bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Milletvekilinin aktifi 24 bin, emeklisi 8 bin lira alacak

 • Milletvekilinin aktifi 24 bin, emeklisi 8 bin lira alacak

  Kaynak: Milliyet

 • Milletvekilinin aktifi 24 bin, emeklisi 8 bin lira alacak

     Bolu Milletvekili Tanju Özcan'la birlikte 5 milletvekilinin verdiği önerge ile kamuoyunda kıyak emeklilik olarak bilinen milletvekili emekli maaşları önce 5 bin 800'e, hemen akabinde 8 bin 100 liraya çıkarıldı. Bu zamla milletvekilinin aktifi 24 bin lira alacak. Böylelikle, bugünkü şartlarda çalışan üst düzey bir memurun bile alamadığı maaştan çok fazlasını, 2 sene milletvekilliği yapmış bir kişi emekliliğinde fazlasıyla alacak. 

    Kaynak: Milliyet

    3 milyona yakın emeklinin aylıklarında simit parası kadar zam yapıp intibak yasasını bitiremeyen, asgari ücret tesbiti için günlerce pazarlık edenler, kendi maaşlarına anında zam yaptılar.
TBMM Genel Kurulu’nda önceki gece apar topar yasalaşan milletvekiline kıyak emeklilik düzenlemesi tartışmalara neden oldu. 2.7 milyon emekli intibak yasasını beklerken, milletvekillerine kıyak emeklilik düzenlemesi TBMM Genel Kurulu’nda 216 Ak Partili ve 1 CHP’li vekilin oyu ile yasalaştı. Kıyak emeklilik önergelerine “evet” demelerine rağmen yasanın geneline muhalefet eden CHP ve MHP’nin tümü üzerindeki oylamada “ret” tavrını koyması ilginç bir tablo oluşturdu. Emekli milletvekillerinin maaşını 5 bin 600’den, 8 bin TL’ye çıkaran iki aşamalı son dakika zam düzenlemeleri, CHP’de krize neden oldu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun muhalefetine rağmen, Bolu Milletvekili Tanju Özcan ve Afyonkarahisar Milletvekili Ahmet Toptaş ikinci zam önergesine imza atınca, CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan salonu terketti.

       Disipline sevk edilecekler

      CHP yönetiminin, yetkili kurullardaki değerlendirmelerinin ardından Özcan ve Toptaş’ı disipline sevketmesi bekleniyor. Kıyak emeklilik önergelerinde imzası bulunan CHP’li Özcan’ın, düzenlemenin tümü üzerindeki oylamaya katılmaması dikkati çekti. Düzenlemelere imza atan Özcan ve Toptaş hakkında CHP’nin yetkili kurullarında yapılacak görüşmenin ardından disiplin işlemlerinin başlatılması bekleniyor.

    Halen 14 bin 500 civarında emekli ve aynı zamanda aktif milletvekili maaşı alanlar, yeni düzenleme ve zamlardan sonra 2012’den itibaren yaklaşık 20 bin TL maaş alacaklar. 3 bine yakın emekli vekili ilgilendiren düzenlemenin ek maliyeti ise yıllık 150 milyon TL’nin üzerinde hesaplanıyor.

     Muhalefetten 29 ret oyu

     Kıyak emeklilik düzenlemelerinin eklendiği Emekli Sandığı Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanunu, önceki gece TBMM Genel Kurulu’nda 217 oyla kabul edildi. Yasaya kabul oyunu 216 Ak Partili ve CHP’li Ahmet Toptaş verdi. Kıyak emeklilik önergelerine “evet” demelerine rağmen, sağlıkla ilgili diğer maddelere muhalefet eden CHP ve MHP’nin, yasanın tümü üzerindeki oylamada “ret” tavrını koyması ilginç bir tablo oluşturdu. Oylama sonucu, Ak Parti’nin kıyak emeklilikte tek başına kaldığı izlenimi yarattı.

    Yasanın tümü üzerindeki oylamada CHP’den 18, MHP’den 10, BDP’den 1 miletvekili ret oyu kullandı.

    Yasanın kabulü ardından milletvekilleri mutlu bir tablo oluşturdu.

    Emekli vekil çifte maaş birden alacak

    CHP İstanbul Milletvekili, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi Mevlüt Aslanoğlu, düzenleme konusundaki soruya “Evet hem emekli hem de aktif milletvekili maaşlarını alacaklar. Ayrıca düzenlemede aktif milletvekili iken emekli maaşı alanlardan 1950 TL’lik prim kesintisi yapılıyordu. Bu kesinti de artık yapılmayacak” dedi.

     ÜLKER TARHAN SALONU TERK ETTİ

     CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun muhalefetine rağmen, Bolu Milletvekili Tanju Özcan ve Afyonkarahisar Milletvekili Ahmet Toptaş ikinci zam önergesine imza atınca, CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan salonu terketti.

      Zamdan kimler yararlanıyor?

      İktidar ve muhalefetin medya ve milletvekillerinden son ana kadar gizleyerek yasalaştırdıkları düzenlemeler şöyle:
- Mevcut emeklilik aylıkları, TÜFE yerine cumhurbaşkanı maaşındaki değişime endekslendi.
- Ancak verilen ikinci son dakika önergesiyle emekli vekillerinin maaşına aynı gecede ikinci bir zam yapıldı. Cumhurbaşkanına ödenmekte olan emeklilik aylığının yüzde 42 oranı, 31.12.2020 tarihine kadar yüzde 60 olarak değiştirildi. Böylece emekliliğe hak kazanan ve şu an 4 bin 980 TL maaş alan bir vekil 2012’den itibaren 8 bin 50 TL TL maaş almaya başlayacak.
- Düzenlemeden 2008’den önce görev yapan eski TBMM Başkanları, başbakanlar ve bakanlar da yararlanacak. TBMM Başkanlığı’ndan emekli olmalarına rağmen, halen milletvekilli olan Ak Partili Bülent Arınç, Köksal Toptan ve Mehmet Ali Şahin hem TBMM Başkanı emekli maaşı hem de aktif milletvekili maaşı alacak. Hesaplamalara göre 2012’de alacakları maaş 24 bin TL civarında olacak.
- 2011’de milletvekili seçilerek TBMM’ye giren ancak milletvekili emekliliği hakkı olmayan 220 genç vekil de bu düzenlemeyle milletvekili emekliliğine hak kazandı.

        Gagalamanın faydası yok

       TBMM Başkanı Cemil Çiçek, önceki gece geç saatlerde emekli milletvekillerine maaş düzenlemesini içeren tasarının yasalaşmasına yönelik eleştirilerle ilgili olarak, “Bu milletvekillerini bu kadar gagalamanın kime ne faydası var? Biz kamuoyu baskısıyla endişe ede ede bir takım sıkıntıları yaşıyoruz” dedi.

     Çiçek, dün Sky Türk’te katıldığı programda emekli milletvekillerinin maaşının yükseltilmesiyle ilgili eleştirilere yanıt verdi. Geçmişte TBMM Lokantası ile ilgili de haberler çıktığını anımsatan Çiçek, “Bazen çıkan haberlerden ciddi ölçüde rahatsız olduğumu ifade etmek isterim. Bazı haberler gerçeği yansıtmıyor. Bu milletvekillerini bu kadar gagalamanın kime ne faydası var?” dedi. “Milletvekillerinin lojmanı vardı. Birilerinin gözüne battı, bugün lojmanları yok” diyen Çiçek, valilerin saray yavrusu yerlerde oturduğunu ancak bu durumla kimsenin ilgilenmediğini vurguladı.

       KORKMAZCAN: Eşitsizlik bitti

     TBMM’de yasalaştırılan emekli milletvekillerinin maaşlarına ilişkin düzenlemenin mimarlarından olan Türk Parlamenterler Birliği Başkanı Hasan Korkmazcan, 10 yıldır bekleyiş içinde olan emekli milletvekillerinin nihayet istediğine kavuştuğunu belirtirken, “Eşitsizlik ve haksızlık son buldu” dedi.Korkmazcan, yaptığı açıklamada, emeklilik maaşı düzenlemesinin neden yapıldığına ilişkin olarak, “2000 yılında Meclis’te yapılan düzenleme ile milletvekillerinin emeklilik statüsü değiştirildi. 2000 yılına kadar milletvekilleri emekli sandığıyla ilişkilendirilirdi. Aktif milletvekilleri en yüksek iştirakçi olan Başbakanlık Müsteşarı’nın katsayısı üzerinden maaş alırdı. Emekli milletvekillerine ise Genelkurmay Başkanı’nın emekli katsayısı üzerinden maaş bağlanırdı.

    2000’deki düzenleme bu uygulamaları kaldırdı ama yerine somut bir düzenleme koymadı” dedi. Son 10 yılda milletvekillerinin durumunun çok gerilediğini belirten Korkmazcan, “Farklı emeklilik kurumu hesaplarına bağlı oldukları için 900 TL, 1250 TL, 1900 TL’den 5 bin TL’ye kadar farklı maaş alan emekli milletvekillerimiz var. Eşitsizlik uçurum vardı. Çıkan yasayla bu adaletsizlik belli bir ücret üzerinde yapılan eşitleme ile giderildi. Emekli milletvekilleri artık 7 bin 700 küsür TL maaş alacaklar” diye konuştu.

     Korkmazcan, 2700’e yakın emekli milletvekilinin yararlanacağı düzenlemeyi, Çankaya Köşkü’nün onaylanması yönünde iyimser düşünceye sahip olduğunu kaydetti.

 

YORUMLAR Toplam yorum: 93
 • FEDAYİ GÖRKEM.(17.10.2017 20:23:14)

  YİYİN EFENDİLER YİYİN ,ÇÜNKÜ SİZLERE MİLLET OLARAK O YETKİYİ BİZ ELİMİZLE VERDİK. MERAK ETMEYİN YİNE SEÇİM OLACAK,YİNE O YETKİ İÇİN BİZE GELECEKSİNİZ.VE SONRADA SİZLERE AYNI YETKİYİ BİZ TÜRK MİLLETİ OLARAK TEKRAR VERECEĞİZ.SONRA BİR DAHA BİR DAHA,BİZLER SİZE VEKİL YETKİSİNİ VERMEKTEN YILMAYACAĞIZ.AÇ GÖZÜ DOYMAZ SİZLERDE YEMEKTEN BIKMAYACAKSINIZ.

 • Ahmet gökmen(21.3.2017 19:21:12)

  Bu zihniyet dünyada eşi benzeri yok nasıl insansınız siz memur işci emekli ye gelin ce kamer sıkıyosunuz kendinize gelince 2 yılda emeklilik vatandaşa 65 yaş 1300 tl maas kendinize 9 bin nerde hak nerde hukuk 217 millet vekilinin 216 sı kabul etmiş zammı süper emekliligi ne tesadüf ki akp nin vekili zehir zıkkım olsun ben helal etmiyorum hakkımı pişkin pişkin bide başkanlık istiyorlar daha iyi çalabilmek için sanırım bizdede ayakkabı kutusu var ama içinde ayakkabı bile yok

 • Dursun YILMAZ(4.6.2016 00:40:45)

  Ölüm kelimesinin kelime anlamının öldükten sonra tamamen yok oluş ve  dirilmemek üzere toprak olmak anlamına geldiğini öğrendiğimiz zaman işçi,memur,bağkurlu ve tüm emekli maaşları 30 Milyon olacak.Allaha yalvarmasını bilene Allah veriyor mu dersiniz?Bence Allah yalvarana değil,aklını akılsızlar karşısında Allah adıyla iyi kullanabilene veriyor.Bizim akıllanmamızı kim engelliyor?İşte bütün mesele bu.

 • halil kocaturk(2.6.2016 21:26:03)

  VATANI MILLETI SEVEN ALLAHI KITABI BILEN HAKKI ADALETI TANIYAN HELALI HARAMI DUSUNEN VEKILLERE SESLENIYORUM AYIPTIR GUNAHTIR.DIGERLERI SERBEST NE HALLERI VARSA GORSUNLER

 • EROL DİNÇER (9.4.2016 18:51:13)

  SAYIN EMEKLİ VEKİLLER BU SAYFAYO OKUYUN ONA GÖRE ÇOLK ÇOÇUĞUNUZA HELAL PARA GÖTÜRMENİN YOLUNU BULUN ALLAH SİZİ BİLDİĞİ GİBİ YAPSIN

 • ilyas genç (29.1.2016 15:29:33)

  millet vekillerine yapılan zamdan tüm kamu kurumlar faydalansın bence

 • ilyas genç (29.1.2016 15:24:21)

  ülke yönetmek kolay değil inşaallah aldıkları maaşları hak ediyorlardır yoksa ahirette hesabını veremezler

 • rafet AKSARI(23.1.2016 19:04:29)

  Emekli vekiller maaşlarına zam istemiş...Şu an aldığınız maaş (9 bin tl) yetmiyor mu? Sizde insaf, merhamet yok mu? Bu nasıl yüzsüzlük. Asgari ücret 1300 TL yeni oldu ona sevinen insanlar varken, siz nasıl ve hangi yüzle kalkıp ta zam istiyorsunuz? Geçmişte yaptığınız çalışmaların ürününü Güney doğuda görüyoruz. Her gün şehitler geliyor sayenizde, çocuklar ölüyor. aileler dağılıyor.

 • nerdesin adalet(8.7.2015 09:30:12)

  eyyyyyy miletin  vekilleri sizlerin bu aldıgız parayı gönül rahatlıgıyla karınıza cocuklarınıza rahat bi şekilde yedire biliyosanın müslüman lık la alakanız kalmamıştır  bizi kimsenin somürge altına almasına gerek yok zizler saten bunu iyi yapıyosunun hakım varsa ustunuz de haram sıkkım olsun..

 • ÖMER (26.6.2015 13:28:19)

  VAY VERDİĞİM OY'LARA: Ya arkadaş yorumlarda öteki tarafta vereceksiniz hesabı diyorsunuz da adamların inancı var mı diye soran yok. Allah inancı olan biri çıkıpta halk sefalet içindeyken ben bu maaşı nasıl alırım diyen şerefli biri varmı acaba diye sorarlar adama.

 • Demir Demir(27.4.2015 23:00:23)

  Zehir zıkkım olsun. Bu parayı hak edecek ne yapıyorsunuz.

 • mümin büyükkaya(15.4.2015 18:22:24)

  Yazıklar olsun Allah çocuğunuzun cocugun çıkarsın inşallah

 • huseyin mergen(13.4.2015 21:46:40)

  2 bayramda 2 aylik ikramiye veriyor birileri arkasından aciklama geliyor bütçe acini Nadi kapatacaksin diye emekli şekillere 740 lt zam geliyor tek seferde ozaman bütçe acilvermiyor

 • Recep Bediz(22.10.2014 15:21:53)

  ne muhalefet ne iktidar bu kadar para hepsine haramdır haram.
  yazık günah değil mi millet asgari ücretle 25 sene hizmet vererek emekli oluyor bunlar 4 senede emekli olup dünyanın parasını alıyor. nasıl hesap vereceksiniz öte tarafta.

 • Aydin Erdinç(15.10.2014 11:18:45)

  Yiyin ağalar beyler yiyin,helalde olsa,haramda.Ancak musallat taşına geldiğiniz hak helalı isteyecek İmam efendi o zaman görüşeceğiz sizlerle.

 • Hakkı helaletmeyen(18.2.2014 11:43:14)

  2 sende emekli olanlar 65 yaşında emekli olan insanların karşısına hangi sıfatla çıkacaklar ? ALLAH'ın karşısına nasıl çıkacaklar hiç düşünmezlermi ? haram olsun.

 • İBRAHİM AYDOGAN(5.12.2013 14:16:31)

  keser döner sap döner gün gelır hesap öner sizede birgün hesap soran çıkar inşallah 20 bin tl sizi haramkörler herşeye mualefet oluyonuz buna neden olmuyonuz  

 • captaingusto(21.11.2013 06:16:49)

  Herşeyi geçtim, tek bir noktaya takildim!!!
  Mecliste birbirleri yiyip bitiren zihniyetler, ibre kendilerine dönünce tek yürek oluveriyorlar. Bu ne celiski??
  Birileri orgutçü, , birileri dindar, , birileri Kemalist , , birileri ülkücü!! Bunlarin hepsi menfaatci..HARAM OLSUN ..insanlari saf yerine koymaktan bikmayacaklar..Tüm partiler ayni kefede..tassri kabul gorunce milletvekilleri ağızları gülmekten cuval gibi açılmıştır...yazıklar olsun.coluk cocugunuzdan ciksin..o paralarin hayrini göremezsiniz inşallah...vatan hainleri

 • memur.emekli.dul ve yetim(26.10.2013 22:04:27)

  yiyin beyler yiyin tıksırıncaya paksırıncaya kadar yiyin .ama milletide lütfen düşünün.asgari ücrete üç kuruş zam yapmak için bütçeyi düşünenler .kendilerine bir gecede yüzde yüz yapanlar .boğazınızdan nasıl geçecek ey bu 75 milyonun temsilcileri

 • Emel Inal(23.7.2013 14:34:40)

  Iste alinmasi gereken ornek: Halife seçilen Hz. Ebubekir minbere çıkıp Allah'a hamd ü senâlar ettikten sonra "Aklın en üst seviyesi Allah Teâlâ'dan korkmaktır..."tarzındâ bir hutbe irat etti. ikinci günü ise pazara gitmek üzere evinden çıktı. Hz. Ömer ona nereye gittiğini sordu. "Pazara gidip alışveriş yapacağım"dedi. Hz. Ömer "Artık pazara gidip alış-veriş yapmanı engelleyecek kadar önemli bir görevdesin"dedi. Bunun üzerine Hz. Ebubekir "Sübhânallah! Peki ailemi ne ile geçindireceğim?"diye sordu. Hz. Ömer de "Sana geçinebileceğin kadar bir maaş bağlarız"dedi. Hz. Ebubekir'se "Allah iyiliğini versin ey Ömer! Ben oradan aldığım paranın bana helal olmamasından korkarım"dedi. Ancak Hz. Ömer'in zorlamasıyla bu maaşı kabul etmek zorunda kaldı ve

 • ramazan (17.7.2013 11:51:58)

  milli geliri bizden çok 10000 dolar değil 50 70 98000 dolar olan ulkeler bile bu kadar maaaş almıyor bir çok  hakları yok memur gibi emekli oluyor bizde iki yılda çift maaş maştan kesinti olmuyor yan ödeme masrafları ama halk için bunların tam aksini vereceksiniz  mecliste uyuyan vekiller inşallah doymasınız daha çok almak ister alırsınız helal edilmiyen maaşla gider hesap verirsiniz sanırım bir çok insan afetmiyecektir en azından ben

 • yok isim(15.7.2013 18:26:12)

  boğazınızda kalsın yok artık size oy.vekil deyil soyguncular hepsi

 • işçinin oğlu(9.7.2013 17:01:40)

  babam işçi 830 tl maaş alıyor. emeklilik yaşı 53 ve 3 çocuk okutuyor. vekiller 2 3 sene görev yapıp emekli olsun. partilerin hepsi birbiriyle ilişkili bana çıkıpta onları savunmayın. chp de mhp de madem karşı çıkıyormuş çıksın desin ki ben bu maaşı haketmiyorum bana fazla ben milletimin vekiliyim fazla param onlarındır. ama NERDEEEEEE... çıkıp onu bunu suçlamayın. suçlu biziz

 • YASAM(4.7.2013 18:45:09)

  helal etmiyorum..birde utanmadan 800 tl iyi para diyorlar.. bir kişinin fitresi 8.75 tl.. düşünün 4 kişilk bir ailenin sadece aylık giderini.. özetle.. asıl sürünüyor vekil lord...
  yazıklar olsun..

 • yağız kan(1.7.2013 16:54:52)

  BU VEKİLLER İÇİN GEÇERLİ OY VERMEM MÜMKÜN DEĞİL BENİM BUNLARIN VEKİLLİK YAPTIĞINA OLAN İNANCIM BİTTİİİİİİ MEMLEKETİ YÖNETECEK DAHA DÜRÜST İNSANLAR (VEKİLLER) GELİRSE DÜŞÜNÜRÜM BU TEPKİM HİÇBİR ŞEKİLDE BİTMEYECEK NOT=SİYASİ PARTİLERLE İŞİM YOK DÜRÜST YÜNETİCİ ARIYORUM

 • M.k.Y(24.5.2013 13:49:33)

  Bırakın yesinler bırakın içsinler :) gün gelir toprak olunca hesap sorarız şimdi onlar yaşasın biz bakarız =) böyle düşünün kafanız rahat olsun bu ülke de özel kamu ne olursa olsun yiyen taraf sen değilsen bil ki kaybettin. 25 yaşındayım özel sektördeyim bu zamana kadar eşek oldum çünkü insanlara saygı ve sadakat duydum ama bu işler böyle yürümüyormuş güler yüzlü ol az çalış çok ye sadece belli etme ;) hadi eyvallah

 • can bulgurcu(17.5.2013 23:36:00)

  Memura,emekliye !!! zammı çok gören vermemek için bin dereden su getiren beyler, Milletin Vekilleri bu parayı almak sizin hakkınız mı! Vijdanınız hiç sızlamayacak / Yaralanmayacakmı!

 • ahmet (16.5.2013 11:41:42)

  eyt'de mümkün değil olmaz diyen ? bakan, gelecekte çocuklarımızı düşündüklerini söylemişti, aynı bakana benim ödediğim vergiden aldıkları ve alacakları paraları helal etmiyorum, anladınızmı helal etmiyorum ( inşallah anlamını biliyorsunuzdur)..

 • adalet nerde(12.5.2013 21:14:05)

  küçük esnaf ayakta kalmakta zorlanıyor eve ekmek götürmekte zorlanıyorlarken aldıgınız parayı nasıl yiyeceksiniz adalet bumu

 • adalet nerde(12.5.2013 21:12:54)

  küçük esnaf ayakta kalmakta zorlanıyor eve ekmek götürmekte zorlanıyorlarken aldıgınız parayı nasıl yiyeceksiniz adalet bumu

 • kan emiciler(11.5.2013 23:22:15)

  Ulan bu nasıl iştir milletvekili emeklisine 8 bin işçi emeklisine 1000 bunlar daha çok biner sırtımıza

 • ruhullah agin(10.5.2013 17:37:39)

  haram olsun

 • recep yalçınkaya(10.5.2013 09:24:26)

  Aldıkları maaşı inşallah hak ederek alıyorlardır

 • Keser Döner(10.5.2013 00:47:13)

  Sayın hocam işimiz öbür dünyaya kaldıysa  bunlar bizi daha çoook .....Sitali'in tavuğuna çevirirler.

 • Kime ne söylüyoruz(10.5.2013 00:34:18)

  Kimden açıklama bekliyorsunuz Mustafa bey.Onların halka, çalışana,köylüye,hasılı ezilen kesime bakışı ,halktan herzaman uzak oldukları hepimiz tarafından biliniyor.Lakin sermayenin gücü bunların her zaman yanında onlar halka açıklama filan yapmaz.Zira onlar her zaman güçlünün yanında yer alırlar.aksi halde saltanatlarını kaybedeceklerini çok iyi bilirler.Lakin millet olarak hükümeti bir türlü kontrol gücümüzü kullanamıyoruz.Brada suç bibaz da seçmenimizde değil mi?''Hürriyet,eşitlik ve adaletancak halkın hükümetleri kontrol ettiğiyerlerde vardır.Biz halk olarak bunu bir türlü başaramadık.O Zaman bizi istedikleri gibi yönetirler.KARŞI ÇIKICA DA BİŞEYLERE. BİBER GAZI COP ,OLMADI ANANI DA ALDA GİT DERLER.

 • Mehmet Korkmaz(9.5.2013 15:15:33)

  HARAM OLSUN, YAZIKLAR OLSUN, ZIKKIM OLSUN, BOĞAZINIZDA KALSIN, YETİMLERİN AHI TUTSUN SİZİ İNŞALLAHHH!!!

 • emekçiler(9.5.2013 14:42:05)

  kapitalizme karşı mücadeleyi millet olarak birlikte verelim. bizi sömüren bu düşüncedeki yönetimlere ,halkın,çalışanların emeğinin sömürülmesine ,bütün nmillet birlikte karşı mücadele vermediği sürece,mevcut yönetimlerve onların ağa babaları.sömürüye devam edeceklerdir.Öbür tarafa ihale etmekle kendimizi rahatlatamayız. Allah onları mutlaka sorgulayacak .fakat bu dünyada da bu yanlışı yapanlar bu milletten gereken cevabı almalı. bu zihniyet seçimlerde yerin dibine gömülmelidir.

 • Hakarar(9.5.2013 14:30:09)

  memura,emekliye üç kuruşluk zammı çok gören vermemek için bin dereden su getiren zalimler, parmak kaldırıp bu parayı almak sizin hakkınız mı? zehir olur akar biryerlerinizden inşallah.Ben size ne diyeyim. siz bu milletin muhatabı değil. kapıtalizmin .koruyucularısınız..Zira işçi emekçi lehine hiç bişey yapmadığınız gibi.mevcut haklarını da bir bir alıyorsunuz. ALLAH SİZİ NASIL BİLİRSE ÖYLE YAPSIN.

 • gecinemeyen memur(8.5.2013 19:24:01)

  Ben bu ülkede demokrosi olduğuna inanmıyorum sonuçta aldıkları maaşlar bizim paralarımız onların tek kuruş hakkı yok bu paralar haram olsun benim dört duvar alacak gücüm yokken inşallah yaşadıkları lüks evler başlarına çöker en büyük belalari yaşarlar o kendilirine varilen yol hakkinda belalarini bulurlar

 • tumbul(1.5.2013 17:19:19)

  harram zıkkım olsun

 • düzceli(18.4.2013 20:34:51)

  böyle sacmalıkmı olur ALLAH BELANIZI VERSİN

 • tülinnn(17.3.2013 22:48:54)

  .1.sınıf öğretmeniyim.devlet memuruyum.45 öğrencim var gece yarısına kadar geride kalan öğrencileri çalıştırıyorum hergün 4 saat velilerimle öğrencilerin durumlarını konuşuyorum. lisansüstü mezunuyum.HAKKIMI ÖBÜR DÜNYADA ALACAĞIM HİİİÇ ÜZÜLMÜYORUM.

 • ilhan suna (5.2.2013 14:33:01)

  millet vekillerinin aldıgı para zehri zıkkım olsun asgari ücret kac para haberiniz varmı

 • Timuçin Oğuz(11.1.2013 23:55:09)

  Milletvekili seçilmeden önce  milletvekilinden çok daha fazla geliri olanlar neden milletvekili seçiliyorlar. Götürmek için!
  Bu milletvekilleri yetkilerini kötüye kullanan, beytülmala el sokan kişilerdir. Ama bunu kanunlaştıran Adaletsiz Kapitalist Partisinin milletvekillerini tebrik ediyorum. Götürmeye  devam!

 • mehmet kandemir(4.11.2012 14:47:05)

  allahtan korkmazlar  milyonlarca asgari ücretle geçinmeye çalışan vatandaşın dururken bizleri 48 yaşında emekli oluyorlar diye cari açığı yapmakla suçlayanlar kendileri 2 senede emekli 24 bin maaş ne diyelim bu dünyada adaleti siz yapıyorsunuz öbür tarafın adaleti çok fena yüzünüze tokat olarak patlayacak

 • ne gereği var yakında öğr(24.1.2012 02:07:33)

  Sevgili Bolu'lu hemşehrilerim bunlara bakıpta kızmak yersizdir her seçimde aynı senaryo değil mi? buradan yazmak ile olmaz yazsakta farketmez çünkü milletimiz her vaade kanıyor yaptıkları anında unutuluyor sonra ver oyunu aynı partiye ...Ben onlara deil milletimize üzülüyorum çünkü hep kandırılan kesim olunuyor ancak önce iğneyi kendimize batırmak lazım değilmidir? Takım tutar gibi parti tutuyoruz desem ki ben Bağımsızdan adaylığımı koyacağım millet güler geçer atarmısınız desem atmazsınız bu memlekette yapılacak okadar düzenlemeler varki sizler göremiyorsunuz ama önümüzdeki seçimde adaylığımı koyacağım atacakmısınız yaşım 37 Bolunun merkez mahallesinden birinde ikamet ediyorum umarım yapılanlar unutulmazda bende sizlerinoylarınızı beklerim

 • AZRAİL CAN ALAN(28.12.2011 19:00:59)

  ZEHİR ZIKKIM OLSUN HAKKIMIZ...MEMURA EMEKLİYE ÇAY KAŞIĞIYLA KENDİLERİNE KAZANLA ADALETE BAK SEN YA BUNLAR MİLLETİ ENAYİ SANIYORLAR HERHALDE

 • zırterenköy(26.12.2011 13:07:31)

  27 ARALIK 3011 ( BİN YIL SONRA BUGÜN ) :

  “MİLLETVEKİLLERİ BİN YILDIR ZAM İSTEMİYOR !..”

  Milletvekillerinin tam bin yıldır zam istememesi nedeniyle,milletin merakını gidermek amacıyla bir açıklama yapan milletvekilleri şöyle demişlerdir:

  “Yav kardeşim,tamam,doğrudur!..

  Bin yıldır zam istemiyoruz,ne var bunda?..

  Çünkü bundan bin yıl önce,yani 2011 yılında,atamız milletvekilleri bir gece ansızın,aziz milletimizin hayran bakışları altında kendilerine öyle okkalı bir zam yapmışlar ki,o günden beri hiç sıkıntısız geçinip gidiyoruz ve bu nedenle de başka zam istememize gerek kalmadı!..

  Öyle görünüyor ki,önümüzdeki bin yılda da torunumuz milletvekileri de zam istemeye gerek duymayacak!..

  Eee,ne diyelim,”Atalarımız milletvekilleri ne eylemişlerse güzel eylemişler!..Hep işçiye,memura,emekliye zam yapacak değiller ya!..Biraz da kendilerini ve biz torunlarını düşünmüşler!..Hay ellerine sağlık!..”

  www.zirterenkoy.com

 • Mustafa Saygı(25.12.2011 18:36:58)

  Tüm yorumlara katılıyorum. Öncelikle herşeye hoplayıp zıplayan ve geleceğin Kamer Genc i  olma yolunda ilerleyen ve foyası meydana çıkan Tanju yu kınıyorum.
  Tepkilerimizi çoğaltırsak cumhurbaşkanı bu yasaları geri gönderir. ama sesler daha gür çıkmalı haksızlıklar önlenmeli. adalet.... adalet.... nerede?

 • Rektör vv(25.12.2011 17:51:28)

  SANKİ BUGÜN OLAN BİR ŞEY KRİZLER BULARDAN BÜROKRATLAR MİLLETVEKİLLERİ BAKANLAR VS YÜZÜNDEN CIKIYOR KRİZLERİ BUNLAR YAPIYOR ASKER ŞEHİT OLUR BİR ŞEY YAPMAZLAR OTURURLAR.FAKİRLER GARİBANLA UĞRAŞIR YASA CIKARIRLAR MİLLETVEKİLİ VEYA YAKINLRAI TİÇARETLE MUHAKKAK UĞRAŞIRLAR.BOLUDA CHP SECMENİ GENEL İTİBARİ İLE MEMUR SINIFIDIR AKPDE ESNAF

 • MİLLET(25.12.2011 12:54:46)

  Bundan sonraki seçimde oy verilen yere bir kalemle gireceğim. Mühürü bir kenara koyup oy pusulasına "Hiç biriniz oy vermeye değmezsiniz" olacak. Bunu unutmayın sakın.

 • Mustafa SAYGI(25.12.2011 11:12:54)

  Sayın Tanju ÖZCAN ıilk eleştirenlerdenim.Sayın vekil eğri yada doğru yaptığı yanlışın açıklamasını yaptı.Sıra geldi İlimizin sandıktan çıkan diğer aslanlarına.Acaba bu yiğitlerimiz bu tasarıya oy veren 216 nın içinde varmıdırlar.Çıksınlar desinler ki biz bu 216 nın içinde yokuz.Sayın Tanju ÖZCAN Bolu halkına ve kendisine oy verenlere durumunu açıkladı.AKP li sayın bolu vekilleride Bolu halkına ve oylarını aldıkları seçmenlerine bu adaletsiz yasaya oy vermediklerini açıklasınlarda görelim.Bunu bütün Bolu halkı, AKP seçmeni,yandaş ve yanlı herkes istemelidir.Her türlü yandaş ve yanlılar nedense hep Sayın Tanju ÖZCAN a yükleniyor.Dürüst ve doğru olunmalı.Yanlış nerdeyse üzerine gidilmeli.Bir deyim vardır.Babanız dahi olsa.Ama yapamazsınız.....

 • havacı(24.12.2011 23:41:24)

  BEN CHPyede AKP YEDE OY VERMEDİM.ELEŞTİRİ YAPARKEN TEK TARAFLI YORUM YAPMAYIN.BOLU AKP DEN 2 VEKİL CIKARDI.CHP 1 CIKARDI.BU TEKLİFE 216 AKP VEKİLİ EVET DEDİ.ŞİMDİ ÖBÜR PARTİLER HAYIR DESEDE YİNE CIKACAKMIYDI?EVET CIKACAKTI.ŞİMDİ SORUYORUM?AKPli vekiller bütçe görüşmelerinde çalışanlara ve emeklilerin maaşları konusunda niye konuşmalarında itiraz etmediler.TAYYİP BABALARI İZİN VERMEZDE ONDAN.Akıllı olalım.eleştirilerimizi yaparken.AKPli arkadaşlar tanju Özcanı eleştireceklerine AKPli iki vekili niye eleştirmezler ANLAMIŞ degilim

 • alp(24.12.2011 23:14:13)

  meclisteki partilerin hepsi aynı.sadece ret oyu veren 29 vekil onurludur.bunların hiçbirine oy vermedim vermeyeceğim.%1 oy alanlara vereceğim bundan sonrada.

 • Taaaa Uzaklardan(24.12.2011 22:53:21)

  O kadar zengin bir milletimişiz ki vekilimize bile tonlarca ücret verebiliyoruz ! vekilimize bile bu kadar ücret verdiğimize göre MİLLET in 'ASLI' nın ücretini düşünemiyorum... SEVGİ ve SAYGILARIMLA

 • ozcan altın(24.12.2011 21:57:13)

  ALLAH GÖZLERİNİ DOYURSUN! ASGARİ ÜCRETLİYE MEMURA DUL VE YETİME ÜÇ KURUŞU ÇOK GÖRENLER KENDİLERİNE GELİNCE DEVEYİ HÖRGÜCÜYLE GÖTÜRMEYİ HAK GÖRÜYOLAR BİRDE MİLLETİN VEKİLİ OLACAKLAR GÜYA TOK AÇIN HALİNDEN NE ANLAR Kİ!

 • Sadık GÖK(24.12.2011 21:02:55)

  Sayın editör lütfen bu maili yayınlayınız. Lütfen. Ben AKP'ye 3 dönem oy verdim. Son 666 sayılı kanun hükmünde kararname ile eşit işe eşit ücret politikası bahanesiyle az alanlara az, çok alanlara çok zam yapıldı. Öğretmen, akademisyen, polis, asker, imam sıfır çekti. Derken meclisteki sekreter ve danışmanlar %100 zam aldı. Son olarak da kendileri %100 zam aldı. Bu saatten sonra beni kimse sandığın başına getiremez. Ancak yorum yazanlardan Sevgi ÇELİKOĞLU rumuzlu kişinin ifadesini lütfen bir okuyun. Hiç bir seçmen, hiç bir seçmene kullandığı oydan dolayı "MAL" diyemez. O zaman buradan herkes kendisine münasip laflar edebilir. Münasip lafların da ne olduğunu herkes tahmin etmiştir. Sanırım kendisi biraz mankafa. Haberi iyi okusun.  

 • memoli yaman(24.12.2011 20:03:25)

  sen ve senin gibi zihniyetten ne beklenir çıktın bir iki şov yaptın yok asgari ücretlinin kesintisi yok bedelli derken ikinci kamer genç gibi olduğunu belgeledin bolulu olarak utanıyoruz

 • Gosbak (24.12.2011 18:23:11)

  Dün Tanhu Özcana oy verenlerden şimdi "vah vah" sesleri yükselir olmuş.Düne kadar aklınız neredeydi.Chp nin fıtratında var bu durum ki Bolulu birisi olarak Tanju Özcana hiç ama hiç yakışmadı bu durum.Asgari ücretlinin Bağkur Ssk Emeklisinin Memur emeklisinin haklarını arayacağına onların 1000 tl yi geçmeyen maaşlarının haklarını arayacağına çıkmış 2-3 sene yapcağı milletvekilliğinin emeklililiğinin peşine düşmüş.Yazıklar olsun sizin gibi vekillere daha ne diyim ben.Çıkın bi halkın arasına karışın bakalım kim aç kim tok bir görün.Herşey oy alana kadar değil sonrasıda olmalı.Verdiğiniz sözleri bir yerine getirin hele.Caka satmakla bu milletin vekilliği yapılmaz.Ama yinede tebrik ediyorum kandırmacayla oyları kaptınız.Bu Millet Uyandı Artık...

 • Sevgi ÇELİKOĞLU(24.12.2011 16:02:02)

  HARAM OLSUN SİZE GİDİP ORDA UYUMAK İÇİN PARA VERİYORUZ SİZLERE EMEKLİLER KIT KANAAT GEÇİNİRKEN ALDIĞINIZ O PARALAR SİZE HAYIR GETİRMESİN İNŞALLAH ! AKP'YE OY VEREN MALLARA MÜSTEHAK ASIL BİZİM SUÇUMUZ NE DİN DİN DİYE GEBERDİNİZ ALIN SİZE DİNDAR DEVLET ADAMLARI... TANJU ÖZCAN'da CHP'YE YAKIŞMIYOR. KİM YÖNETECEK? ADAM YOK ARTIK, KALMAMIŞ..

 • yazık çok yazık(24.12.2011 15:00:07)

  Halkçı dedik oy verdik meclise gönderdik seni. Birkaç önerge ile hopladın zıpladın şov yaptın. Şu olay gerçek yüzünü ortaya koydu.  Fazla söze gerek yok. Resimler çok şeyi anlatıyor zaten.

 • fatih kaya(24.12.2011 14:44:07)

  Memuruna vereceği %3 zammı 4 veya 5 yapmamak için kırk takla atan gerek hükümet gerekse de diğer tüm milletvekilleri şimdi bayram etsinler. Heralde milletvekilleri geçim zorluğu çekiyorlardı artık rahat ederler. Yazıklar olsun.

 • köroglu(24.12.2011 13:31:42)

  asgari ücretlinin hali ne olacak sayın vekilim emeklilik ne zaman

 • Günaydın(24.12.2011 10:46:55)

  Tanju Özcanın amacı anlaşıldı tebrik ederiz bunlar CHP nin oy kaybına neden olanlar.Boluya hizmet etmeyeceği anlaşıldı yazıklar olsun.

 • bolulu(24.12.2011 10:40:40)

  bu adamdan ne türkiyeye nede boluya bir fayda gelmez akıllı ol bolu meçlisin ikinci kamer genci ortalık karıştırmaya bire bir bi adam...

