bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Maçtan sonra olaylar çıktı

 • Maçtan sonra olaylar çıktı
 • Maçtan sonra olaylar çıktı
 • Maçtan sonra olaylar çıktı
 • Maçtan sonra olaylar çıktı
 • Maçtan sonra olaylar çıktı
 • Maçtan sonra olaylar çıktı
 • Maçtan sonra olaylar çıktı
 • Maçtan sonra olaylar çıktı

    Boluspor ile Çaykur Rizespor arasında oynanan maç sonrası, Bolu Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı çevik kuvvet ekipleri ile Boluspor taraftarları arasında olaylar çıktı. Polisin cop kullandığı olaylarda 14 yaşındaki bir taraftarın cop darbeleriyle yaralanması taraftarları çileden çıkardı.
   
    Şampiyonluk mücadelesi veren Boluspor ile Çaykur Rizespor arasında oynanan karşılaşma golsüz berabere sonuçlanırken, karşılaşma sonrası polisle ev sahibi takım taraftarları arasında olaylar yaşandı.
    Maçın bitiş düdüğünün ardından Bolusporlu taraftarları yatıştırmaya çalışan emniyet güçleri, kapalı tribünde bulunan taraftarlarla önce sözlü atışma yaşadı. Dakikalar ilerledikçe sözlü atışma kavgaya dönüştü. Maçta görevli çevik kuvvet ekipleri, tribünleri boşaltmaya hazırlanan Bolusporlu taraftarlara cop ve biber gazıyla müdahale etti. Olaylar sırasında 14 yaşındaki bir çocuk polisin cop darbeleriyle yerde kaldı. Tribünlerde yaşanan kargaşa bununla bitmedi. Polis
ekipleri çok sayıda taraftarı gözaltına aldı. Gözaltılara iyice sinirlenen taraftarlar Emniyet Müdür yardımcıları ve amirlere saldırdı.
    Olaylar dışarıda da devam ederken stat dışında toplanan yüzlerce taraftar, 'Bolu'da emniyet istemiyoruz' diye slogan attılar. Polis ekipleri stat içinde bekletilirken, ev sahibi takım taraftarları bu kez de futbolculara yöneldi. Boluspor başkanı Emin Semercioğlu ve yöneticilerin sakinleştirmeye çalıştığı taraftarlar biran olsun duraklamadı. Futbolcular takım otobüsüne binmeye hazırlanırken, taraftarlar taşlı saldırıya geçti. Takım otobüsünün camı atılan taşlarla kırılırken, taraftarlar uzun süre otobüsü taşladı. Şampiyonluk yolunda ağır yara alan Boluspor'da taraftarlar, takım otobüsünün stattan ayrılmasından sonra sakinleşerek dağıldı.

YORUMLAR Toplam yorum: 16
 • surgun(8.5.2011 20:53:48)

  arkadaşlar bugün mactaydım ve bu görüntüler mersin gibi bi yerde normal.trafiğin altüst yolları berbat, şehir denen biyerin olmadığı bu yerde bu görüntüler normal.unutmayın belediye nekadar ii calısırsa emniyette o kadar hatta daha fazla iii  calısır.zorunlu olusumdan burdayım merak etmeyin ama yinede  tebrik ederim.mersin bunlardan kat kat daha iilerine layık bir şehir unutmayın...

 • funda demir(18.4.2011 13:50:58)

  Gerçekten bravo.Türk polisini kutlamak gerekiyo.1 kişiye 10 kişi.Karşıdaki 16 yaşında bi çocuk. Silahsız,korumasız ve suçsuz.Suçu en kötü küfür etmek.Kendilerini kınıyorum.Bi de unutmamak gerekir.Emniyetin görevi olayları yatıştırmak,sukuneti sağlamaktır.eğer görüntüleri net izlerseniz sayın kişiler olayları yatıştırmak mı, daha da alevlendirmek mi görürsünüz.Herne sebeple olursa olsun ki bi futbol maçında ne olabilir (üstelik boluspor seyircisi) kınıyorum.

 • sozunsonu(17.4.2011 21:00:10)

  Hakkı beye katılıyorum. Bu maçta yaşananların tek suçlusu polis mi. Bu güne kadar niye böyle bir olay yaşanmadı öyleyse. Hiç kimse kusura bakmasın polis orada binlerce kişinin güvenliğini sağlamak için görev alıyor. Hemde yasalara göre hiç olmaması gerekirken. Aslında polisin stadın dışında görev alması ve stadın güvenliğinin kulüp tarafından sağlanması lazım ama kulüpler kaçıyor.

 • pigydick(17.4.2011 16:23:33)

  1965 en sonunda başardı tribünleri karıştırmayı sezon başından beri rakip takım oyuncularına ve taraftarına her türlü sataşmayı yapanlar şimdi eminim kendileri ile gurur duyuyorlardır......

 • hakkı söyler(17.4.2011 14:10:10)

  Yazık yemin ederim yazık. Suçlu polis öyle mi.İstiratli saatinde maçta olay olmasın diye görev alan. Gece görevden çıkıp iki saat dinlenmeden 14:00 daki maç görevine saat 08:00 de gelen poliste öyle mi. Aslında doğru polis suçlu. Bırakacak girmeyecek maça ne hali varsa görsünler. Kim kime ne istiyorsa onu yapsın. Uygun değil mi.?

 • faik can(17.4.2011 11:32:33)

  Milletin çocuklarını, işçisini, memurunu döven,her fırsatta biber gazına davranan daha olmazsa silahını bile ateşleyen bu kişilere , milletin polisi diyemuyorum.

 • sercan(17.4.2011 06:32:10)

  teoman adamım ne yenilgisini kabullenmekten bahsediyon sen sampiyonluk gitti süper lig gidiyo neyi hazmedecez anlamadım ki seni
  illa muhelefet olacaksın degilmi sıır

 • fatih(17.4.2011 02:22:58)

  teoman kardeş -abi-amca-dede.....
  sen ya boluda yaşamayan birisin ya da başka bi takımın taraftarı.

  'Her türlü magandalığı bünyesinde barındıran BİR GRUP boluspor taraftarı !
  bu yorumu yapabilmen için önce boluda yaşaman gerekir. sonra fairplay ve TÜRKİYE de öncü klüpler arasında kimler var bakman gerekir

 • fatih(17.4.2011 01:18:36)

  Teoman efendi ayıptır ayıp 14 yaşındaki cocuktan ne magandası olur  senin gibi zihniyeti bozuk insanlar yüzünden güzel bolumuzun da adı her daim kötüye cıkıyor emniyeti ile tarfatarı ile yöneticisi ile napmış o cocuk apo posterimi açmış yada babası vekil mişte müdüre tokatmı atmış sucu ne günahı ne bu takıma gönül vermek mi magandalık oluyor

 • Cevat(16.4.2011 23:27:33)

  Yazık değil mi bu çocuğa bu çocuk ne yaptı da haketti böyle bir muameleyi böyle bir darpı bu mudur yani...Ligin başından beri maçları hep orda seyreder ve takımımıza oradan destek olurum ve orada bugüne kadar hiçbir olay çıkmamıştır taraftarımız da emniyet mensuplarına her seferinde yardımcı olmuşlardır.(Bugün yaşanan olaylar hadi bakalım ÇARŞI grubunun içinde yaşansaydı veya yapabilirlermiydi orasıda tartışılır)şimdi soruyorum efendi gibi,adam gibi,Bolu'yakışır şekilde takımına destek vermenin;taşkınlıktan uzak,olay çıkartmaktan uzak maç seyretmenin ve takımmıza destek vermenin taraftara getirisi bu mu olmalıydı?

 • S.A(16.4.2011 22:04:29)

  Otobüs taşlanmasını tasvip etmiyorum. Ama ne yazık ki, bolu emniyeti boluspor ile ilgili herşeyi şiddet ve cezayla çözmeye çalışmaktadır. Doğuda tokat yerler burada bir 14 yaşındaki çocuğu coplarlar.. Ne diyelim Sevdamıza coplar vurulmasın..

 • murat dönmez(16.4.2011 21:34:50)

  her şey antep macında bitti yazık

 • Teoman(16.4.2011 20:54:35)

  Her türlü magandalığı bünyesinde barındıran BİR GRUP boluspor taraftarı yenilgiyi hazmedemediği için faturayı emniyete kesmeye çalışıyor, işin bütün özü bu kadar... Galibiyete sevindiğimiz kadar bir de yenilgiyi kabullenebilsek her şey daha güzel olacak.

 • Rahmi Tamer Özçelik(16.4.2011 19:18:15)

  Görünen o ki Türkiye bir hukuk devleti olmaktan çıkmış. PVSK da ve çevik kuvvet yönetmeliğinde  polisin zor kullanma aşmaları ve kalabalığa müdahale yöntemleri açıkca belirtilmiş olmasına rağmen, böyle bir olayın meydana gelmesi, özel güvenlik ve genell kolluk mevcutları da dikkate alındığında, kesinlikle kolluk kuvvetlerinin yetersizliğinden, eğitimsizliğinden ve emir komutadan sorumlu personelin acizliğinden kaynaklanmaktadır.Herkesin gördüğü gibi olaylara bu şekilde müdahaleyi gerektirecek, bir durum söz konusu olmamıştır. Lütfen, sayın valinin bu konuda  gerekli hassasiyeti göstermesini ve kolluk kuvvetlerinin her zaman halkın hizmetinde olduğunu ilgililere bir kez daha hatırlatmasını rica ediyorum.

 • misafir(16.4.2011 19:06:56)

  polisin ablukaya ladığı arkadaş kim kaç tane asker öldürdü anlayamadım herhalde pkklı

 • Kadir Altundağ(16.4.2011 18:55:07)

  Ruhsuz futbolculara paralarımız haram olsun.Levent Erişe inanıp da devre arası takviye yapmayan yönetime yazıklar olsun.Fabiano,özgür,ahmet,sefa ve ara transferdeki adamları futbolcu diye gertirenlerin gözü kör olsun.LEVENT eriş derhal kovulmalıdır.Giresunun artıkları ile şampiyon olunmaz.

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.