bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanmaki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

 • 23264 Acil Servise bir haller oluyor Bolu Türkiye 27.06.2009 19:43:25

  Üniversite acil servisine acil çözüm gerek. Acil servis personelinin gelen hastalara suçlu muamelesi yapmak yerine hastalıklarına daha duyarlı olmaları beklenir. Adı üstünde acil olarak getirilen hastaların tahlil ve sevk işlemlerinin de aynı acillikte çözülmesi gerekirken

  saatlerce müşahede odasında gereksiz yere bekletmenin bir anlamı yoktur. Öğrenci doktorların daha öğrenci iken bile insani hassasiyetlerini kaybettiklerini

  görmek çok acı verici. Bu gidişle son günlerdeki mezun doktor adaylarının itiraflarına Bolu Üniversitesinden de katkı gelecek.

 • 23263 eğitim fakültesi bolı bolu 27.06.2009 16:33:23

  eğitim fakültesinde alanı olmayan derslere giren hocalardan ricam dersleri bıraksınlar. Yoksa burda adlarını tek tek yazıcam. Biraz itinalı olalım. Yoksa bu okulu 10 yıl daha bitiremiycem.

 • 23262 adalet bolu türkiye 27.06.2009 16:31:44

  Bir arkadaşın bahsettiği eğitimin 3.defa doçentlik sınavında o zamanın dekanının telefonlarıyla doçent olan bayan arkadaş gene erasmus gezisine çıkmış. Bizlere hiç izin verilmezken bu hanım bir yılda 4 kez erasmus gezisine çıkıyor. Neden? nedeni açık o da Tunceli li. Anlayan anlar

 • 23261 abant üniversitesi bolu bolu 27.06.2009 16:29:40

  Bu gün gene osym KPSS sınavı yaptı. Yönetimin adamları ikişer sınava girerken bizelere hiç sınav verilmedi. Kendi kadrolarını koruyorlar. Yaz dersleri dağıldı ondada gene kendi adamlarına ikişer üçer ders diğerlerine hiç bir şey yok. Bu kadar adaletsiz bir iş olur mu? Bu kadar taraf tutma ve bağnazlık olur mu? Bu militan ve cemaatçi tavrınızı değiştirin lütfen.

 • 23259 NECDET KIRŞAK Bolu Türkiye 27.06.2009 13:11:54

  ÜNİVERSİTE ile ilgili dedikodu, ispiyon ve yağcılık kokan yazıları yazanlar, bizlerin doğrudan ilgilendiğimiz konu Üniversite hastanesi... Hiç düşündünüz mü? Üniversite hastanesi vasfına sahip mi? Bir belki iki bilimdalı dışında hizmet sıfır... Acilden başla tüm branşlar sıradan taşra hastanesinden bile KÖTÜ. Hiç Cuma öğleden sonra kapanıp Pazartesi sabahı açılan ÜNİVERSİTE HASTANESİ olur mu? Ne hasta kabul ediliyor ne de Şehirdeki devlet hastanelerinden gönderilen hastalar kabul ediliyor. Neden? DÜKKAN KAPALI, neden? HOCA Bolu dışında muhtemelen İSTANBUL da. Burası sayfiye yeri mi ya... Canları istediği gibi takılacaklar... Prof oldular mı herşey bitti. Ölünceye kadar sorumsuzluk yetkisini aldılar, artık onlara kimse karışamaz... Bir de altlarındaki kadroya fırça çekmeyi marifet bellerler.

 • 23258 NECDET KIRŞAK Bolu Türkiye 27.06.2009 13:04:50

  Bir önceki mesajıma eklemeyi unuttum. Kardelen sineması önündeki meydanda malup markete gelen giden araçlar, orada oturanları rahatsız etseler bile yetkililer onları da görmezler, göremezler. Acep nedendir?

 • 23257 NECDET KIRŞAK Bolu Türkiye 27.06.2009 13:02:20

  * Tüp taşıyan kamyonetler

  * Ekmek servisi yapan kamyonetler

  * Torpilli olduğu anlaşılan plaka sahibi "yüksek şahsiyetler"

  * Kuaför önünde bekleyen türedi zengin eşlerinin lüks cipleri

  * Dernek ve Oda üyelerinin aidatları ile alındğı bilinen lüks otomobiller

  * Kendini ayrıcalıklı olduğuna inandırmış zavallıların otomobilleri

  Bolu’da trafikte istediği gibi seyredebilir, park yapabilir kimse bunlara müdahale etme cesaretini gösteremez. Gösteremez çünkü bu şahıslar "GÜÇLÜDÜR". evet Devletten, devletin görevlilerinden bile... Çünkü zaten görevliler de GÖRMEZ, DUYMAZ, bunlara DOKUNAMAZ...

 • 23255 kalldırım işgali bolu türkiye 27.06.2009 11:52:24

  kamuran bey ferit talay caddesinde nitasunun yanında bir inşaat yapıyor. kaldırım metal paravanla kapatılmış bu yetmiyor gibi birde yola kalaslar koyularak cadde iyice daralmış durumdadır. bu gibi keyfi uygulamalara neden göz yumuluyor.

 • 23254 sahika bolu türkiye 27.06.2009 11:48:05

  UNIPERLI kardes önce BOLU NUN insani sonra baska memleketler den sen hic gördünmü baska illerde BOLULU PERSONAL buradan serafettin ERBAYRAM Abiye de seslenmek istiyorum herhalde IZZET BAYSAL VAKFIN DA faaldir her halde. artik bu konulara el ativerin de bu gibi olumsuz mesajlari okumaktan kina geldi artik ayirim yapmak istemiyorum ama tercih öyle olmasi lazim degilmi?

 • 23253 E.D Bolu Türkiye 26.06.2009 17:24:10

  ÜNİPER- Adlı kişinin 23224 sayılı yazısına hitaben ÜNİPER çok beklentilerin varmıştı sen bu işi garenti diye kendini iyi şartlandırmışsın ama zor. Bahsettiğin çavuş üniversitede olmasaydı sanamı verteceklerdi bu kadroyu acaba yorma bu kadar kendini. Bir bolulu olsaydı ne olacaktı var olan bolululardan ne gördük ne faydaları varki havaları değişiyor insanlıkları değişiyor onlarda bir zamanların yalakaları yalamaları birilerinin adamları idi bir şirket elemanı işi için yanlarına gitsen kendi çevrelerinden sıra gelmez al size örneği. Cingeneyi padişah yapmışlar önce babasını kesmiş bolulu olsa ne olacak olmasa ne olacak sana ne faydası olacak adam olsun bolulu olmasın çevrene bak ki bir çok örneğini görürsün. Tunceliler Çorumlular cemaatciler Alevi ler burda saltanat sürdüğünden bahsetmişsin o zaman bu ülkede sen alevisin sen kürtsün diye ayrımmı yapalım önemli olan bu ülkeye bu bölgeye boluya üniversitemize hizmet eden bu ülkeyi seven herkes bu işe layıkdır ama atanmaları kanunlara kurallara uygun yapılıyorsa. o zaman rektörü bolulu seçelim öğretim üyelerini öğrencileri doktorları hepsi boludan bulalım burası devletin kurumu herkese açık sen sadece kanunular çerçevesinde haklarını ara ve kendi haklarını koru vakıf ın amacı milliyetcilikyapmak değil birkere vakfı bu işe hiç katma vakfın amacı bolulu oalan izzet babanın amacı bolu’lu olarak boluya hizmet etemek boluya yatırım yapmak devlet adına ve devlete armağan etmek boluya kazandırmak neden karışsın burada çalışanlarına. Bende bir boluluyum en büyük zararıda bolululardan ve bu yönetimden gördüm. Üniversite yönetimine ne iyi nede kötü diyeceğim bir şey yok ama İsmail YILMAZ ın değişmezse bu işe layık olduğuna inanıyorum vede personelde bundan memnun olduğu görünüyor hastanemiz için hayırlı olur inşallah.

 • 23252 savaş erzen kocaeli tr. 26.06.2009 15:25:43

  Selamunaleyküm köyümün insanları. Öyle bir köy ki il, öyle bir il ki tek ve anlamsız bir caddeden ibaret,öyle bir ibaretten oluşan trafiği ki ibretlik,diye uzar gider.

  Cumhuriyet cd. tuhaf park halindeki araçlardan yürüyebilene, yine aynı cd. güvenli bir şekilde geçebilene ve yine aynı cd. 2 bilemediniz 3 tane varla yok arası çöp kutularına hayran olmamak elde değil.

  Ne zaman büyür ve gelişir bu köy bilen var mı?.Sırça köşklerinde oturmaya devam edenler hiç mi insan arasına karışmazlar?. Neden halkı vebalı gibi görüp kaynaşma ihtiyacı duymazlar.

  Bu köyde ne düzgün bir şekilde yürünebilecek bir kaldırım ne de makul bir çöpünü atacak çöp kutuları mevcut.

  Bolu köyü=İzzet Baysal Cd.O da Valiliğin oradan başlar,Tabaklar hamamına kadar o kadarişte Bolu.

  Anlayana.

 • 23251 BİLGİLENDİRİCİ bolu tur 26.06.2009 14:54:56

  SAYIN VALİNİN KONUŞMASINA EMİN ÇÖLAŞAN’IN YANITI

  24 HAZİRAN 2009

  SÖZCÜ

  EMİN ÇÖLAŞAN: AKP’nin Valisi Obama’ya Özendi

  AKP’nin Valisi Obama’ya Özendi

  Bolu Valisi Akpınar, Abant’ta Anayasa’yı yerden yere vurdu. Tayyip’ten ya da Arınç’tan izin almadan o konuşmayı yapamazdı. Devletin valisi böyle laflar edebilir mi?..

  Duayen Gazeteci Emin Çölaşan, Kanalbiz ekranlarında, CHP Manisa Milletvekili Şahin Mengü ile birlikte hazırlayıp sunduğu Ankara Rüzgârı adlı programda, gündemdeki gelişmeleri değerlendirdi.

  Geçen haftaya damgasını vuran Fethullah Gülen tarafından desteklenen Gazeteci ve Yazarlar Vakfı’nın yaptığı Abant toplantısıydı.

  İşte Emin Çölaşan’ın değerlendirmeleri:

  ABD’deki bu toplantının dışında bir de Abant Platformu düzenlendi. Buradaki toplantıya, Tayyip’in en yakın elemanları, Bülent Arınç ve Egemen Bağış da katıldı.

  Orada, devletin valisi çıktı bir konuşma yaptı. Bolu Valisi Halil İbrahim Akpınar, önce Obama’ya özendi. O muhteşem İngilizcesiyle, Obama’nın seçimlerde kullandığı sloganı tekrarladı. “Yes we can…”

  Devletin Valisine Bak!..

  Sonra Bolu Valisi Halil İbrahim Obama, Fethullahçıların önünde kürsüye çıktı ve “Ülkemiz maalesef demokratik yollarla yapılan bir anayasayla değil, darbelerin ardından oluşturulan anti-demokratik bir anayasa ile yönetilmek durumunda kaldı. Demokratik hayatın önündeki en büyük engel hiç şüphesiz darbeci generallerin hazırladığı Anayasa’dır. Darbeciler hâlâ yargılanmadı” dedi.

  Devletin valisi bu lafı eden…

  “Halkın iradesini bir türlü içine sindiremeyenler bile bugün Baas rejimi ya da Polpot rejimi özlemiyle iktidarı devirmeyi, binlerce insanı yok etmeyi planlıyorlar.”

  Nerden biliyorsun bunu?..

  Hangi yargı kararı var bununla ilgili?..

  “Bu kişi ve gruplar, halkın iradesine karşı plan yapmaktan ne usanıyorlar ne de utanıyorlar.”

  Bu vali AKP’nin valisi mi, devletin valisi mi?..

  Fazıl Say’ı İzlemeye Gitmemişti

  Şimdi bu vali, muhtemelen 2001’de milletvekili. O belge ya düzmece çıkarsa o zaman ne yapacak?..

  Bu validen basit bir örnek daha verelim.

  Mart ayında Türkiye’nin dünyaca ünlü piyanisti Fazıl Say, Bolu’da İzzet Baysal Üniversitesi’nde konser verdi. Dünya çapında bir sanatçımız...

  Dedik ki, her halde AKP’li Bolu Belediye Başkanı ve hiç tanımadığımız Bolu Valisi de bu konseri dinlemeye gider. Hiçbiri yoktu…

  Ne bu Vali vardı, ne de Belediye Başkanı. Böyle bir sanatçı senin iline gelip konser veriyorsa, gidip izlersin.

  Ondan sonra devletin ya da AKP’nin valisi bu ağır konuşmayı yaptıktan sonra, Fethullahçıların toplantısında kürsüye Bülent Arınç çıktı.

  Önce konuşmasından dolayı valiyi kutladı.

  “İşte bize böyle valiler lâzım” diyen büyük hukukçu, büyük devlet adamı Arınç, “Artlık sabahları ‘Hasan Mutlucan şarkısı var mı?’ diye kalkmıyoruz. Karşımızdakiler iyice küçülüyor. İyice güçsüzleşiyorlar…” dedi.

  Sevgili Ülkemden İki Tezat

  Geçenlerde bir olaya şahit oldum. Orada bir toplantıda bir genç adam top sakallı ve kravatlı. Altında da kot pantolon varmış. Çorum Valisi, “Siz devlet memuru musunuz?” diye sordu, adam kürsüde. “Evet” diye cevap verince, bu ne kıyafet, bu ne sakal… Çıkın dışarı dedi.

  Adam da, “Efendim, ben MTA’da görevliyim, arazide çalıştığımız için böyleyiz” diye cevap verdi. Kendisi Jeoloji mühendisiymiş.

  Vali mühendisi kovdu… Şimdi o memuru düşünün, Çorum Valisi beyefendinin huzurunda kot pantolonla olmazmış…

  Bir de her yazısında Atatürk’e ve Türk Ordusu’na söven, saldıran Taraf yazarı Emrullah Uslu’yu düşünün.

  Onlar her şekilde korunup kollanıyorlar. Ama kot pantolon giyen devlet memurunu vali salondan kovuyor…

  İşte sevgili ülkemde yaşananlar…

  Canavar Taraf bunu Ele Geçiremedi

  Davalar sürecinde istedikleri belgeyi, kendi gazetelerine servis yapıyorlar. Ama işlerine gelmeyenleri bizden saklıyorlar.

  Mesela Genelkurmay eski Başkanı Hilmi Özkök’ün ifadesi.

  Savcıların İzmir’e gidip birlikte yemek yiyerek ifadesini aldığı Özkök’ün ne dediğini hâlâ bilmiyoruz.

  Canavar Taraf Gazetesi, bunu hâlâ ele geçiremedi. Belki de Hilmi Özkök’ten bekledikleri bilgileri alamadılar. Yoksa çoktan basına servis edilirdi o ifade…

  Hükümet Mağduru Oynuyor; Çünkü Bu Çok Kazandırıyor

  AKP, Meclis’teki kelle sayısına göre Anayasa’yı değiştirmeye yetecek güce sahip. Ama bu sayı, yapılan Anayasa değişikliklerinin referanduma gitmesini gerektiriyor.

  Kardeşim, Anayasa’yı değiştirirsin. Varsayalım hiçbir parti sana destek vermedi. Sen AKP oylarıyla Anayasa’nın beğenmediğin bölümlerini değiştirdin.

  Şimdi milletin çoğunluğu da senden yana… Genel seçimde yüzde 47 oy aldın ya… Son yerel seçimlerde de yüzde 43 aldın ya…

  Değiştir Anayasa’yı, sonra da de ki: “Ey milletim Meclis’teki sandalye sayımla ancak bu kadarını yapabildim. Sen de bana destek ver.”

  Niye yapmıyorsun bunu?.. Çünkü mağduru oynamak daha çok kazandırıyor…

  Hep yalan söylüyorlar. Ergenekon’da ortaya atılan düzmece belgelerden, Anayasa ile ilgili açıklamalarına kadar.

  Ondan sonrada valisini çıkarıyor ortaya, konuşturuyor…

  O Vali, Tayyip’ten ya da Tayyip’in o toplantıdaki adamı Bülent Arınç’tan izin almadan o konuşmayı yapabilir mi?

  İzin almadan yaparsa da o Vali Halil İbrahim Obama fırçayı yer…

  Korkunç bir şey…

 • 23250 m.ay Bolu gerede 26.06.2009 12:59:05

  HERKES CEBİNDEN SENDİKACI OLSUN. DEVLETİN HAZİNESİNDEN GEREKSİZ HARCAMAYA GEREK YOK.TÜM MEMURLAR SENDİKA AĞALARININ VARLIKLARINA,ŞARLATANLIKLARINA SON VERELİM

  Anayasa Mahkemesi, sendikalı kamu görevlilerine üyelik kesintisi yapılan her ay için 5 TL tutarında sendika ödeneği verilmesini öngören kanun hükmünü iptal etti.CHP, ilgili yasa hükmünün iptali için Anayasa Mahkemesinde dava açmıştı. Yüksek Mahkeme, hükmü iptal etti. Devletin malı deniz yemeyen domuz dedirten bu acayip uygulama HUKUK la son buldu. Sendikacılığı isteyen yapmalı isteyen yapmamalı. İsteyen de sendika üyelik bedelini cebinden ödemeli. Devletin ödemesi ise doğru değildi. Hukuk doğruyu buldu. Gariban memurlarda cebinden para verip bazı sendika başkanlarının ANLI ŞANLI reklamını yapmak zorunda değildi.Bazı sendika başkanları üye sayıları artınca kendilerini padişah görüyorlardı.Hak hukuk tanımazlık ve de aymazlık başlamıştı. Hukuk bu uygulanan hataya hukuki karar vererek doğruyu , hakkı buldu. Memurlarımızın cebinden para vererek bazı kendini kocaman(!) sananların vede hep kocaman(!)kalacak sanan sendika ağalığının yalancı pehlivanluklarını son vermeye çağırıyoruz. Sendika ağaları ceplerinden ağalılık yapsınlar bundan böyle.Memurlara zulüm değil, adil ve de insanca adam kayırmadan, yalakalık yapmadan, takla atmadan, hırsızlık la eş değerde olan benim adamım diyerek görevlendirmelerde ve vekaletlerde HAKSIZLIK yapmasınlar yapamasınlar. Yaşasın Türk Hukuku ve de Yargı. Utansınlar hak yiyen zalimler. Memurun cebinden yapılan sendika ağalığına son. Allah razı olsun Hukukçulardan. Yalancıların mumu yatsıya da kalmadan sönmüştür. Tüm Memurları yalaka ve yamuk hırsız sendikadan/sendikalardan istifaya davet ediyoruz.Memurlar ve öğretmenler, istifa edin, kıymete binin. Büyük sandıklarınızın esasında ne kadar küçük olduklarını göreceksiniz. Sizlerin mertçe verdiğiniz gücünüzü 3-5 kişinin menfaati işi için kullanmaktalar. Örnek mi? Bolu’dan mı Gerede’den mi istersiniz? Bu örnekler çok. Bir bakın bakalım kimlerin olmayacak işleri olmakta? Çok acıdır ki menfaatçi olan bu kişiler sayısı bir elin parmak sayısını geçmemektedir.Gerekiyorsa örnekler verilebilir.Allaha şükürler olsun.Gün doğmadan neler doğuyor..

 • 23249 çakmabolulu bolu türkiye 26.06.2009 12:03:32

  sayın bolunun sesi yetkilileri buradan yazılarımızn yayınlanması için illa ki hükümet ve adalet ve kalkınma partisini mi eleştirelim, rektör ve üniversite hakkındaki yazılarım neden yayınlanmıyor, yoksa birilerinizin de mi eşi hastanede veya üniversitede çalışmakta

  Editörden: Gazeteyi hukuki yönden sıkıntıya sokacak yazılarınızı elbette yayınlamayız.

 • 23248 bolulu bolu türkiye 26.06.2009 10:27:23

  Eğitim Fakültesinde görev yapan dekan yardımcılarının, özellikle birinin, sağlam hangi işi var ki, adaletli olmak adına dersleri rastgele, herkese dağıtıyor. Fütüratsızca, ahlaksızca, kuralsızca, kalleşçe at koşturduğu ovalara yaklaşan soğuk rüzgarların uğultusunu mu almış!!!!!

 • 23247 Bizim Ülke Bizim Bolu Bolu Türkiye 26.06.2009 21:30:44

  Kamu sendikalarına üye başına devlet tarafından her ay ödenen 5 lira ödemenin yürütülmesi Anayasa Mahkemesi tarafından durdurulmuş. Yani bundan böyle her sendika üyesi üyelik aidatını kendi cebinden ödeyecek. Bende çalıştığım dönemde sendika üyesiydim ve üyelik aidatlarının devlet tarafından ödenmesi kararı çıktığında ilk itiraz edende bendim sanırım. Sendikaların amacı üyelerinin haklarını korumak için çalışmak olduğuna göre, benim haklarımı arayacak sendikayada aidatımı ben vermeliyim. Doğrusu buydu ve geçte olsa adalet yerini buldu. Şimdi görelim devlet desteği ile sendikacılık yapanları. Zaten kamuda da hangi sendika ne iş yapıyorki anlamak mümkün değil. Şimdiye kadar üyeleri için hangi belirgin hakları almışlar ve bu hakları almak için hangi eylemlerde bulunmuşlar. Bundan bir süre önce gördük, bir işçi sendika genel başkanının Türkiye sınırlarınıda aşan mal varlığını. Tahmin ediyorumki aynı senaryolar memur sendikalarında da yaşanacaktır....

 • 23246 Bizim Ülke Bizim Bolu Bolu Türkiye 26.06.2009 21:13:29

  Genel Kurmay Başkanımızın bugünkü basın toplantısını dikkatle dinledim ve sonuçta haddim olmayarakta olsa ,ağzına sağlık paşam benim duygularıma tercüman oldunuz diyebildim. Sözlerinin her bölümünde Türk Silahlı Kuvvetlerimizin demokrasiye ve hukuka bağlılığını dile getirmesi en çok önemsenmesi gereken konuydu. Bir çok konuda, bazı kesimlerin fitne ve fesat içerisinde Silahlı Kuvvetlerimizi karalama ve yıpratma kampanyası içinde olduklarını bizler gayet açık olarak görebiliyorduk ve bunun böyle olduğunuda Genel Kurmay Başkanımızın ağzından duymak hislerimizi dahada güçlendirmiştir. Şimdi Milletçe beklediğimiz , malum basın tarafından belge diye piyasaya sunulan ve aslında bir kağıt parçasından ibaret olduğu en yetkili tarafından açıklanan bu komplonun nerede, kimler tarafından ve hangi amaçla yapılmaya çalışıldığının bir an önce ortaya çıkarılmasıdır. Bunu ortaya çıkaracak olanda bağımsız Türk yargısı olduğu kadar, benim kanatimce siyasi iktidardır. Çünkü bu tür sahte belgelerle milletin kafasını bulandırmaya çalışan basın organları şu andaki siyasi iktidarın yandaşı olan basındır. Bugün bir kere daha gördümki, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz , Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin bekasının teminatıdır ve öylede olmaya devam edecektir. Türkiye Cumhuriyetimizi bölmeye ve Cumhuriyet değerlerimizi yok etmeye çalışan fitne ve fesat odakları hiç heveslenmesinler. Benzetmemi mazur görünüz :Türkiye Cumhuriyeti o kadar büyük bir lokmadırki, fitne ve fesat odakları o lokmayı yemek için belki ağızlarına alırlar ama o lokma boğzalarına takılır, nefes alamazlar ve nefessizlikten boğulur giderler. Bir kere daha ağzına sağlık Sayın İlker BAŞBUĞ paşam.

 • 23245 idari personel bolu türkiye 26.06.2009 20:41:06

  Üniversitede yapılan görevde yükselme sınavı mayıs ayının 27 sinde açıklandı. Fakat bir ay geçmesine rağmen niçin atamalar gerçekleşmiyor. Atamaları yapmak bu kadar zormu. Kazananların uğradığı maddi kayıplar ne olacak. Anlaşılan temmuz ayının 15 şini de geçirip öyle atamalar yapılacak. Galiba buna uğraşılıyor

 • 23244 Üniper Bolu Türkiye 26.06.2009 20:04:51

  23228 nolu A.İ.B.Ü rumuzlu mesaj sahibi kimi kime şikayet ediyorsun? Çavuş beyi Üniversitemize kazandıran Sn.V. Yard. Cemal yıldızer değilmi? Sn. Vali Yardımcısı Bolu İli Etik kurul başkanı değilmi? Sn. Vali yardımcısı Kurum kurum gezerek etik’likten bahsedip bununla ilgili eğitim! vermiyormu? Sn.Vali beyden ve Yardımcısından ve hatta Sn.Belediye başkanından açıklama bekliyoruz. Mademki bu adam bu kadar cevval, bu kadroyu görevde yükselme eğitimi içine niye almadınız? Nasıl olsa çavuş bey 100 üzerinden 120 alırdı.

 • 23240 Metim Mutlu bolu TÜRKİYE 25.06.2009 19:05:57

  Her zaman ki gibi işimden evime geliyorum kampus prefabriklerinde ikamet etmekteyim evime yaklaştığımda yoldan çıkmış bir kamyonet tam evimin 3 metre yakınında yan yatmış buraya kadar her şey normal gibi değilmi sonradan öğreniyorum ki prefabriklerin karşısındaki inşaat şantiyesine ait bu kamyonet içinde şoför olmaksızın doğrudan evime yöneliyor içlerinden biri yetişip son anda kamyonetin yönünü değiştirmese kendi bilmez birinin yüzünden belki şu an ailemden hayatta olan olmayacaktı peki bu ihmali bedelini kim ödeyebilirdi ki

  Ben de bu soruyu yetkililere ve kampüste bütün sakinlerine yöneltiyorum. Ne dersiniz, bu kampüste hayat bu kadar ucuz mudur

 • 23239 M.Murat Bolu Türkiye 25.06.2009 18:12:52

  24 Haziran 2009 tarihli Sözcü Gazetesini bulup Emin Çölaşan’ın Bolu Valisi ile ilgili değerlendirmesini okumanızı öneririm.

 • 23237 sultanbeyli bir öğrenci bolu türkiye 25.06.2009 13:24:02

  buradan belediye başkanımız sayın alaattin yılmaz’a sesleniyorum. ben sultanbey köyü’nde oturan sakarya ilköğretim okulu’nda okuyan bir öğrenciyim. ben okula belediye otobüsleri ile gidip geliyorum. otobüs durağı doğancı köyünde. köyümüze yaklaşık 2 km. bizim köyümüze otobüsün gelmesini rica ediyorum.

  SAYGILARIMLA...

 • 23236 Kıbrıscık sevdalısı BOLU türkiye 25.06.2009 13:23:35

  Gazetenizde yer alan Kıbrıscık, nasıl Ankara ve İstanbul’la bir tutulabilir haber üzerine bir Kıbrıscıklı olarak bende bir şeyler eklemek isterim. Sayın büyüklerimiz acaba ilçemize gidip oradaki insanlarla hiç konuşuyorlarmı onların dertlerini dinliyorlarmı diğer yerleri gördükleri gibi kıbrıscığıda görüyorlarmı Kıbrıscık Türkiye sınırları içinde değilmi orada yaşayan insanlar üvey evlatmı Kıbrıscığa yatırım yapılmadığı için yakında köylerde kimse kalmayacak

 • 23234 OĞUZHAN BULUT bolu türkiye 25.06.2009 13:14:44

  8129 numaralı mesajı her kim yazdıysa nazife hocamızdan özür dilesin. biz başarılı olmak için çalışıyoruz.

 • 23233 idari personel bolu türkiye 25.06.2009 12:56:25

  Üniversitede yapılan görevde yükselme sınavı mayıs ayının 27 sinde açıklandı. Fakat bir ay geçmesine rağmen niçin atamalar gerçekleşmiyor. Atamaları yapmak bu kadar zormu. Kazananların uğradığı maddi kayıplar ne olacak. Anlaşılan temmuz ayının 15 şini de geçirip öyle atamalar yapılacak. Galiba buna uğraşılıyor.

 • 23232 Bolulu BOLU tur 25.06.2009 12:52:24

  TÜRKÇEYİ DOĞRU KULLANALIM

  Değerli Bolu’nun Sesi okuyucuları konuk defterine yazdığınız iletilerde dilimizi katletmeyiniz.

  TEŞFİK değil TEŞVİK yazınız.

  Berbat yazan kişiler nedeniyle bu sayfayı okumaktan nefret etmeye başladım.

  Cahilliğin bu kadarı fazla...

 • 23231 MMO Bolu İl Temsilciliği Bolu Türkiye 25.06.2009 21:45:29

  Vatandaşlarımızı; doğalgaz ve kullanımı, konutlarda ısıtma sistemi tercihi(merkezi? / bireysel?), ısınmada yalıtımın rolü, kazan dönüşümleri gibi konularda bilgilendirerek ve Panelin ağırlığını karşılıklı soru-cevap şeklinde biçimlendirip yurttaşlarımızın sorunlarını çözümlemeyi arzu ettiğimiz,26 Haziran 2009 Cuma günü saat 16.00’da Belediye Eski Nikah Salonu’nda gerçekleşecek panelimize tüm halkımız davetlidir.

  TMMOB

  Makina Mühendisleri Odası

  Bolu İl Temsilciliği

 • 23230 Bizim Ülke Bizim Bolu Bolu Türkiye 25.06.2009 20:42:55

  Ülkemin Başbakanı ne yapmak istiyor. Özellikle son yerel seçimlerde önemli ölçüde oy kaybına uğrayan iktidarın başındaki Başbakan son zamanlardaki tutarsız tavırları ile ne kadar telaşta olduğunu göstermektedir. Geçen gün Avrupa birliği büyükelçileri ile yamakli toplantı yapan başbakan, o toplantıda Avrupa Birliği uyumu çerçevesinde 17 yasa çıkmadan meclis tatil olmayacak diye esti gürledi. Ama aynı gün AKP grup başkanvekilleri meclisn hemen tatile girmesi için karar aldılar ve meclis tatile giriyor.Ya sayın Başbakan boş atıp dolu tutmaya çalışıyor. Yada kendi söylediklerine inanmadığı halde şov yapıyor. Aynı Davosta olduğu gibi. Bu sabahki basın toplantısında da, Deniz Baykalın 12 eylül darbecilerinin yargılanması konusundaki anayasa değişikliği teklifine, bunlar sulu şaka , biz sulu şakaya gelmeyiz diyerek adeta dalga geçiyor. Sayın Başbakan unutmasınki devlet görevi her makamda ciddiyet ister. Durun bakalım daha meler göreceğiz.....

 • 23229 sahika bolu almanya 25.06.2009 20:21:54

  israfa cevap-eger israf hususunda samimi iseniz bu güne kadar

  yapilmis olan israflari neden görmezsiniz eger yanlissa yapilan parkin geri dönüsü var peki geri dönüsümü olmayan israflar icin ne yaptiniz cok duyarli birisi oldugunuzu düsünüyorum bolunun sesi mesaj defterinde yer var yazarsaniz memnun olur okuyucular bundan öncede birileri görev yaptilar eger onlar gercek hizmeti yapmislarsa neden bu gün bu israflar var tesekkür ederim yoksa maksadiniz üzüm yemek degilmi

 • 23228 A.İ.B.Ü. BOLU Türkiye 25.06.2009 20:17:27

  Bolu Valisinden ve Belediye Başkanından istirham ediyorum Üniversitemizde olan haksızlıkları ve yapılanları taraf tutmaları ve kadarolaşmaları yakından incelesinler. Burada yapılanlar unutulacak cinsten değil.

Sayfalar:

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
PİSKEVİT