bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Bolu'da Fener- Trabzon kavgası

 • Bolu'da Fener- Trabzon kavgası
 • Bolu'da Fener- Trabzon kavgası
 • Bolu'da Fener- Trabzon kavgası
 • Bolu'da Fener- Trabzon kavgası
 • Bolu'da Fener- Trabzon kavgası

    Fenerbahçe'nin Sivasspor'u 4 - 3 yenerek şampiyonluğunu ilan etmesinin ardından, Bolu'da taraftarlar sevinçlerini cadde ve sokaklarda yaşadı. Bolu'da Boluspor için yaşanmayan kavga, Fener - Trabzon için yaşandı. Fenerbahçe'nin şampiyon olması ile birlikte, şampiyonluk kutlamaları için Hükümet Meydanı'nda toplanan yaklaşık binin üzerinde Bolulu Fenerbahçe taraftarı şampiyonluğu kutlamaya başladı. Bu kutlamalar sırasında Trabzonspor taraftarları Fenerbahçe taraftarlarına sataşmalarda bulunarak kavga çıkardı. Buraya gelen bir grup Trabzonspor taraftarı da "Bize her yer Trabzon" diyerek slogan atmaya başladı. Bu esnada kavga çıktı. Polis kavgayı cop kullanarak ayırdı. 

    Fenerbahçeli taraftarlar, kavganın ardından İzzet Baysal Caddesi'nden bankaların önüne kadar slogan atarak yürüdü. Yürüyüş esnasında caddedeki trafik aksadı. Polis geniş güvenlik önlemi aldı. Taraftarlar, Bolu Belediyesi'nin önünde slogan atmayı sürdürdü. Fenerliler burada da Bolusporlu taraftarların tepkisi ile karşılaştı. Bolusporlu yaklaşık 50 kadar taraftar, "Bolu'da 4 büyük istemiyoruz" diye tezahüratta bulunarak, Fenerbahçeli taraftarları protesto etti. Bir grup taraftar, Köroğlu heykelinin üzerine çıktı. Bazı taraftarlar da belediye önünde bulanan havuza atladı ve Fenerbahçe bayrağı açtı. Polis ekipleri, taraftarların saat 23.00'te dağılması için megafonla uyarı yaptı.
     Bir taraftarın köpeğine Fenerbahçe formasını giydirmesi dikkat çekti. Taraftarlar, olaysız dağıldı.
     
Bolu Valiliği'nin geçtiğimiz aylarda almış olduğu karar gereği, konvoy oluşturma ve korna çalma yasağına uymayan sürücülere de ceza kesildi. Bolu Valiliği önünde uygulama yapan trafik ekipleri, sürücüleri korna çalmadan gezmeleri hususunda uyarırken, korna çalarak gezen araçların plakaları alınarak ceza kesildi. Kutlamalar emniyetin aldığı karar gereği saat 23. 00'de sona erdi.

YORUMLAR Toplam yorum: 14
 • S.A(25.5.2011 19:33:26)

  Bolunun önde gelenleri emniyet müdürüne sen ne yapıyorsun hemşerim demişmidir? Bu ne saçma uygulama Türkiye'nin diğer 80 ilinde yoktur böyle birşey..

 • okan61(25.5.2011 14:25:30)

  bize her yer TRABZON gnçler fazla söze gerek yok fenerbhçe isi namusu ve şerfyle kaznmadı bunu untmayın..

 • hoppaaa(23.5.2011 19:37:31)

  m. çelik . sıkıntın olduğu belli ama yorum yaptığın yer futbolla ilgili bi haber.siyasete girme .  psikilojik destek vereceksen BOLUSPOR lu futbolculara ver .
  s.a
  denizli maçını örnek göstermeye gerek yok arkadaşım. biz boluda emniyete esirmiş gibi yaşıyoruz. 1 tane yetkili çıktımı son yaşadığımız olayların açıklamasını yapan ? ( rize maçı sonrası yaşanan olaylar ) üstü kapatıldı.
  ben sahamda esirsem eğer İATANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE GİBİ BİZE HERYER DEPLASMAN diye düşünmem lazım.

 • S.A(23.5.2011 18:28:53)

  Aynı emniyet Denizlispor - Boluspor maçı sonrasıda sevincini korna çalarak kutlayan boluspor taraftarlarınada cezai işlem uygulamiştir. Bu konu bolu kamuoyunda büyük yankıda uyandırmıştır. Türkiye'nin 81 vilayetinde böyle bir anlayış yoktur. Kendimizi şeriat hukuk kuralları ile yönetilen ülkelerde gibi hissettim. Ayrıca polisin grubu dağıtmak maksadıyla coplara sarılarak taraftarların arasına girmesi daha sonrasında sağa sola kaçısan insanların oluşturduğu kargaşada çocuğu ezilen, eşi ezilen insanlarda mevcuttur. Türkiye'nin bütün bölgesinde standart nasılsa Bolu'dada öyle standart istiyoruz.

