bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Şenol Sak'ın büyük başarısı

  • Şenol Sak'ın büyük başarısı

       Bolulu Ressam Şenol Sak'ın "Balık" konulu iki eseri, New York’daki, Birleşmiş Milletler Genel Merkezi’nde açılacak olan “Uluslar-Su-Kültürler/Nations-Water-Cultures” adlı sergide yer alacak.
 

        Bolulu Ressam Şenol Sak başarı zincirine yenisini ekledi. Inter-Art Sanat Vakfı’nın New York'taki Birleşmiş Milletler Genel Merkezi’nde düzenlediği "Uluslar-Su-Kültürler / Nations-Water-Cultures" başlıklı sergide, 110 ülkeden 322 sanatçının yapıtları izlenime sunulacağı serginin açılışı 9 Eylül 2013 Pazartesi günü yapılacak. Sak’ın sergideki “Balık” konulu bir eseri de ayrıca sergi için yayınlanan katalogda da yer alıyor. BM Genel Kurulu Tacikistan’ın önerisiyle 2013’ü “Uluslararası Su Dayanışma Yılı” olarak ilan etmişti. Bu yıl boyunca sürdürülebilir ve ekonomik kalkınma, iklim değişikliği ve gıda güvenliği gibi su işbirliğinin çeşitli boyutları konusunda farkındalık yaratmak ve eyleme geçilmesini sağlamak üzere çeşitli etkinlik ve çalışmalar yapılıyor. Uzun yıllardan bu yana ağırlıklı olarak uluslararası çalışmalar yapan ve daha çok “balık” ressamı olarak tanıdığımız Bolu’lu Ressam Şenol Sak, Türkiye’nin çeşitli illeri ile ABD, Fransa ve Yunanistan’da gerçekleştirdiği 26 kişisel serginin yanı sıra, 30 ülkede 300’ün üzerinde uluslararası sergide yer aldı. Çok sayıda resmi ve özel koleksiyonda eserleri bulunan sanatçı, Gesam ve Unesco-AIAP Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği üyesidir. Değişik ülkelerde ödüllerde almış olan SAK’ın eserleri çok sayıda kitap ve katalogda da yayınlandı. Sanatçı halen çalışmalarını Bolu’daki özel atölyesinde sürdürmekte.
 

YORUMLAR Toplam yorum: 1
  • metin ercan(27.8.2013 10:02:39)

    değerli kardeşim şenol başarılarının devamını diliyorum..

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.