bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

          Şirketimizin satış temsilciliği bölümüne;
*30 yaşını geçmemiş,
*En az lise mezunu
*İşini sevip, takım ruhu ile çalışabilecek,
*B sınıfı ehliyet sahibi, aktif araç kullanıyor olan, 
*Tercihen SRC belge sahibi çalışma arkadaşları arıyoruz. 

       Başvuraların şirketimize bizzat yapılması rica olunur.

Yıldırım Gıda (Eti Bisküvileri Bolu Bayii)
Yeni Küçük Sanayi Sitesi B Blok No: 15
Tel: 243 86 55  

 


7,5 büyüklüğünde deprem bekleniyor

  • 7,5 büyüklüğünde deprem bekleniyor
  • 7,5 büyüklüğünde deprem bekleniyor

    JICA Afet Yönetim Uzmanı Japon Fumio Kaneko, Bursa’da katıldığı bir tatbikatta yaptığı açıklamada, yakın bir zamanda Bursa ve İstanbul’da deprem ve buna bağlı olarak tsunami meydana geleceğini öne sürdü.
     Milli Eğitim Bakanlığı ile Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) arasında 2010 yılında başlayan “Okul Tabanlı Afet Eğitimi Projesi” kapsamında; Bursa, Balıkesir, Bolu, Sakarya, Çanakkale, Düzce, İstanbul, Kocaeli, Tekirdağ ve Yalova illerindeki 80 pilot okulu kapsayan proje, Yıldırım ilçesine bağlı Karapınar İlköğretim Okulu’nda uygulandı. Yapılan çalışmalara JICA Afet Yönetim Uzmanı Japon Fumio Kaneko da katıldı. Yaklaşık bir saat süren tatbikatta tahliye, arama kurtarma ve ilk yardım çalışmaları yapıldı.

    BURSA VE İSTANBUL’A TSUNAMİ UYARISI
    Tatbikat çalışmalarını takip eden ve not tutan JICA Afet Yönetim Uzmanı Japon Fumio Kaneko, 2006 yılından bu yana Türkiye’de deprem üzerine çalışmalar yapıldığını söyledi. Yakın bir zamanda Marmara Denizi’nde deprem beklediğini belirten Kaneko, “İstanbul yakınlarında birçok bilim adamı yakın zamanda deprem olmasını bekliyor. Yakınlarda olması muhtemel ve büyüklüğü de en fazla 7.5 gibi bir şey olacaktır. Deprem tsunami oluşturacaktır. İstanbul, Bursa’dan daha çok etkilenecektir ama Bursa da tsunami etkisini alacaktır. Bu 2-3 metre yüksekliğinde olacaktır. Japonya’dakinden çok çok daha alçak. 7 büyüklüğünde bir deprem bile çok yüksek olacaktır. Türkiye’de çok büyük hasarlara yol açabiliyor” diye konuştu.
 Karapınar İlköğretim Okulu’nda gerçekleştirilen tatbikatı yeterli bulmadığını belirten Kaneko, “Aileler, anne babalar ve öğrencilerin katılımı çok iyiydi. Özellikle öğrenciler çok sessizdi. Tatbikat tam yeterli değil. Afet yönetiminde yeterli diye bir şey yok. Sürekli bu tatbikat ve çalışmaların devam etmesi gerekir. Biz zaten 3 yıldır Japon Uluslararası İşbirliği Kuruluşu ve Milli Eğitim Bakanlığı ile ortak bir şekilde afet eğitimi ve yönetimi projesi ile uğraşıyoruz” dedi.

YORUMLARBu habere ilk yorum yazan siz olun!
YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.