bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

112 personeli ambulans dersi alıyor

  • 112 personeli ambulans dersi alıyor
  • 112 personeli ambulans dersi alıyor

    Bolu'da 112 acil servis araçlarında görev yapan personel aracın kullanımı ve donanımıyla ilgili bilgilendiriliyor.
    Türkiye'de özellikle trafik kazalarında her dakikada bir can kaybının yaşanması, kuşkusuz en çok 112 Acil Servis ekipleri ve itfaiye ekiplerini harekete geçiriyor.   Can kaybının aza indirilmesi ve yaşanan olaylarda insan unsurunun daha önemli olduğuna dikkat çeken İl Sağlık Müdürlüğü, personele kurs vermeye başladı. Özellikle kış aylarında D-100 Karayolu ve Bolu Dağı Tünel'inde sıkça kazaların yaşanması nedeniyle, 112 Acil Servis ekipleri de yoğun çalışmaya başladı. Karaçayır'da bulunan açık alanda acil servis çalışnalarına özel amaçlı taşıt sınıfına giren Ambulans'ın kullanımı ve donanımıyla ilgili bilgiler verildi. Ambulansı kullanacak olan sürücülere olay anında aracı nasıl kullanmaları gerektiği öğretilirken, personele de nerede ve nasıl müdahale yapmaları gerektiği konusunda ders verildi.
Çalışanlara sadece aracın kullanımı değil, donanımı da anlatıldı. Hastanın taşınacağı kabinden özel taşıtın motor kısmına kadar her konuda bilgi verildi.

YORUMLARBu habere ilk yorum yazan siz olun!
YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.