bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Örencik'te büyük yangın

  • Örencik'te büyük yangın
  • Örencik'te büyük yangın
  • Örencik'te büyük yangın
  • Örencik'te büyük yangın

      Örencik Köyü’nde saat 19:45’de çıkan ve 4 evi saran yangın gittikçe büyüyor. Olay yerine çok sayıda itfaiye ve ambulans ekibi sevk edildi. İtfaiye ekipleri alevleri kontrol altına alabilmek için çaba harcıyor.

       Yangın, saat 19:45 sıralarında merkeze 5 kilometre uzaklıktaki Örencik Köyü'nde meydana geldi. Hayrettin Biçer’e ait iki katlı betonarme evde elektrik kontağından yangın çıktı. Kısa sürede artan alevler ağabeyi Ahmet Biçer’in evine de sıçrayınca yangın büyüdü. Gecenin karanlığında alevleri fark eden köylüler kazma, kürek ve traktörlerle yangına koşarken, olay yerine itfaiye ekipleri çağırıldı. Bolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne bağlı 5 itfaiye aracı dört bir yandan alevlere müdahale etmeye çalıştı. Bu sırada alevler iki evin arasında bulunan ahıra sıçrayınca can pazarı yaşandı. Ahırda 10 tane büyükbaş hayvan olduğu öğrenilince köylüler alevlerin arasına daldı. Bir köylü traktörle ahırın çatısının göçmesini engellerken, diğer köylüler ise hayvanları kurtarmaya çalıştı.
 
    10 Büyükbaş hayvan telef oldu...

    Yangın sırasında alevler kontrol altına alınamayınca Hüseyin Biçer tarlaya uzanarak fenalık geçirdi. Başına gelen oğlu, babasına sarılarak evlerinin yanışını gözyaşları arasında izledi. Ahırdaki alevlerin kontrol altına alınmasıyla köylüler içeri girip hayvanları kurtarmak istedi. 10 büyükbaş hayvandan 8’i yanarak telef olurken, iki ineğin yaşadığı görüldü. Hemen yardıma koşan köylüler, vücudunun çeşitli bölgeleri yanan ineği dışarı çıkardı. Daha sonra tarlada boş bir alana götürülen hayvan, can çekişmemesi için kesildi.
     Yaklaşık iki saat süren söndürme çalışmalarının ardından alevler kontrol altına alınabilirken, yangında iki ev, iki ahır ve 10 büyükbaş hayvan telef oldu. Yangınla ilgili inceleme başlatıldı.

YORUMLARBu habere ilk yorum yazan siz olun!
YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.