bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Spor Salonu´nda sirk gösterisi yapılacak

  • Spor Salonu´nda sirk gösterisi yapılacak

    Türkiye Sirki Majestic Bolu Belediyesi kültür etkinlikleri kapsamında 25-27 Aralık 2009 tarihleri arasında Bolu kapalı spor salonunda gösterilerini sergileyecek.
     Türkiye Sirk ve Gösteri Sanatları Merkezi´nin kurucusu olan Ulaş Cankurt yaptığı yazılı basın açıklamasında, klasik sirki çöpe attıklarını kendilerini modern tiyatral sirk olarak yeniden yarattıklarını belirtti.
     Sirk ve tiyatral sirk kültürünün önemini vurgulayan Cankurt, çadır içerisinde sergilenen klasik sirk kültürünü, sirk çadırıyla, amfi tiyatrosuyla, manejiyle, hayati risk taşıyan yüksek hava gösterileriyle yıllarca insanlara sunulan kalıplaşmış gösterilerden çıkartıp 21. yüzyılın en büyük görsel sanat dallarından biri olan Avrupa´da gittikçe yayılan modern sirk dediğimiz ´Tiyatral Sirk´ çağımız insanlarının ilgi göstereceği ayrıca sirk hayvanlarının işkence ile eğitilip klasik sirklerde kullanıldığı gibi bir çok konsepti kapsamamaktadır. Klasik sirk kültürünü değişik bir tarzda modern sirke dönüştürüp Türkiye´de gösteri sanatlarına değişik bir zenginlik kattığını belirtip 20 kişilik güçlü bir kadroyla Tiyatral sirki kurduklarını ve ayrıca ´Çocuk Sirki´ adlı büyük bir proje hazırlığı içinde olduklarını gelecek aylar içerisinde yaşları 9 ile 14 arasında değişen Ukrayna ve Rusya´dan davet edilen sirk öğrencilerini Türkiye´de gezdirip Türk İnsanına değişik bir gösteri daha sunacaklarını da açıkladı.
     Cankurt, gösterilerini Sihirbazların, ateşbazların, palyaçoların, akrobatların, lastik kızların neşeli sirk hayvanlarının ve dev piton yılanlarının renk kattığı programda değişik atraksiyonlarla da programını zenginleştiren Türkiye Sirki Bolu´da sergileyeceği gösterinin bilet fiyatlarını çocuklar 5 TL ve büyükler 10 TL olarak belirlediklerini ve gösteri seanslarının Cuma saat.19.00´da, Cumartesi ve Pazar saat 14.00´de ve 19,00´da sunacaklarını da belirtti.
 

YORUMLARBu habere ilk yorum yazan siz olun!
YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.