Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Vatanseverler Kuyrukta...

Vatanseverler Kuyrukta...
  15 Kasım 2023

  Vatanseverler Kuyrukta... Lafa gelince; "Kahrolsun Amerika" diye öterler. "Enflasyon çok ...

  Vatanseverler Kuyrukta...

  Lafa gelince;
   
  "Kahrolsun Amerika" diye öterler.

  "Enflasyon çok yüksek" derler.

  "Zamlar çok fazla" derler.

  Ama her daim ABD doları almak için kuyruğa girerler.

  IQ seviyesi 80 olan bir kitleye ekonomi anlatmak imkansızdır.

  Bu insanlara asla acımayalım. Enflasyon yüzde 500 olsun. Zamlar 10 kat daha olsun.

  Türk parasının değeri 10 kat daha düşsün...

  Not: Fotoğraf 15 Kasım 2023 Bolu. Döviz satış noktasındaki kuyruk...


  Ali Özdemir
  0505 220 83 85
  www.aliozdemir.net

  • Emrullah Gideroğlu22 Kasım 2023 . 20:13

   Ali bey selâm. Bir yazı kaleme almışsınız ve tek tek yorumlara da cevap yazmaya çalışmışsınız. Üzüldüm. Bence hiç gerek yoktu. Bunlar herşeyi bildiğini zanneden, bilmediğini bilmeyen sırf eleştirmiş olmak için yorum yapan akıl fukaraları.
  • Ali Özdemir 18 Kasım 2023 . 19:12

   "EMEKLİ" Sayın EMEKLİ, 56 yaşındayım. İnanın 40 yıldır sürekli olarak, amatörce köşe yazıları hazırlayıp medya organlarına yolluyorum. Bu yazılardan telif hakkı almıyorum. Aradan geçen 40 yılda binlerce yazım gazete, dergi, bülten, web sitesi vb. mecralarda yayınlandı. Bu yazıların yarısı ülkenin sorunları, ekonomi, borsa, eğitim ile ilgilidir. Bir ülkeyi sadece yöneticiler çürütmez. Halk kendini yönetenleri yanlış seçerse çürüme hızlanır. 1700'lü yıllardan beri bu topraklar israf içinde. Nepotizm var. Yolsuzluk var. Servet yağması var. Hesapsız zengünleşme var. Sadece 1923-1938 arasında yolsuzluk daha az diyebilirim.
  • Ali Özdemir 18 Kasım 2023 . 19:09

   "Yakup Arslan" Sayın Arslan, Cahilce analizler yapan, sataşan, hakaret eden, ismini yazmadan sallayan tiplere TATLI SÖZ ile yanıt veremem. Ömründe 1 kitap bile okumamuş kişiler dolar alımına evet diyorlar. Bunlar ülkenin batması için uğraşan varklıklar. Saygılar.
  • Yakup Arslan18 Kasım 2023 . 16:26

   Sayın Hocam, siz her şeyi en iyi ve doğru bilen, yazan, yorumlayan, akil insan-Aristo gibi uzman, yazdıklarına azda olsa yorumlayan kişilere sert tepki gösteren bir bilim insansınız. Sizin yazılarınızı okuyan ve yorumlayan kişilere saygı sınırları içinde tepki gösterseniz, hem kendiniz, hem de Bolunun Sesi Gazetesi açısından çok iyi olur. Hayat gelip, geçici olup, sinirlenmeye, kalp kırmaya gerek yok.
  • EMEKLİ18 Kasım 2023 . 13:20

   Ali özdemir Türk parasının değerini bunlar mı düşürüyor sanıyorsun,Ülkeyi bu hale getirenler kim?Yanlış ekonomi politikası uygulayanlara niye bir şey söylemiyorsun.İsraf hakkında da bir yazı yaz da görelim.
  • Ali Özdemir 17 Kasım 2023 . 19:06

   Kaliteli insanlar için artık bir analiz yapmayayım. Çukurda debelenmeye devam edebilirler. Beyni olan insanlar adını yazarak görüş belirtir. Bu tür kitle ile iletişim bile insanı yoruyor. Ne halleri varsa görsünler. Tüm servetlerini dolara yatırsınılar. Sonra da geçinemiyoruz desinler. Kendilerini ezen kişilere oy vermeye devam etsinler. Dünyada enflasyon rekorunu daha yüksek noktalara taşısınlar.
  • Rezalet17 Kasım 2023 . 17:27

