bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Bolu’yu Beyaz Trüf Mantarı ile bütün dünyaya tanıtacağız !

 • Bolu’yu Beyaz Trüf Mantarı ile bütün dünyaya tanıtacağız !

  İkizler Bolu ormanlarından buldukları Beyaz Trüf mantarı ile

 • Bolu’yu Beyaz Trüf Mantarı ile bütün dünyaya tanıtacağız !
 • Bolu’yu Beyaz Trüf Mantarı ile bütün dünyaya tanıtacağız !

  İkizlerin hayatı mantar

 • Bolu’yu Beyaz Trüf Mantarı ile bütün dünyaya tanıtacağız !

  Trüf mantarı yerin altında olduğu için koklayarak bulunuyor

      Dünyada tanrı ve kralların besini olarak anılan, Fransızlar’ın kara elması Trüf Mantarı’nın, daha kıymetlisi olan Beyaz Trüf Mantarı’nı Bolu’da bulan mantarcı ikizler Bedrettin ile Hayrettin biraderler, Beyaz Trüf Mantarı ile Bolu’nun adını dünyaya duyuracağız diyorlar. Bolu ormanlarında Beyaz Trüf Mantarı bulunduğunu keşfeden Mantarcı İkizler, konusunda bilim adamları ile ortaklaşa bir çalışma içine girdiklerini, yakında sonuçlarını herkesle paylaşacaklarını belirtiyorlar.    

       Dünyanın en kıymetli besini olan Beyaz Trüf Mantarı Bolu Ormanları’nda doğal olarak yetişiyor. Doğal mantarların en çok tüketildiği ülkelerden İtalya ve Fransa’da Trüf Mantarı bulabilmek için özel olarak domuzlar ve köpekler yetiştirildiğini söyleyen Bolu Mantarcı İkiz biraderler; “Biz Bolu’da 30 yıldan beri mantar işi yapıyoruz. Bolu ormanları başta olmak üzere Karadeniz, Marmara ve Ege’de ormanlarının her yerini karış karış biliriz. Her yörenin mevsime göre kendine özgü mantar cinsleri vardır. Biz bunları toplayarak ihracatçı toptancılara ulaştırarak, uzun yıllardan beri geçimimizi mantardan sağlamaktayız. 
    

      Bizdeki Beyaz Trüf en kıymetli olanı     
      Dünya’da sadece Fransa ve İtalya’da yetişiyor olarak bilinen Trüf Mantarı’nın, Bolu’da da yetiştiğini biz bularak ispatladık. Üstelik Fransa ve İtalya daha çok Siyah Trüfü bilirken, bizde daha kıymetlisi olan Beyaz Trüf yetişmektedir.    

      Yılların tecrübesi sayesinde kendi tekniğimizle bulduğumuz bu trüflerle ilgili şu an bir üniversitedeki bir bilim adamı ile temas halinde birlikte çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çok yakında Bolu’nun adını Beyaz Trüf Mantarı ile tüm dünyaya duyuracağız” dediler. 
       

       Onlar bu işin bilimini tabiat anadan okumadan öğrenmişler          
       Akçakavaklı ikizler, Necmettin ve Hayrettin Doğan biraderler. Bolu halkı onları 25 yıldır Mantarcı İkizler olarak biliyor ve tanıyor. Doğada bilmedikleri mantar türü yok. Türkiye’nin hemen hemen bütün bölgelerinde, nerede hangi tür mantar varsa onlar adı gibi biliyorlar. Mantarla yatıp, mantarla kalkıyorlar. Yurt dışında mantarı en çok tüketen ülkeler olarak bilinen Fransa’dan İtalya’ya kadar birçok ülkede mantar sektörüyle uğraşan yabancılar bile Türkiye’de mantarcı olarak ikizleri tanıyor.
 

      Trüf Mantarı nedir?
      Fransız Kralı I. Fransuva’nın sofrasına ilk kez sunulduğundan beri gastronominin en önemli besin maddelerinden biridir trüf mantarı. Günümüzde dünyanın en ünlü mantar çeşidi olmasının nedeni ise havyardan sonra dünyanın en pahalı yiyeceği olmasıdır.
     “Kara elmas” da denen trüf mantarı için kullanılan “Tanrı ve kralların besini” söylemi de bu yiyeceğinin kıymetinin bir göstergesidir. Fransa’nın 17 şehrinde trüf için festivaller düzenlemekte ve bazılarında mantarlar, açık artırma ile satılmaktadır.

      Trüf Mantarı nerede ve nasıl yetişir?
     70 kadar çeşidi olduğu söylenen trüf mantarı; pek çok yerde yetişse de en değerli ve lezzetlileri, başta Fransa olmak üzere İtalya, İspanya, Hırvatistan gibi Avrupa ülkelerinde üretilir. Sadece Fransa’da 20 bin kişi geçimini bu mantarlardan sağlamaktadır.       Trüf mantarı, patates gibi yer altında ve ağaç köklerine - özellikle de meşe ve kestane ağaçlarının köklerine - yakın yerlerde, toprağın 50 cm kadar altında yetişir. Ağaç köklerine yakın yerler seçmesinin nedeni ise, kökleri emerek ihtiyacı olan şeker ve organik asitleri sağlamasıdır.
      Gelişmesi esnasında hassas bir doğal dengeye ihtiyacı vardır ve yaz sağanakları, uygun ölçüde nem sağladığından trüf için idealdir. Çok kuru geçen yaz ayları ise trüfün kurumasına neden olmaktadır.
     Yer altında yetiştiği için yüzeyden görünmemesi, trüf toplamak için özel uzmanlık gerektirmektedir. Hatta bunun için daha çok, koku alma yeteneklerinden dolayı özel olarak eğitilmiş köpek ve domuzlar kullanılmaktadır. 
      Nasıl tüketilir?
      Ceviz büyüklüğünde ve ortalama ağırlığı 100 gram olan trüf mantarlarının aroması, en yoğun tadını tazeyken sunar. Giderek aromasını ve suyunu kaybettiği için trüf, taze kullanılmalıdır. Bu kadar pahalı besinden, fiyatına değecek tadı almak için toplandıktan sonra beş gün içinde trüf mantarının tüketilmesi tavsiye edilir.
       Trüfler bir kavanozun içinde, buzdolabında muhafaza edilmeli ve suyla temas etmemesine dikkat edilmelidir, çünkü üzerine değen su, trüfün çürümesine neden olmaktadır.
      Fransa’da bulunan Lalbenque köyüne, salı günleri kurulan pazarda satılan trüf mantarlarından almak için birçok insan akın eder. Büyük ilgi gören mantarların tamamının satılması ise 20 dakikada gerçekleşir.

     Beyaz Trüf Mantarı ile ilgili Hürriyet Gazetesi'nde yayınlanmış bir haber: 

     95 bin Euro'luk mantar 

   Gastronomide en değerli gıda maddelerinden biri olarak kabul edilen 1,2 ağırlığında bir beyaz trüf mantarı Londra'da düzenlenen bir müzayedede 95 bin Euro'ya alıcı buldu.

     Independant gazetesinin haberine göre, Christies müzayede evi tarafından düzenlenen açık artırmada İtalya'nın Piemonte bölgesinde yetişen 1,2 kilo ağırlığındaki nadir trüf mantarı, kimliği açıklanmayan bir Hong Konglu alıcı tarafından 95 bin avroya satın alındı.

     Müzayedeye çıkarılan 5 diğer trüf mantarı da Londralı lokantacılarca satın alındı. Londralı lokantacılar, 5 trüf mantarına 16 bin 300 avro ödediler. Dünya üzerinde ender rastlanan, yeraltında yetiştiği için özel eğitimli köpekler ve domuzlar tarafından bulunabilen trüf mantarlarından biri geçen yıl açık artırmada 40 bin avroya satılmış, ancak satın alan lokantanın buzdolabında çürüdüğü açıklanmıştı.

     İtalya'nın Toscana bölgesinde bulunan 850 gram ağırlığındaki mantarı alan Zafferano Restaurant'ın şefi Andy Needham'ın, trüf mantarını seyahate çıktığı için dondurucuya koyduğu, ancak aksilik sonucu dondurucunun anahtarını da yanında götürdüğü, 4 gün sonra döndüğünde ise mantarı çürümüş olarak bulduğu belirtilmişti.

     

YORUMLAR Toplam yorum: 79
 • cengo(5.9.2017 21:18:42)

  arkadaslar herkes bende su va bu diyor ama icraat yok truffle mushroom france de satiliyor marketi var ustelik 20 bin kisi gecimini bu yolla sagliyor demem o ki biri desin su fiyata su kadar mal var kara borsa olmus massallah  gercek alici gercek satici ve canli piyasa ilgilenenler ulasin mail yolu ile goruselim .

 • Bekir karalı(9.4.2017 20:46:03)

  Ben geçen yıl eskişehirde çam ormanlarında beyaz trüf buldum eminim türkiyenin heryeinde vardır ailecek yedik bu sene nisa sonunu bekliyorum inşallah tekrar bulursam resmini çekip göstericem

 • Rusen Ramadan(25.3.2017 22:54:37)

  Elimde trüf arayan köpek mevcut logotto veya cocer cinsi yetiştirilmiş veya yetiştirilmek üzere iletişim rusencayan@hotmail.com

 • Recep (20.2.2017 22:03:19)

  Hobby olarak özel egitimli köpegimle Trüf Mantari buluyorum.Türler "Tuber brumale ve borchi".Istege ve siparise göre taze toplanir.Ilgilenenler Mail adresime yönelebilir.Lütfen sadece ciddi alici olanlar yazsin.E-Post: r.kalkan2007@gmail.com

 • Oguz(7.12.2016 10:13:57)

  Eyitimli truf kopekleri mevcutur cooker spanyol 05059722612

 • Yusuf(23.8.2016 14:03:45)

  Merhabalar elinde trüf mantarı olan varsa lütfen benimle iletişime geçsin. Teşekkürler. Mail: yusufcanli64@hotmail.com

 • AVNİ MALKOÇ(10.6.2016 12:27:09)

  Ankara veya Trabzon da trüf mantarı yetiştiriciliği yapmak istiyorum.
  Ankara da 15 dönüm tarlamı meşe ağacı dikerek yapabilirim. Trabzonda ise mevcut kestane ormanların da veya fındık bahçelerinde yapabilirim bana bu konuda yol gösterecek yardımcı olacak kişiler aramaktayım. İlgilenenlere şimdiden Teşekkür ederim.

 • Alper Tunga(1.6.2016 07:14:21)

  Trüf mantarı , tuber aestivum ve diğer yazlık kışlık ve sezonluk mantar temin ederim...
  Trüf mantarı fiyatı mevsimine göre değişiyor
  Teüf mantarı satılıktır kaç kilo isterseniz temin ederim..
  İster dondurulmuş ister taze  mevsim ay yıl fark etmemektedir...
  İrtibat telefonumuz 0537-666-60-35 alper bey..

 • fatih keskin(19.5.2016 16:10:02)

  merhabalar elimde 5kg civarında truf mantarı var 532 786 73 41

 • Hikmat(26.3.2016 00:20:28)

  Ben Azerbaycanda orman truffle(domalan)500 kg miqdara qeder satilir.Tel +994556105070   +994773805070

 • Hikmat(26.3.2016 00:16:37)

  Ben azerbaycandan yaziyorum.Burada orman truffle (domalan)500 kg-der ixrac ede bilerem.Tel +994556105070
  +994773805070

 • vahid alamdar(13.3.2016 13:40:22)

  selam.ciddi trufmantari alicisi ariyorum.bul migdarda va iyi fiyata satiyurum.beni arayin tel=00989142669060   kabkar.farhad@gmail.com

 • Gokhan Hasan(17.1.2016 19:39:49)

  Selam Bulgaristandan Yermantarı diger adiylan bilinen ( Trüf mantarı )TURKIYE teslim satisimiz mevcut  ilgilenenler arayabilir!!
  00359896452929

 • Ahmet çerçi(13.1.2016 23:55:27)

  Siyah trüf mantari yada kuzu göbegi mantari yaş yada kuru yaş 75tl kuru 700tldir kanlica mantari 25tldir salep yaş 50tldir cekirdek kuru salep 300tldir saf ve kaliteli ögütulmüs salep 650tldir lütfen ciddi alici kisiler ve firmalar talepte bulunsun bu yaz marttan itibaren alicilar arayabilir ve istedikleri kadar tedarik ederim Allahın izni ile irtibat tel.05424648934

 • kaya hakim(3.1.2016 17:31:10)

