Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Yeşil Sarımsak Vurgunu

Yeşil Sarımsak Vurgunu
  11 Mayıs 2024
  Yeşil Sarımsak VurgunuYeşil Sarımsak VurgunuYeşil Sarımsak Vurgunu
  Hemen hemen herşeyin gramla satılabildiği ulusal bir markette her ne hikmetse yeşil sarımsağı demetleyerek satma ihtiyacı hissetmişler. Ancak sorun şu; bir demetin gramajı diğer demeti tutmuyor. Kendi tartılarında tartmamıza rağmen bazılarında 120 gr fark çıkıyor. Biz ne yapıyoruz? Duyarlı bir vatandaş olarak durumu Bolu Belediyesi'ne bildiriyoruz. Tanımadığımız bir numara arıyor bir süre sonra. Çözümü bulmuşlar. Aradaki 400 gramlık demeti kaldırıp atınca diğerleri hemen hemen biribirine yakın oluyormuş gramaj olarak. 400 gr'lık demet ise vatandaşın menfaatine olduğu için sorun yokmuş zaten... Peki kim karar verdi buna? Halkçı ve Sosyal Demokrat Bolu Belediyesinin zabıtası... Tanju Özcan'ın adalet dağıtıcıları... Oysa ki gramajı fazla çıkan bir tane demet bile olsa, diğerlerini de bu gramaja yükseltilmesini sağlamaları gerekirken, neredeyse firmaya teşekkür edecek vaziyete geldik Bolu Belediyesi'nin mükemmel hesabı sayesinde. Bu da bize ders oldu. Bir daha kendi işimizi kendimiz hallederiz...
  • Bolulu13 Mayıs 2024 . 12:55

   Buna bağ denir tabiki hepsi aynı gramaj olmaz bu haberde lahana turşusu olmuş.
  • Ansel Adams13 Mayıs 2024 . 01:23

   "Mehmet Can' sen olayı tam anlayamamışsın, zaten sorun adet olarak satılmasında. Haberi yapan okuyucu haklı. Ancak şöyle bir şey de var; pazarda, karnabahar, lahana v.s. gibi sebzeler adet hesabı satılıyor, tartılsa aralarında 100-200 gram gibi farklar olduğu görülür, okuyucu bunları görmeyip, bunu mu görmüş?
  • Mehmet Can12 Mayıs 2024 . 17:17

   Mübarek ''Okuyucu'' market ADET olarak satıyor.GRAM veya KG olarak satsa haklisin.Burada bir sıkıntı yok.Vatandasdan büyük ve daha ağırı için fark istense haklısın.!
  • Boş kalfa12 Mayıs 2024 . 02:17

   Abisinin, mağaza müdürünü çağıracaksın derrdini anlatcaksın, senin gramaj probleminden bana ne?! Boş işler...
  • Yazıklar olsun....11 Mayıs 2024 . 20:26

   Bolu Belediyesinin Zabıtalarının bulduğu çözüm bu mu? Özgür Özel kimleri başımıza getirdiğine bir bak. Tanju Özcan'ın adaletine bak. Bu mu sizin Sosyal Demokratlığınız?

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Dün, dünle beraber gitti cancağızım; bugün yeni şeyler söylemek ( yapmak ) lazım.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak