırakmak istiyoruz. Yapmayı hedeflediğiniz alışveriş merkezine yönelik kişisel hesaplarınız olabilir. Ama inanın sorumluluk ve vicdan sahibi değerli Bolu halkı burayı kafanıza göre şekillendirmenize izin vermeyecektir.

 • 23592 arifemre BOLU türkiye 02.08.2009 19:42:48

  Şu erol özak, A-KE-PE Bolu ilçe başkanı, bir açıklama yapmış kızılay parkının yeşil alan olarak kalmasının uygun olmayacağını beyan etmiş ve son noktayı koymuş...

  erol özak bildiğim kadarıyla sanayide oto elektrikçisi.... çırakmış, kalfa olmuş, akabindede hasbel kadar usta...

  müteahhit veya mimar falan diil.. bilmeyen olabilir...

  çok ilginçtir herşeye maydonoz olmak adına bu tür açıklama’lar yapma yalnızca ego tatmininden öteye gidemez... Herkes anladığı anlamadığı konuda konuşmaya başladı. kızılay konusunun etrafında üşüverdiniz hemen....

  sizin için gelicek önemli diiildir... gelicekte çocuklarımızında yeşil alansız falan kalmasıda sizin gibiler için bi ehemmiyet arzetmez...

  siz yalnızca günü kurtarmak adına, nerden 3 kuruş fazla cebe indiririzin hesabını yaparsınız...

  maşallah işlerinizde oldukça iyi başkacada esnaf falan sizi pek ilgilendirmez...

  senin bu açıklamayı yapman kadar talihsiz birşey olamaz erol özak.. sen ne biliyosunda söylüyosun, sen kimsinki hangi vasfınla Bolunun gözbebeği kızılay parkıyla ilgili açıklama yapıyosun...

  BABANMI MİRAS BIRAKTI...

  orası park alanı olarak kalacak...

  Bolu daha fazla sizler tarafından yıpratılamayacak...

  bilgine...

 • 23590 canberk bolu türkiye 01.08.2009 12:25:56

  A.İ.B.Ü ortak yönetimi ve sayın rektör sayın kılıç ve ofisini sigaraya boğan zat tatil yapasınız mı diye devlet size maaş ödüyor ofisini sigaraya boğan zat bu tatilde sigarayı bırakırsın umarım yoksa seni rektöre şikayet edecem(!)

  Keyfi olarak uyguladığınız icraatlarınız dolayı çoğu insanı mağdur ettiniz ve etmeyede devam ediyorsunuz en çok neye seviniyorum biliyormusunuz gidiyorsunuz artık sizi ve yönetminizi kimse hatırlamak bile istemeyecek ama siz her alanda yediğiniz şamarları unutmayacaksınız..

 • 23588 Hasan HOCA BOLU TÜRKİYE 01.08.2009 10:32:20

  01.08.2009 Cumartesi günü yapılan ehliyet sınavında görevli öğretmenlerin(sınav komisyon üyelerinin)ücretleri ile yürütme kurulu ve memurların aldığı ücretler bilhassa m.e.m.aldığı ücret ADALETLİ mi? O parayı gerçekten hak etti mi? m.e.m. çok çooook çalıştı (mı?)

 • 23584 iclal ince Balıkesir Türkiye 31.07.2009 15:27:07

  Marmara Denizi’nde gerçekleştirilen Türkiye Sevdası’nın 347. Tanıtımında projede yer alan aşık ozan şairlerin de tanıtımları yapıldı sanatseverlere Türkiye Sevdası orijinal sayfalarından sanatseverlere armağan olarak verildi.Tanıtım ekibine teşekkür ediyoruz.

 • 23583 Necmettin Açıkalın Bolu türkiye 31.07.2009 21:57:08

  AKP Belediye Meclis ülesi, bir proje ile ilgili olarak CHP li üyeleri kastederek,"onlar anlamadılarsı bu onların sorunu" diye beyanat kıraat eylemiş. Tipik egosunu yüksek tutmak çabasında olan, çoğunluk ile çoğulculuğu karıştıran ve kendinde güç vehmeden ruh halinin dışa vurumu... Evet bir daha olmadı bir daha anlatacaksınız. Ama kabahat sizde değil, sizin ağababalarınız da böyle şımarıklık ve üstten bakma ile insanlar üzerinde hakimiyet kurma çabası içindeler. yanlış yoldasınız sirklerdeki içbükey aynalar da insanı büyük gösterirler ama dışarı çıkınca gerçek ortaya çıkar. Aynı meclisteki arkadaşlarınızı küçümseyen tavırlar niye...Sokaklar geçmişte meclis üyeliği yapmış insanlarla dolu...

 • 23582 ismail özsahin starnberg almanya 31.07.2009 21:49:00

  Yasamani anlamini kavramak icin dünyayi dolasmaya cikan bir genc gezdigi ülkelerden birinde ünlübir bilgeyi ziyarete gitmisti ,Gezgin genc bilgenin yasadigi evde tüm duvarlarin kitaplarla kapli odugunu gördü Fakat evi dikkatle gözden gecirdikten sonra yerde bir kilim duvar dibinde yatak olarak kullanilan bir sedir .ortada ise bir masa ve sandelyeden baska evde hic bir esyanin olmadigini gördü vr meraklasordu? Neden hic esyaniz yok?dedi Koltuklariniz kanepeleriniz,büfeleriniz...Onlar nerede Bilge bu soruya karsilik olarak kendi bir soru sordu gezgin gence "senin de yalnizca sirtinda tasidigin kücük bir canta var yavrum dedi Peki senin esyalarin neredeß? Gezgin gence kendini savunurcasina yanitladi bu soruyu AMA GÖRÜYORSUNUZ Ben yolcuyum ünlü bilge hak vericesine güldü bende öyle yavrum dedi bende öyle...BENDE YOLCUYUM TIPKI SEN GIBI

 • 23580 ISIL özsahin starnberg almanya 31.07.2009 21:35:29

  Cumhur kardesim sen o günlerde o günkü günleri okursun ama yasamadin simdi ortada bir yanlis var bundan bizler zarar gördük o günkü düsüncedeki büyüklerimiz ülkemi düzeltseydide de ben zarar görmüs olsaydim o da yok halen istemezük mantik hala devam ediyor edince de ülkem zarar görüyor insanim görüyor. ben hala gurbetteyim neden benim insanim ülkemin kaderi hep böyle laylaylom mu gececek BUSH GIDECEGINE YAKIN TÜRKIYE ICIN SÖYLEDIGI KELIME AKLIMDAN CIKMAZ DON LASTIGINE KADAR VERDIM DEDI YENILIR YUTULUR KELIME DEGIL,onun icin lütfen yanlis islerde ayak diretilmesin cok sey var yazilacak cok sey var konusulacak. edepsiz, ahlaksiz olman icin maddi sikinti icinde mi olman lazim kardesim. sizleri seviyor, saygi duyorum. büyüklere selam ederim canim kardesim yanlisa hediye vermek yok

 • 23579 Cumhur Bandakçıoğlu Istanbul Turkıye 31.07.2009 18:48:37

  İsmail Abi.. Bizde seni seviyoruz ve hatırlıyoruz. Diyorsunki Karaoğlan nın sayesinde gurbetçi oldum.. Şimdi ben demezmiyim sana anlına silahmı dayadılarda gurbetçi oldun. Yazdıklarının büyük bir kısmı doğru ama.. aması var.. Bak o Karaoğlan ve o dönemin insanları, İngiltere Dışişleri Bakanını gece pijamasıyla sokağa çıkarttı. Belki mazotumuz yoktu, yağımız yoktu ama gururmuz vardı, dik durabiliyorduk. Neyse bu arda düzeltiyim. Ayakkabıcı Mehmet abi bisikletine hep kendi binerdi. Biz daha çok Kamuran abi ve Fındık Murat Abi nin bisikletine takılırdık. Seni seviyoruz..

 • 23578 Rıza İbicek Bolu Türkiye 31.07.2009 18:37:31

  Bolu Valisi Sayın Halil İbrahim Akpınar’ın kişisel görüşlerinin yer aldığı "www.ibrahimakpinar.com" adresli web sitesini Bolu Valiliğinin web sitesine yönlendirmesini doğru bulmadığımı belirtmek isterim. Kişisel site ile resmi sitenin ne ilişkisi olabilir? Abant platformunda ve kişisel sitesinde demokrasi nutukları atan vali beyin bu yönlendirmeyi sonlandırması gerektiğini düşünüyorum.

 • 23577 NURCAN GÜNAY bolu türkiye 31.07.2009 17:23:44

  Güzelliğin bittiği heryerde güneş doğar ama öylesine batar ama öylesine gündüz biter gece başlar yine öylesine sen aramızdan ayrıldın sevgili ağabeyim bize içimizdeki ateşi bugün tekrar alevlendirdin o zaten hep yanıyor ama bugün biraz daha yanıyor unutmadıkki unutmayızki unutturamazlarki bugün istanbuldan bir dostum aradı fizik tedavi hast yatmak istiyorum tedavi olmak istiyorum diye dedim maalesef ben 2 yıldır o hastaneye girmiyorum çünkü yok dedim hastanenin ışığı yok söndürdüler karanlık orası karanlık insanların söndürdüğü bir yer ADALET MÜLKÜN TEMELİDİR. VE DİYORUMKİ ADALETTEN KAÇAN ALLAHIN ADALETİNDEN KAÇABİLECEK Mİ? ÖNCELİKLE DERDİMİZİN ŞİFASI DAHA SONRA AĞABEYİMİZ RUHUN RAHAT ETSİN ARKANDAKİ SEVGİ SELİ ÇOOK BÜYÜK SENİ BUGÜN ÖZLEMLE DEĞİL GURURLA ANIYORUZ VE UNUTMADIK UNUTMICAZ VEDE UNUTTURMICAZ. RAHAT UYU

 • 23576 Hasan ALDEMİR BOLU TÜRKİYE 30.07.2009 20:37:44

  Muharrem Hocam"oh my god!Yazınız mükemmel olmuş.Sizi kutluyorum. Çok güzel bir konuya değinmişsiniz. Türkiyemizde sporun gelişmesi için hakikaten de avrupa düşüncesini yakalamamız lazım.

 • 23575 Necdet Kırşak Bolu türkiye 30.07.2009 18:44:01

  Sayın Nevzat Özdemir’in yazısında vurguladığı kentli olma bilincine ulaşmamızın zor olduğunu ifade etmek isterim. Hiç kentin merkezinde Belediye -ki bu tip çirkinliklerle mücadele etme asli görevidir- karşısında sokak sergisi açıp gün geçtikçe çeşidi artırarak gıda maddelerinin yerlerde satıldığı görülmüş müdür? Sanki şirket oluşturmuş dilencilerin insanları taciz etmesi olağan karşılanmaktamıdır? Böyle kentlilik olurmu? Bir başka konu da, kapalı otopark yapılır iken ve Fırka binası yıkılırken bugünkü gibi kitle iletişim araçları etkin olmadığı için insanların itirazlarını kitlelere duyurmaları pek mümkün olmadı. Ayrıca o zihniyetin itiraz edenlere yapıştırdığı yafta "Koministler istemiyorlar, zaten özel otomobile de karşılar"dı. Üzülerek belirteyim, yapılan ucubeler otopark ve Kültür ! Sitesi binası o dönemin sığ düşüncelerinin ürünüdür.

Sayfalar:

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
sandalye masa sandalye sandalye fiyatları sedir modelleri berjer masa ayakları sandalyeci masa sandalye fiyatları