 • yaz plakayı yaz(23.5.2011 16:54:20)

  Bolu valiliğinin aldığı bi karar mı bu sadece türkiye de.tuttugumuz takımın şampiyonluk sevincini yaşayamayacak mıyız BOLU da.ne bu ya bu zmana kadar her şampiyonlukta sevinci yaşardık ama bu defa sevincimizi kursağımızda bıraktı sağolsun bolu valiliği ve emniyeti,bolu da tek sosyallığimiz bu,ne bu ya kutlamaya cıkıyoruz sanki suçluymuşuz gibi müdahele ediliyor terör örgütü olsak bu kadar müdahele edemezler ama.ailecek çıkıp bi kutlayalım dedik onda da sağolsunlar...

 • pigydick(23.5.2011 16:32:25)

  son fotoğraf herşeyi anlatıyor.......

 • cengiz 14(23.5.2011 15:47:27)

  Ne oldu kardeş zoruna gitti... Kalabalık olmak güçlü olmak değilmi? Şartlar farklı olsa bu erkekliği nasıl yaparlar acaba merak ediyorum.

 • Şenol(23.5.2011 14:44:51)

  Cengiz 14; "çünkü arkadaşların alayının ...... galatasaraylı olduğunu zaten biliyorum, onun için zorlarına gitmesi normal."
  Bu cümLeni bi tamamen yazarmısın kardeş.?

 • cengiz 14(23.5.2011 12:53:58)

  Ben boluda yaşayan ve hem boluspor hemde fenerbahçe sevdalısı olan vatandaşım. BOLUSPOR şampiyon olduğu zaman nasıl seviniyorsam, FENERBAHÇE şampiyon olduğu zamanda sevinmek en doğal hakkım. Boluspor taraftarlarının FENERBAHÇELİ taraftarlara kutlama esnasında neden müdahele ettiğini çok iyi anlıyorum çünkü arkadaşların alayının ...... galatasaraylı olduğunu zaten biliyorum, onun için zorlarına gitmesi normal.
  Galatasaray şampiyon olduğu zaman nasıl kutlama yaptıkları aşıkar.
  FENERBAHÇEMİ canı gönülden kutluyorum, demekki 17 takıma karşı değildi 117 takıma karşı şampiyon olmuş, sana verdiğim destek içinde kendimi kutluyorum.
  SİZE HERYER TRABZON BİZE HERKES TRABZON.......!

 • cemsit(23.5.2011 11:03:34)

  siz bu iddia ettikleriniz hakkinda elinizde bir belge varmi varsa neden adli makamlara basvurmazda bu gazete köselerinde insanlari yaniltmak isterseniz ama niyetler amellere göredir Allah in sopasi yok her isiniz her iddianiz cürüyor iddia ettiginiz sinavlarda balikesirdeki yürüyüslerde ki komplolari kimin düzenledigi belli bu yazdiklarinizin hic bir önemi var sadece demogoji

 • Bolu'lu(23.5.2011 08:57:03)

  Bahtiyar,Hakemleri unutma. Hangi kulübün başkanı hemide devre arasında hakem odasını bastı? Başkanınız şam.Liginde hakem odası bassında görelim.onun için avrupa maçlarında aleks ve fener biblo gibi sırıtıyorsunuz.

 • bahtiyar kandemir(23.5.2011 02:14:50)

  Biz FB'liler gerdeğe kendimiz girdik, başarılı olduk!... Siz TS'liler Bursa'ya gidin  şampiyonluk kupasını orada görün!...

 • ResT14(23.5.2011 01:30:05)

  BOLUmuzda BoLuspor için niye kavga çıksınki.. Herkes BOLULU BOLUSPORLU. olacak işmi kimle kavga edelim...

 • M.Celık (23.5.2011 01:03:15)

  Yaşam hakkı elinden sinsi ve Teşkilatlı Yöntemlerle, hile ve entrikalarla elinden alınan bu insanlar kavga etmezler. Ama spor için döner bıçakları kullanırlar. Açlık ve Sefalet diz boyu, Her kesim Tefecilerin eline düşmüş, insanlar işsiz çaresiz. sınavlarda Fetullahçı çevreler at oynatırlar bu insanlar buna ses çıkarmazlar ama maça geldi mi adam keserler. İş başvurusu Yaparlar cevap alamazlar. ama aynı kurumlar kendi siyasi yandaşlarının eş dost ve yandaşlarına kamu kaynaklarını ve kurumlarını peşgeh çekerler . Bu garip insanlar buna ses çıkarmazlar. vay memleketin insanının haline. Trabzon Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, Bolu Bu ülkenin Takımı değil mi? Haksız Yere I. Olanları Avrupa maçlarında görüyoruz  Fener Galatasayar olsunlar.

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.