Halk BolununSesi'ne güveniyor. Okunuyorsak sebebi budur

Tünel açıldı Bolu Dağı normale döndü

Tünel açıldı Bolu Dağı normale döndü
  7 Kasım 2023

  Tünel açıldı Bolu Dağı normale döndü Bolu Dağı Tüneli'nin ...

  Tünel açıldı Bolu Dağı normale döndü

       Tünel açıldı Bolu Dağı normale döndü
        Bolu Dağı Tüneli'nin Ankara yönünde 44 gün süren bakım onarım çalışması sona erdi. Bolu Dağı Tüneli'nin Ankara istikametindeki portal yapısı 90 metre uzatılarak yaşanabilecek heyelanlara karşı önlem alındı.


         Heyelan nedeniyle ulaşıma kapatılan Anadolu Otoyolu’nun Bolu Dağı Tüneli’nde onarım çalışmaları sona erdi. 44 gün süren onarım çalışmaları sonucu Bolu Dağı Tüneli'nin portal yapısı 90 metre uzatıldı. Ayrıca viyadüklerde genleşme derzi yenilendi. Bolu Dağı Tüneli'nin Ankara istikametindeki 23 km'lik kısmı öğle saatlerinde tekrar trafiğe açıldı.

         Bakım çalışmaları tamamlanan Bolu Dağı Tüneli'nin Ankara istikameti için açılış töreni düzenlendi. Törene Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu'nun yanı sıra Bolu Valisi Erkan Kılıç, Bolu AK Parti Milletvekili Yüksel Coşkunyürek, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abdullah Alemdar, AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner ve Karayolları çalışanları katıldı. Açılış töreninde konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "İstanbul ile Ankara arasında ulaşım sağlayan Anadolu Otoyolu’nun Bolu Dağı geçişinin Ankara istikametinde 25 Eylül 2023 Pazartesi günü trafiğe kapatarak çalışmalara başlamıştık. Kaynaşlı-Abant Kavşakları arasında kalan Bolu Tüneli’nin de dahil olduğu 23 kilometrelik kesimde çok önemli çalışmalar gerçekleştirdik. Otoyolun Ankara istikametinde erişim sağlayan platformunda 3 bin 25 metrelik tünel portalını çelik konstrüksiyon olarak 90 metre uzattık. Tünelin toplam uzunluğunu 3 bin 115 metreye çıkardık. Böylece tünel portalının uzatılmasıyla meydana gelebilecek muhtemel bir heyelanın ulaşımı olumsuz etkilemesinin önüne geçtik. Yine 3 viyadükte 5 derz değişimi ile derzlerin üzerine sıvı membran uygulaması yaptık. Orta refüjdeki beton bariyerleri de 3 kilometre boyunca yeniledik. İnşallah bundan sonra muhtemel bir yoğun yağış döneminde bu kesimde daha önce yaşadığımız olumsuz durumların hiçbirini yaşamayacağız. Bolu Dağı geçişinde bu nedenlerden dolayı trafik kesintisi görmeyeceğiz" dedi.

        "BOLU'NUN ULAŞIM AĞININ GELİŞMESİNE BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ"

         Bakan Uraloğlu, "İstanbul ve Ankara arasında önemli bir geçiş noktası olması sebebiyle Bolu’nun ulaşım ağının gelişmesine büyük önem veriyoruz. Son 21 yılda Bolu’nun ulaşım ve iletişim altyapısına 30 milyar liranın üstünde yatırım gerçekleştirdik. Bölünmüş yol uzunluğunu 173 kilometreden 301 kilometreye, bitümlü sıcak kaplama yol uzunluğunu 192 kilometreden 428 kilometreye çıkardık. Çok yakında Bolu ilimizin transit yükünü azaltacak, trafiği düzenleyecek Güney Çevre Yolu’nun da resmi açılışını gerçekleştireceğiz. Mevcut yol üzerinden sinyalize kavşaklarla dur-kalk yaparak 15 dakikada kat edilen güzergahtaki ulaşım süresini çevre yolumuz ile 2 dakikaya düşüreceğiz. Zamandan 88 milyon lira, akaryakıttan 22 milyon lira olmak üzere yıllık toplam 110 milyon lira tasarruf edeceğiz. Karbon emisyonunu da 2,7 ton azaltacağız" diye konuştu.

  • Ahahaahahaaaa10 Kasım 2023 . 13:30

   Vallahi bravo harbiden bravo hangisi ikincisi müü açıldı üçüncüsü möö açıldı
  • abalı8 Kasım 2023 . 09:45

   zamanında düşünülmeyen plansızlığa da tören yapılır bu ülkede,

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Yapacağın işlerde nefsine meşveret et ve o ne derse aksini yap

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Düzce Çiçekçi