 • Kıyak emeklilik(24.12.2011 09:15:50)

  Tanju Özcan disipline sevk edilebilir CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun muhalefetine rağmen, Tanju Özcan ve Ahmet Toptaş zam önergesine imza attığı için disipline sevk edilebilir. CHP yönetiminin, yetkili kurullardaki değerlendirmelerinin ardından Özcan ve Toptaş’ı disipline sevketmesi bekleniyor. Kıyak emeklilik önergelerinde imzası bulunan CHP’li Özcan’ın, düzenlemenin tümü üzerindeki oylamaya katılmaması dikkati çekti. Düzenlemelere imza atan Özcan ve Toptaş hakkında CHP’nin yetkili kurullarında yapılacak görüşmenin ardından disiplin işlemlerinin başlatılması bekleniyor. Halen 14 bin 500 civarında emekli ve aynı zamanda aktif milletvekili maaşı alanlar, yeni düzenleme ve zamlardan sonra 2012’den itibaren yaklaşık 20 bin TL maaş alacaklar. 3 bine yakın emekli vekili ilgilendiren düzenlemenin ek maliyeti ise yıllık 150 milyon TL’nin üzerinde hesaplanıyor.

 • mengen (24.12.2011 01:59:48)

  İçim sızlıyor, yüregim yanıyor, aklım hafızam durmuş vaziyette.İnsanlarımızın agırlıklı kesimin maaşı 680-1200 tl aralığında iken vekil aylığı maaş+emekli aylığı toplamı her ay için 19.250._TL.Arkadaşlar buna yorum falan yapılmaz ya.20 yaşında çalışmaya başla anca 60-65 yaşında emekli ol.Vekil ise 2 yıl vekillikten sonra emekli olup emekli aylığı baglanıyor hemde 8.000.-tl.sözüm bitti çünkü söyleyecek bir şey bulamıyorum.Türk vatandaşı olarak içim sızlıyor.

 • Hasan Bayramoğlu(23.12.2011 23:27:51)

    Menfaat dünyası:Tebrikler sayın Özcan.Halkın adamı,halkın sorunlarını meclise taşıyan adam.Öncelikle kendi geleceğini garanti almak için bu yasa teklifini verdiniz ki bir daha ki seçimlerde meclise gidemeyeceğiniz aşikar.Ne güzel değilmi 2 yıl vekillik yap ömür boyu emekli.Ben 1985 yılında 25 yıl çalışıpemekli olmak için Sigortalı işe girdim.SS.yı sömürüp batıyor diye feryat eden yine CHP destekçisi Yaşar Okuyanın verdiği önerge sonucu 27 yıldır çalışmakt olup halen 3 yıl daha çalışacağım.Madem halkçısınız,madem halkın yanındasınız,niye çıkan kanunları çıktığı günden itibaren uygulayamıyorsunuz.Hadi ben ve benim gibi madurlarıda sevindirecek bir kanun teklifi verinde görelim sizin ne kadar halkçı olduğunuzu görelim.

 • Ali Veli(23.12.2011 23:10:54)

  Arkadaşlar Tanju ÖZCAN maaş artışını önerdiyse bu bir kişinin teklifyle kabul edilmez.Sadece CHP mi kabul oyu kullandı mecliste.Diğerleri sütten çıkmış akkaşık mı.

 • YAZICALI(23.12.2011 22:43:41)

  utanmıyorsunuz değil mi?
  zaten utanacak olsanız bunu yapmazdınız.
  tebrik ediyorum.

 • bahtiyar kandemir(23.12.2011 21:01:34)

  Yalnızca maaş artırımı mı? Seyahat için uçak biletleri bedava, eşinin, çoluğunun çocuğunun ömür boyu sağlık hizmetleri bedava, kızlarına ömür boyu aylık... Meclis lokantasından ızgara köfte ise 1,5 lira... Yiii yavrum yii..." Bir dönüm bostan, yan gel yat Ossmannnn."

 • seben14(23.12.2011 20:56:14)

  ayıp denen birşey kalmadı ki.milyarları versen,trilyon isterler,trilyonları versen katrilyon isterler.hizmet aşkına bak be.

 • köroglu(23.12.2011 20:01:27)

  merhabalar vekillerim maaşlarınız size hayırlı olsun gözümüz yok paranızda sıra geldi asgari ücretliye vede emekliye siz vekiler  emekli asgari ücreti çalışanların maaşlarını yaşam standartlarına getirmezseniz allah sizi bildiği gibi yapsın

 • Yılmaz Yıldırım(23.12.2011 19:02:18)

  Önce danışmanlar, sonra kendileri. Bir daha size oy yok. Hepiniz aynısınız. Verdiğim oylarda haram olsun.

 • yorumcu(23.12.2011 18:50:41)

  toprak doyursun gözünüzü diyorum başkada bişi demiyorum.........

 • bolulu(23.12.2011 17:59:14)

  SENİ DÜRÜST ZANNEDENLER BİR KEZ DAHA DÜŞÜNSÜNLER...

 • GOCA BOLULU(23.12.2011 17:58:22)

  BU ÜLKEDE 600TL MAAŞ ALAN BAĞKUR EMEKLİSİ 750TL ALAN SSK EMEKLİSİ SİZLERE HAKLARINI ETMEYECEKLER.

 • bolulu(23.12.2011 17:58:10)

  GÖRDÜNÜZMÜ DÜRÜST ADAMI GELECEGİNİ GARANTİ ALTINA ALIYO TEKLİFİ VERİYOR BOLULULARDA ONU DÜRÜST HAKYEMEZ ZANNEDİYOR VAYBE BOLULU  ZENGİNLERİN VEKİLİ MİLLETİ KANDIRMASI KOLAY TANJU ÖZCAN

 • qwerty(23.12.2011 17:18:17)

  şaşırdınız mı beyler,alın size tanju özcan. gördüğü göreceği son nimet olacağı için,3 sene sonrasına yatırımını yaptı. ercoşkun oraya ziyaret,buraya ziyarete gider, bolu halkı bana şurdan ulaşsın,burdan ulaşsın derken, özcan da hemen unutmuş boluyu kendi derdine düşmüş. kızmadım be tanju özcan,tamamen normal karşılıyorum.

 • emekli(23.12.2011 16:20:21)

  Yazıklar olsun sizlere, bizlere en az 25 yıl devlete hizmet edersen bu kadar düşük emekli maaşını layık görüp kendinize iki yıl karşılığında bu kadar yüksek emekli maaşını layız görmenize yazıklar olsun ... Hakkım var ise haram zıkkım olsun. İnşallah öbür dünyada kuruşu kuruşunu sorarım sizlere.

 • vatandaş(23.12.2011 16:18:36)

  arkadaşlar hiç kimse demogoji yapmasın haram zıkkım olsun falan diye... herkes hesabını yapmadan oyunu gelişigüzel kullanırsa sonucuna da katlanır... önergeyi verenler kadar onlara o yetkiyi verenler de vebal altındadır... verdiği oyun hesabı da huzuru ilahide verilecektir..

 • bolubeyi(23.12.2011 16:15:48)

  cevahir mert arkadaş.. haberi tam okumadın heralde.. Tasarının başını CHP'Lİ TANJU ÖZCAN çekiyo.. Sen AKP ye küfrediyosun. Muhalefet istemiş. İkltidar geçirmiş...Ayıp oluyo ama...Sen EMPERYALİZM karşıtı, KAPİTALİZM KArşıtıyım deyip, herkeseADİL GELİR diye nutuk atıp, bu  tasarıya imza koyan CHP'li Tanju Özcan'a bir yorum yapta DEMOKRASİ örneği görelim..

 • bolubeyi(23.12.2011 16:12:07)

  En basit haberi bile, Gülen-Cemaat ve AKP üçlemine, en kötü cinayet haberini bile AKP-Cemaat ve Gülen Üçlemine bağlayan arkadaşlar vardı. O arkadaşların bu haberde yorumunu göremiyorum. İş TANJU'ya gelince, nutukları mı tutuluyo. Ne oldu.. Muhalefetteyken, bunlar  oluyor..İktidarda neler olmaz.. Adamlar maaşlarına zam isteyecekleri zaman BDP li milletvekilleri ile ortak önerge verebiliyolar. Ne oldu KAPİTALİZM karşıtı, EMPERYALİZM karşıtı ve yağan yağmuru bile GÜLEN_CEMAAT ve AKP den bilen zihniyet.Nerdesiniz.. Bu habere yapacak tek kelimelik bir yorumunuz bile mi yok.. Yoksa AKPliler Tanju'nun kafasına silah mı dayadılar. Yoksa Tanju'da gizli GÜLEN CEMAATİ mensubu mu? Milletin vekili bu kadar maaş alacaksa , MİLLETİN ASLINA bu reva mı?

 • Muzaffer Erdoğan(23.12.2011 15:27:15)

  74 milyonun hakkını yiyorlar,Hepsine haram zıkkım olsun.Bütün partiler kıyak maaşta anlaşıyorlar. Bundan sonra oy kullanmayacağım.İnşaallah öbür dünyada burunlarından fitil fitil gelir.

 • levent(23.12.2011 14:57:56)

  BU ZAMMI HAK EDECEK NE İŞ YAPTINIZ SAYIN VEKİLLER ELLE TUTULUR SOMUT BİRŞEY GÖSTEREBİLİRMİSİNİZ.MİLLETİN VEKİLİ OLARAK ORALARDA YAPTIĞINIZ ÇALIŞMALAR MİLLETİNİZİN MENFAATİNE OLMASI GEREKMEZMİ.KAÇ KİŞİNİN SORUNUNA ORTAK OLDUNUZ BOLU DAN GELEN KAÇ KİŞİYİ MİSAFİR EDİP SORUNUNA ÇÖZÜM GETİRDİNİZ ASGARİ ÜCRETLİYE ÖNGÖRÜLEN ZAM ORANI NEDİR SİZE YAPILAN ZAM ORANI NEDİR HİÇMİ ALLAH KORKUSU YOK NASIL RAHAT UYUYABİLİYORSUNUZ.KAÇINIZ BEN BUNU HAK ETMİYORUM DİYEBİLDİ.KACINIZDA BUNU SÖYLEYEBİLECEK YÜREK VAR.ORALARIN BÜYÜSÜNE KAPILIP MAKAM MEVKİ SAHİBİ OLMAK NİÇİN DEĞİŞTİRİYOR SİZLERİ NİYE ÖZÜNÜZE VE SÖZÜNÜZE SADIK KALMIYORSUNUZ.YE KÜRKÜM YE MİSALİMİ DİYORSUNUZ.BENDE SİZE ŞUNU SÖYLEYEYİM O YEDİKLERİNİZ YARIN HUZURU MAHŞERDE KARNINIZDA ATEŞ OLACAK ATEŞ

 • ASALET(23.12.2011 12:29:37)

  MEMUR-EMEKLİ VEKALETEN, KENDİLERİNE ASALETEN. BİZ VEKİL SEÇTİK TABİİKİ.......

 • tunç kaya(23.12.2011 11:33:40)

  Artık rahat uyumamı sağlayacak zamdır. emekli milletvekillerimiz ne yer ne içer aç mıdır açıkta mıdır diye düşünmekten bazı geceler kan ter içinde uyanıyordum. ohh gideyim uyuyayım.

 • cevahir mert(23.12.2011 11:29:58)

  DAHA BUNLAR İYİ GÜNLERİNİZ BETERİ GELECEK YAKINDIR.
  AKP'nin anlayacağı dilden konuşursak ; günahtır, kul hakkı yemektir, haramdır.

  Milletten korkmuyorsun allah'tan kork akp!!

 • Metin(23.12.2011 11:14:57)

  Haberin bu bölümü Metin Yılmaz'a tıpa tıp uyuyor; "...Önerge ile Milletvekilleri yada dışardan atanan bakanların görevlerini tamamlamasının ardından seçilememeleri halinde işsizliği döneminde "Herhangi bir yerde sigortalı olmadıkları süresince" 4 yıl boyunca maaşı ödenecek."
  Yasa tam da Metin Yılmaz'a göre.. Başka bir iş falan yapmaya kalkmasına gerek de yok artık. Yattığı yerden alacak her ay 8 bin 100 lirayı.

 • S.A(23.12.2011 11:00:07)

  O önergeyi sana verdirene sormak lazım aslında. Yani balığın başına..

 • Osman ULU(23.12.2011 10:56:50)

  Bizim vekiller Fransız Parlementosuna Fransız kalmışlar desenize...

 • Mustafa SAYGI(23.12.2011 10:52:57)

  Olmadı sayın vekil.Sana yakışmadı.Fransız parlamentosu ile bizim parlementomuzun uğraşı alanlarına bir bakarmısınız.Bu ve böyle bir tasarıda sayın vekilin imzası olmamalıydı.Yakışmadı.Ötekilerden bir farkınız kalmadı.Konuşmalarınız ve söylemleriniz inandırıcı değil artık benim gözümde.Öncelikli olarak sana oy veren seçmenlerin bunun açıklamasını BEKLEMEKTEDİRLER....

 • naisim soyisim(23.12.2011 10:25:25)

  "TAKKE DÜŞTÜ KELİ GÖRÜNDÜ" YAZIKLAR OLSUN SANA, VEKİLLİK ÖNCE KENDİNİ DÜŞÜNMEK Mİ? İKİ ÇENE ÇALMAKLA KIYAK EMEKLİLİK PEŞİNE DÜŞTÜNÜZ. ZATEN İŞİNİZ MİLLETİN İŞLERİNİ VEKALETEN YAPMAK DEĞİLMİ. BUNUN İÇİN MAAŞ ALMIYORMUSUNUZ? BİZ SİZİ ZORLA MI GÖNDERDİK MECLİSE, TÜH TÜH. VAH VAH.

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.