Halk BolununSesi'ne güveniyor. Okunuyorsak sebebi budur

Kendisine sövdürüp dava açanlara kötü haber !

Kendisine sövdürüp dava açanlara kötü haber !
  20 Kasım 2023

  Sosyal medyadan küfür ettirip tazminat alanlara kötü haber: 'Meslek ...

       Sosyal medyadan küfür ettirip tazminat alanlara kötü haber: 'Meslek haline getirdiler'

       BolununSesi Gazetesi olarak 1 sene önce yaptığımız haberde Bolu Adliyesi'nde açılmış olan davaların yarısının Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan tarafından kendisi hakkında sosyal medyada veya gazete yorumlarında kendisini eleştirenlere karşı açılmış davalar olduğunu gündeme getirmiştik. 

         Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan sosyal medya platformu Twitter üzerinden hakaret davalarında emsal karar çıktı. Hakaret iddiasıyla davacının bir çok dosyasının bulunmasını Başsavcılık, 'Meslek haline getirildiği' gerekçesiyle kovuşturma yapılmasına yer olmadığına karar verdi.

         20 Kasım 2023 Oda Tv 

         Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, sosyal medya platformu twitter üzerinden hakaret iddiasıyla açılan davada karar verdi. Davacının bu gibi bir çok dosyası olduğu belirtilerek kişinin kendisine hakaret ettirerek, açılan davalar üzerinden tazminat almaya çalıştığını belirledi.

         Twitter üzerinden yaptığı kışkırtıcı paylaşımlara, bir çok kullanıcının yanıtlarını hakaret gerekçesiyle açılan dosyalara Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı emsal verdi. Savcı Ahmet Özel, aynı davacı ve vekilinin bu gibi yanıtları hakaret gerekçesiyle bir çok şahsa yönelik açtığı davaların çokluğundan yola çıkarak; hiç kimsenin kendi yarattığı haksız bir durumdan menfaat temin edemeyeceği belirtilerek, kovuşturma yapılmasına yer olmadığı kararı verdi.

  Sosyal medyadan küfür ettirip tazminat alanlara kötü haber: 'Meslek haline getirdiler' - Resim : 1

  AVUKAT MUSTAFA KEMAL ÇİÇEK'TEN SAVCIYA TEBRİK

  Avukat Mustafa Kemal Çiçek'in sosyal medya hesabından paylaştığı kararda, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nı verilen emsal karardan dolayı imzası bulunan Başsavcı Ahmet Özel'i tebrik etti. Çiçek, "Hukuk adamı Savcımızı tebrik ediyorum. Hukuk olduğunu, milletin sırtından haksız zenginleşenlere hatırlatmış! Sosyal Medyada sürekli kışkırtıcı twitler atıp kendine sövdüren sonrada şikayetçi olup; bu işin içinde olan avukatları ve yine tazminatta arabuluculuk, cezada uzlaşma vasıtası ile HARAÇ alanlara güzel ders vermiş. Bu kararı muhafaza edin! Başınıza gelir ise emsal mahiyetinde, savcımızın gerekçelerini kullanın! Salı günü, hakkımda tazminat davası açan Furkan Kamalak isimli avukata karşı, bir çok ilave kararın yanında birinci elden kullanacağım!" dedi.

  Sosyal medyadan küfür ettirip tazminat alanlara kötü haber: 'Meslek haline getirdiler' - Resim : 2

  30 Kasım 2022 Tarihli haberimiz;

  Mahkemeler adeta Tanju Özcan’a tahsis edilmiş!

  Mahkemeler adeta Tanju Özcan’a tahsis edilmiş!

        Mahkemeler adeta Tanju Özcan’a tahsis edilmiş!
        Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın Bolu Adliyesi’nde binlerce kişiye dava açtığını duyuyorduk da inanmıyorduk. Bugün gözlerimizle görerek bizzat tanık olduk. 

           Bolu Adliyesi’ndeki 5 tane asliye ceza mahkemesinin sadece 1 tanesinin ilan panosunda bugün sadece 3’üncü Ceza Mahkemesi’nde görülen 46 duruşmanın 30’unda Tanju Özcan’ın kendisine hakaret edildiği gerekçesiyle davacı taraf olduğunu hayretler içinde görerek fotoğrafladık. 
          Kaç kişiye dava açmıştır? Hesabını siz yapın !  
          Bolu’da 5 tane asliye ceza ve 2 tanede ağır ceza mahkemesi bulunduğuna göre, 1 günde sadece 1 mahkemede Tanju Özcan’ın davacı olduğu 30 duruşma olduğundan yola çıkarak, (3. Ceza mahkemesinde) Tanju Özcan’ın Bolu’da toplam kaç kişiye dava açmış olabileceğinin hesabını siz okurlarımız yapabilirsiniz. 
          Bütün belediye çalışanlarına dava açtırmıştı           
          Gazetemiz Sahibi Kamuran Alagözoğlu’na karşı bir defada tam 900 (Dokuzyüz) kişiye, (Bu bir dünya rekorudur. Ki, bir kişiden tam 9 yüz kişinin davacı olduğu görülmüş bir şey değildir) dava açtıran Tanju Özcan’ın, avukatların parası nasıl olsa belediyeden karşılanıyor diye binlerce insana dava açması ne kadar normal karşılanır? Bunun sorgulanması gerekir. 
         Bu kadar hakaret davası açıldığına göre, bu kadar kişi kendisine neden hakaret etme ihtiyacı hissetmektedir? Bunun da sorgulanması ve Tanju Özcan’ın da artık aynanın karşısına geçip kendi kendisini sorgulaması gerekmez midir?
         Suç uydurma suçu oluşmuyor mu?     
         Tanju Özcan’ın binlerce kişiye dava açarak, mahkemeleri gereksiz yere meşgul ediyor olması, ki bu davaların birçoğunun beraat ile ya da dava açılmadan ‘kovuşturmaya yer olmadığına’ şeklinde, dava açılmasına gerek görülmeden sonuçlanıyor olması normal midir? Bir kişiye durduk yere suç isnat etmenin de cezai karşılığı olduğuna göre, Tanju Özcan’ın da böyle vara-yoğa dava açması, dolayısıyla mahkemelerin adeta kendisine tahsis edilmiş olması, ne kadar yasal bir hak oluşturmaktadır?    
   

  • can akın2 Aralık 2023 . 22:59

   İlkay Bey yorumunuzu okuyunca keşke çok paramız olsa da parasını verip pezevenge pezevenk diyebilsek diye düşündüm. Onurlu bir insan o parayı istemez.
  • İLKAY BAYRAK24 Kasım 2023 . 17:25

   Caminin temel atma törenine dikkat edin, o zaman bu caminin hiç bir zaman ayar tutmayacağını anlarsınız.
  • Bolulu23 Kasım 2023 . 17:53

   Az kaldı abbas yolcu .
  • Nedim Y.21 Kasım 2023 . 23:16

   Tanju Özcan bu davalardan ne kadar gelir elde ettiğini Bolululara açıklamalı maden Kurana yemin ederek el vurdu haksız kazanç olan bu gelirlerin helal olmadığınıda biliyordur Birde özgürlüklerden bahseden eski CHPli başkana bu davalar yakışmıyor
  • İlkay Bayrak 21 Kasım 2023 . 13:26

   Yahu bunun idamı 4 bin lira ne 15 bini, kabul etmiyorum devam etsinler dedim. Aynı kişi gazeteci Zafer Arap.irli'ye de benzer sözler yüzünden dava açmış ve o da bir köşe yazısından bunu paylaşmıştı ben de onunla konuşmuştum. Ona da benzer bir teklifte bulunduklarını ve kabul etmediğini söylemişti bana. Uzlaştırmacıyla biraz sohbeti uzatınca bana bu tür davalarla sürekli karşılaştıklarını bunun bir sektör haline geldiğini anlattı. Bunun ilk Adnan O.tar ile başladığını ve bundan çok büyük paralar kazandıklarını söyledi. Uzlaşmayı kabul etmediğim içinde sevindiğini söyledi. Aradan yıllar geçti biz Bir tane zibidiyi Bolu'ya başkan seçtik. Gördük ki o da kendini sosyal medyanın o ışıltılı atmosferine kaptırmış. Parayı da biraz sevdiği için Adnan Ok.ar'ın başlattığı bu akımdan güzel kazançlar elde edeceğini görmüş. O meşhur avukatı bana da dava açtı. Sosyal medyalarımın siber tarama süreci devam ediyor. Bakalım bana uzlasmak için ne kadar miktardan açılış yapacaklar. Göreceğiz. Tabi ben ısrarla bana hakaret değil de iftira davası açmasını dört gözle bekliyorum.
  • İLKAY BAYRAK20 Kasım 2023 . 23:20

   Yıllar önceydi bir hafta sonu ailemle birlikte Aladağa gezmeye gitmiştik. Aladağ üzerinden Kartalkaya istikametine doğru giderken küçük bir tabela gördüm. "sosyal d.ku vakfı kamp alanına gider" diye. Nurettin Yıl.ız diye bir hoca bozuntusu vardj hatırlarsınız. İlginç sözlerle herkesin tepkisini çekecek gündemler yaratırdı. Mesela bir baba öz kızına şehvet duyabilir, aynı asansöre binen kadın ve erkeğin boy abdesti alması gerekir vs. Gibi. İşte bu vakıf bu hocanın. Ben de tabelayı takip ettiğimde Soku Yaylasında bu kamp alanına ulaştım. Büyük ihtimalle Orman Genel Müdürlüğü tarafından bunlara tahsis edilmiş muazzam bir yer. Orada yaylacılarla konuştum. Zaman zaman burada silahlı insanların sabahları koştuğunu söylediler. O dönem de hatırlarsanız Özgür Suriye Ordusu askerlerinin Bolu'da kamplarda eğitildiği ile ilgili haberler ulusal basında dönmekteydi. Ben buranın ve tabelanın resmini de ekleyerek "Bu pezevenge burayı kim tahsis etti" diye bir paylaşım yaptım. Aylar sonra bir gün beni karakoldan ifadeye çağırdılar baktım ki bunun avukatları benden şikayetçi olmuşlar. Gittim İfademi verdim pezevenk kelimesini Azeri Türkçesindeki anlamıyla kullandığımı söyledim ama yemedi tabi. Dava açıldı ve beni bir süre sonra İstanbuldan bir uzlaştırmacı aradı. Bana uzlasmak isteyip istemediğimi sordu. Ben de karşı tarafın talebi nedir diye sordum. 15 bin lira para karşılığında şikayetlerini geri alacaklarını söylediklerini iletti. Yahu bunun idamı 4 bin lira ne 15 bini, kabul etmiy
  • yankı20 Kasım 2023 . 19:20

   sövmesinler ne yapalım adam gibi eleştirsinler.
  • İbrahim20 Kasım 2023 . 14:44

   Adam olsunlar kendilerine sövdürmesinler.
  • Selçuk20 Kasım 2023 . 13:34

   Tebrikler BolununSesi. Bir haber de Tanju Özcan’a tazminat ödeyenler o paraları geri alabilir şeklinde olmalı.
  • kul hakkı20 Kasım 2023 . 11:42

   millet geçim yolunu bulmuş tabi avukatlarda vatandaş tepki verince parası gidiyor vermeyince yarası acıyordu helal olsun hukuktan yana adaletten yana karar verenlere Alaaddin Yılmaz zamanında kuzenim ortaokuldaydı Gölçükte yapılan bungolovlar için ağaçların kesilmemesi için yorum yaptı diye ifade vermişti
  • Tamer20 Kasım 2023 . 11:36

   Ohhh ne güzel iş kendin twtterdan milleti galeyana getir kızdır apsürük paylaşımlar ya tahriK et hemde bunu defaten yap sonra vatandaş biraz kızarak tepki verince soluğu adliyede al ohh ne güzel dünya

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Bilgi insanı şüpheden, iyilik acı çekmekten, kararlı olmak korkudan kurtarır.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Düzce Çiçekçi