bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

 • 26831 yılmaz Bolu Türkiye 17.8.2010 02:39:42

  İlan panolarına ikide bir atık yağlarınızı dökmeyin reklamı konuluyor.Acaba panolar boş kalmasın diyemi yoksa toplayıcı firmaya yaranmak için mi.Bolu da sanki çevre bıraktınız da,her yer beton.Bırakın toplayıcı firma uğraşşın.Çıkarınız neyse onu da söyleyin

 • 26830 cafer Ersöz Bolu Türkiye 16.8.2010 18:04:55

  PES ARTIK Boluya gökten bit yağıyor. Bolu Belediyesi 1500 kişiye iftar yemeği veriyor. Bolu tozdan dumandan çukurdan geçilmiyor 1500 kişilik iftar 2000 kişiye yaklaştı. Sümer mahallesinde kanunsuz olarak vatandaşlar evlerinden atıldı. Bolu Belediyesi bir ilk olarak bolu halkı için off-rood yarışması düzenledi. Bolu da ramazan da pide ve ekmek zammı vatandaşı perişan etti. Bolu Belediyesi mezarlıklarda hatim okuttu. Be hey Bolulu vatandaşlar hiç sizin derdinize derman olan cevap veren bir Belediye ve onun Başkanını gördünüz mü? Siz hala neyin kimin peşinden gittiğinizin farkında mısınız?

 • 26829 Murat YILDIZ Bolu Türkiye 16.8.2010 12:27:44

  Bolu Bolu olalı böyle zulüm görmedi.

 • 26828 Tolga Kaya Bolu Türkiye 16.8.2010 00:48:06

  Bu iktidar 8 senedir Bolu'yu cezalandırıyor kimse farkında değil.Sizmisiniz iki dönemdir 3 milletvekili çıkaran,sizmisiniz Alaaddin Yılmazı 2.dönemde de seçen diyerek cezalandırıyor.Ama başkanın fanatikleri yağmur suyu rögarları olmayan Atatürk parkı ile avunuyorlar. ama alt yapı gerekli ama kazılan yerler aradan kaç gün geçmesine rağmen asfaltlanmıyorsa insan biraz utanır.Altı üstü bir tane caddesi olan bir il Bolu.

 • 26827 Ayten Sarı Bolu Türkiye 15.8.2010 23:16:09

  Bolu Belediyesini ana caddeyi perişan ettiği için kınıyorum. Yazıklar olsun. Gördüğüm en başarısız belediye.

 • 26826 Ilgın Nil Acar Bolu Türkiye 15.8.2010 19:46:42

  Özellikle yaz aylarında sıcaktan çok bunaldığımız şu günlerde gece-gündüz cam ve balkon kapılarım açık duruyor.Fakat ne olduğunu tam anlayamadığım çevremden duyduğum kadarıyla güvercin biti denilen böceklerden nasibimizi aldık resmen gökten bit yağıyor.Bildiğim kadarıyla bunun için herhangi bir ilaçlama yapılmadı burdan Bolu Belediyesi Çevre Koruma Müdürlüğü çalışanlarından rica ediyorum lütfen biran önce ilaçlama yapılsın.

 • 26825 Bizim Ülke Bizim Bolu Bolu Türkiye 15.8.2010 19:01:08

  26819 nolu mesaj sahibi cengiz beye cevap yazmak bile değmez aslında. Sayın Devlet BAHÇELİ'ye seslenmek için önce kendisini iyi tanıyacaksın ve sonrada konuşacaksın. Bu arada Sayın Alparslan TÜRKEŞ'le ondan sonraki liderleri karşılaştırmak sa hiç mümkün değil bunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Sayın BAHÇELİ davasına ve aldığı emanete gerçekten sahip çıkan ve en önemliside ÜLKÜCÜ gençliği sokaklardan çeken bir liderdir. Üstelik Sayın Bahçeli'nin ülkücüleri kimseyle aynı safa falan aldığıda yok. Amacınız bahsettiğiniz siyasi partiler referandumda hayır diyecekler ama MHP'de hayır demekle onlarla aynı safta olacak anlamında ise buda çok yanlış bir düşünce. CHP, İŞÇİ PARTİSİ VE akp'ye karşı duran diğer kuruluşlar hayır oyu verecekler, aman ha bizde onlarla birlikte olmayalım ve evetmi diyelim yani. Böyle gerçeklerden uzak bir düşünce olamaz. Şunuda açıkça belirteyimki bu ülkenin varlığını, birliğini, Cumhuriyet ilkelerini korumaya çalışan ve sahip çıkan her kim olursa olsun, vatan düşmanlarına ve bölüclere karşı onlarla her ortamda birlikte olmaktan çekinmemeliyiz. Vatanını seven, vatanı için çalışan her vatandaşım benim için değerlidir ve öylede olmaya devam edecektir. Kimliği, siyaseti beni çokta ilgilendirmiyor. Bizler için önce vatan gerisi teferruattır...BU ARADA KISA BİR ANIMI ANLATAYIM. MHP içinde ve Bahçeli düşmanı birini bir gün ANKARA'ya götürdük ve birlikte Sayın Bahçeli ile görüştük. 15 dakikalık sohbet sonunda arkadaşımız dışarı çıktığında''Bundan sonra Sayın BAHÇELİ'nin en büyük destekcisi benim ''dedi. Bahçeli'yi sevmeyenler lütfen gitsinler ve kendisiyle biraz sohbet etsinler sonra görüşelim ne dersiniz....

 • 26821 rgu Bolu Türkiye 15.8.2010 15:42:57

  26819-Cengiz Bey, Sayın Cengiz Bey, siz sanırım MHP'yi kötülemek, yıllarca bu ülke için diğer vatanseverler gibi canını veren, milletini seven insanların aklını karıştırmak için kiralanmış bir militansınız. Mailinizde saydığınız gruplarla MHP'yi aynı grupta görmeniz bile sizin kim olduğunuzu, nasıl vatanını satanlardan olduğunuzu göstermek miçin yeterli. Sizin gibiler nedeniyle bugün halkımız gerçekleri görememekte, yanıltılmaktadır. Mübarek Ramazan ay'ında bile Allah'tan korkmayıp bu tür yalan ve taraflı yazılar yazdığınıza göre siz sanırım içimizdeki ajanlardan, provakatörlerdensiniz. Kimbilir belkide müslüman görünen ama gerçekte müslüman olmayan riyakarlardansınızdır.

 • 26820 Çarşı’nın dersi Bolu Türkiye 15.8.2010 14:28:05

  Beşiktaş taraftar grubu Çarşı, 12 Eylül’de düzenlenecek referandumla ilgili görüşlerini açıkladı... Beşiktaşlı futbolseverler bu açıklamayla nice aydın geçinene ders veriyorlar: “Gençliğimizi 12 Eylül cuntasıyla çalan zihniyetin devamı olan; hayatımıza dayatılan yasaklar, baskılar, zulümler ve işkencelerle karartarak, emperyalizmin hedeflediği şekilde iktidara gelenler yeni bir tiranlık kurmak ve Türkiye Cumhuriyeti’nin yapı taşlarını parçalamak için, ‘evet’ dememizi istiyor... YÖK’ü kaldıracağız diyerek iktidar olanlar, kendi YÖK’lerini yaratmanın hazzıyla, ‘evet’ dememizi istiyor... Cennet yurdumuzda var olan doğal enerjileri; rüzgârı, güneşi adil ve verimli kullanmak varken, devasa tahribatı bilinen nükleer enerjiyi pazarlayan, HES ile doğal hayatı tahrip eden projeleriyle yaşamımızı zindan edenler, ‘evet’ dememizi istiyor... 2002 öncesi, tarım ve hayvancılık ülkesi konumunda olan yurdumuzun dünya pazarında söz sahibi olması için yeni projeler yaratmak varken; ‘fındık piyasasını işbirlikçi yöntemlerle İtalyanlara, şekeri ve pamuğu İngilizlere, hububatı Amerikalılara, hayvancılığı ise Siyonistlerle işbirliği yapan Araplara’ devredenler, ‘evet’ dememizi istiyor... Bilimsel özerk eğitim yerine daha bilinçsiz kitleler yaratmak adına; eğitim ve öğretim sistemini tarumar ederek, cumhuriyet okullarına medrese sistemini getirmek isteyenler, ‘evet’ dememizi istiyor... Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve onun değerlerine dil uzatanlar, ‘evet’ dememizi istiyor... Bizler hayır diyoruz... Ama hayır demek yetmez! Nayır ulan nayır!” (Melih Aşık - 15 Ağustos 2010 / Milliyet)

 • 26819 Cengiz Bolu Türkiye 15.8.2010 13:09:20

  Buradan Sayın Bahçeliye seslenmek istiyorum. Sayın liderim bizi CHP-İşçi Partisi-BDP ve Ergenekoncularla aynı safa almanız biz ülkücülere revamı. Artık sizi savunamıyorum. Rahmetli Alparslan TÜRKEŞ'i çok arıyorum.

 • 26818 bolulu Bolu Türkiye 15.8.2010 10:38:00

  refanrumda hangı oyu kullanacagını bılmeyenler anayasada yapılacak degsıklıkler dıe googleden baksın arkadaslar pakette ewet denılecek maddelerde var sayın baskanların soyledıklerı ama bırde soylemedıklerı ve bızım ıcın onemlı olan hayr denılmesı gerekn yasalarda var umarım herkes bu oyu kullanırken bunları goz ardı etmez..

 • 26817 vatansever Bolu Türkiye 15.8.2010 10:31:17

  (((Çok Çok önemli))) Tugayın ilersinde ankara tarafına alt geçit yapılıyor acaba ne işe yarıyacak orada bir yerleşim alanı yok sol tarafta hundai ve ford var sağ tarafta Belediye başkanının fabrikası var ıssız bir yer insan ve araç yoğunluğu yok bu eşşek semerini dörtyol kavşağı veya gölyüzü kavşağına yapamazlar mıydı ben yetkililerden yanıt bekliyorum bu nedir. o piyasada gözükmiyen milletimizin vekilleri oy için yine çıktılar bi b.k'a faydası olmıyan teşekkürler....

 • 26816 Şükran Özcanikli Bolu Türkiye 15.8.2010 10:04:37

  Metin Çelik isimli okura değerli yorumları için çok çok teşekkür ederim. Askerimize sahip çıkmayan, PKK'lı teröristlerin davul-zurna ile karşılanmasına ve onlar için özel mahkemeler kurulmasına neden olani açılım adı altında ülkeyi bölünme noktasına sürükleyen AKP politikalarına hayır. Kısa zamanda hepsi zenginliklerine zenginlik kattılar. Halı bir kaç çuval kömürle kandırdılar. Şimdi de "Yüce Divan"dan kurtulmak için kendilerine bağımlı yargı oluşturmak istiyorlar. Artık oyuna gelmeyeceğiz ve ülkemizin bölünmesine izin vermeyeceğiz. Ben de referandumda HAYIR diyorum. HAYIR, HAYIR, HAYIR...

 • 26815 Figen Zorlu Bolu Türkiye 14.8.2010 19:00:45

  Referandumda Ne oy kullanacağımı bilmiyordum. şüphelerim vardı. kafam karışmıştı hatta oylanacak olan referandumda çok güzel değişikliklerin olacağını düşünüyordum sayın 26784-26786-26787 ve 26814 Numaralı Yazılar sayesinde gerçekleri öğrendim. Gerçekten de önemli değişiklikleri yapabilmek , halkın güvenini alabilmek ve Anayasa değişikliğini hakla onaylatmak için güzel ve olması gereken değişikliklerin arkasına nasılda gizlemişler gerçek fikirlerini ve yapmak istediklerini, Teşekkür ederim sayın Metin Çelik sayenizde gerçekleri anladım ve artık oylamada kesinlikle HAYIR OYU vereceğim.

 • 26814 Metin Çelik (Referandum Değerl Bolu Türkiye 14.8.2010 17:38:58

  Referandum Analizi 2: 12 Eylül günü Anayasa değişikliği için Referandumda oylanacak olan önemli bir madde de Asker kişilerin sivil mahkemelerde Yargılanmasını sağlamak. Bu Yapılmak isteniyor. Şimdi siz Asker kişileri (suç işlerlerse) Sivil mahkemelerde Yargılayacaksınız. Önce bu referandumla birlikte HSYK Üye sayısını 7 den 22 ye yükselteceksiniz. 7 nin dışındaki Bütün HSYK üyelerini kendiniz atayacağınız için 1- İktidarın nimetlerinden faydalandığınız için her biriniz Milyar dolarlar kazandınız. Hangi savcı hakkınızda soruşturma başlatabilir? diyelim ki başladı hangi hakim size ceza verebilir? Yani kazandığınız Milyar usd lerin hesabını size soran olamayacak. Bu paraların zenginliğin hesebını size soracak olacak hakim ya da savcılara hsyk aracılığı ile istediğinizi yapacaksınız. 2- Bunlar askerlik yapmıyorlar darbe hazırlıyorlar dediniz ne kadar asker varsa önce tutukladınız sonra serbesrt bıraktınız. Terfilerini engellediniz. şimdi de asker kişileri sivil mahkemelerde yargılayacaksınız. acaba Yasak mı vardı bu askerleri nasıl tutukladınız? demek ki ciddi suç işleyen her kim olursa olsun zaten Tutuklanıp Yargılanması olası. Şimdi gelelim Anayasa değişikliği maddesine aklıma şöyle bir soru geliyor. Bu memlekette Terör var. Bu memlekette Bölünmez Toprak bütünlüğüne saldırı var. Peki siz askerleri sivil mahkemelerde Yargılamaya başladınız Şunu mu yapmak istiyorsunuz. Aman Bak Sayın General sakın ha. Pkk ile mücadelede Başarısız ol. Aksi durumda ben seni sivil mahkemede yargılarım. Bırak Yolumuz açılsın. Biz de rahat rahat bu memleketin Parçalanması Tarihine ismimizi yazdıralım mı demek istiyorsunuz? Siz o askerleri Sivil mahkemelerde Yargılarsanız yarın kim gidip Pkk ile mücadele eder. Kim yapar bunu Asker adamın zaten işi Ateşli silah kullanmaktır. Memleket bütünlüğünü korumaktır. Kardeşim sen kimi Kandırıyorsun? Benim memleketinimin askerlerini sivil mahkemelerde Yargılama sen. Askerlik ünüforması altında Yasa dışı eylemlerde bulunan ahlaksızlara istediğini yap. Darbe yapmak isteyenlere istediğini yap. ama benim memleketim için Pkk ve diğer düşmanlarla mücadelede bulunanlara Anayasa değişikliği ile bak seni sivil mahkemelerde Yargılarım dersen Bu memleketi Çabuk Bitirirsiniz.Bu nedenle HAYIR denilmesi gerekmekte olduğunu vurgulamak isterim. saygılarımla

 • 26813 Bizim Ülke Bizim Bolu Bolu Türkiye 14.8.2010 17:37:18

  Avukat Sayın YÜKSEL GÜLTEKİN demişki: ''Bu bir parti meselesi değildir. Bu bir özgürlük meselesidir, bu bir hukuk meselesidir, bu bir insanca yaşama meselesidir. Biz halk olarak buna evet diyeceğiz. Eşitliğe, özgürlüğe, demokrasiye, hukuka, insanca yaşamaya evet, evet, evet.'' Evet anayasalar bir parti görüşü değildir ve olmamalıdırda. Anayasa hazırlayanlar, anayasa değişikliklerini kendi eşrafıyla değilde, halkın gerçek sesini yansıtmak için her kesimin görüşlerine değer vererek hazırlamalıdır. Pekala halk oyuna sunulacak değişiklikleri akp kendinden başka hangi siyasi partinin görüşünü alarak hazırlamıştır? bunun cevabını benim yazmama bile gerek yok değilmi. Sen 8 yıllık iktidarın boyunca hiç suçu olmayan insanları cezaevlerine kapattırıp özgürlüklerini demir parmaklıklar arasına atacaksın ve bu bir özgürlük meselesidir diyeceksin. Bu ülkeye hizmet etmiş ama akp ye karşı duruşlarını sergilemekten çekinmeyen insanları gayri hukuki şekilde parmaklıklar arkasında tutacaksın ve bu bir hukuk meselesi diyeceksin. 8 yıl boyunca işsizler ordusu çoğalmış, insanlar fakirleştirilerek birkaç torba makarnaya ve bir kaç torba kömüre muhtaç hale getirilmiş, köylüm banka borçları altında ezliir hale gelmiş, işçim memurum ve hele emeklim yoksulluk sınırı altında yaşamaya başlamış ve kalkıp bu bir insanca yaşama meselesi diyeceksin. Ve bu kadar olumsuzluğa rağmen bir avukat olarak kalkıp evet evet evet diye halka çağrı yapacaksın. Geç bunları Yüksel bey. Benim halkım uyandı ve ne yapacağını çok iyi biliyor artık.

 • 26812 Mustafa YILMAZ Bolu Türkiye 14.8.2010 15:50:52

  Araf Suresi (157); Onlar, yanlarındaki Tevrat'ta ve İncil'de yazılı buldukları Resûle, o ümmî peygambere uyan kimselerdir. O, onlara iyiliği emreder, onları kötülükten alıkoyar. Onlara iyi ve temiz şeyleri helal, kötü ve pis şeyleri haram kılar. Üzerlerindeki ağır yükleri ve zincirleri kaldırır. Ona iman edenler, ona saygı gösterenler, ona yardım edenler ve ona indirilen nura (Kur'an'a) uyanlar var ya, işte onlar kurtuluşa erenlerdir... Ramazan ayınız mübarek olsun.

 • 26811 Mustafa Önder Bolu Türkiye 14.8.2010 14:22:04

  Ferhat rumuzlu kardeşim hassas davranıp bu çirkin olayı yazmışsın, ama ne bekliyordun ki, bu milletin genleri ile oynadılar, telefonlarına kadar dinlediler, muhalefet edeni, hak arayanı, vatanını, Atatürkü seveni eften füften sebepler ile asıl suçluların yanına koyup paketlediler.Dindar görünüp dincilik yapanı zenginleştirip, gerçek dindar ve vatanseverleri fakirleştirdiler.Hele bir gerçek mazlumdan yana ol bakayım başına gelmedik kalıyor mu? Şimdi moda para pul içinde yüzerken, geçmişte başkaları hapiste yatarken, işkence görürken hiçbir şekilde mağdur olmadığı halde mağdur rolü oynamak.Bilmem anlatabildim mi?Bu anlattığın olay bu ülke insanlarının ne kadar duyarsızlaştığının, bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın dediğinin, ama susarlarsa bir gün sıranın kendilerine geleceğinden habersiz olduklarının ispatıdır maalesef.

 • 26810 Sadettin Yüreğir Bolu Türkiye 14.8.2010 14:12:31

  Sayın Ahmet AKBAŞ; değerli yorumunuz için teşekkür etmek istedim. sağolun. Ben bu "Ramazan Sokağı"nın Bolu'muza yakışmadığını düşünüyorum. Çünkü çok çirkin bir görüntüsü var. Fiyatlar çok yüksek... Hijyen koşullarına uyulmuyor v.s. Bu yönden Bolu Belediyesini göreve davet ediyorum. Saygılar...

 • 26809 kadir Bolu Türkiye 14.8.2010 13:56:32

  Belediyenin kardelenen sinamasının alanına açmış olduğu ramaxan etkinlikleri çercevesinde mevcut kafelerde bir çayın 2 tlden satılamsının ramazanla bağdaşan tarafı neresidir.burada amaç vatandaşa hizmet etmekmi yoksa soygunculuk yaptırmakmı mübarek ramazan günü ailecek oturup çay içemedikten sonra ne anlamı kaldı. SAYIN YETKİLİLER.

 • 26808 baskın demir Bolu Türkiye 14.8.2010 11:55:47

  ÖZGÜR ÜLKE TÜRKİYEM Sayın Ahmet Akbaş düşünceleriniz biraz tuhaf insanlar özgür ülkede yaşıyorlar herkesin orucu günahı sevabı kendine.Ayrıca İsanbulda Yüksek kaldırım denilen bir semt var ve orada da esnaflarla birlikte bir başka mesleği icra eden bir sokak var oradan geçenler veya esnaf her gün oraya uğramıyor ki normal işine gücüne bakıyor öyle değil mi ama. saygılarımla,

 • 26807 Ahmet Akbaş Bolu Türkiye 14.8.2010 10:01:04

  Merhaba bolunun sesi.Sizden Ramazan Sokağıyla ilgili haber yapmanızı istiyorum.Ramazan sokağında sabah millet kahvaltı yapıyor,çayını içiyor,sigarasını tüttürüyor vs. Madem bu Ramazan ayına özel birşey değil neden o alan oruç mevsiminde oruç tutmayanlarla dolduruluyor ki.Saat 17:00 dan sonra açsınlar sokağı.Sokağın adı aslında Ramazan Ayından Habersizlerin Sokağı olsa daha doğru olur.

 • 26806 Nihat BÜGÜK Bolu Türkiye 13.8.2010 13:53:34

  Mimar İzzet Baysal okul müdürü ve bu tura katılan öğretmen arkadaşlara sonsuz teşekürler.Mimar İzzet Baysal Anadolu Teknik Lisesi,Teknik lise ve Endüstri Meslek lisesi müdürlüğünce 2009-2010 öğretim yılında eğitim programı adı altında yurt dışına düzenlenen eğitim gezisine arkadaşları gibi oğlum Serhat'ta seçilmiştir. 27.06.2010 günü başlayan ve 24.07.2010 günü tamamlanan yaklaşık bir aylık Çek Cumhuriyeti seyahati esnasında oğlum ve arkadaşlarının okul müdürü Rafet YURDAGÜL ve öğretmen arkadaşları refakatları esnasında yapmış oldukları yardım,destek ve rehberlik için bu organizasyonun gerçekleştirilmesi için bizlerden her türlü imkanı esirgemeyen ulusal ajansa teşekkürlerimizi sunuyor ülkemizi ve ilimizi en güzel şekilde temsil eden başda okul müdürümüz Rafet YURDAGÜL ve öğretmen arkadaşlara teşekkür eder,öğrenci arkadaşların başarılarının devamını diliyorum.

 • 26805 Nurettin Kocabaş Bolu Türkiye 13.8.2010 13:23:46

  Kamuran Bey Kardeşim; lütfen "Ramazan Sokağı" adı verilen ucube mekanda yaşananları kamuoyuna anlatın. Şişirilmiş fiyatlar, çirkin görüntüler, iğrenç prefabrikler... Sorarım size, Bolu bunlara mı layık?

 • 26804 Tolga Kaya Bolu Türkiye 13.8.2010 13:22:03

  Vatandaş İsmail bey,12 eylülde yapılacak oylama ekmeğe zamla karşılaştırılamayacak kadar önemli bir oylamadır.8 senedir insanların ekmeği ile oynayan bir iktidara ekmeğe zam yaptığı için değil,çocuklarımızın torunlarımızın Türkiyemizin geleceği için HAYIR oyu kullanmalıyız.

 • 26802 KİK (Kamu İhale Kurumu) Bolu Türkiye 13.8.2010 09:45:53

  26797 Hukukun Üstünlüğü'ne; Kamu İhale Kurumu kararları idari bir karar niteliğinde olup; hukuki bir üstünlüğü yoktur. Bütün KİK kararları her kurumda olduğu gibi evvela idare mahkemesi akabinde üst mahkemeler yolu açık olmak üzere yargılanabilir. Mahkemelerce KİK'in bir çok kararının hukuka aykırı olduğundan iptali yapılmıştır. Bu durumda KİK'i adli yargı sisteminde nasıl lanse edersiniz. İnanmazsanız google amcaya sorun valla. Lütfen vatandaşlarımızı doğru bilgilendirip; element uydurmayalım.

 • 26801 selam Bolu Türkiye 13.8.2010 08:42:22

  ramazan ayında düzenlenen etkinlikleri görmek için 2 akşamdır kardelen sinemasının önüne gidiyoruz fakat etkinlikleri seyredebilmek için bir sandalye dahi yok.Çay fiatları deseniz 2-3 tl daha uygun olsa herkes mutlu olur.orada müzik şöleni yapılıyor fakat herkes onları diğer müzik seslerinden dolayı duyamıyor.Bu etkinlik yerinin güzel bir düzene girmesini diliyoruz.

 • 26800 vatandaş ismail Nevşehir Türkiye 12.8.2010 19:15:58

  Sayın Belediye başkanım sen ne yaptın şu sıralar ekmeğe zam yapılırmı. Aferin yapmışsın oylamada hayır çıkarsa vebali de senin olsun. hadi oylamadanda geçtim ya şu ramazanda bari yapma insanların ekmeği ile oynanırmı. sonuçlarına da katlanırsınız!

 • 26797 Hukukun Üstünlüğü Bolu Türkiye 12.8.2010 15:14:05

  Sevgili kamuran bey size son zamanlarda olan bir ihaleden bahsetmek istiyorum.konu milli egitim müdürlügünün geçenlerde açmış oldugu bir ihale ile ilgili.fen lisesi güçlendirme inşaatı işi.işi düşük teklif veren tekin inşaata verme taraftarı olan milli egitim personeli hemen karar alır ve kesinleşen ihale kararını teblig ederler firmaya ancak diger firmaların itiraz süresini beklemeden bide üstüne firma ile sözleşme imzalarlar.fakat yanlış bagdattan döner diye lafıda unutmamak gerekir.uzun lafın kısası kamu ihale kurumu ihale dosyasını inceler ve işin bir başka firma tarafından uygulanmasını uygun bulur. ve kararı inernet ortamından yayınlar(www.kik.gov tr vatandaş işlemlerinden 2010-49954 ihale kayıt numarasındanda takip edebilir yazılanların dogrulugunu görebilirsiniz) .ve bu saatten sonra inşaat mahalinde imalat yapılamaz olmayan sözleşmeyi yoksayarak inşaatı durdurması gerekir. .bundan sonraki şüreç basit mevcut sözleşmeyi yok sayıp inşaatı durdurup ihale sürecine devam etmesi gerekirken ne inşaat durdurulmuş nede taraflara bununla ilgili bir bildirim yapılmamıştır huhuk ilkeleri hiçe sayılmıştır üstelik olmayan sözleşmeye istinaden(kik yoksaydıgı)müteahhite para ödenecek ve sonrasındada davetiye usulu ile kalan iş aynı firmaya(sözleşmesi yok sayılan) ihale edilecektir.aldım duyum yanlış ise yetkililerden özür dilerim ama ya dogruysa onların bize bir açıklama yapması gerekir.şeffaf olmak gerekir diye düşünüyorum bekleyip görecez bu süreçin nasıl geçecegini

 • 26795 Cahit Erdem Bolu Türkiye 12.8.2010 13:38:14

  Secimlerde AKP ye oy verdim.. Oyum referandum da HAYIR olacak.

Sayfalar:

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak