bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

 • 25331 REKT PERSONELİ Bolu Türkiye 14.1.2010 16:17:00

  sayın rektöe adayı h.c. nin ekibi: y.a. ve a.k. döneminde atamaları yapılan idari personellerin sizin etrafınızda dolaştığı, ekibinize yanaştığı ( daire başkanları, birkaç mühendis, teknisyen vb.) bunlar da o dönemlerin genel sekreterleri o.ç.(akademiktir), i.t (emekli), aracılıkarıyla biyerlere herşeyi taşıyarak oradalar. dikkat edin ha.

 • 25330 Köroğlu Bolu Türkiye 14.1.2010 15:54:32

  "Kazların mekan savaşı" başlıklı haberinizde geçen şu sözler dikkatimi çekti: "...OTURDUKLARI YERDE KAZ GİBİ ŞİŞEN YERLİ KAZLAR..." Pes be yaren, bu kadarını ben bile söyleyemezdim, aferin.

 • 25329 Veli mesajına cevap Bolu Türkiye 14.1.2010 15:29:58

  Veli başlıklı mesaja aynen katılıyorum.Sakarya İlköğretim Okulu´ndaki birtakım dalavereler hep dönüyor.Okul aile birliği yerinden olmaktan korktuğu için seçim bile yapılmıyor.Sakarya´da müdürden çok bazı veli ve öğretmenlerin sözü geçiyor.İsim vermiyorum onlar kendilerini iyi bilirler.Bu nasıl yönetim!

 • 25328 Akademik personel Bolu Türkiye 14.1.2010 14:52:12

  AMERİKALI! Adamın biri New York, Central Park´ta yürüyüş yaparken, aniden kuduz bir köpeğin küçük bir kıza saldırdığını görür. Koşar ve köpekle boğuşmaya başlar. Hayli uzun bir uğraştan sonra üzeri yara bere içinde kaldığı halde köpeği öldürür. Ama küçük kızın da hayatını kurtarmıştır. Son anda bu sahneyi gören polis nefes nefese olay yerine koşar ve adamın yanına gelir. Sarılıp teşekkür etikten sonra ´Sen´ der ´bir kahramansın, yarın bütün gazeteler seni yazacaklar. Ve göreceksin başlık da şöyle olacak Cesur New York´lu küçük kızın hayatını kurtardı.´ Adam ´Ama ben New York´lu değilim!´ der. Polis ´Fark etmez, bu durumda gazeteler şunu yazacaklar Cesur Amerikalı küçük kızın hayatını kurtardı´ cevabını verir. Ama ben Amerikalı da değilim´ der adam artık şaşırarak. Polis ´Ya, o halde nerelisin?´ diye sorunca adam cevap verir ´Ben Iraklıyım!´ Polis adama başka bir şey söylemez. Ama adam ertesi gün gazeteleri aldığında şöyle bir başlıkla karşılaşır ´Radikal İslamcı, masum Amerikan köpeğini öldürdü.´

 • 25327 akademik Bolu Türkiye 14.1.2010 14:12:28

  Sayın rektör A. K. , atanacağına kesin bakıyor. Yök e gönderdiği F:K. denmi tiyolar alıyo anlaşılmadı. Yoksa yaptığı icraatlara mı güveniyor?

 • 25326 ÜNİPER Bolu Türkiye 14.1.2010 14:12:28

  Sayın kılıç yönetimi o kadar dürüst çalışıyorki iş bankası ile yapılan anlaşmanın hangi tarihte ve kaç tl üzerinden anlaşıldığı hala gizlenmektedir. Niçin yaptığınız anlaşmanın hangi tarihte imzalandığını, paranın hangi tarihte yatırıldığı ve bunun ne kadarı dağıtıldığı, dağıtılmayan para ile nereye harcandığı niçin hala açıklanmamaktadır. iş bankasından aldığınız paraları eğer hukuki ve yasalara uygun olarak kullandıysanız bunu bütün kamuoyuna açıklamanız gerekmektedir. Niçin paraların nerelere harcandığı gizlenmektedir. Yoksa yasal olmayan bir durum söz konusu olduğundan mı gizlenmektedir.

 • 25325 Cevahir ŞEN Bolu Türkiye 14.1.2010 13:40:29

  25317 nolu mesaj sahibi, seni mi ÖSYM il temsilcisi yapmalıydı :)) Bu görev Rektörün görevidir, ancak iş yoğunluğundan dolayı güvendiği herhangi birine devrebilir. Bunun tartışılacak, eleştirilecek bir tarafı yok. bazen doğru olana eğilerek bakarsak eğri görürüz. eğri olana doğrularak bakarsak yine eğri görürüz. doğruya doğru, eğriye eğilerek bakmasını bilmek lazım.

 • 25324 Nurhan Akyüz Van Türkiye 14.1.2010 13:39:43

  Hayali bir durum tespiti ve öngörü: 1. İktidarı ele geçirmek değil, devleti ele geçirmek amacıyla hareket eden bir siyasal parti. 2. O siyasal partinin içine yuvalanmış fakat o siyasal partiden daha güçlü bir etki alanına sahip bir dini tarikat. 3. Amaç devleti ele geçirmek ve rejimi değiştirmek, 4. Bu amaca ulaşmak için her tür yol kullanılacak, doğrudan şiddet, en son yol, 5. Demokrasi, özgürlükler vs. araç olarak kullanılacak 6. Tüm “çıbanbaşları” içeriden ele geçirilecek, Şimdi böyle bir örgütlenmenin içinde kıytırık bir üniversitenin durumu nedir? 1. En çok oyu almış olmanın getirdiği demokratik güç 0’a eşittir. 2. Başa geçirilecek olan bir oy almış bile olsa tarikatın güdümündeki kişi olacaktır. 3. Başa geçirildikten sonra olacaklar nelerdir? a. Konjonktürün durumuna göre geçici bir demokrasi havası, ardından mutlak ve yoğun kadrolaşma, aksi görüş sahiplerini tümüyle etkisiz kılınması ve uyumlandırılması, b. Siyasal parti ve tarikata kapıların açılması, c. Yoğun ve geri dönüşü olmayan bir tarikatlaştırma süreci,

 • 25321 Akademik personel Bolu Türkiye 14.1.2010 13:05:15

  Ne telafisi hocam, ne ödeşmesi. Yanındaki meslektaşının acısından zevk alan insanlar, daha ne diyeceksiniz. Komşusu açken, kendi yok olan bizden değildir sözü bu insanlar için ne ifade ediyor. Kendileri Apo´nun avukatlarını ağırlasınlar, kinle, nefretle nereye saldıracağını şaşırsınlar, gazetlerine "birlikten güç doğar" yazan eski apocularla (kimin birliği ise artık bu!) belden aşağı nasıl vururuz hesapları yapsınlar. Ekmeğini yediği insanların içinde, masklenmiş suratlarla dolaşıp, arkadan vurma planları yapsınlar. Bolu´nun yerlileri çok iyi niyetli, temiz insanlar. Yoksa burada barındırmazlardı sizin gibi nankör insanları. Ekmeğini yediğiniz insanları arkadan vurma planları yapıyorsunuz. Siz kim Ahmet Yesevi felsefesi kim. Ama daha fazla insanları kandırmazsınız, daha fazla yalanla iş yapamazsınız.

 • 25320 Bolu´lu Bolu Türkiye 14.1.2010 13:04:01

  25312 ve 25315 No´lu mesaj sahipleri,hayırdır bu Y.A sevgisi nerelerden geliyor. Mesajlarınızda belirttiğiniz gibi eşinizi,çocuğunuzu veya bir akrabanızı işe aldıranlardanmısınız? Rektörün görevlerini adil yapması onun asli görevidir. Demekki oda Sn.Kılıç gibi keyfiyet uygulamıştır. Olağan üstü bir görev yapan rektör varmı,kurucu rektör dışında.Y.A nın gider ayak neler yaptığını herkes biliyor.Kimleri işe aldığını eşini ve oy amaçlı jeoloji mühendislerini hastane kadrosuna atadığını. Sn.Kılıç da aynı G.M.Y okulunun kadrolu hocasını öğretime kapalı olan fakülteye görevlendir,dek.Yrd.eşini nokta adresle 4-b den işe al. Al birini vur ötekine. Biz Bolulular ve sivil toplum örgütleri Üniversitemize sahip çıkamadıktan sonra daha çok çene yorarız Bolunun sesinde. Hala tıp fakültesi hastanemizin ismi neden değişti, onun hesabını soramadık.Saygılar.

 • 25319 25317OSYM meselesi Bolu Türkiye 14.1.2010 11:14:57

  ´´25317OSYM meselesi´´ başlıklı sorunun cevap şıkları şunlar olmalı: a)vatan ve görev aşkı b) karısına söz geçirememek c) keseyi köylü kurnazlığı ile doldurmak d) görgüsüzlük e) çok ´´insancıl´´ olmasından.

 • 25318 Veli Bolu Türkiye 14.1.2010 11:12:57

  Sakarya İlköğretim yönetimi yine saman altından su yürütüyor. Müdür Bey size sormak istiyorum : İTALYA´YA düzenleyeceğiniz gezideki öğrencileri neye göre belirliyorsunuz? Seçilmek için geçen yıl olduğu gibi bu yıl da okul aile birliği yönetiminde veya hergün sizinle ve öğretmenlerle diyalog halinde olan bir velinin çocuğu mu olmak gerekiyor? Neden sürekli bu okulda çifte standart uygulanıyor? Daha sonra da çay biletlerini satamıyoruz, aidatları toplayamıyoruz diye yakınıyorsunuz.Neden hala ısrarla okul aile birliği yıllardır bir şekilde dalavere yaparak yerlerinden vazgeçmiyorlar?Tüm bu olanların yönetime ve okul aile birliğine bir tepki olduğunu anlamıyor musunuz? İTALYA GEZİSİ geçen yıl olduğu gibi bu yıl da çocuklar uçağa binene kadar herkesten saklanacak herhalde!!!

 • 25317 OSYM meselesi Bolu Türkiye 14.1.2010 10:27:25

  Atilla Kılıç rektör olduktan hemen sonra karısını neden ÖSYM il başkanı yapmıştır?

 • 25316 Atilla Hocam Bolu Türkiye 14.1.2010 10:01:10

  Sayın hocam 3.5 yıldır kadrosunu vermeyip mağdur ettiğiniz insanın, 4 tane çocuğu var hepsi okula ve dershaneye gidiyor. Siz hem kendiniz hem eşiniz profosör maaşı, OSYM parsı, dönerler makam tazminatları aldınız. Artık insafa gelinde arkadaşın maddi kayıplarını karşılayın, manevi kayıpları zaen telafi edemezsiniz. belki o kardaşkta sizi affeder.

 • 25315 ya sizin işiniz yok mu Bolu Türkiye 14.1.2010 09:58:21

  Ya neden Yaşar Akbıyığa taktınız sizin başka işiniz yok mu. İşiniz yoksa ben size söyleyeim gidin yabancı dil öğrenin ve hayatınızda bir tane olsun Türkçe makale yazın. Yaşar Akbıyık size yıllarca ingilizce kursuda açtı. YA çok köklü bir okuldan mezundur. Çok genç yaşında doçent ve prof olmuştur. Çok genç yaşında dekan olmuş ve rektör olmuştur. Ayrıca o Atatürk Araştırma Merkezinde, Türk Tarih Kurumunda başkanlık yapmıştır. Oralara ve rektör oalrakta Ahmet Sezer atamıştır. Hepiniz nankörsünüz hepinize iyliği dokundu. Hepinizin kadrosunu verdi, eşlerinizi işe aldı, atamasını yaptı, lojman verdi, BAB verdi. Adamın canını da mı istiyorsunuz? Mithat Baydur gibi o da mı Kanser olsun? Yoksa onu üniversitenin girişine asalım mı? Taşlayalım mı? O na karşı kiniz nedendir? Ne karın ağrınız var?

 • 25312 gerçek Bolu Türkiye 13.1.2010 23:01:15

  Y.A. devrik değil seçilmiş ama senin gibi düşünenler tarafından atanmamış bir rektördür. Üniversitenin ilk akademisyenlerinden olan Y. A.nın buradaki çoğu öğretim üyesi ile bağı vardır. Ya insani bağı yada gönül bağı. Çok kişinin elinden tutmuştur. Rakiplerine bile görev vermiştir. Bir aday hariç, H.C. ve diğer adayların tamamıyla aralarında insani bağ vardır. Peki sizin sorununuz nedir? Bir rektör adayı çıkıpta şununla bununla bir bağım yok veya var diyebilir mi? Bunu ancak zihinsel sorunu olan düşünebilir. Başkalarına talimat vermek yerine Y. A. ile bir sıkıntın varsa uzakta değil git kendisine sıkıntını açıkla. Böyle saygın olabilirsin.

 • 25311 Bolulu Bolu Türkiye 13.1.2010 22:56:06

  Sayın Editör bu gazete Bolunun sesi mi yokssa üniversitenin sesi mi,üniversitenin maillerindenn bolunun sorunlarını yazmaz oldu bolulular.Ayrı bir bölüm açmayı hala düşünmüyor musunuz? Editörden : Bolu´yu üniversiteden ayrıştıramazsınız. Bolu halkının sorunlarını yazmaması için hiç bir engel yok ayrıca.

 • 25310 KENAN TURAN Bolu Türkiye 13.1.2010 22:50:30

  hayri bey çok kıymetli ve seviyeli bir bilim adamıdır.mevcut sol kadrolaşmaya rağmen 129 oy alması bunun en açık göstergesi.Yani bu adamın kurduğu aşırı sol kadrolaşmaya rağmen 129 oy alarak aslında birinci olmuştur.Atanması da kesin...Boşuna çamur ve iftira atmayın.Sizin döneminiz artık bitti...Yok ünvanı sıkıntılı imiş,yok başbakanı karşılamayan ekibin içinde imiş...miş,muş,,,insan yalan söylemekten utanmayabilir ama bolu nun zekasıyla dalga geçemez. Ünvanında sıkıntı var ise sen ve yardakçıların 4 yıldır kimin altında idiniz...hayri beyin dekan yardımcısı sıfatıyla başbakanı karşıladığını, bolu nun onurunu kurtarma gayretini bütün bolu, hüseyin çelik ve sn Başbakan çok iyi biliyor. sizin tetikçi olarak seçtiğiniz kişileri de,,,geçmişlerini de Hangi Gazetenin muhabiri, temsilcisi olduğunu da...Nereden geldiklerini de...Bu işleri nelerin karşılığında yaptıklarınızı da...

 • 25309 Mimarlık Mühendislik Eylemcisi Bolu Türkiye 13.1.2010 20:09:21

  Rektör Olacağı Beklentileri çok Yüksek olan, Sayın Prof.Dr. Hayri Coşkun Acaba Neden Bir basın toplantısı düzenleyerek. Yaşar Akbıyıkla ilgili hiç bir bağının olmadığını, Bir bağlantısınının ve Yönetim ilişkisinin olmadığını, Y.A´nın adamlarının isteklerini Yapmayacağını, Y.A ya imtiyaz sağlamayacağını neden açıklamamaktadır. Anlaşılmaktadır ki H.C devrik Rektör Y.A nın bir dediğini iki etmeyecektir.

 • 25307 aibülü Bolu Türkiye 13.1.2010 16:43:55

  ÜNİVERSİTE GENEL SEKRETERİNİ GÖRENİNİZ VARMI

 • 25306 25273 universiteli ye Bolu Türkiye 13.1.2010 13:27:51

  Evet çıkıp bakınca tuglalı binalar güzel oldu, üniversitede yapılanlar olarak sadece o kadar çıkıp bakmaksa olay, diyecek birsey yok ama o yönetimin buldugu paralardan yapılmadı, devlettendi canım. Ama dikkat ettin mi bilmem, her bir binaya paratoner iktisata yıldırım düşmesinden sonra yapıldı. Bu üniversitenin kaderi bu günü kurtarmak. Nerde kadro nerde vizyon? sende düşün.

 • 25305 AİBÜ ÇÖP FAKÜLTESİ Bolu Türkiye 13.1.2010 12:31:26

  Yönetimsel sorunlar yanında kampüsün içindeki sorunlar hiç dikkate alınmıyor, çevreleyen orman arazisinden tutanda bütün birimlerin etrafına kadar her yer çöp, çöp bidonları ve etrafı ayrı bir rezillik, sayın g.sekreter çay ve sigara keyfinden azcık camdan bakmaya eriniyor. Üniversiteye hiç yakışmayan çöp manzaraları. Sorulunca sorun: Belediye. Kendileri ak kaşık.

 • 25302 İktidar heveslisi Huzursuz ruh Bolu Türkiye 13.1.2010 12:03:16

  Mesaj defterinden sürekli üniversiteyi ve yönetimi kötüleyen kişiler gerçek kimliklerini yazsalardı ne amaçla yazdıkları anlaşılırdı. Bunların kim olduklarını zaten Üniversitedeki herkes biliyor. Beyler vede bayanlar söylediğiniz yalanlara kendiniz inanıyormusunuz? Ruhunuzdaki huzursuzluk, içinizdeki kin ve nefret sizlerin ya beynini çürütmüş yada muhtemelen ruhsal problemleriniz var. Doğru düşünemen ve hertürlü olumsuzluğu mezhep veya etnik yapı ile yorumlayan bu hastalıklı kişiliklerin üniversiteye faydalı olmaları beklenemez. Bu kişiler şimdiden yönetime geliyoruz havasına girerek kimseye selam vermemeye ve içlerindeki huzursuzluğu Üniversite ve çevrelerine yaymaya başladılar. Kişilerin fikri ne ise zikrleride odur. Sağ duyulu insanlar başkalarını kötüleyerek puan kazanmaya çalışan zihniyetin sonderece yanıltıcı olduğunu bilirler. Bu insanlara fırsat geçtiğinde kötülükte sınır tanımayacaklarını herkes bilmektedir. Allah kötülere fırsat vermesin.

 • 25301 sol Bolu Türkiye 13.1.2010 11:55:01

  Yaşar Akbıyık´ın başbakanı karşılamayarak yaptığı çıkış sonucunda bazı ´´sol aydınlar´´ solun lideri Yaşar Akbıyık olmalı biçiminde görüşler dillendirmişti. Bu komik durum ´´sol grubun´´ Atilla Kılıç´ı solun rektör adayı olarak ortaya koymasıyla tekrarlanmıştır. Atilla Kılıç kanımca sol ideolojinin ne olduğunundan bihaber tesadüfü bir rektördür.

 • 25300 hOŞGÖRÜ Bolu Türkiye 13.1.2010 11:22:03

  Bu hoşgörü ve boş görü masalı sıktı ama. Bununla çocukları kandırırsınız. Bizler zeka derecesi ortanın üstünde olan akademisyenlerin doğruları görebiliyoruz. Önceleri iyi oynadınız yuttuk ama kısa sürede maskeler düştü. Haydi gençler maskeli baloya....

 • 25299 GERÇEK AİBÜ Bolu Türkiye 13.1.2010 11:20:16

  Filipinlerden Ferdinand ve İmelda Markosu hatırlıyorusnuz. Romanyadan Çavuşesko ve Irenayı, Iraktan Saddam ve Saadet Hüseyini. Peki Bolu dan kimi tanıyorsunuz.

 • 25298 Bu üniversiteyi Bolu Türkiye 13.1.2010 11:17:26

  Bu üniversiteyi adam eden YUalşar hocadır. Herkese iyliği dokunmuştur. İnkar etmeyelim lütfen

 • 25297 akademik Bolu Türkiye 13.1.2010 11:07:48

  Haklarında (haksız yere )soruşturma kovuşturma açılanlar daha sonra YÖK üyesi oluyorlar mış. Ne dunya ama.

 • 25296 AİBÜ Bolu Türkiye 13.1.2010 11:06:45

  Çamur at izi kalsın. Ama o eskidendi. Şimdi internet çağındayız. Ozan Kosla vs var. Çıkarıyor görmediniz mi reklamlarda.

 • 25295 Ahmet Yesevi Bolu Türkiye 13.1.2010 11:05:24

  Ahmet Yesevi hoşgörüyü vurguluyordu ama onun peşinden gelenler bu öğretiyi unuttu.

Sayfalar:

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak