Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

3-5 hayvana bakmak zor mu geldi?

3-5 hayvana bakmak zor mu geldi?
  17 Eylül 2023

  3-5 hayvana bakmak zor mu geldi? Karaçayır'da Tavus kuşları, ...

  3-5 hayvana bakmak zor mu geldi?

        3-5 hayvana bakmak zor mu geldi?       

        Karaçayır'da Tavus kuşları, tavşanlar, tavuklar ve güvercinlere ait kafesler vardı..

         Arka tarafta da ördeklere ait bir kafes vardı..

         Etrafı telle çevrili, köpeklerden korunaklı kedi evi vardı.

         Hepsi kaldırılmış.

         Geçen sene de ahşap köprü kaldırılmıştı.

         Hayvanlara bakmak zor mu geldi diye Gidip Tanju Bey'e sorasım var..

  • Hayvansever20 Eylül 2023 . 06:25

   Demekki belediye veterinerlerine Karaçayır parkına gelip hayvanların sağlık durumuna bakmak zor geldi.Yerlerinden kalkmayıp hazır para kazanmakta istemiş olabilirler.Belediye park be bahçeler müdürü kaldırılma durumu için bu konu hakkında açıklamada bulunmalı.Aldığı parayı hak etmiyor ise o makamda oturmamalı.Eyerki yeni yer yapılacak isede kamuoyu bilgilendirilmeli.Eyerki Belediye 20/25 hayvanı doyuramıyor ise Buda Belediyenin ayıbıdır.
  • Selma 18 Eylül 2023 . 16:25

   Hayvanlara iyi şartlarda bakılması hepimizin dileği.. Sabahları Karaçayır parkında yürüyüş yapan biri olarak gönül rahatlığı ile yazabilirim. Oradaki tavus kuşlarının ve diğer canların sesleri, varlıkları çok hoştu. Kafes içinde olmaları üzücü olabilir ama gayet iyi bakıldıklarına ve parka gelen büyük, küçük herkes tarafından sevildiklerine şahidim. Sağlıklı şekilde başka bir mekanda olduklarını bilmek kendi adıma söyleyebilirim ki beni rahatlatacaktır.
  • abalı18 Eylül 2023 . 10:55

   Almanyada şehrin ortasındaki parkta koyunlar geziyor,sırf doğallık olsun diye,çobanı da Türk kaval çalıyor.lafla medeni olunmuyor
  • Selim18 Eylül 2023 . 10:51

   Okuyucu haberi kisvesi altında yapılan haber bumudur. Haberci dediğin araştırır bakar gözlemler sonra haber yapar. 3..5 dediğiniz hayvanların sayısını bile bilmekten acizsiniz. Onlarca hayvan kafes içinde sırf seyir olsun diye tutulacak ve siz buna göz yumacaksınız. Bir gazeteci olarak öncelikle orada ki hayvanların kafes içinde kalmaması için sizin mücadele etmeniz gerekirken, kafeslerde yaşamaları hoşmuş gibi haber yapmanız yada haber niteliği gibi servis etmeniz; ne bileyim hayvan severliginizi yada o hayvanları düşündüğünüzü sorgulamadan edemiyecegim. Kaç defa gittiniz de durumlarını gözlemlediniz. En başında yapılması hataydı ve bu hatadan dönüldü. Çok isteyen varsa önceki görüntüleri paylaşabilirim.
  • Aladağ 18 Eylül 2023 . 10:33

   Yap, boz, yık, yap, bütün hayatımız böyle geçiyor. Belediye başkanları belediyeleri adeta çiftlikleri gibi yönetiyorlar.
  • saçma bakış açısı18 Eylül 2023 . 10:14

   Hayvanat bahçesi gibi her yerde kafese hayvan koymak, bunu da çocuk parklarının hemen yanına koymak ne kadar mantıklı. Sordunuz mu hiç orada ki tavşanlar kaç çocuğu ısırdı?
  • Ekrem18 Eylül 2023 . 09:35

   Yaklaşık 10 yıl kadar önce emekli öğretmenler lokalinde yaşanan bir muhabbet aklıma geldi. Emekli, büyük bir ihtimalle de AK PARTİ karşıtı bir öğretmen diyorki "Şu Atatürk Orman Parkı ne güzel oldu, Karaçayır Parkı ne güzel oldu, İzzet Baysal Cadesi çok güzel oldu. Ailelerimizile, çocuklarımızla rahat rahat gezip dolaşabiliyoruz, ama keşke bu ...... (ağır bir hakaret var, yazamam) döneminde olmasaydı. Eeee Hocam, şimdi gönlüne göre oldu mu?
  • Bolulu1418 Eylül 2023 . 03:09

   Belediye Karaçayır ve orman parkının içine etti yazıklar olsun gençlerimiz ve orta yaşlılarımızın yürüyüş alanları tamir edilmedi berbat durumda düzgün olan birşey nasıl bozulur ya çocuklarıma hayvanları gösteriyorsun mutlu oluyorlardı.hayvan sevgisi asiliyorduk.yillardir o hayvanlara bakılıyordu ama bunlar mahvetti yazıklar olsun

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Şüphe etmek, bilmeye atılan ilk adımdır.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak