bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Bolu Halkı, ÇEYREK ASIRDIR BolununSesi Gazetesi okuyor !

 • 23179 okuyucu bolu türkiye 17.06.2009 13:26:23

  Çok şaşırdım.

  Geçen haftalarda Bolu gazelerinde çıkan kadro sıkıntısı nedeniyle fıtık olmasına rağmen çalışan doktor hanım haberini gördüğümde gerçekten çok sevinmiştim. Bugünse başka bir gazetede aynı doktorun hem de üç aylığına yurt dışına izinli gittiğini bu nedenle de o bölümde hasta bakılmadığını öğrendiğimde çok şaşırdım. Acaba ilk yayınlanan haberler özel olarak mı yaptırılıyor yoksa Amerika’ya gitmek hastalıktan daha mı önemli diye düşündüm. Bolu gazetelerinin kokusu çıktığını düşündüm. Hele bir de gazetelerin yakınlarının istihdam edildiği notunu sayfanızda görünce bu notu iletmeyi görev bildim.

  Duyarlı vatantaşların dikkatine...

 • 23177 toz duman bolu türkiye 17.06.2009 20:50:18

  dogalgaz boruları döşenip üzeri örtülüyor. ancak ondan sonra her araç geçtiğinde bir toz bulutu kalkıyor.itfaiyeyi arıyoruz bir aracımız var.yetişemiyoruz diyorlar.bu sıcak yaz günlerinde pencere açamıyoruz.bütün yaz bu tozu yutmak zorunda kalacağız galiba.geçen gün sekseninci yıl geçidinin parmaklıkları yıkanıyordu şehrimiz temiz gözüksün diye.sokaklardaki tozların neza man yıkanacağını merak ediyoruz şehrimiz temiz gözüksün diye.

 • 23176 vatandaş bolu türkiye 16.06.2009 16:34:36

  EE YETER ARTIK BE...

  ARABAMIZLA PARK ALANINA GİRİYORUZ 1 DAKİKA KADAR İŞİMİZ SÜRÜYOR ARABANIN CAMINDA PARKÇILARIN MAKBUZU İLE KARŞILAŞIYORUZ...

  BİZ BU KADAR ZENGİN DİİLİZ KARDEŞİM..

  BİR DAKİKADA 2 YTL VERECEK KADAR ENAYİDE DEĞİLİZ...

  PARK SORUMLULARININ ZORAKİ BULDUK, ADAMLARIN NE TABELASI VAR NEDE ZİLİ..

  ADAMLARIN İDARECİLERİ PARK GÖREVLİLERİNDE PİŞKİN... NEYMİŞ EFENDİM... SÖĞÜT GÖLGESİ DEĞİLMİŞ ORASI...

  CEVABA BAKARMISINIZ... SANKİ ADAMIN BABASININ ÇİFTLİĞİ.. SEN YAPTIRDIN CADDEYİ...ÖYLEMİ..

  BUNLAR RESMEN ŞEBEKE OLMUŞLAR KARDEŞİM, YAKINDA HARAÇ VE DAYAK OLAYLARI BAŞLARSA ÇOKDA ŞAŞIRMAMAK LAZIM...

  GERÇİ BİZE HERŞEY MÜSTEHAK YA NEYSE...

  BOLUSPOR’UN TÜM MAÇLARINA GİDEN, ANKARADA BİLMEM KAÇ LİRA HARCAYARAK TAKIMA DESTEK VEREN BİRİ OLARAK, BEN BİR DAKİKALIĞINA 2 TL VERMEM... ALABİLEN VARSA BUYURSUN ALSIN.. HERKES HADDİNİ BİLECEK...

  BOLUYU BU HALE GETİRENLERİN VİCDANLARI RAHATMI ÇOK MERAK EDİYORUM...

  YAZIKLAR OLSUN...

 • 23175 Ali Deren bolu türkiye 16.06.2009 16:24:27

  Muharrem Hocanın yazısının ardından Ergün ÇİFTÇİ bir yazı yazmış. En sonununda "kırmızı ve beyaz et yiyelim" diye bağlamış.

  Ben diyorum ki;pahalılıktan kırmızı et yiyemiyoruz, konuşamıyoruz. Beyaz ete dayanıyoruz tavuk gibi oluyoruz. etin penbesini yesek mesela hindinin kül bastısı. Tek kelime ile mükemmel!

 • 23174 Fazlı Çelen Ankara Türkiye 16.06.2009 15:41:52

  Yeni teşfik yasasında KIbrıscık ı Ankara ve istanbul la bir tutmuşlar? Vah benim Kıbrıscıklı halkım Vah! siz neymişsiniz. Siz Devlete Silah da Sıkmadınız? Teşfikler ve yardımlar artık üretene değil tüketene, tüketim adeta özendirilmektedir. Olan paralar da çarçur edilmektedir. Benim memleketim Kıbrıscık, her tarafı taşlıktır. İnsanlar ekmeğini taştan çıkarırlar. İnsanlarımız zekidir. Ormanlar da devletindir. Başkaları gibi ormanı kazıp, Ormana Fındık, kavak dikerek te sahiplenmezler, kaçakcılık ta yapmazlar. Benim insanlarım bilakis ormanları orman yapmak için Şirket Kurup fidan yetiştirirler. Teşfik neden KIbrıscık a yatırım yapan zoru başaran Mehmet Bilgin in önderlik ettiği gibi şirketlere gitmez de Teyyareden şirketlere gider? AKP ye sormak lazım. benim memleketim Bolu neden teşfik kapsamında olmaz? Üreten çalışan insanların cezalandırıldığı kanaatindeyim. İnsanlara Kanepe Kömür dağıtıp, reklam yaparak onurları ile oynayacaklarına, çalışanrı teşfik etsinler. Hiç değilse Mecliste ettikleri Milletvekili yeminini hatırlasınlar. Birazda düşünmeyi öğrensinler. Yol yordam yöntem isterlerse bende var. Ama bize kim sorar ki? Fazlı Çelen Ziraat Müh. Bilkent Üniversitesi Teknokent-Cyberpark

 • 23173 savaş erzen kocaeli tr. 16.06.2009 14:48:21

  Boluuu,olsada oluu olmasa da oluuu.Turizm,sanayi,tarım başka ne kaldı ki yazacak?.

  Bunların hiç biri Bolu ile alakalı değil ki,ya başka ilden yatırım yapanlar yada başka illerden gelip çalışanlarla alakalı yerler yazdıklarım.

  Hiç kimse şu sorunun cevabını gerçek anlamda veremez,Bolu=?.Bolu eşittir nedir?.

 • 23172 ah güzel bolum ahh bolu türkiye 16.06.2009 14:01:38

  geçen hafta bolumuzun atom karıncaları saygıdeğer büyüklerimiz değerli şahsiyetlerimiz milletvekillerimizin basın açıklamalarını dinledik. aynı tas aynı hamam versiyonuyla.

  neymiş efendim bolumuzun 30 vekilide olsa teşvik grubumuz değişmezmiş , bolu şartlarına uygun olarak bu teşvik grubuna girmiş falan da falan.

  iyi bakalım bunu yedik yuttuk diyelim. sayın vekillerimiz 4+2 senedir zaten yeterince güzel bolumuz için çalıştılar ya olsun varsın. 6 sene öncesinin bolusuyla şimdi ki bolu arasında bir fark gören varsa lütfen söylesin , ben eşek gibi caddede anıra anıra gezecem.

  sayın vekillerim ne yönde bir vizyon kattınız bolu ya , il içi torpilli atamaların dışında ne yaptınız bolu için? hemen doğalgaz demeyin o bile geciken bir zorunluluk. türkiye deri sektörünün % 30 unu karşılayan bir ilçeye sahip olmamıza rağmen dericikle ilgili pakette ne var lütfen söyleyin?

  gözünüzü seveyim siz boluyla ilgili kararlara müdahele etmeyin bu bizim için daha hayırlı olacak gibi. siz ne zaman müdahele etseniz , her şey bizim için daha kötü oluyor.

  son biz cümle de metin yılmaz beyfendiye, demiş ya tanju bey için eniştesine özenip milletvekilliğine oynuyor diye , bakın bay yılmaz yüksel ceylan 4 sene görevini bence başarıyla yaptı. senin başkanın gibi suçlanmadı adam kayırmadı. hiç bir daire müdürü , tek maaşla senin başkanının daire müdürü gibi oğlunu özel okulda okutup mazda rx8 spor arabalara bindirmedi. Senin milletvekili arkadaşın gibi özel idarenin hukuk sorunları ahbap çavuş ilişkisiyle kardeşine verdirtmedi.

  dua edin sayın başkanın rüzgarı devam etsin yoksa sizler değil milletvekili muhtar bile seçilemezsiniz bolu da...

 • 23171 Murat bolu türkiye 16.06.2009 21:38:05

  Alın size Bolunun gerçek hali. İzzet Baysal olmasaydı yazın da böyle olacaktı kşında. İn cin top oynuyo heryerde.

 • 23170 yağlı ballı haberler Bolu TR 16.06.2009 20:56:33

  Bolu’daki gazetecilerin hepsinin karıları ya izzet baysal tıpta, ya kadın doğumda, ya fizikte, ya da izzet baysal devlet hastanesinde işe girmiş.

  Torpilleri böyle kuvvetli yerden olunca kadınları çalışıyor görünüp iş yapmadan salla başı al maaşı vaziyettelermiş. Kocaları da yağlı ballı haberlerle iktidar partisinin 1 numaralı yalakalık yayın organları haline gelmiş. bu vatandaşlar gazetecilik yaptıklarını sanarak günlerini gün etmeye devam ederlermiş. araştırın görün. yazdıklarımda yalan varsa bende bunlar gibi gazeteci olayım emi.

 • 23169 m.ay bolu türkiye 16.06.2009 18:55:07

  GEREDE DE SENDİKA DİKDATÖRLÜĞÜ ve KOCAMAN AYIP

  Yazmayayım dedim ama, dilsiz şeytan olmak istemediğimden yazmak daha iyi olur diye başlayayım yazmaya.Gerede de sendikamız Esentepe otelde yemekli ve de müzikli toplantı yaptı ama varlığına aykırı da çok ayıplı bir iş yaptı. Gerçi reklam haberleri de yapıldı ve bu haberler de de ayıp kendiliğinden ortaya çıktı ve çıkardı. Bunu kamuoyu ile paylaşmak isterim. Eski başkan , görevi bıraktı. yeni yönetim oluşturulması aşamasında da önceden belirlenmiş birisine” SEN BAŞKANSIN” sizde yönetimsiniz diyerek bazı arkadaşları karşımıza çıkardı. Gazetelerde bu haber zaten yayınlandı. Yani demokrasi yoktu. Oylama yapılmadan seçim yapılmadan bizlerden habersiz biri başkan ilan edildi.Bu kötü bir sürprizdi Bolu’dan veya Ankara’dan birilerinin işaretiyle sözde yeni yönetim çıktı geldi. Bu biz öğretmenlere yapılabilecek en büyük hatadır dayatmadır, bizleri adam yerine koymamaktır veya sadece gücümüzden birilerinin yararlanması amacı güdülmektedir. Yeni başkan(!) seçilen kişinin hiçbir özelliği yokken bu sizin başkanınız denilmesi, bizlerinde kuşkularını artırdı. Uzaktan kumandalı ve de demokrasiye aykırı olan bu seçimi kabullenenlerle kabullenemeyenlere duyurulur. Bazı üyelerimizin işleri jet hızıyla yapılması bazılarının gözardı edilmesinin temelindeki espride bu sanırım. Sayın. M. ERGÜVEN 3 defadır yönetimde iken başkan seçilememesi ve de adı hiç duyulmamış birinin seçilmesi demokrasiye inanan biz öğretmenlere karşı yapılmış çirkin bir ayıptır. üyelerinin değil de birilerinin işareti ile yapılan bu dayatma başkanlık Gerede’deki sendikaya üye öğretmenlerce hazmedilmemeli. Bu atamadan birilerine karşı korkan ve suskun kalan öğretmenler şimdilik suskunluklarını sürdürüyorlar. Yarın bir gün sesler çıkmaya başlar. Bu biz öğretmenlere yapılan dayatma başkanlık olmadı.Bolu’dan ve Ankara’dan belli kişilerin müdahalesi bu seçimde de birilerinin menfaati var diye yorumlanıyor. Bu kabul edilemez sözde atanmış yönetim şeklini kabullenmiyoruz.Duyurulur. Bunu kabullenmemiz için koyun olmamız gerekir ki bunu kabul edemeyiz. Takdir kamuoyunundur.

 • 23168 ergün çiftci bolu türkiye 16.06.2009 18:23:46

  sayın muharrem hocam

  epeyden beridir görüşemiyoruz iyisinizdir inşallah şaka ile de karışıkda olsa b 12 vitaminlerini aldınız afiyet şeker olsun. Allah bol vitaminli günler nasip etsin cümlemize. Bir yazınızda necip başkanın akıllı davrandığını bolu sporu hiç bir zaman yüz üstü bırakmayacağınızı belirtmişsiniz, inşallah öyle olur bunları zaman gösterir unutulursa alırız sizin hesap b 12 vitamini hafızalarımız gelir yerine. Şimdiden konuşulmaya başlandı boluspor bu sene çıkamazsa, daha transfer bitmedi alınan tek oyuncu ve hoca var birde pardon eski topcular gündemde bu işler eski ile falan olacak işler değil bence düşünülmesi gerek hadi bakalım herkes hafızalarını zorlasın ya da et yesin yiyebiliyorsa nasıl olsa teşfik yasamızda çıktı hayırlı olsun tabiki bu yasa bolu halkına et yedirir ama beyaz et. Bizler boluspor renklerimiz gibi hem kırmızı hemde beyaz et yemeye devam edelim. saygılarımla

 • 23167 Necmettin Açıkalın Gerede Türkiye 15.06.2009 17:02:58

  İl Kültür müdürlüğünün bahçesinde (aynı zamanda müze) sergilenen lahit, sütun başlığı ve mezar taşlarının ne olduğunu belirten hiçbir bilgi içeren yazı yok. Hepsinin teker teker ne olduğu, tarihi, mezar taşlarının da aynı şekilde açıklayıcı bilgilerinin levha halinde düzenlenip eserlerinin hemen üzerine asılması yerinde olacaktır. Zira herkes tabir caizse sadece seyrediyor. Bu gibi etkinliklerin amacı "BİLGİLENME"dir. Yetkililer başta sayın Vali’nin bu konuda duyarlı davranarak bunun zorunlu bir görev olduğunun ilgililere anlatmasını gereğinin yapılmasının sağlanmasını diliyorum.

 • 23165 spor sever(bolusporsever) BOLU TÜRKİYE 15.06.2009 13:42:12

  Yazarlarınızdan Adem Çelen’in yazılarını çok beğeniyor zevkle takip ediyorum boluspor analizleri çok iyi ve çok yapıcı memleketin gerçekten böyle genç ve dinamik yazarlara ihtiyacı var bütün bolununsesi ekibine başarılar...

 • 23163 arifemre bolu türkiye 15.06.2009 11:12:50

  geçen gün Bolu odalar birliği başkanı nihat alpat öztürk’ün yerel gazetelerde çıkan haberini okudumda üzülsemmi, sevinsemmi bilemedim...!!!

  neymiş efendim nihat alpat öztürk diğer oda başkanlarınıda yanına alarak Bolu Belediye Başkanı alaattin yılmaza bakkalın dolabıyla ve emtiasıyla ilgili ricada bulunacakmış...

  Bolu’da ekonomik kriz hat safhaya çıkmış,

  Bolu’daki esnafın % 95’i icralık olmuş,

  Bolu halkının 3’te 1’i icralık olmuş,

  Bolu teşfikten nasibini alamamış,

  Her köşe başına açılan ulusal mağazalar her sektördeki esnafa zarar vermiş,

  Milletvekilleri malum hepsi uykuda,

  Esnaf her çeçen gün rafındaki malı eriyerek bitme noktasına getirilmiş,

  6 aydır ruhsatsız market işletiliyor,

  Hergün bankalarda yüzlerce ödenemeyen çek ve senetler...

  Üstüne üstlük Bolu’da belediye başkanı yeniden alaattin yılmaz seçilmiş...

  ve daha yüzlerce problem...!!!

  sen git bakkalın dolabı, emtiası için alattin yılmaza ricacı ol...

  bu kadarınada pes artık..

  kardeşim bu esnaf bitirilirken neredeydiniz... bu esnaf için şu ana kadar yaptığınız ne var... ben söyliyim size... yok hemde hiçbirşey yok...!!!

  sizler oda seçimleri olduğu zaman çıkarsınız meydana, birbirinize hertürlü hakaret,küfür ve çirkefliği yaparsınız, sonrada neymiş efendim alaatttin yılmaza dolap için oda başkanlarınıda alarak ricada bulunacaklarmış...

  bulunmayın kardeşim biz esnaflar için ricada micada bulunmayın..

  az kaldı, bu esnaf zaten gerekeni yapacak... aman siz bizim için bişey yapmayın zira gözümüzde iyice alçalıyosunuz...

  siz en iyi bildiğiniz şeyi, yapın bol bol yiyin...

  inşallah birgün fazlasıyla çıkacak yedikleriniz...

  saygılarla...

 • 23159 NECDET KIRŞAK Bolu Türkiye 14.06.2009 17:22:09

  14 BF 121 plakası aracın kapısında "Diyanet Vakfı"na ait olduğu yazıyor,Üniversite sınavının olduğu Pazar günü Üniversiteye öğrenci götürmesinin Vakıflarına ait görevlerden olup olmadığını merak ediyorum.Yüzlerce öğrenci kendi imkanları ile , minibüs ve otobüsler ile ulaşım sağlamaya çalışırken "Vakif"aracını kullanmak hemde "Diyanet Vakfı"gibi bizlerin ayrı bir yerde görmek istediğimiz vakfın aracını kullanmayı, bakalım yetkililer nasıl izah edecekler.(Kamu araçları saltanatına alışmıştık ! Ama bu vakıf aracı olunca vede bağışlarla bağlantılı olunca...) Vardır herhalde makul! bir nedeni.

 • 23158 ahmet uğur adana türkiye 14.06.2009 13:48:24

  e kamuran zaten bahsa konu kişileri seçen yetki veren seçmen değilmi vatandaşların duygularını ve ininçlarını kullanıp başa geliyorlar malesef

 • 23156 Zübeyir Kırşehirli Ankara Türkiye 14.06.2009 12:20:36

  Bu şehri kimler yönetiyor işte görün. Duman çıkmayan kömür, dev projeler, dünyada tek belediye gibi, insanları küçük görenler, kendilerini herşeyin üzerinde sananlar. Bu belediye başkanı. Diğeride seçim zamanı CHP adayına bilet sattıran, Boluspor için insanları kullanan, daha sonra Belediyede bunlar CHP adayına çalıştı diye gammazlayan, heryerde milletvekili ve siyasileri kötüleyip Belediye başkanının maşası olduğunu ortaya koyan, siyasilerle beraber olunca hiçbirşey olmamış gibi davranan Boluspor maskesi altında bürokratlarla kendi işini halleden kişi. Bunun gibi çok örnekler vardır taviz verirseniz herşeyde mübahtır. Karakterler bunlardır.

 • 23153 adalet demirel ank. tr. 14.06.2009 21:42:13

  kömür, yaşamak, gülmek,seçmek,ağlamak, geçinmek,tatil, eleştiri, adalet, nefes alma, alamama, yürüme, konuşma liste uzar gider bu ve yazamadığım bir çok konu ve gerçek yasaktır bu vatanda. etkili ve yetkili büyükler ne derse o olur, hep böyle olmuştur. birileri yönetir ve birileri yönetilir en güzel uygulamalarıda bizim vatanda görülür.

  orda bir belediye var başında da başkanı var o ne derse ne olur, demek ki bolu insanı hak ediyor böyle tuhaf durumları.

  ne derler?, keser döner sap döner, bu ucubelikler hep devam eder.

 • 23151 emel öztürk Bolu Türkiye 13.06.2009 16:23:02

  Belediye başkanı aladdin yılmazın bu yıl içinde doğalgaz gelecek olan mahallelerde kömür kullanılmaması yönündeki baskıcı konuşmasını kınıyorum. Doğalgaza geçiş için yasal süre 5 yıldır. Hiçkimse hemen geçmek zorunda değildir. Üstelik doğalgaz çok pahalı bir yakıttır. 3 oda 1 salon daireler 500 binden aşağı ısınamaz. Oysa sibirya kömürü bu aylarda 250 dolara alınabilmektedir. Büyük dairelerin en fazla 3 ton kömür tüketeceği göz önüne alınırsa doğalgaza göre yarı yarıya daha ekonomiktir. Bolu halkı dolduruşa gelmesin. Belediye Başkanının konuşmasıyla da sinmesin. Bacadan duman çıkmamak şartıyla kömür kullanılabilir demesi bile halkı aşağılamaktır. Yıllardır kullanılan ve piyasada serbestçe satılan sibirya kömürünü herkes kullanabilir. Başkanın bunu yasaklama yetkisi yoktur.

 • 23150 salih solgun bolu türkiye 13.06.2009 16:05:38

  Kabesi amerika olan F tipi hocamızın hiç hacca gitmediğini, hatta gidemediğini biliyormusunuz? Orda burda ağlayarak prim toplayan bu hocanın neden hacca gidemiyor:) İslamın şartlarından birini yerine getirmeyen bu hocanın yolundan gidenlerin bu dünyada da öbür dünyada da yatacak yeri yok.

 • 23149 erdoğan yabanabat izmitt Türkiye 13.06.2009 15:13:14

  canım kardeşim ,arkadaşım ,fikret doğanöz’ ü ,depremden sonra izini ve adresini bulamıyorum.termal otelde ud çalardı.öğretmen,futbolcu ,hakem ve aynı zamanda udi olan kardeşimi bulmama yardımcı olursanız minnettar kalacağım.

 • 23148 Erhan DOĞRU Kayseri Türkiye 13.06.2009 11:45:07

  Rahmetli ve sevgili arkadaşım Fatih KILIÇ 2007 yılında kalp krizi sonucu aramızdan ayrıldığını büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayım şahsına ALLAH’tan rahmet, ailene ve çocuklarına da başsağlığı dilerim (Kayseriden Ortaokul ve Lise arkadaşın Erhan

 • 23147 kahraman ilanbek bolu tr 13.06.2009 21:25:49

  Alaaddin yılmaz’ın dumansız kömür mecazını anlamayanlar için.

  mecazı anlama kabiliyeti 10-12 yaşlarında oluşur.

  doğalgaz mecburiyeti yok

  nefes aldığımız havayı kirletmediğiniz sürece..

 • 23146 Bizim Ülke Bizim Bolu Bolu Türkiye 13.06.2009 20:34:47

  Belediye Başkanı Alaattin Bey doğalgazla ilgili yaptığı açıklamada, doğal gaz gelecek mahallelerde , bacalardan duman çıkartmamak kaydıyla kömür yakmak serbest demiş. Tabiki emrin olur sayın başkan evin bir odasını duman odası yaparız ve bütün dumanı oraya doldururuz. Bu benim aklıma gelen ama seninde daha ileri bir teknolojin varsa açıklada bizde bilelim ne dersin. Ha birde şu aklıma geldi. 19 Temmuzda bütün kapalı yerlerde sigara içme yasağı başlıyor. Acaba diyorum sigaranın dumanını hiç dışarı çıkarmadan içimize çekerek oralarda içsek ne olurki. Ha bacadan, ha ağızdan ikisindende duman dışarı çıkmadıktan sonra.....

 • 23145 Ekrem Çetinkaya bolu türkiye 13.06.2009 20:25:19

  Sayın site yetkilisi

  Haberciliğinizi tamamen internete taşıdınız. Mesaj defterinizi Bolu’nun en önemli mesaj defteri bence. Bolu için fikir beyan edilebilen, sanırım dikkate de alınan en önemli tahta. Sadece bir önerim olacak. Mesaj defteri aynen devam etmek kaydıyla, haberlerin altına da yorum yazabilsek. Yazılanlar birbirine karışmazdı. Ne güzel olurdu...

 • 23144 mageci bolu tc 13.06.2009 10:02:27

  cocuklar okula 1 yıl erken başlıyor mahalle sınırlamasından dolayı abisinin gittiği okula gidemiyor anne babasının iş yerine yakın okula gidemiyor üstelik eve daha uzak bir okula kaydı yapılıyor cocuklarımıza kim sahip çıkacak ne biçim bir sistem

 • 23143 Sezer sergenlikçi Ankara Türkiye 12.06.2009 16:12:18

  Adem Çelen’in Boluspor ile ilgili analizi gerçeği yansıtıyor.

  Akli selim düşünüpte gerçeği görünüz. Satacağın futbolcu varmı?

  hayır, hoca çok düzgün de başta Necip ve Osman karışırsa ipler kopar. Bunun içinde uyanıklar ya Cüneyt hocayı içeri aldılarki, olanı biteni kurcalasınlar. Maalesef bu kafalar bu yılı da ziyan ederler. Para kendi paraları değil ya, olsun varsın. Yeterki egolar tatmin olsun,vefendiler hava yapsın.v Yönetimin para veren ile vermeyenleri arada geçinenleriv de ayrı bir düzen. Uyumayın efendiler. Bu kafadada alt yapı falan filanda demeyin. Hıyar var diyene tuzla koşmayın

 • 23141 AHMET GÜMÜŞ BOLU TÜRKİYE 12.06.2009 19:56:23

  DOĞALGAZ ZORUNLU MU?

  Sevgili dostlar; ülkesini, şehrini deven herkes gibi biz Bolu’lular da Dğoalgazın gelmesini, hava kirliliğinin önlenmesini, çocuklarımızın zehirsiz yaşamasını tabiiki isteriz. Bunun bir geçiş süreci olur ve ili yönetenlerde buna göre karar verir ve halkı bilgilendirir.

  Ancak, son günlerde Bolu gazetelerinde hep aynı başlık, Bolu Belediye’se bazı mahallelerde Doğalgaz harici yakıta izin vermeyecek, Doğalgaz Zorunlu diye başlıklar var.

  Bildiğiniz üzere İlimizde Doğalgaz hatları daha yeni çekliyor.Beşkavaklar veya Bahçeli’de bir apartmanın dğaolgaza geçmesi için öncelikle kat malikleri genel kurulu lazım, bu karar alınırsa bile binanın ısı yalıtımı (Bolu’da yalıtım olmadan doğalgaza geçilirse daire başı en az 500 TL nin üstünde yakıt gideri olur tahmini var), kazan değişimi, veya kombi, bina hatları gibi masraflar ile daire başı 5 ila 7 bin TL arasında masraf çıkar.Bugünden karar alınsa bile iki üç ay içinde bunların yapılması mümkün görünmüyor.

  O halde Halkı yanıltıcı başlıklar atmayınız, ilimizi yönetenler önce bugünkü ekonomik ortamda maliyetlerin nasıl karşılanacağını açıklasınlar.

  Pekiyi doğalgaz kullanımını zorunlu yaptınız. İnsanlar da buna uydu ve kaloriferleri söktü. Ancak günümüzde olduğu gibi bir durumda “Kusura bakmayın İran doğalgazı kesti, başınızın çaresine bakın.” mı diyeceksiniz. Halk şirketten doğalgaz almak zorunda; ama şirket doğalgaz bulamazsa, halk soba kuracak. Doğalgazı zorunlu yapıyor çevre kurulları. Çünkü doğalgaz şirketleri baskı yapıyor. Yani sebep, hava kirliliği değil, doğalgaz şirketlerinin bir an önce para emelleri. Yani tamamen duygusal sebepler(!) Olan halka oluyor.

  O nedenle, lütfen her ilgili biraz daha makul ve mantıklı düşünsün ve açıklamalarını buna göre yapsın.

  Saygılarımla,

 • 23140 köroğlu bolu türkiye 11.06.2009 14:57:01

  Sayın Rektör, görevde yükselme sınavından alınan sonuçlar size de tuhaf gelmedi mi? Aylar öncesinden konuların ezberlendiği söyleniyor. Ders notu şeklinde olan bir kitap nasıl olurda kaynak kitap oluyor. Bu şekilde sınavdan önceden haberdar olanlar olduğu ve kolayca ezber yapıp, akılalmaz puanlar aldıkları iddia ediliyor. Buna siz ne diyorsunuz?

 • 23139 bolu bolu Turkiye 11.06.2009 12:32:26

  Gerçekten anlamakta güçlük çekiyorum. Ve hayretler içerisindeyim. Şu yaz okul denilen şey tamamen para kazanmak ve mümkünse kaynakların yazın boş durmasını önlemek için bütün dunyada başlatılan ve hem öğrenci hem de hocalar için gönülülük esasına dayalı bir sistem. Bunu anlamak bu kadar zor mu? Öğrenciler ücreti yüksek buluyorsa kayıt yaptırmasınlar. Bu kadar basit. Kayıt yaptırmamak kimseye bir şey kaybettirmiyor. Belki hocalar uğraşmaya değer bulmayabilirler. O zaman dersi açmazlar. zaten bir çok hoca da ders açmaz, bir çok öğrencide kayıt yaptırmaz. Hem yazın okulda öğrencinin ve hocanın işi ne, gidin gezin tozun eğlenin. Bir engel yok. Ama bunlardan fergat edilecekse bir karşılığıda olmalı değil mi?

  Yaz okul kalkınca bunun kime ne faydası var anlamıyorum. Bazıları bütünleme gelsin diyor. Bütünleme yaz okulunun alternatifi değil ki. O şimdi de istenebilir. YOK’ü ikna edin gelsin. Gelse ne olacak. Eskiden de vardı. Hiç bir hoca o yükle uğraşmak istemez. Öğrencilerin başarısı da öyle olağanüstü değildi.

  Müşterililik durumundan söz ediliyor. Geç kaldınız. Maalesef öğrenci artık bir müşteridir. Ülkenin %85’nin arzusu bu idi, o da oldu. Sistem sorununu ikide bir hocalarının önüne koymayınız lütfen.

  Yaz okulunu kaldırmak diye bir şey yoktur. Öğrenci kayıt yapamayınca veya hoca dersi açamayınca zaten var olmuyor. Ama eğitim vermek engellenemez. Anayasaya aykırıdır. Yasaklansa bile öğrenciler talep edip hoca evet derse gene açılır.

  Belki hocaların yaz okulunu parasız açmalarını isteyebilirsiniz. Tabii neden olmasın. Eğer diğer bütün çalışanlar ücret ve maaş almazsa ve o günlerde bütün esnaf satılan mallardan para almazsa ve hizmetler parasız yapılırsa hocaların ücret talep etmesi çok ayıp olur. Zaten onlarda herkesle beraber böyle bir fedakarlığa hazırlar.

Sayfalar:

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
PİSKEVİT