  Selam Arkadaslar,benden bu mantar isi yapmak istiyorsa bana Skyten ulasir:oldcoins1  ben yillardir Almanyada ve Türkiyde Is yapiyor ve cok  ihracat tecübbelliyim.Para Ormanda ve Dagda ,size bagli

 • Çok mantar(18.12.2015 00:57:44)

  Bizde domuzlar yiyor,İyi köpek lazım,köpek var ama eğitilmemiş,bu konuda eğitim verebilecek veya köpeği olan ile ortak çalışabileceğim dürüst insan lazım.0 505 684 71 07

 • Memet(9.12.2015 00:24:23)

  Arkadaşlar trüf domalan mantarı toplamak istiyorum hangi mevsim ve hangi aylarda toplanır lütfen yardımcı olurmusunuz. hangi aylar toplamam gerek.

 • kemal yılmaz(15.11.2015 22:51:46)

  yıkık,çürüyen ağaçlarda üç kilo kadar siyah,kırmızı reishimantarı buldum,ilgilenenler 5054804782 den ulaşabilirler,

 • senol isik(14.11.2015 18:31:11)

  Mrb ben truf kopeimi satiyorum ilgilenen 05316822611

 • MURAT YILMAZ(7.11.2015 20:22:42)

  MERHABA ARKADAŞLAR BEN BU KONUYU YENİ YENİ ARAŞTIRIYORUM.AMA ANLADIĞIM KADARIYLA KARADÜZEN GİDEN BİR PİYASA OLUŞMUŞ KİMSE ELİNDEKİ ÜRÜNÜN NET OLARAK PAZARINI OLUŞTURAMAMIŞ..BİZ ANKARADA YATRIMCI BİR FİRMAYIZ BU KONUDA BİRAZ YATIRIM YAPMAYI ARGE YAPMAYI DÜŞÜNÜYORUZ..BİZE SAĞLIKLI BİLGİ VERECEK VE BİRLİKTE ÇALIŞMAK İSTEYEN ARKADAŞLAR EMAİL ÜZERİNDEN İLETİŞİME GEÇEBİLİRLER....EMAİL:murat6106yilmaz@gmail.com

 • Ali askin(22.10.2015 19:50:10)

  Selamlar Ben acil beyaz trüf ariyorum 003651534087

 • Mustafa Yilmaz(20.10.2015 17:12:19)

  Merhabalar. Şirketimiz mantar alım ve satım isleri ile ilgileniyor. Trüf mantarı almak istiyoruz. Elinde Trüf mantarı olan varsa ve uzun süre bizimle beraber çalışmak isteyen varsa lütfen berk.can@gmx.at adresine bana mail yazsın. Ciddi bir şekilde bizimle beraber çalışmak isteyenlerden trüfleri piyasa değerinden daha yüksek fiyattan alabilme imkanımız vardır.

 • atıf a(17.8.2015 20:55:40)

  truf mantarı piyasası nedir acaba kaca satılıyor buralarda beyaz olan cinsinin yetiştiği soyleniyor ekim kasım aylarında acaba bu mevsimde yetişen bütün beyaz trufler satılıyormu cins olarak magnatum hariç fiyat hepsi diğerleri satılıyormu

 • Farida Agus(11.7.2015 09:58:16)

  Sabit Kazanılan para seni rip oldukça onlar sadece burada, burada hiçbir borç size yardımcı olmak için istekli olduğunu, dinleyin. Kocam ve ben çevrimiçi farklı kuruluşlardan krediler için aradı ama sonunda biz hile ve çevrimiçi farklı kredi şirketleri tarafından paramızı yırtılmıştı.
  Biz bile bu online kredi ödemek için borç para ama sonunda, elimizde hiçbir şey yok.
  Ben ve kocam borç ve biz yardım için, ailemiz iş ufalanmış çalıştırmak için hiç kimse yoktu ve biz bize bir teminatsız sunarak bize yardımcı bayan Amanda tanıtıldı kadar bizim günlük masraflarını karşılamak için para alamıyor kredi.
  amandaloan@qualityservice.com

 • Halil alper tunga(5.7.2015 03:57:22)

  Günlük 30 kg kadar trüf mantarı tedarik edebilirim... Bulgaristandan bağlantılarım var avrupada pazarı olan ve 90 eurodan kg alabilecek arkadsşlarlar görüşmek istiyorum numaram 0537-666/60-35

 • HüseyinTÜRK(3.7.2015 20:00:46)

  Siyah trüf mantarı ve trüf mantarını arayan yetiştirilmiş köpeklerim vardır ilgilenenler  beni bu telefonda arayabilir bilgi almak icin: 05436135454

 • Galya Asenova(19.5.2015 21:00:18)

  Bulgaristan'dan Yazlık Trüf Mantarı - Tuber Aestivum vitt temin edilir... Kargo ile gönderimimiz vardır...
  İrtibat için : galyasto@yandex.com

 • KENAN FİDANAY(5.5.2015 02:23:10)

  Merhaba arkadaslar oncelikle ikizleri tep turik eder kutlatlm siyak elmazlarlmlzln klymetini bilelim her turlu siyak elmas alnlr 05074304571

 • EMRE ÖZ(21.4.2015 22:37:16)

  bulup ta yememek varken çok degerlenmis :D

 • fethi genc(24.3.2015 14:11:38)

  domalan veya trüf mantarı almak isteyenler arayabilirler günlük taze teslim edilir 5388260605

 • özkan başer(28.2.2015 02:42:35)

  Türkiye'nin mantar ihracatı,mantar ithalatçı firmalara
  wwww.ithalatihracat.biz adresinden ulaşabilirsiniz.

 • ismail eryılmaz(5.2.2015 13:08:40)

  merhalar.benim bi sorum olacak.bu trüf mantarı cinslerinden herhangi bir'inin akdeniz bölgesinin rakum olarak 1000 mt yi geçen toroslar ve uzantularında yetişme ve bulunma imkanı varmı acaba?bilgi sahibi ve tecrübeli arkadaş lar yanıtlarsa sevinirim.

 • ilker çetin(30.1.2015 07:12:29)

  merhaba arkadaşlar öncelikle ikizleri tebrik ediyorum trüf mantarından elinde olanlar uygun fiyata alırım  numaram     0544 952 00 40     SAYGILARIMLA

 • ADAM TURK(24.1.2015 04:58:20)

  FERHAD GARDASIM SEN BANA EMAİL YAZARSAN   MEN SANA YARDIM EDEREM bir_adammhotmail.com

 • orhan sarali(23.1.2015 23:47:20)

  rizede istridye kayın mantari yetıştırıyorum ilgilenlere duyrulur           05453736526
 • farhad(19.1.2015 21:57:34)

  ben iran dan sizle qunosorom.truf mantari ucon;
  bende bulu traf mantari var.
  nasil sizle ertebat qura bilirim???
  tasakor ederim...
  sezin cevabize bakliyorem.

 • ali özcelik(8.1.2015 13:17:45)

  Ben almanyada yasayan bir yuttasim.malulen emekliyim beni mantar meraki sardi bu isi dört kisi yapmak pazarlamak istiyoruz varsa türkiyeden trüf mantari gönderecek ortak ariyoruz geliri 4 e bölüsecegiz haksizlik yok mutlaka birbirimize güvenmemiz lazim tanisakta tanimasakta varmi bir gönüllü varsa bu numaraya cagri atabilirlar yada mesaj telde edebilirler 0049 176 930 544 58 tsk saygilar

 • Kader Şimşek(15.12.2014 16:55:50)

  elimde siyah ve beyaz olmak üzere trüf mantarı bulunmaktadır. almak isteyenler benimle irtibata geçebilir.
  numaram : 0536 219 33 66

 • ismail çerekmen(12.12.2014 13:23:01)

  Merhabalar bnde trakyada normlar el nde yasiyorum ve dogadan mantar toplayiciligi yapiyorum bahsi gecen truff mantari beyaz truff burada da var ama bunun için en iyi sonuç eğitimi köpekle Türkiye de bu köpeklerden varmi varsa nasip bulabiliriz yardamci olabilecek varsa nom 0536 885 3938 ulsirsa sevinirim saygilar...

 • Angela (6.12.2014 00:14:19)

  Merhaba, elimizde 100 kg trüf mantarı vardır . Menşei Yunanistandır. İlgilenen isteyen olursa istenen miktarda tedarik edebiliriz.E-mail yolu ile ulaşbilirsiniz.( sawi1978@hotmail.com)

 • Nuray top(4.12.2014 00:46:47)

  Bu turf mantarı bizim yörede oldukca bil miktarda yetuşen mantar buz mese mantarı olarak bilirdik çokta lezetli bir envalter mantar türü almak isteyen varsa hemde doğada kendulinden Terisen mantar türü irtibat numaram 5358455768

 • Abdullah Sonmez(15.11.2014 16:06:25)

  Fransada siyah beyaz truf mantari alim satin isleri yapiyorum elinizde varsa ala bilirim tel 00 33 7 88 50 41 41

 • umut aydın(27.10.2014 10:52:22)

  reishi  mantarının alıcısıyla görüşmek isterim   0537 352 34 68

 • Ali KABAOĞLU(9.10.2014 14:08:28)

  Düzce / Bolu mıntıkasında orman mühendisiyim. çok değişik mantar türleri var. Trüf için araştırma yapıyorum. 0 530 326 00 44

 • erkan aydın(25.9.2014 14:09:44)

  Ben icanadolu bölgesinde yaşıyorum truf mantarını satmak yada yetiştirmek istiyorum bana yardımcı olurmusnz doguanadoluda yada icanadolu da yetiştirme yada nerelerde bulabilirim lütfen bu konu hakkinda tecrübeli olan arkadaşlardan ricam

 • Aydin Helvaci(25.6.2014 14:27:51)

  forum da okudugum kadariyla elindeki trüf mantarini satmak isteyenler var.
  ister beyaz yada siyah trüf mantari olsun.
  bana ulasabilecgini email: devinaydin@gmail.com
  tel: 0049 15170333338  ulasabilirsiniz gerekirse caldirin ben geri ararim

 • Ahmet Kaymaz(13.5.2014 05:36:40)

  MERHABA HAYRETTİN MERHABA NECMETTİN. BENİMDE EN SEVDİĞİM MANTAR TÜRÜ ERİKLİCEDİR. SAPSARIDIR. TURUNCUYA BENZER SARI. ÇAOK LEZZETLİ VE KOKULUDUR. MİS GİBİ KOKAR.TÜRÜ YOK OLDU TABİ.EN SON 56 YIL KADAR ÖNCE BİZİM TOSUNLAR KÖYÜNÜN ORMANINDA BİR TANE BULMUŞTUM. ONU DA ZEHİRLİ MANTARA TEMAS ETTİRDİĞİM İÇİN ANNEM ATTIRMIŞTI.ÇOK İÇİM YANMIŞTI DOĞRUSU.SİZLERİ PEK SIK GÖREMİYORUM. NEREDE RASLAYACAĞIMBELLİ OLMAYINCA BAZEN GÖRMEDEN GEÇİP GİDİYORUM. UMARIM YANLIŞ ANLAMIYORSUNUZDUR.BURADA TANER SOYLU'NUN ADINI GÖRÜNCE MERAKLANDIM. TANIŞIYORSUNUZ DEMEKKİ.HAYDİ KOLAY GELSİN. HAYIRLI İŞLER DİLERİM.

 • SİNOPLU(8.5.2014 11:53:32)

  MERHABALAR BEN SİNOPTA DAĞLIK BİR BÖLGEDE GÖREV YAPAN BİR ÖĞRETMENİM ZAMAN ZAMAN ÇIKTIĞIM DOĞA YÜRÜYÜŞLEREİNDE ÇOK ÇEŞİTLİ MANTARLAR BULUYORUZ KUZU GÖBBEĞİNE BENZEYEN BİR MANTAR BULDUK ANCAK MEŞE AĞCININ KÖKLERİNE YAKIN OLMASI SİYAH RENKTE OLMASI ANLADIĞIM KADARIYLA TRÜF MANTARINA BENZİYOR. BULUNDUĞUM YERDE  SANIRIM DAHA ÇOK BULUNUR AMA NEREYE NASIL PAZARLAYACAĞIMIZI BİLMİYORUZ İLGİLENEN VARSA TELEFON NUMARASI BIRAKABİLİR.

 • Celal Kaya(2.3.2014 15:55:30)

  bu beyaz mantar isvicrede Avusturyada ve almanyada pazarlamak avrupa pazarina tanitmak icin yardimci olabilirim daha genis bilgiicin telefon numarasi birakirsaniz irtibata gecebiliriz diyorum selam ve sevgiler

 • ismail(8.2.2014 00:45:11)

  Yıllardır pek çok çeşit orman mantarı yeriz. Ama bunu hiç duymamıştım.Doğu karadeniz dağlarında olur mu acaba. Diğer orman mantarlarını toplayıp pazarlayacağımız bir kuruluş var mıdır?

 • fethi genç(5.2.2014 14:40:16)

  nisan mayıs ayları domalan almak isteyenler 50 yıllık teçrübemle en kaliteli domalan temin edilir 05388260605


 • hakan alkan(5.2.2014 14:27:59)

  bir trüf mantarı çeşidi olan domalan mantarını 2009 yılından bu yana türkiyenin her bölgesine pazarlamaktayım.bu işi ilk yapan benim fakat şimdi önüne gelen ilan verir olmuş.güvenilir bir şekilde domalan mantarı almak istiyorsanız eğer 0544 640 55 13

 • fethigenç(23.1.2014 18:09:10)

  domalanın nasıl bulunduğunu benim kadar ikizler dahi bilemezler çünki benim dedemin geçim kaynağıydı acaba kestane truf u görseler ne yaparlar  rengi altın sarısı 1000derde deva bu 10gramlık mantarlara fiyat biçmek çok zor selamlar 5388260605

 • Engin Güler(16.1.2014 22:19:21)

  Beyaz Trüf aliyorum. Elinizde varsa, bana ulasin. 0041763060586 veya engin.gueler@hotmail.com

 • gokhan (9.1.2014 17:25:56)

  Merhabalar Fransada kaliteli truf mantari satimi yapmayi dusunuyorum benimle bu ise atilmak isteyen ihracat ithalat gumruk isinden anlayan arkadaslarin telefonunu bekliyorum numaram 0033658504825

 • isa türel(21.11.2013 16:08:23)

  arkadaşlar elimde trüf mantarı bulunur satın almak isteyenler ban ulassın tel:05380725180

 • Seval(18.10.2013 19:35:32)

  Merhaba, trüf mantarı almak isteyenler bana ulaşabilirler. asevalylmz@hotmail.com

 • aslı(7.8.2013 21:41:26)

  trüf mantarı satan, ya da trüf mantarına benzettiği mantar çeşidi olanlar bana ulaşabilir. trüf mantarının 3 çeşidi o fiyatları ediyor. siyah beyaz farketmez, numune gönderimi yapılır orjinalse ya da 2. 3. cins ise de alım yapabilirim. 5337415234 numarasından bana ulaşabilirsiniz.

 • dilek genc(8.7.2013 21:35:45)

  samsun da da varmıdır ilgilenen birileri toplamayı nasıl ögreneceğiz

 • M.TUNCA(8.7.2013 16:12:07)

  Trüf matarını bulduk nereye satacağız 5 gün içinde tüketilmesi gerekiyor deniyor bilgi gerekli

 • murat.i(28.5.2013 18:47:16)

  arkadaşlar gerçektende bu mantarı bu fiyatlara alan var mı yaa :))

 • rıdwan tokuyucu(25.5.2013 22:01:41)

  ıkızler dedıgınız arkadaslar mantarın m sını bılmezlerdı ıkızlere ben ogrettım mantarı yıl 1980  ondan sonra babam tahsın bn rdwan cetın ıkzler hocadır calısırlarsa basarılı olurlar

 • Mehmet Yaşin(6.5.2013 06:12:08)

  Türkiye'de bu trüf mantarı işini yapan gerçek anlamda iki firma var benim için en dikkat çekici olanı trufmantar.com bilgi de sınır yok aynı zamanda ithalat ihracat yapan tek türk firması

 • gamze aslantas(3.5.2013 01:47:47)

  selamlar elimde samsun 19 mayıs üniversitesinden ziraat mühendisi onaylı olan 1kg 750 gr siyah türüf mantarı bulunmakta ..iletişime geçmek isteyenler için aslantasgamzee@hotmail.com adresine mail atmalarını rica ediyorum..

 • tuncay ayindi(29.4.2013 14:07:23)

  arkadaslar suan elimde 50 kg kadar var ama kime satacagiz 00989198899160

 • saffet ceylan(23.4.2013 14:15:34)

  Trüf mantarı türkiyede bilinen adı ile domalan keme mantarı satan arkadaşlar var ise bana ulaşabilirmi özellikle beyaz veya koyu siyah olursa iyi olur.Kokan mantar çeşitide oluyor çürümüş gibi kokuyor onlarda olursa daha iyi olur eğer satan veya sattığını bildiğiniz bi tanıdığınız var ise benimle irtibata geçerseniz sevinirim. Teşekkürler.

  Tel: 5347716600 Ali zerhan KORKUT
  : 5416931813 Saffet CEYLAN
  Mail: saffetceylan89@gmail.com

 • ahmet dıkı(29.3.2013 23:39:41)

  selam taze topladıgım türüf mantarlarını pazarlıyorumm kargoyla istenilen yere yere yollaya bilirim maksat herkez tatsın ahmet dıkı konya 05342051325

 • özkan çakmak(28.3.2013 00:31:35)

  necmettin neredesin kaçyıdır seni aryorum nisanda osmaneline bekliyorum 05426235447

 • mustafasomuncuoğlu(27.3.2013 13:56:20)

  benmantarcı ikizlerden bilgi almak istiyorum mantar buldum yerin altında domuzlar yiyor patetes gibi ama türüt mantarına benziyo ama beyazına bilgi almak numune yollamak istiyorum 100kilo cıkar yerinde acıl bi ulaşın banatel 5377355776

 • mantarcı(19.3.2013 00:25:33)

  elinde halk arasında sinek mantarı ve gelin mantarı olarak bilinen mantardan olan varmı

 • hamit(16.3.2013 16:15:45)

  beyaz ve siyah trüf mantarı almak isteyenler bana ulaşsın
  hamid.deutsch@yahoo.com

 • bolulu(4.3.2013 13:57:36)

  konyalı beyfendi:başka bi sayfada reklam yaparsan iyi olur.Herkes trüfçülerin kim olduğunu ve tel.numarasını iyi bilir.yorum yapmaktaki amacın numaranı vermek mi.başkalarının adını kullanarak bu sayfada reklam yapmaya çalışma.

 • konyalı(3.3.2013 11:06:28)

  beyaz ve siyah trüf mantarı almak isteyenler bana ulaşsın.544 640 55 13

 • Ahmet Yilmaz(10.1.2013 01:18:59)

  iyide bu trüf mantarını kime satacağız? 5 gün içinde tüketilmesi gerekiyor. Londrada değiliz. Hani uçakla gönderelim desek, gümrüğe takılacak. Yani alt yapı yok, boş. Mesela bu bolulu mantarcı kardeşler buldu da kime sattılar?

 • metin özkan(17.9.2012 18:25:24)

  madem bu ikiz kardeşler bu işi bu kadar iyi biliyorlar üniversitede bir bölüm kurulsun ikiz kardeşler mantarcılık hakkında bildiklerini öğrencilere aktarsın hem bolu kazansın hem insanlara ekmek kapısı açılsın böyle bir değer gerçekten varsa gelecek nesillere bırakılacak en güzel miras bilgidir bir mesleğin zirvesine ulaşmak hemde deneyerek yılları alır onun için ikiz kardeşlerden ricamız bilgilerini geleceğe taşımaları

 • İ. Taner SOYLU(17.9.2012 10:55:05)

  İkizler, işlerinizde başarılar dilerim. En son sizi Geyve'de (Alifuatpaşa'da) mantar toplamaya geldiğnizde görmüştüm. Sizde kurumlaşın ve mantarı ailelere tanıtım programları  vererek toplattırın, hem insanlar kazansın hem şirketiniz.  

 • Cumhur Bandakcioglu(16.9.2012 17:52:45)

  Bir çok konuda olduğu gibi Mantar konusunda da dünya nin gerisindeyiz.. Mantar gibi muhteşem lezzetlerimizi yeterince bilmiyoruz. İkizler bırakın Türkiye yi dünyanin en tanınmiş mantar avcılarındandır.

 • kamu ahlaklı(16.9.2012 13:00:28)

  şimdiye kadar gördüğüm en mantarcı ikizler.

 • Tolga(15.9.2012 19:47:23)

  ulkemizin degerli envanterlerinden mantar ve bilinmeyen orman ürünlerinden, avrupanın para ile alamadıgı vatandasımızında bilmedigi cok degerli bir urun. Sahip cıkılmalı.

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.