bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

 • 25844 AK -ÜNİVERSİTE Bolu Türkiye 12.2.2010 20:45:26

  Hocam kaç oldu diyourm, şu boğaziçini birincilikle bitiren, amerikaya bursla birinclikle giden, 8 yıllık master doktra öğrenimini 5 yılda bitiren, USA da 3 yıl hocalık yapan, pek çok ödül alan, doçentliğe ilk girişte alan (yani senin hayal edemeyeceğin şeyler, senin ve senin yanındakilerin) 4 çocuğu olan hepsi dershaneye ve okula giden, ev ve kredi borcu olan, temiz dürüst şu arkadaşa 4 yıl kadrosunu vermedin. bende buraya daha önce 4 kez yazdım. Hocam etmeyin eylemeyin, gelin bu arkdaşın maddi kayıplarını ödeyin. Helallik isteyin oda sizi affetsin. Ben hatrılatıyorum benden günah gitti.

 • 25843 Meğer Bolu Türkiye 12.2.2010 20:39:30

  Meğer Yaşar Akbıyık AK VE kk Yİ YE PROFESÖRLÜK VERMEKLE ne kadar hata etmiş. umarım bunu anlamıştır.

 • 25841 Korkanlar Bolu Türkiye 12.2.2010 18:42:35

  Bazıları neden bu kadar korkuyorlar acaba? Uykunuzu bile rahat uyumuyorsunuz anlaşılan!!!

 • 25840 siyaseti kim yaptı Bolu Türkiye 12.2.2010 18:39:29

  25827 nolu mesaj sahibi. Yaşar hoca siyaset yapmadı insan ayırmadı. Hatta A.K gibi kişileri bile. Siyaset yapanları görmek istemiyorsun anlaşılan! Mesajlara göre, Bolulu dışında olan ne kadar Çorumlu Erzincanlı Tuncelili varsa toplanmış. Onlar da bizim vatandaşımız, ayrım yapmıyorum. A.K. ayrımcılık yaptı. Yaşar hocanın ekibi dediğin insanların bu üniversiteye çok emeği vardır. Senin gibi makam için takla atmamışlardır. Yakında foyan meydana çıkar!

 • 25839 geleneksel yemek yarışması Bolu Türkiye 12.2.2010 15:57:02

  Bildiğiniz gibi profesör Atilla Kılıç geleneksel yemek yarışması başlatmıştı. Bu yıl yarışma düzenlenmedi. Niye vazgeçildi? Yemek yarışmalarıyla ilgili haberlerden biri şöyle: ´´...Jüri üyelerinin verdiği oylar sonucunda sıcak yemek kategorisinde Prof. Dr. Atilla Kılıç ve Yrd. Doç. Dr. Bahadır Aydın´ın yaptıkları mantarlı sebzeli piliç sarma birinci olurken, salata kategorisinde Prof. Dr. Kıvılcım Kılıç, tatlılarda Yrd. Doç. Dr. Saadet Aydın tuzlularda ise Yrd. Doç. Dr. Azra Bozcaarmutlu en yüksek puanı alarak kategorilerinde birinci oldular...´´

 • 25837 kayınpeder profesörü Bolu Türkiye 12.2.2010 15:09:52

  Bolu gündem gazetesinde Yüksel Gültekin ´´BAYSALLAR´IN ARKASINA SIĞINMAYIN, ÇIKIN DIŞARI´´ başlıklı bir yazı yazmış. Ama bir noktayı atlamış: Kayınpeder arkasına sığınarak iş çeviren Atilla Kılıç Baysal´ın arkasına saklanmayı bir gelişmişlik olarak algıyabilirler.

 • 25835 mazhar osman Bolu Türkiye 12.2.2010 12:55:03

  25821 nolu masajı yazan vatandaş sana sonuna kadar katılıyorum bir kısım insanlar teknik kadroya almak için veya geçebilmek için yapmadığı maymunluğu bırakmıyor sonra biraz gözü açıldıktan sonra hop orası hop burası müdürlük ,fak .ve yo sekreterliği utanmasalar rektörlük makamına oturacak .Ondan sonra teknisyen ara tekniker ara belki bulursun. Bulursan aman haber ver.

 • 25833 Cumhurbaşkanından mesaj Bolu Türkiye 12.2.2010 11:07:18

  Cumhurbaşkanından Bolu için anlamlı güncel bir alıntı: " Benim için önemli olan ilkelerimdir. Ben bugüne kadar ilkelerimden hiç taviz vermedim. İlkelerimden makam-mevki için de taviz vermem. İlkelerim için her şeyi göze alırım; aklınıza ne geliyorsa her şeyi..."

 • 25831 kayınpeder Bolu Türkiye 12.2.2010 09:11:14

  Yaşar Akbıyık yazısında Atilla Kılıç´ın kayınpederinin, yanına Akbıyık´ın 35 yıldır tanıdığı birini alarak, Atilla Kılıç´ın profesörlük kadrosunu vermesini rica ettiği ve bu girişim sonucunda Atilla Kılıç´ın profesör olduğu ifade edilmektedir. Bu utanç bir durumdur. Yarın birgün Ahmet Baysal ´´Atilla´nın kayınpederi geldi ve damadının çok iyi biri olduğunu ve bir dönem daha rektörlük yapmasını rica etti´´ biçiminde açıklama yapılırsa şaşırmayın. Sayın Atilla Kılıç´a ´´kayınpeder profesörü´´ ünvanı mı verilmelidir?

 • 25830 öneriye cevap Bolu Türkiye 12.2.2010 08:48:45

  sevgili kardeşim ağzından bal damlıyo hayırlısıyla dua yerine gecerde 1800 tl maaş almaya başlarız.

 • 25829 Temiz yönetim Bolu Türkiye 12.2.2010 06:19:38

  Üniversitede temiz bir yönetim isteyenler, yönetim değiştikten sonra eteklerindeki taşları dökmek yerine olaylar gerçekleşirken seslerini daha gür çıkartmayı denemelidir. Namusluların da namussuzlar kadar cesur olması gerekir. Klasikleşen bir örnek vermek gerekirse her dönemde bazıları eşlerini ve yakınlarını Üniversitede belli görevlere getirmeye çalışmaktadır. Kriterlere uyma şartı aranmaksızın, Üniversitenin idari ve akademik kadrosunun kalitesine faydadan çok zarar getirecek birçok kişi bu yöntemle geçmişte işe alınmıştır. Yeni Rektör Hocanın bu konudaki yaklaşımına dikkat etmesi ve kendisine yapılan işe alma telkinlerini özenle inceletmesi yerinde olur. Saygılarımla

 • 25827 BMYO , Y.A ve Genel Sekreterli Bolu Türkiye 11.2.2010 20:48:10

  Sayın Rektörün dikkatine; Bir Gazetenin Köşe Yazısında Yaşar Akbıyık´ın İtiraflar başlıklı Yazısını Bolununsesinden okudum. Yazıdaki bazı dipnotları zatı halinize arzetmek isterim: Y.A , Üniversitenin Mudurnu Meslek Yüksekokulu Müdürlüğüne VİTRİN AMAÇLI Bir Bayan öğretim üyesi ataması Yapmak istediğini, Adı geçen Bayan Öğretim Üyesinin de VİTRİN Görevini Kabul etmediğini, Y.A nın Yazısından okuduk. Yine Y.A nın başka Yazdıklarınıda okursak, önemle üzerinde durduğu ifadelerin arasında MİSYON ve VİZYON , VİTRİN v.b gibi ifadeleri çok kullandığını görürsünüz. . Bir kaç gün önce Yine bu satırlarda GENEL SEKRETER olabilmenin tanımı yapılmış. Y.A nın kullandığı VİZYON, MİSYON ve VİTRİN Benzeri Tanımlamaların altı çizilmek istenmiş, Üniversitenin Yeni Genel Sekreterinin vizyon ve Misyon sahibi , dil bilen, görmüş geçirmiş, Bolu dışına çıkmış, Akademik Personel arasından birinin olacağına işaret etilmişti. Şimdi Bu satırlardan da anlaşılacağı gibi Y.A nın arkadaşları Eğitim Fakültesi Bolu Meslek Yüksekokulunun bulunduğu Şehir Merkezindeki Kampüste iken, Yılların Siyasal ve arkadaşlık ilişkileri Yıllar sonra derin dostluklara, arkadaşlıklara ve rantlara dönüşmüştür. O eski Birlikteliğin arkaşlığın, Yoldaşlığın, Aynı siyasete hizmet vermenin karşılığı, Sizin de Yönetim Kurulu Kararında imzanız olan, uzman atamalarında, Talip CAN´ın, Yaşar Akbıyık´ın ve Eyüp Aycan´ın Yakınları çocukları ve yeğenleri üniversiteye uzman personel olarak atanmışlardı. Şimdi de siz Yine BMYO dan Birini bir öğretim görevlisini Genel Sekreterlik Makamına getirmek istediğiniz konuşulmaktadır. VİZYON ve MİSYON ve VİTRİN olabilecek kişi anlaşılacağı gibi Yıllarca Şehir Kampüsünde bir siyasete hizmet veren aynı gurubun fanatikleri arasında olmamalıdır. BMYO dan birisi Genel Sekreter olursa Yalnızca Yaşar Akbıyık´ın Yönlendireceği, Y.A nın Düşmanlarına karşı kullanacağı bir adam olmaktan bir adım öte gidemez ve size çok zarar vereceğini tahmin etmek kahin olmayı gerektirmez. evet BMYO da size oy veren değerli insanlar vardır. Oy karşılığını üniversitenin , kamunun , devletin gücünü kendi çıkarlarına ve amaçlarına hizmet edecek makamlara atama Yaparsanız. çok kişinin çok zarar göreceğini bildirmekte fayda görürüm. Eğitim Fakültesi ve BMYO Yıllarca aynı adamlar tarafından siyasal birlikteliğin bahçesi olmuşlar, Oradaki oluşum Silahlı Çatışmaya kadar uzanan eller olmuştur. O kişiler arasında hala Yargılamaları süren insanlar vardır ve siz onlardan birisini Genel Sekreter Yapmamalısınız. Üniversiteyi de Bir siyasi Partiye Hizmet verir makamlar haline getirmemelisiniz. Y.A nın Nihat Bilgen´in ve Siz Sayın Hayri Coşkun´un Rektör olmasını sağlayan aynı gurup olmasına rağmen , Bugünkü eğitim Fakültesindeki bir çok arkadaşınız bile onlarla ilişkilerini koparmış bulunmaktadırlar. Atamaları dikkatle Yapmanızı Tavsiye eder. Çalışmalarınızda Başarılar dilerim.

 • 25826 Bizim Ülke Bizim Bolu Bolu Türkiye 11.2.2010 12:08:20

  Sayın Kamuran bey, burada açılan mesaj defteri sayesinde insanlarımız seslerini rahatlıkla duyurabiliyorlar ve bundan bu sayfalarıda okuyanlar gayet memnunlardı. Ancak Üniversitemiz ile ilgili yazılanlar o kadar çoğaldıki, sanırım iş çığırından çıktı ve bu sayfaları okuyanları bıktırır hale geldi. Tabiki Abant İzzet Baysal Üniversitesi bizim üniversitemiz ve her şeyiyle ona sahip çıkmakta vatandaşlık görevimiz. Bizim Üniversitemizden beklentimiz Bolu´muz adına , bilim adına, ilim adına yapacağı işlerle anılmak olmalıdır. İster kabul edelim, ister kabul etmeyelim Üniversitemize yeni bir rektör atanmıştır ve onunda bu üniversiteyi layıkıyla yönetmesini beklemek durumundayız. Ancak görüyoruzki üniversite ile ilgili yazılanlar hız kesmeden devam edecek. Bilmiyorum teknik durumunuz buna el veriyormu. Sadece üniversite ile ilgili yazılanlara ayrı bir mesaj defteri açarsanız ve burayıda üniversite dışında yazılanlara bırakırsanız sanırım bizler ve bu sayfaları takip edenler çok memnun olacağız. LÜTFEN NE OLUR BU DÜŞÜNCEMİ BİR DEĞERLENDİRİVERİN.. SAYGILARIMLA Editörden: Mesajlara kulak tıkayamazsınız. Mesajlar çok önemlidir. Bu mesajlardan şikayet edeceğimize, almamız gereken bilgiler almaya çalışılırsa, yöneten ve yönlendirenler karar verirken daha objektif ve yansız olabilirler. Öbür türlü son gelişmelerde gördüğümüz gibi yanıltanlar sayesinde yanılmalar yaşanabiliyor. Saygılar.

 • 25825 AİBÜ Bolu Türkiye 11.2.2010 11:13:49

  Rektörler seçim sonucuna göre atandıkça üniversitelerde liyakat ile iş yapılacağını beklemek mümkün olmadığını hep birlikte görmekteyiz. Rektörler seçimlerde kendisine oy veren veya kendisi için çalıştığını düşündükleri kişilere liyakat düşünmeden genellikle çeşitli makamları verirler. Sonuçta ortaya çıkan tablonun sorumluluğu 4 yıl sonra rektöre kesilir fakat bu sayede üniversitelerde bilimsellikten ve liyakatten bahsetmek mümkün değildir. Seçim öncesi tıp fakültesinden sorumlu olacakları belirtilen kişiler atandı bu da söylentilerin doğruluğunu ve önceden kararlaştırıldığını ortaya koydu.

 • 25824 Ebucihad Bolu Türkiye 11.2.2010 11:03:17

  Yetti be üniversiteniz. Yahu arkadaş bir bakalım diye açıyoruz. Hamamdaki kadınlar gibi üç beş kişinin şahsi üniversite dalaşmalarından başka bişey yok. Ne ülen bu millete çektirdiğiniz. Sizi sayıyla mı verdiler bize? Utanın. Sayın gazete yetkilileri: Siz de bu densizler için kapatın şu defteri.

 • 25823 aibülü Bolu Türkiye 11.2.2010 09:03:13

  SÜNNETÇİ GÖZ ÖNÜNDE!!!!!, BİR SÜNNET BİR AVİZE BİR KÜÇÜK ALTIN, VESTİYER EDER!!!!!!!

 • 25822 Yeni dönem Bolu Türkiye 11.2.2010 07:14:04

  Yapılan atamalarla hemen ileri geri doğru konuşulmaya başlanmış. Bu da ön yargılı olarak olaylara bakıldığını gösteriyor. Neden bir kaç ay (en az 6 ay) bekleyip ondan sonra bu yazıları yazmıyor bu arkadaşlar? Tahminim yeni yönetim ne yaparsa yapsın bunlar gözü kapalı onları acımasızce eleştirecekler. Tavsiyem adaletle, iyi niyet ve biraz da sabır!

 • 25821 Öneriler Bolu Türkiye 11.2.2010 03:46:18

  Sayın Rektörüm; Üniversitemizin kamuya açık hizmet birimlerine özellikle atama yapılmasında çok dikkatli davranılmasını , özellikle Genel idare kadrolarına, Teknik Personel arasından birilerinin Yönetici yapılmasına Rektörlüğünüz döneminde izin vermemenizi önemle rica ederim. Bunun nedeni, üniversite kurumuna girişlerde teknik personel olarak görev yapmak üzere gelen personelin idareci olması , liyakatsız, bir o kadar da, etik dışı bir davranıştır. Bir üniversite Hastanesinin Müdürü İtfaiyeci, Yardımcısı , marangoz, bilgi işlemci, ve dışarıdan bu amaçla getirilen kişiler arasından seçilmemelidir. marangoz marangozluğunu, elektirikçi elektirikçiliğini, kaloriferci koloriferciliğini yapmalıdır. Kabul ederseniz benim önerim. üniversitemiz öğrencileri arasından diksiyonu iyi bayan öğrencilerin ekonomilerine katkı yapabilecek. sosyal hizmetler görevlileri gibi gecici görev yapmaları örneğin. Hastaneye gelen hasta ve yaşlı insanlara refakat etmeleri, yol göstermeleri, ve saygılı davranmaları bir başlangıç olabilir. Hastanemize gittiğimizde çalışan personelin çoğunluğu, son iki dönemde birilerinin teveccühleri ile alınan ve orada güç oluşturmuş hasta ve yakınlarına bilgisiz ve kötü davranışlarda bulunabilecek kadar genç ve tecrübesiz arkadaşlarla doldurulmuş. bu üniversite için kötü bir izlenim bıraktığı gibi, hepimiz bir gün hasta olabileceğimizi. insan gibi sağlık hizmeti almamız için bir engel oluşturmaktadır. Bunun bugüne kadar nedenleri arasında önemsenecek nitelikte orta kademe Yöneticilerin niteliğidir. Bir marangoz Müdür Yardımcılğı yapılmamalı, bir itfaiye çalışanı Müdürlük Yapamamalı. ihtirasları olan, bilgi işlemi iyi yaptıını mütemim cüzleri aracılığı ile yapabildiğini sananlar müdür yardımcısı olmamalı. Hastane çalışanlarının hekim kadrosu keyfi davranışlarda bulunmamalı. Bilgisizlik ve eğitimsizlik, adamın adamı olmak, Yöneticilerin sağından solundan tutunmak gibi amaçlara hizmet verenler asli görevlerine Yönlendirilmeli, Sizlerin Allaha inanan insanlar olduğunuzu Biliyorum. Çaresizliği en Yoğun yaşadığımız sağlık kurumlarında kalite artırılmalı, özellikle hekim kalitesi ile idari personeli insanlar arasından seçilmeli. Küçük bir örnekle Yazdıklarımı özetlemek isterim. Bugün Atanan Sayın Rektör Yardımcılarının Maaşlarına ilave olarak Ciddi Döner Sermaye Gelirleri alacak olmaları atamalarını Yaptığınız Yardımcılarınız için daha iyi azim ve zevkle hizmet verebilecek, parasal katkılar Onlara Rahat bir yaşam imkanı tanıyacaktır . diğer taraftan , lise ya da dengi okul mezunu ile Yüksek okul mezunu teknik personel 1800 Tl maaş gelirlerinin yanında 750 tl de Döner sermaye gelirleri de almaktadırlar. Bu insanlar Ayrıca Yönetici Kadrolarına atandıklarında, Bilgi ile donanmamış karakterlerde, Büyüklerimizin de söylediği gibi Para insanı Bozar davranışlar akıl almaz niteliklere yükselmektedir ve giderek kendi aralarında örgütlü bir kitle tipik davranışları gözlenmektedir. Ben bu satırları siz Sayın Rektörün öngörülen başarılı hizmetlerinizi Parlamentoda görmek isteğimden kaynaklanmakta ve insanlara hizmet etmenin bir yerlerden başlaması gerektiğine inandığım için yazmış bulunmaktayım. umarım haklı çıkarım.

 • 25820 AİBÜ Rektörlük Makamına Bolu Türkiye 11.2.2010 03:14:10

  Üniversite Yeni Rektörüne: Bir arkadaşınız, Genel sekreterlik için, misyonu ve vizyonu olan birinin akademik ya da idari personel arasından seçilebileceğini, ancak, Bolu dışına hiç çıkmamış , üniversiteleri gezmemiş birinin GENEL SEKRETER Olamayacağını Yazmış. Sayın Rektör Ben Genel Sekreterin İdari Personel arasından atanmasını istiyorum. Sizin için Genel Sekreterlik Makamı Vitrininiz olacaksa, Bir öğretim görevlisinin Genel Sekreter olmasını asla istemiyorum. Mutlaka Akademik Personel arasından atama Yapmayı düşünüyor iseniz. Atanacak kişinin Akademik Ünvanının en az DOÇENT arkadaşlarınız arasından atama yapmanızı, bu mümkün olamaz ise, kurum dışından tanımadığımız birinin de Genel Sekreter Yapılabileceğini saygı ile Karşılarım. ama lütfen, özellikle Siyasi Bir Partinin Yıllarca Örgüt organizasyonunu yapmış, Bolu Meslek Yüksek Okulundan hiç ama hiç kimsenin Genel sekreter Yapılmamasını arz ediyorum. BMYO dan herhangi birinin Genel sekreter Yapılması Başta size, zarar verecektir. Neden ; Çünkü Sizin Atamanızı Yapan AKP iktidarıdır. siz MHP li birini üniversitenin vitrinine alırsanız. Vitrinde MHP Kardoları Görülür. Ben Mhp lilere asla karşı değiim. hatta siyasal düşüncemin de tam olarak olmasa da Mhp çizgisine Yakın olduğunu söyleyebilirim. Üniversitemiz Zarar görmesin. Bu yazımı bir dilekçe olarak kabul etmenizi. Rica ediyorum. Sizler 40 Yaşında Rektör Yardımcısı oldunuz. 46 Yaşında Rektör oldunuz , dekan olacaksınız. Çoğunuz üniversite sıralrında tanışmış, siyasal bir organizasyon içinde yıllarca siyasi taraf oldunuz. kendi aranızda 20 Yıl sonrasını Planladınız. Şimdi herbiriniz Doç, Prof oldunuz. Sizler Nasıl ki oralara örgütlü bir organizasyon içinde geldiniz. Lütfen Cumhuriyet değerlerimizden birisi olan üniversite atamalarına lütfen ama lütfen dikkat edin. 40 lı Yaş sınırı bu tecrübeyi Kaldırmaz. İdari Personel arasında Yetişmiş. kişiler vardır. Gönül rahatlığı ile Genel Sekreter Yapabilirsiniz. Ya da kendi tercihinizi Kullanabilir. arzuladığınız bir en az Doçent düzeyinde Genel Sekreter atamanız iyi olur. yazıldığı gibi misyon ve vizyon için de vitrin olur. ama BMYO dan lütfen kimseyi ama kimseyi istemiyoruz.

 • 25819 demokrasi Bolu Türkiye 10.2.2010 23:24:37

  ünivrsitede yeni dönem: gelen gideni aratacak gibi. a.k. nin atadığı prof rekt yard oluyor, a.k. döneminde atanan marangoz h.c. ekibinin sağ kolu oluyor, c.u nın bir numaralı sekreteri ve adamları kadro alıyor... devamı gelecek hangi adalet, hangi demokrasi, hangi insan hakları, hangi emeğe saygıdan bahsediyorsunuz. sonunuz a.k dende kötü. hep birlikte göreceğiz

 • 25818 Bu ne perhiz Bolu Türkiye 10.2.2010 23:20:24

  Yeni rektör yardımcılarından biri F.K. yi özel asistanı olarak atamış. Sahi bu arkadaş rektör hoca hakkında ileri geri konuştuğu söylenen arkadaş değil mi? Bu ne perhiz ne lahana turşusu!

 • 25817 Emanete Hıyanet Bolu Türkiye 10.2.2010 21:34:49

  Hayri Beyin sözde denge siyaseti için yaptığı yanlış tercih tüm Üniversitenin ilk günden dengesini bozmuştur. Hayri Bey bu hareket tarzıyla seleflerinden bir farkı olmadığını ve nitelikten çok niceliğe önem verdiğini ortaya koymuştur. Şu an abartılan bazı niceliklerin koskoca bir hiç olduğunu yakında çok iyi anlayacaktır ama iş işten geçmiş olacaktır. Başbakanın cümleleriyle bu tam bir izansızlık örneğidir. Kendisinden demokratik bir açılım beklendiği bir dönemde Üniversiteyi MHP nin kucağına teslim etmesi emanete hıyanettir.

 • 25816 ????? Bolu Türkiye 10.2.2010 18:36:51

  Gelen gideni aratacaktır. Dakika bir gol bir olmuştur bile. Gerisini izleyelim görelim...

 • 25815 AİBÜ Bolu Türkiye 10.2.2010 15:30:56

  Bazı insanlar yönetimde olsalarda muhalefette olsalarda dedikodu yapmaktan vaz geçmiyorlar. kendi işinize bakın insanlara iftira etmekten vaz geçin. Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Üniversite bir kamu kurumudur kimsenin tapulu malı veya kişisel hırslarını tatmin etme yeri değildir. Yönetimdekiler yasalar ve yönetmenlikler doğrultusunda Üniversiteyi yönetmezlerse sonuçta hem kendileri hemde kurum zarar görür. Kişisel husumetleri gündeme getirmenin hiç kimseye faydası yoktur. Varsa bir usulsüzlük veya yolsuzluk kanunlar çerçevesinde gereeğini yapmak zaten yöneticilerin asli görevidir. Bununla birlikte olaylar ve atamalr kişiselleştirilirse 4 yılın sonunda yeni küskünler ve kırgınlar oluşacağı muhakkaktır.

 • 25814 Yener Abi Bolu Türkiye 10.2.2010 15:15:55

  Buzda kayıp düşerek yaralanan Yener Bandakçıoğlu´na geçmiş olsun... Bu olay ile bir kez daha görüldü ki; böylesi kaygan ortamda bastığı yere daha bir özen göstermek ve adımlarına daha bir dikkat etmek herkes için çok önemli.

 • 25813 ADİL SELİM Bolu Türkiye 10.2.2010 14:50:22

  GAZETENİZ VE YA BELEDİ YE SESLENİYORUM.HEMEN HER GÜN EVLERİMİZİN ÖNÜNDE, POSTA KUTULARINDA, ESASEN KIZDIĞIM YERLER DE MİLYONLARCA REKLAM KAĞITLARI. ADI REKLAM. KARDEŞİM KİM DUR DİYECEKSE ARTIK BİRİ Mİ, BELEDİYEMİ BUNUN BİR CEZASI OLMALI. BASIN DA BUNU YAZMALI. HEM MİLLİ SERVET,HEM DE PİSLİK, MEZBELELİK. HER ŞEYİN BİR OLURU VARDIR. İNSANLAR BİR KAÇ KURUŞ VEREREK REKLAM KAĞITLARINI DAĞITTIKLARINI SANIYORLAR. HATTA KAPILARA, CAMLARA, DUVARLARA, DİREKLERE YAPIŞTIRIYORLAR. ÖRNEĞİN BELEDİYE DEMELİ Kİ KARDEŞİM. REKLAMINI YAP AMA YERLER DE, DUVARLARDA, DİREKLERDE YANİ SADECE POSTA KUTULARINA YA DA ELDEN DAĞITABİLİRSİN DİYECEK. YERLERDE YADA BİR YERLERE YAPIŞTIRILMIŞ OLARAK GÖRÜRSEM YADA ŞİKAYET GELİRSE CANINI YAKACAK DERECEDE CEZA KESERİM DİYECEK. O ZAMAN BAKALIM BU SAVURGANLIK, BU VURDUMDUYMAZLIK, BU AMANSENDECİLİK, BU ZİYANKARLIK OLABİLİYORMU. MESALA MİGROS NE YAPIYOR.MİGROS A GİRİŞE KOYMUŞ REKLAMINI İSTEYEN ALIYO

 • 25812 Atila Bolu Türkiye 10.2.2010 13:35:55

  Atilla ne mi yapmış, Gidin personele sorun baakalım hem de rasgele. O zaman anlarsınız. kime ne yaptığıonını. Bu kadar İnsan yalan mı söylüyor?

 • 25810 Hayri Beyin kendisiyle olmaz Bolu Türkiye 10.2.2010 08:06:53

  Hayri Beyin rektör olmasıyla Üniversitede büyük değişiklikler olacağı ve genel tabiriyle zulmün biteceğini ümit eden yazıların sayısında artma gözükmektedir. Ancak şu unutulmamalıdır ki A.K döneminde A.K rektör olmasına rağmen zulmü alt kadrolarda kendisiyle beraber çalışanlarla birlikte yapmıştır. Bu kadrolardan bir kısmı güç elden gidince geç kalan pişmanlıklarını dile getirmektedir. Ne yazık ki A.K döneminin büyük kısmında başkalarına zulüm yapanların bir kısmı seçimlere çok az bir süre kala saf değiştirip Hayri Beyi desteklemeye başlamışlardır. Bu desteklerini elbette hayır için yapmamışlar ve sıkı pazarlığa oturmuşlardır. Her ne kadar Hayri Bey ve ekibi hiçbir pazarlık yapılmadığını söylese de Hayri Beyin beraber çalışacağı kadrosunu açıklamasıyla Üniversitede derin bir hayal kırıklığı oluşacaktır. Üzülerek belirtmek gerekir ki Hayri Beyin iyi niyeti ve düzgün karakteri çevirdikleri dalaverelerle her dönemde bir şekilde yönetimde söz sahibi olmayı iyi beceren bu insanların hareketlerini kontrol etmeye yetmez. Hayri Beyin basireti burada da dile getirilen atamaların Üniversite içinden yapılması gerektiği tezi ile bağlanmıştır ve belli makamların ihtiyaç duyduğu Prof kadroları yeterli eleman bulunamadığı için kerhen o makamları hak etmeyen kişilere tevdi edilecektir. İlk etapta dışarıdan gelecek bazı kadrolarda bazı kişilerin isteği doğrultusunda yapılan pazarlık için getirileceğinden bir hükmü yoktur. Bunun sonucunda Üniversitede belli makam sahiplerinin el değiştirmesi dışında hiçbir ciddi değişiklik gözlemlenmeyecek, Hayri Bey yapılacak bazı haksızlıkların vebaline ortak olacak ve dört yıl sonunda Y.A ve A.K durumuna düşecektir. Elbette Hayri Beyin bireysel farklılıkları nedeniyle durumu onlar kadar olmayacaktır. Ancak bu durum şimdilerde yapacağı hataları için kendisini ömür boyu sorgulamasına da bir engel teşkil etmeyecektir.

 • 25809 <<<<<<<<<< Bolu Türkiye 10.2.2010 02:52:46

  Yapmayın Ya , Atilla Hoca kime ne zarar verdi ki , Bekleyin Görelim

 • 25808 Gülele Bolu Türkiye 9.2.2010 22:02:37

  Güle güle bay ve bayan Kılıç, çok çektirdiniz millete, size de çektiren olur inşallah. Fe-Edebiyattaki 13 pofesörü beğenmediniz. Dişardan devşirme dekan getirdiniz. Şimdi Alemdar sizi kurtarsın. Burasını sömürge ülkesi mi ki dışardan müstemleke valisiyle yönettiniz!!!

Sayfalar:

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak