Halk BolununSesi'ne güveniyor. Okunuyorsak sebebi budur

BolununSesi Bolu'da TARİH yazdı !!!

BolununSesi Bolu'da TARİH yazdı !!!
  11 Kasım 2023

  BolununSesi Bolu'da TARİH yazdı !!! 12 Kasım 1999 Depremi ...

          BolununSesi Bolu'da TARİH yazdı !!!
         12 Kasım 1999 Depremi öncesi, Bolu'da büyük bir deprem olacağını, depremden 18 gün önce yazarak haber veren TEK GAZETE BOLUNUNSESİ olarak Bolu'nun tarihine geçtiğimizi, hafızalarımızı tazelemek adına bütün okurlarımıza bir kez daha gururla hatırlatıyoruz.  
         12 Kasım Depremi'nden önce, Dünyaca ünlü Rahmetli Deprem Profesörü Aykut Barka'nın ağzından, depremin nasıl ve hangi fay hatlarından doğru gerçekleşeceğini, beklenen depremin kaç şiddetinde olabileceğiniBolu'yu nasıl etkileyeceğini, deprem tarihinden 18 gün önce, 25 Ekim 1999 tarihli sayımızda sadece ve sadece Bolununsesi Gazetesi olarak biz yazdık diyen Gazetemiz Sahibi Kamuran Alagözoğlu, “Biz Bolu'nun gerçek sesiyiz. 12 Kasım'dan önce de biz vardık. Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da Bolu'nun Sesi olmaya devam edeceğiz. Çeyrek asırlık bir gazeteyi geçmişte yok saymaya çalışanlar, kendileri yok olup gittiği gibi, bugünküler de yok olup gidecekler. Ama her zaman doğrulardan yana olmasını bilen BolununSesi, okurlarının gazetesi olmaya devam edecektir” dedi. 
        12 Kasım'da Bolu;
        12 Kasım 1999 tarihinde meydana gelen ve merkez üssü Kaynaşlı olan 7.2 şiddetindeki depremde; ilimizde 48 vatandaşımız yaşamını yitirmiş, 353 vatandaşımız ise yaralanmıştı. Yine bu depremde; 2 bin 399 konut ağır hasar, 6 bin 2 konut orta hasar, 5 bin 797 konut hafif hasar almış ve 16 bin 80 konutun ise hasarsız olduğu tespit edilmişti. Toplam 8 bin 401 konut kullanılamayacak duruma gelmişti.
          İşyerlerinde ise; 220 işyeri ağır hasar, 894 işyeri orta hasar, 1.029 işyeri hafif hasar almış ve 3 bin 224 işyerinin ise hasarsız olduğu tespit edilmişti. Toplam 1.114 işyeri kullanılamayacak duruma gelmişti. Yine toplam 464 resmi kurum binası ile, 1017 konutluk lojman binaları değişik oranlarda hasarlar görmüştü.
           

  • UMUT16 Kasım 2023 . 16:49

   HABER VERİNCE DEPREM OLMUYORMU ACABA
  • Bolulu 12 Kasım 2023 . 12:19

   iyi ki varsın Bolununsesi. Doğruları sizden duymaya devam ediyoruz.
  • Vatandaş 12 Kasım 2023 . 12:17

   Kardeşim Bolunun Sesi gazetesini küçüklüğümden beri okurum,lütfen eski haberleri yeni gibi ikide bir yazmayın,yeni haber gibi göstermeyin lütfen arz ederim. Editörder: Başka türlü milletin beynine nasıl kazıyabiliriz? Deprem müzesi diye yapılan, yıkılan sonra tekrar yeniden yapılan müze girişinde BolununSesi gazetesinin manşetten verdiği bu haberin yer alması gerekmez mi ? Hani nerede?

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Cehaletle deha arasındaki gerçek fark nedir biliyor musunuz? Dehanın sınırları var cehaletinse hiçbir sınırı yoktur.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Düzce Çiçekçi