   Bu görseli bu şekilde paylaşmak etik değildir. O tarihte annemde o kuyruktaydı dolar borcu olduğu için bir miktar dolar aldı. Siz şimdi orada ki insanları bu şekilde karalayamazsınız. Kaldı ki ülkede herşey dolara endeksli iken bu yaftalama tamamiyle skandal. Lütfen görseli ve yazıyı kaldırın uyarıyorum.
  • Hemşehri 17 Kasım 2023 . 17:18

   Ali Bey, Mahfi hocanın anlatımına bilimsellik hakim. Dolayısıyla ona gelen yorumlarda o seviyede. Siz ise yerel gazetinin sağladığı imkan ile insanlara hakaret ediyorsunuz. IQ sorunu sizde var başkasında değil. İnsanların fotoğrafını koyarak yok 80 iq, yok zamlar %500 olsun gibi zevzekçe yazılar yazamazsınız. Yaptığın şey haber değil, eleştiri değil. Bomboş işler.
  • Ali Özdemir17 Kasım 2023 . 14:58

   Koroglu... Rumuzu ile ahkam kesen kisiye yanit yazmayayim. Zira her seyi en iyi bilen kisidir. Aristo ile akrabadır. Akil insandir. 20 yildir her yaziya analiz sıvar. Dehadır. Adını yazacak mertligi yoktur.
  • Köroğlu 17 Kasım 2023 . 14:25

   Vatandaş şaşkın, ne yapacağını bilmiyor. Birikiminin değerlendirecek limanlar arıyor. Bunun vatanseverlik ve milliyetçilik ilgisi yok. Boluda gariban küçücük bir vatandaş grubu, dolar alınca, enflasyon mu yükselecek, pahalılık mi olacak. Siz herşeyden önce İstanbul'daki borsacı, rantiyeci, kayıt dışı iş yapan insan gruplarına bakın.
  • Ali Özdemir 17 Kasım 2023 . 12:51

   "Hemşehri + Aladağ" Bu tür insanlar her şeyi çok iyi bilir. Bunları dekan, rektör, vekil, müşavir, bilim kurulu üyesi yapmak gerekir. Bunlara yanıt vermek için uğraşmak bile zaman kaybıdır... Bu tipler kendilerini Einstein kadar dahi görürler. Bunların oranı yüzde 90'a yakındır. Yazılarımı bu türler için yazmıyorum. Her şeyi bilen bu zatlar adlarını yazamaz. Korkak olurlar. Trol bunlara denir. Apartmandan bozma üniversitelerde iyi hoca olur bunlardan. ISMEN adlı hisseye laf atan zat-ı muhterem zerre bilgili değildir. Bu şirketin son 1 yılda yüzde 400 kazanç sağladığını yazamaz. Bu konuları asla bildiğini sanmıyorum. Borsada 536 şirketin ortaklık senetleri işlem görüyor. Bu şahıs 10 şirketi bile bilmez. Bunların adını bile sayamaz. Cahiller etrafı kuşattı. "Dolar alarak yatırım" yapılmaz." Bunu bilgisiz insanlar zaten idrak edemez. Döviz yatırım aracı olamaz. Bu sadece saklama aracıdır. Dolar alanlar ülkenin batmasına yardım eder. ABD'ye söverler. Ama dolar ile yaşarlar. Onlar borsayı kumar sanırlar. A tipi yatırım fonlarını hiç işitmemişlerdir. Ömürleri boyunca 10 kitap bile okumamışlardır. MAHFİ EĞİLMEZ adlı ekonomistin sitesine girin. Her makalenin altında yorumlar vardır. Yazar da her yazana yanıt verir. Amatörce yazdıklarıma çamur atan Hasan Mezarcı çapındaki zatlara yanıt vermek şarttır. Yazıları anlamayan türler yönetenleri ve yönetilenl
  • Hemşehri 17 Kasım 2023 . 11:31

   Ali Bey seviyeniz belli, global ekonomi ve iktisadi konularında çok kafa yormayın. İnsanlarla fikirlerinizi tartışabilecek genel kültür sizde yok. Döviz alan insanları aşağılayan birşeyler yazdınız, tepki gelince 1919 yılına döndünüz. Durumu toparlamaya çalıştıkça saldırganlaştınız. İnsanları küçümseyen boş yazılar yazmaya devam ederseniz böyle tepkiler gelmeye devam eder.
  • Aladağ 17 Kasım 2023 . 11:28

   Klasik Ali Hoca aforizmaları. Ali hoca hiç muktedirleri eleştirmez, ülkenin bu halde olmasının tek nedeni biz madunlarız. Ali Hoca da bulmuş yolunu, salladıkça sallıyor. Bir de yatırım önerisi olarak borsayı söylüyor. Spek kağıtları geçtim, koskoca işmen 44 liradan 32 liraya düştü bir anda. Ülkeyi yönetenin bir lafıyla borsa çakılıyor. Ama yok biz borsaya yatırıma devam edelim. Altın, döviz tü kaka. Halk napsın, kendince enflasyondan kendini korumanın yolunu dolarizasyonda görüyor.
  • Ali Özdemir17 Kasım 2023 . 10:25

   "Hemşehri17" İsmini yazmaktan korkan ulu alim için yorum yazmaya gerek yok. Çatlasın. Evet ben cahilim. Bay üstün bilge.
  • Hemşehri17 Kasım 2023 . 00:59

   Ali Özdemir, yazınız ve habere koyduğunuz resme bakınca neoliberal düzene göre ekonomiyi yönetenler değil orada zaten az olan parasını korumaya çalışan gariban vatandaşı eleştirdiğiniz ortaya çıkıyor. O kuyrukta maliye bakanı vardı da biz mi göremedik acaba. Kim yorum yazsa "cevap vermeye değmez", "cahil", "okuduğunu anlamıyor" gibi saldırgan ithamlarda bulunuyorsunuz. Saçma sapan kaynaklar verip kendinizi haklı çıkarmaya çalışmayın. Komplo teorileri ile anlaşılması çok zor bir şeyi anlatıyor havalarını da bırakın. Global ekonomik düzen sizin çokta karmaşık bir şey değil. İfadeleriniz kültürlü bir insandan daha çok gençliğini yaşayamamış, her şeyi bildiğini zanneden huysuz ihtiyarları andırıyor. İnsanlara hakaret etmeyi de bırakın. Siz zannettiğiniz kadar bilgili, kültürlü ve prefrontal korteksini kullanabilen mantıklı biri değilsiniz.
  • Ali Özdemir 16 Kasım 2023 . 23:16

   "Murat", "Hemşehri" takma isimlerinin arkasına saklanarak ahkam kesenleri biraz aydınlatayım... 1. Yazıyı 10 kere okuyun. Belki anlarsınız. 2. Türk parasının değeri 1945 yılından beri sürekli olarak azalmaktadır. Paranın erimesi 1983 yılından itibaren bilinçli bir biçimde hızlanmıştır. 3. Üretmeyen, israf içinde yaşayan, yerli mallarını beğenmeyen, ithal mallara tapan, dinini anlamayan, ekonomi bilmeyen, bilime sırtını dönen ülkelerde fakirlik artar. 4. Kendini sürekli olarak fakirleştiren, çok yüksek maaşlar alarak yaşayan, 2 yılda emekli olmayı yasalaştıran kişilere tapanlar, bağlananlar, ses etmeyenler fakir kalacaklardır. 5. Bir ülke dolar alarak, euro alarak, altın alarak zengin olamaz. 6. Sizlere sunduğum kısa yazının amacı ABD'ye çok sövenlerin en çok dolar alanlar olduğunu göze sokmaktır. 7. Yazının içeriğini anlamadan yorum yazanlar cahil olduklarını sergiliyorlar. 8. Cahil kitlenin oranı yüzde 90'ı buldu. 21. yüzyılda üretimde yokuz. Dolar alanlar bu ülkenin daha değersiz, daha fakir olmasını sağlıyorlar. "Seçtikleri" de bunu 70 yıldır yapıyor zaten.
  • Murat 16 Kasım 2023 . 22:35

   Dolar 2019 da 3 TL idi, şimdi 30 TL, yani insanların birikimi 9/10 oranında azaldı, bence siz kuyruktakilerle uğraşacağınıza liranın değerini düşürenler ile uğraşın ve haber yapın
  • Ali Özdemir 16 Kasım 2023 . 21:37

   Altına hükmeden küresel mafya! 1919 yılının 12 Eylül günü. Büyük savaş sona ermiş, yeniden yapılanma devri başlamıştır. İngiltere’nin merkez bankası olarak bilinen Bank of England’ın yöneticisi Sir Brien Cokayne ile Nathan Mayer Rothscild ve Oğulları şirketinin temsilcileri bir araya gelir. Toplantının hedefi, resmi kayıtlara “Londra kentini dünyanın altın ve finans başkenti yapmak” olarak geçecektir. Nasıl olacaktır bu? Bir altın borsası oluşturulacak, fiyatlar günde iki kez yeniden belirlenecektir. Bu işleme “sabitleme” adı verilecektir. Peki, bu işi Bank of England, yani İngiltere Merkez Bankası mı yapacaktır? Elbette hayır. Altın fiyatını dilediği gibi belirleme yetkisi Rothschild ailesine verilmiştir. “Londra altın sabitlemesi” olarak bilinen şey işte budur. Rothschild ailesi 2004 yılında geri plana çekilerek liderliği daha kurumsal bir yapıya, yine kendi ellerindeki HSBC Bankası’na devretmiştir. HSBC’ye altın sabitleme işinde Deutsche Bank, Scotiabank, Barclays ve Societe Generale eşlik etmektedir. YAZININ TÜMÜ: https://www.gercekhayat.com.tr/kapak/altina-hukmeden-kuresel-mafya/
  • Hemşehri16 Kasım 2023 . 20:53

   Türk lirasını tuvalet kağıdına çevirenlere çemkireceksiniz. Herkes kendi parasıyla az çok yatırım yapıyor. Dış kaynaklı her şeye savaş açacaksanız eğer tüm kanser ilaçları yurt dışından geliyor, ilaç kullanmayın tekbir getirin.
  • Ali Özdemir16 Kasım 2023 . 17:09

   Yaziyi anlamayan türlere cevap yazmak eziyet. Bu kitle yuzde 90. Bunlar ABD için calisirlar... Dolar almayın. Dolar Yahudilere hizmet etmeye yarar. FED Yahudilerin elinde. Cahiller her seyi bilir. Altin Ölü yatirimdir. Altini Yahudi Rothschild ailesi kontrol eder. Cahiller bilmezler.. Dolar ve altin almayin. Bunlari almayin diyorum. Kimseye hisse alin da demem. Herkesin akli var. 56 yasindayim. Butun birikimlerim saglam şirketlerin hisselerindedir. Cahillere ne desem boş. Muslumaniz derler dolar severler...
  • Ali Özdemir16 Kasım 2023 . 16:26

   Tutarsiz takma adini kullanan ustun zekaliya basarilar dilerim. Muhatap alinacak bir tür degildir
  • Misafir16 Kasım 2023 . 13:20

   Günümüzde insanlar az veya çok "ekonomik insan" olmak zorundadır. Bu enflasyonist ortamda elinde üç-beş kuruşu olanlar bunu da kaybetmek istemezler. Burada " tercih tutarlılığı" kavramı akla gelir. İnsanlar güvenli liman ararlar. Taşınmaz mal, altın, döviz ve hisse senetleri vs. Burada satın alınan kıymetlerin yine bankalar kanalıyla ekonomiye kazandırılması önem arz eder. Menkul kıymetler (döviz, altın vs) yastık altına veya yurt dışına gidiyorsa ülkemiz adına bu üzücü ve yanlış bir tutumdur. Kamu ve fertler olarak israf ekonomisinden (gösterişten, şaşaadan vs) vaz geçerek; zorunlu ihtiyaçlarımızdan fazla mal ve hizmet satın almak ve tüketmekten kaçınmak gerekir. Enflasyonla makro çapta mücadele edecek olanlar hükûmetlerdir ve hükûmetlerin bilimsel, rasyonel ekonomi politikalarıdır. Halkın da eğitilmesi, bilinçlendirilmesi, de ayrı bir konudur. Kara para aklayanlar, yasa dışı yollardan para kazananlar mercek altına alınmaya başladı ki ( buzun görünen kısmı olsa da) bu iyi bir gelişme...Faturasız yaşam ve ticaret de ayrı bir dert.... Özet olarak salt 50 - 100 dolar alan vatandaş yerine sorunu büyük çapta görmek, irdelemek, sorgulamak gerekir. Ali Özdemir beyin bu anlamda eleştirel yazıları da var. Büyük sorumluluk ülkemizi yöneten siyasilerindir. Yurttaşlar olarak hamaset yerine gerçeklere odaklanıp, siyasi tercihlerimizi ona göre yapmamız gerektiğine inanıyorum. Herkese huzur ve güzel günler dilerim.
  • Ali Özdemir 16 Kasım 2023 . 12:40

   Bizi aşağı çeken canlılar... Kendi ülkesinin mallarını beğenmezler. Bunlarda akıl, zeka bulunmaz. Sözde milliyetçidirler. Bunlara NATO milliyetçisi denir. Gladyo bunlarla çalışır. CIA bunları kullanır. Bunların beyni 50 yaşından sonra açılır. İtiraflara başlarlar. Bunlar ABD'yi dost+müttefik sanırlar. ABD savaş gemilerini protesto edenleri linç ederler. Bunlar emek-sermaye-sendika-hak-hukuk-millilik nedir bilmezler. Çocukları hep ABD'de okur. Bunlar, fakirlere, "Çocuklarınızı imam hatiplere yollayın" derler. Kendi çocuklarını AB ve ABD'de okuturlar. Bunlara asla değer vermeyiz. IQ seviyesi 80 düzeyinde olanlar üretmez. Sadece tüketir. ACUN izlerler. ŞEYMA izlerler. HADİSE izlerler. DİLAN takip ederler. Bunların oranı yüzde 90'dır. Sefaletin sebebi bunlardır. Biz onlara CIA liboşları da deriz.
  • Tutarsız Muaallim dayı16 Kasım 2023 . 12:39

   Vatandaşı bu hallere düşürenleri sorgulamak yerine, vatandaşı itham etmek tutarsızlığın alasıdır. Ne yapsınlar yani, sizin merdiven altı borsa masallarınızamı yatırım yapsınlar sayın muaallim dayı?
  • Ali Özdemir 16 Kasım 2023 . 12:35

   "Gurbetçi" Takma isimle yorum yazdığını sanan türler sadece zaman kaybıdır. Bunları dikkate almam. Cahillere bilgi verilemez.
  • Akil16 Kasım 2023 . 11:11

   Eyvah eyvah gurbetçi sen ne ettin saydıracak şimdi sana bay çok bilmiş !
  • Çetin Karakan16 Kasım 2023 . 11:11

   Sanki ön yargılı bakıyoruz, döviz borcunu ödemek için bakkala mı gitsin bu adamlar ?
  • KaRiP16 Kasım 2023 . 11:05

   kola içenlere kofe içenlere sataşan dünya edaletin bumu dünya kötülerin sen dünya eyileri öldüren dünya. $ € bunlara hiç mi sesin çıkmaz dünya...
  • Gurbetçi16 Kasım 2023 . 10:44

   Ben bir yanlış göremiyorum. enflasyondan korunmak için döviz almak gayet normal. Kendi IQ seviyeni ölçtürdün mü?
  • Gocabolulu16 Kasım 2023 . 10:36

   Kendini korumak bir iç güdüdür, hayat pahalılığında vatandaşın kabahati ne olabilir ki. Bir açıklama ile günlük %20 değer kaybeden bir paramız var. Hatta yedi yılda parası yaklaşık on kat değer kaybeden vatandaşa fazla da yüklenmemek lazım.
  • Hayalet 16 Kasım 2023 . 10:26

   Hocam rezillik sorsanız milliyetçi bunlar
  • Levent16 Kasım 2023 . 09:43

   Kırk alimi bir delille ikna ettim, Bir cahili kırk delille ikna edemedim. Hz.Mevlana.. Bir önceki yorumda Tuşların azizliğine uğrayıp delille yerine deliyle yazmışım. Özür...
  • Mustafa16 Kasım 2023 . 08:41

   Doğruya doğru. Millet görsün insanların nasıl iki yüzlü olduğunu
  • Levent16 Kasım 2023 . 06:39

   Ne demiş Mevlana, Kırk alimi bir deliyle ikna ettim, Bir cahili kırk deliyle ikna edemedim..
  • Kerem15 Kasım 2023 . 21:37

   Hocam boş bu işler Anlatamassın hala gunler Euro dolar altın ne deryıcenn
  • Ah ah15 Kasım 2023 . 20:31

   Gidin sorun kime oy verecekler

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Az şey bilirsek bir şeyin doğru olduğuna emin olabiliriz, bilgi artınca şüphede artar.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak