Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Lütfü Hocam 20 sene önden gidiyor       

Lütfü Hocam 20 sene önden gidiyor       
  2 Haziran 2024

  16 Kasım 2017 tarihli haberimiz; Lütfü Hocam 20 sene ...

        16 Kasım 2017 tarihli haberimiz;         

         Lütfü Hocam 20 sene önden gidiyor
          Bolumuzun meşhur Lütfü Hoca'sı İmam nikahı konusunda önce Anayasa Mahkemesi'nden, şimdi de Ak Parti Hükümeti'nden çok daha ileri görüşlü olduğunu bir kez daha kanıtladı. 
         10 Mart 2008 tarihinde “Alo imam hattı hizmetinizde” başlıklı haberimizde Lütfü Hocamızın imam nikahı hizmetinden söz etmiştik. 
          2 Haziran 2015 tarihli haberimizde de; “Lütfü Hoca, Anayasa Mahkemesi'nden çok önde” şeklinde başlık atarak, Lütfü Hocamızın Anayasa Mahkemesi'nin resmi nikah şartını kaldıran kararı ile yine gündeme geldiğini haber yapmıştık. 
         Bugünlerde ise resmi nikah kıyma yetkisinin müftülere verilmesi konusu hakkında konuşmalar devam ederken, herkes görüş bildiriyor. Konu hakkında spekülasyonlar devam ediyor. 
         Bizim ileri görüşlü meşhur Lütfü Hocamız ise bunları çok önce aşmış durumda. Nikah kıyma ihtiyacı hasıl olduğunda Lütfü Hocamız kişiye özel duasını da okuyarak nikahınızı kıymaya hazır ve nazır.   

        02.06.2015 tarihli haberimiz 
        Lütfü Hoca, Anayasa Mahkemesi'nden çok önde

         Boluspor maçlarından önce maçı kazanabilmek adına futbolculara özel okuduğu dualarıyla ülke çapında ünlenen Bolulu Lütfü Hoca, Anayasa Mahkemesi'nin resmi nikah şartını kaldıran kararı ile yine gündeme geldi. 
         Bütün Türkiye, Anayasa Mahkemesi'nin, imam nikâhı kıymak için önce resmi nikâh kıyma şartını kaldırmasını ve resmi nikâhtan önce imam nikahı kıyan çiftlere iki aydan altı aya kadar hapis cezası veren maddeyi oy çokluğuyla ile iptal etmesini tartışırken, Lütfü Hoca bu konuda da yine öncü olduğunu ispatladı. 
         Anayasa Mahkemesi geçtiğimiz ay bu karara imza atarken, Lütfü Hoca yıllar önce, 10.03.2008 tarihinde Gazetemiz Sahibi Kamuran Alagözoğlu'nun köşe yazısında belirttiği gibi resmi nikah şartı aramadan imam nikahı kıyarak, ihtiyaç sahiplerinin günaha girmeden gerdeğe girmesine yardım ediyordu.   

        10.03.2008 tarihli Kamuran Alagözoğlu'nun köşe yazısı; 
       “Alo İmam Hattı” hizmetinizde!

        Bolumuzun meşhur imamlarından Lütfü Hoca anlatıyor; 
        Dini bütün(!) vatandaşımızın biri kendisinden yardım isteyerek, “Yengen hasta, benim cinsel isteklerime cevap veremiyor. Ben bu kadınla beraber olacağım ama, zina yapıp günaha girmek de istemiyorum” diyerek bir imam nikahı kıymasını istemiş. Meşhur imamımız da birkaç dua ve birkaç hadis-i şerif okuduktan sonra, birkaç bin sakal-ı şerif(!) karşılığında, “Gönül rahatlığı içinde gerdeğe girebilirsin” diyerek adamı göndermiş. Doğumdan ölüme kadar imamlarımıza bel bağlamış, “En doğrusunu bilir” deyip, imamlarımıza inanmışız vesselam.
        -Bu tür acil ihtiyaçlarınız için, “Alo İmam Hattı”nı sizce malum telefon numarasından her zaman arayabilirsiniz.

  • Cemaat3 Haziran 2024 . 04:45

   Benim favorim hocaefendinin Boluspor'un İstanbulspor deplasmanına giderken ettiği duadır (futbolcuların kıkır kıkır gülmemek için şekilden şekile girdikleri) " ...kalecimize karşıdan gelen bütün topları bir panter misali uçarak 90'dan da dahi olsa yakalamayı, defans oyuncularımıza karşıdan gelen bütün topları kesmeyi, kendi arkadaşlarına isabetli pas olarak atmayı, sağ-sol açıklarımıza fırtına gibi esmeyi, santraforumuza güzel orta yapmayı, golcülerimize de 90'dan rakip kaleye topu takmayı nasip eyle yarab-el alemiiinn... Âaamiinnn...

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Her fert istediğini düşünmek, istediğine inanmak, kendine mahsus siyasi bir fikre sahip olmak, seçtiği bir dinin icaplarını yapmak veya yapmamak hak ve hürriyetine sahiptir. Kimsenin fikrine ve vicdanına hakim olunamaz.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak