Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Tekrar derin çatlaklar meydana geldi

Tekrar derin çatlaklar meydana geldi
  24 Aralık 2023

  Tekrar derin çatlaklar meydana geldi 6 Aralık 2023 Düzce ...

  Tekrar derin çatlaklar meydana geldi

          Tekrar derin çatlaklar meydana geldi

          6 Aralık 2023 Düzce depreminde çatlaklar oluşan, sonrasında 16 Mart 2023 tarihinde meydana gelen 4.7'lik Kızılağıl depreminde tekrar derin çatlaklar meydana gelen üniversitemizin en eski üç fakültesi, Eğitim, İktisadi ve İdari bilimler ve Fen-Edebiyat fakülteleri, boya sıva marifetiyle öğrencilerin korkmayacağı kadar kamufle edildi. Ama tüm çabalara, taleplere rağmen bilimsel bir deprem dayanıklılık testinden geçirilmedi. Sadece yapı işleri daire başkanlığından ekibin elinde çekiç ve gözle muayenesi sonucu problem yokmuş gibi davranılan bu üç bina yaklaşık dokuz bin öğrenciye hizmet etmekte ve en büyük fakültelerden üçü. Eski iki dekan ve Fen-Ed. dekanı rektörle bu konuda görüşseler de hiç bir açıklama, test sonucu, iyileştirme cabası olmadı. Hatta bir dekanın, fakültesin de bir toplantı da ben üç bin öğrencinin vebalini almam, bu binaya öğrenci gelmesi doğru değil; dediği ama hiç bir değişiklik olmamasına rağmen şimdi kör, sağır, dilsiz rolü yaptığı söylenmekte.

         Bolu deprem aktif bir bölge de yer alırken, bu eski yapıların yenilenmemesi sonucu oluşacak hasar ve Allah korusun can kayıplarının vebali, mevcut yöneticiler de özellikle de Samsun'da kadrolu rektörde olacaktır. Allah öğrencilerimizi ve bu binalar da görev yapan personeli korusun.

  • elmalık26 Aralık 2023 . 22:14

   elmalık fayı, tam da gökdelen gibi dikilen kız ögrenci yurtlarının yanında. oradan yumrukaya uzayen vadi fayı takip eden yer şekli.
  • tespitçi25 Aralık 2023 . 12:48

   BAİBÜ Gölköy kampüsü Elmalık fayı üzerine kurulmuştur. Ancak Rektörlük bu fay hattının tespiti için hiç bir bilimsel çalışma yaptırmamıştır.
  • Galındemirgullanduk24 Aralık 2023 . 22:44

   Siz görmemişsinizdir. ilgililer dua etmişlerdir. Artık bir şey olmaz o binalara dua ile ayakta durur...

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Her fert istediğini düşünmek, istediğine inanmak, kendine mahsus siyasi bir fikre sahip olmak, seçtiği bir dinin icaplarını yapmak veya yapmamak hak ve hürriyetine sahiptir. Kimsenin fikrine ve vicdanına hakim olunamaz.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak