bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Kısa kısa asayiş

Gölköy'de germe ağcılar yakalandı

Gölköy'de devriye görevini yerine getiren jandarma ekipleri, 6 vatandaşı izinsiz olarak Gölköy'de germe ağla balık avlamak üzereyken yakaladı. Jandarma tarafından yapılan açıklamada, O.D., O.T., A.Y., B.D., N.H. ve İ.T. isimli şahıslar tarafından gölün içerisine atılmış vaziyette 8 metre ağ ve çuval içerisinde atılmaya hazır 100 metre ağ ele geçirildiği ifade edildi. Yakalanan şahısların, Su Ürünleri Kanunu'na muhalefet etmek suçundan adli mercilere havale edildikleri açıklandı.

6 aile barakalarda kalıyordu

Seyit Köyü İncedere Mevkii'nde jandarma ekipleri tarafından yapılan kontrollerde, barakalar içerisinde sağlıksız koşullarda yaşayan 6 aile tespit edildi. Jandarma ekipleri, A.K.'ya ait barakaları mühürledi. Mühürlenen barakaların; sağlık koşullarınca yetersiz, çevresinin kirli ve İmar Kanunu'na aykırı yapıldığı belirtildi.

Kaçak define avcıları yakalandı

Mengen'de kaçak olarak kazı yapan 6 kişi, jandarmanın yaptığı takip sonucu suçüstü yakalandı. Jandarma ekipleri, Kavacık Köyü Tarla Mevkii'nde izinsiz kazı yaptıklarını belirlediği A.C., K.T., A.A., Ö.T., K.Ş. ve Ş.T. isimli şahısları takibe aldı. Yapılan takip sonucu izinsiz kazı yapan vatandaşlar suçüstü yakalanırken, kazı yapılan alanın 20 metre derinliğe ulaştığı belirtildi. Jandarma, şahıslarla birlikte kazı çalışmalarında kullandıkları 1 adet ağaç baston, 20 metre ucu makaralı urgan, 1 adet pense, 1 adet bükülmüş demir, 1adet kanca, 1 adet kontrol kalemi, 1 çift eldiven, 1 adet ağaç testere, 12 adet tahta, 1 adet HGS-B micro elektric rope hoist marka 400/800 kg. kapasiteli halatlı çekici vinç, 320 metre uzunluğunda 2x0.75 antigron seyyar kablo, 2 adet ampul, 1 adet drop forget marka 16-17 İngiliz anahtarı, 1 üçlü priz ve 1 adet el feneri ele geçirdi.

Ahşap yaylaevi de yasak!

Uzun yıllardır çözüm aranan ancak bir türlü yapılan çalışmalara rağmen çözüm üretilemeyen yayla evlerinde sıkıntı devam ediyor. Yaylalarda betonarme yapılarda dahil olmak üzere, belli bir kıstas bulunana kadar her türlü yapılaşma yasaklanmıştı. Seben'in Bakırlı Yaylası'nda devriye görevini yerine getiren jandarma ekipleri, E.Ş.'nin ahşap olarak yayla evi yaptığını tespit etti.

Ahşap yayla evini mühürleyen jandarma ekipleri, E.Ş. hakkında da Mera Kanunu'na muhalefet ettiği gerekçesiyle yasal işlem başlattı.

İşten döndü aracını bulamadı

İzzet baysal Caddesi'ne aracını çekerek, çalıştığı işyerinin servisiyle işine giden İ.Y., iş dönüşü otomobilini park ettiği yerde bulamadı. Durumu hemen emniyet güçlerine bildiren İ.Y.'nin aracı, yapılan tüm aramalara rağmen bulunamadı. İ.Y. aracın içerisinde; kendisine ait ruhsatlı av tüfeği ve ruhsatlı kuru sıkı tabancasının da bulunduğunu belirtti.

Teyze oğlunu vurdu!

Otomobil içerisinde birbirleriyle konuşan teyze oğullarının bir kız meselesi yüzünden tartışması sonucunda kan döküldü.

Teyze çocukları U.G. ve M.G. Sümer Mahallesi'nde otomobil içerisinde kız meselesi yüzünden tartışmaya başladıkları, tartışma sonunda araçtan inen U.G.'nin tabanca ile teyzesinin oğlu M.G.'yi boynundan vurduğu belirtildi. M.G. hemen İzzet Baysal Bolu Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınırken, U.G. ikametinin önünde göz altına alındı. Emniyet güçlerince adli makamlara teslim edilen U.G., ilk sorgusunun ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Köpek tartışması, tehditle sonuçlandı

Sağlık Mahallesi'nde ikamet eden iki komşu, bir köpek yüzünden birbirlerini tehdit edince karakolluk oldu. Sağlık Mahallesi'nde bulunan ikametinde köpek besleyen İ.Ö., beslediği köpeği belediyeye şikayet eden F.G. isimli komşusuyla tartışmaya başladı. Bir süre sonra N.G.'nin de karıştığı tartışma sırasında, İ.Ö.'nün üzerinde taşıdığı bıçağı F.G. ve N.G.'ye doğru salladığı anlaşıldı. Tartışmanın emniyet güçlerine haber verilmesi üzerine olay yerine gelen ekipler, köpek yüzünden kavga eden komşuları polis merkezine götürdü.

Çamaşır makinesi yüzünden evi yandı

İkamet ettiği Yeniçağa'daki evinde çamaşır makinesini açık bırakarak köyüne giden R.G.'nin evi, çamaşır makinesinden çıkan yangın sonucu kullanılamaz hale geldi. Yangın sonrası evde incelemelerde bulunan itfaiye ekipleri, yangının açık bırakılan çamaşır makinesinden kaynaklandığını belirledi.

"Komutanım" dedi, dolandırdı çıktı

Yeniçağa'da kuyumculuk yapan S.Y., kendisini Yeniçağa Jandarma Komutanı olarak tanıtan bir şahıs tarafından dolandırıldı. Dolandırıldığı gerekçesi ile emniyet güçlerine başvuran S.Y. alınan ifadesinde, bir vatandaşın yanına gelerek kendisini Yeniçağa Jandarma Komutanı olarak tanıttığını ve 27 bin eurosunun bulunduğunu, bunu nasıl değerlendirebileceğini sorduğunu belirtti. Kendisini komutan olarak tanıtan dolandırıcıyla evine giden S.Y.; burada bir süre oturduklarını, bu esnada dolandırıcının kendisinden 2 bin euro ve otomobilinin anahtarını alarak hemen geleceğini belirttiğini, ancak şahsın gelmemesi üzerine dolandırıldığını anladığını belirtti.

Yapılan aramalar sonucunda S.Y.'ye ait otomobil Gerede'de terk edilmiş olarak bulunurken, dolandırıcının bulunması için çalışmalar devam ediyor.

YORUMLARBu habere ilk yorum yazan siz olun!
YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.