bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Taşkıran’a yine tahliye kararı çıkmadı

  • Taşkıran’a yine tahliye kararı çıkmadı

        Kamuoyunda Yaşar Taşkıran Rüşvet olayı olarak bilinen davanın ikinci duruşması bugün yapıldı. Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın başdanışmanı Yaşar Taşkıran’ın tahliye talebiyle ilgili yapılan duruşmada, asıl duruşma günü olan 20 Ağustos tarihine kadar tutukluluk halinin devamına karar verildi.
       Yaşar Taşkıran’ın katılmadığı duruşmaya, Avukatları Sinan Barut ile Mustafa Özdemir katıldı.
      Avukatları Taşkıran’ın tutuksuz yargılanmak üzere serbest kalmaları için savunma yaparken, müşteki Uğur Aşçıoğlu’nun avukatı mahkemeye yazılı olarak vermiş olduğu savunmasında Taşkıran’ın tutuklu olarak kalmasını istediklerini belirtti.
      Ses kayıtları kriminale mi gönderilecek?
      Daha önceki duruşmada ses kayıtlarının bilirkişi tarafından incelenmesine karar verilmişti. Bugün yapılan duruşmada bu konuyla ilgili bilirkişinin gönderdiği raporda ses kayıtlarını sağlıklı bir şekilde çözecek donanıma sahip olmadığını belirtti. Bunun üzerine ses kayıtlarının Ankara’ya kriminal laboratuvarına gönderilmesi gündeme geldi.
       Duruşma 20 Ağustos günü
       Taşkıran’ın avukatlarının duruşmada kendisini tahliye ettirebilmek adına çok güçlü bir savunma yapmalarına rağmen, tutuksuz yargılanmak üzere serbest kalmasını sağlayamadılar.
      Duruşmanın hakimi 20 Ağustos’ta yapılacak olan asıl duruşma gününe kadar, tutukluluk halinin devamına karar verdi.      

YORUMLAR Toplam yorum: 1
  • nur (30.7.2013 08:28:01)

    Tek yiyen taşkıran mı ,dağdevirenlere birşey olmuyor.Allah öyle dertler verir ki çaldıkları hastalıklarına derman olamaz,olamasında yetimin, fukaranın hakkını yiyenlerden buram buram çıksın acısı.

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.